Νέο VFR800 VTEC για το 2014

+40
kostas VFR800F
nikos-ex victor
oσονοuπω
Arachovitis
nikvfr
Verbal Kint
VEFALIFT
vasilakos
Roberto
akmangrt2005
DENTOCOP
VEEFARIOS
nickstonecity
Ο φυσικός
Don John
Semiaz
Them1s xXx
Vvag
XLGeorge
tomakos
DrDeep
sotosvfr
GIORGOS VFR
panos-vfr
Fanrider
Dimitros
ΗΛΙΑΣ
ermis
Binzis
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
Drake
Νίκος
arostaki
anastasis
vtecpatra
mak
xristos280
alexandros
ΠΑΝΕΑΣ
44 posters
Go down
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 9:47 am
ermis wrote:Το vtec τελικά θα μείνει στην ιστορία ως το πιο όμορφο VFR ..... για μένα τουλάχιστον.
..........ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. TO βλεπω κάθε μέρα και λεω τα ιδια για μενα πραγματικα το ποιο ωραιο .μοτο.
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:09 am
Για μενα η ομορφια σε μια μηχανη ειναι τι βλεπεις και πως αισθανεσαι οταν εισαι πανω,οχι πως ειναι τα πλαστικα και το μουτρο που τα βλεπεις απο την καφετερια....οποιος επιασεν επιασεν.....

Και το V-teck δεν ειναι σιγουρα το πιο ομορφο....το καινουριο οταν το οδηγας απο αυτο που θα βλεπεις σε τιμονοπλακα και καντραν και με 10 κιλακια πιο λιγο και πιο πολυ ροπη χαμηλα θα σε κανει να νιωθεις σιγουρα λιγο πιο αρχοντας απο την παλια βεφα....που οταν βγηκε θυμαμαι ακομα την φοτο που ειχε σε μια αμουδια το μοτο....ηταν το ονειρο μου.....για πολλα χρονια Smile Smile Smile

Το ZZR1400 του 2013 μαμαει ας πουμε....για μενα παντα SmileSmileSmile

cheers cheers cheers
ermis
ermis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-04-06
Mηνύματα : 127
Ηλικία : 58
Μοντέλο : vfr vtec 2004 abs blue, xciting 500 ABS, RX8 COSMO, Clio 3 tce
Κράνος : shoei xr 1100, nolan n90

Ο Φτερωτός, οικονομικός σας σύμβουλος!!

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:23 am
Drake wrote:Για μενα η ομορφια σε μια μηχανη ειναι τι βλεπεις και πως αισθανεσαι οταν εισαι πανω,οχι πως ειναι τα πλαστικα και το μουτρο που τα βλεπεις απο την καφετερια....οποιος επιασεν επιασεν.....

Και το V-teck δεν ειναι σιγουρα το πιο ομορφο....το καινουριο οταν το οδηγας απο αυτο που θα βλεπεις σε τιμονοπλακα και καντραν και με 10 κιλακια πιο λιγο και πιο πολυ ροπη χαμηλα θα σε κανει να νιωθεις σιγουρα λιγο πιο αρχοντας απο την παλια βεφα....που οταν βγηκε θυμαμαι ακομα την φοτο που ειχε σε μια αμουδια το μοτο....ηταν το ονειρο μου.....για πολλα χρονια SmileSmileSmile

Το ZZR1400 του 2013 μαμαει ας πουμε....για μενα παντα SmileSmileSmile

cheers cheers cheers
Για να ανέβω πάνω της πρέπει πρώτα να μου γουστάρει όταν την δώ από κάτω... αλλιώς .. όποιος κατάλαβε καταλαβε....

Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:32 am
ermis wrote:
Drake wrote:Για μενα η ομορφια σε μια μηχανη ειναι τι βλεπεις και πως αισθανεσαι οταν εισαι πανω,οχι πως ειναι τα πλαστικα και το μουτρο που τα βλεπεις απο την καφετερια....οποιος επιασεν επιασεν.....

Και το V-teck δεν ειναι σιγουρα το πιο ομορφο....το καινουριο οταν το οδηγας απο αυτο που θα βλεπεις σε τιμονοπλακα και καντραν και με 10 κιλακια πιο λιγο και πιο πολυ ροπη χαμηλα θα σε κανει να νιωθεις σιγουρα λιγο πιο αρχοντας απο την παλια βεφα....που οταν βγηκε θυμαμαι ακομα την φοτο που ειχε σε μια αμουδια το μοτο....ηταν το ονειρο μου.....για πολλα χρονια SmileSmileSmile

Το ZZR1400 του 2013 μαμαει ας πουμε....για μενα παντα SmileSmileSmile

cheers cheers cheers
Για να ανέβω πάνω της πρέπει πρώτα να μου γουστάρει όταν την δώ από κάτω... αλλιώς .. όποιος κατάλαβε  καταλαβε....

Razz Razz: Razz Razz

Ερμη ελπιζω να μην με πηρες στραβα,απλα βαριομουνα να γραψω παραπανω γιαυτο εγραψα οποιος καταλαβε καταλαβε SmileSmileSmileκαι το δικο μου το 1200 οταν καθεσαι πανω φτωχο ειναι το αμοιρο,σαν σκουτερ :(:(:(

Το καινουριο FJR πχ  ειναι πανεμορφο σε αυτο το κομματι ,αλλα και παλι δεν θα επαιρνα ποτε μηχανη με 5 ταχυτητες ....

Συγνωμη αν το εγραψα επιθετικα παντως SmileSmileSmile,απλα ηθελα να πω πως περναω πανω στην μηχανη 3 ωρες δρομο,πως με βλεπουν οι αλλοι δεν με νοιαζει και πολυ,τι βλεπω εγω οση ωρα ειμαι πανω με νοιαζει περισοτερο SmileSmileSmile
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:39 am
Drake wrote:
ermis wrote:
Drake wrote:Για μενα η ομορφια σε μια μηχανη ειναι τι βλεπεις και πως αισθανεσαι οταν εισαι πανω,οχι πως ειναι τα πλαστικα και το μουτρο που τα βλεπεις απο την καφετερια....οποιος επιασεν επιασεν.....

Και το V-teck δεν ειναι σιγουρα το πιο ομορφο....το καινουριο οταν το οδηγας απο αυτο που θα βλεπεις σε τιμονοπλακα και καντραν και με 10 κιλακια πιο λιγο και πιο πολυ ροπη χαμηλα θα σε κανει να νιωθεις σιγουρα λιγο πιο αρχοντας απο την παλια βεφα....που οταν βγηκε θυμαμαι ακομα την φοτο που ειχε σε μια αμουδια το μοτο....ηταν το ονειρο μου.....για πολλα χρονια SmileSmileSmile

Το ZZR1400 του 2013 μαμαει ας πουμε....για μενα παντα SmileSmileSmile

cheers cheers cheers
Για να ανέβω πάνω της πρέπει πρώτα να μου γουστάρει όταν την δώ από κάτω... αλλιώς .. όποιος κατάλαβε  καταλαβε....

Razz Razz: Razz:P

Ερμη ελπιζω να μην με πηρες στραβα,απλα βαριομουνα να γραψω παραπανω γιαυτο εγραψα οποιος καταλαβε καταλαβε SmileSmileSmileκαι το δικο μου το 1200 οταν καθεσαι πανω φτωχο ειναι το αμοιρο,σαν σκουτερ :(:(:(

Το καινουριο FJR πχ  ειναι πανεμορφο σε αυτο το κομματι ,αλλα και παλι δεν θα επαιρνα ποτε μηχανη με 5 ταχυτητες ....

Συγνωμη αν το εγραψα επιθετικα παντως SmileSmileSmile,απλα ηθελα να πω πως περναω πανω στην μηχανη 3 ωρες δρομο,πως με βλεπουν οι αλλοι δεν με νοιαζει και πολυ,τι βλεπω εγω οση ωρα ειμαι πανω με νοιαζει περισοτερο SmileSmileSmile
.................Smile Smile Smile Smile ολα καλα.cheers cheers cheers cheers cheers cheers scooter scooter 
avatar
Επισκέπτης
Guest

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 11:28 am
Drake wrote:

απλα ηθελα να πω πως περναω πανω στην μηχανη 3 ωρες δρομο,πως με βλεπουν οι αλλοι δεν με νοιαζει και πολυ,τι βλεπω εγω οση ωρα ειμαι πανω με νοιαζει περισοτερο SmileSmileSmile
Respect  αυτό ακριβως. Με καλυψες. Respect
Evil or Very Mad  το μικρο αδερφακι τα σπάει, όποιος τα βάλει μάζι του,θα έχει να κανει και με τα μεγάλα αδέρφια. Knupp Knupp lol! lol! lol! 
ermis
ermis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-04-06
Mηνύματα : 127
Ηλικία : 58
Μοντέλο : vfr vtec 2004 abs blue, xciting 500 ABS, RX8 COSMO, Clio 3 tce
Κράνος : shoei xr 1100, nolan n90

Ο Φτερωτός, οικονομικός σας σύμβουλος!!

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 12:11 pm
χιούμορ και πλάκα κάνουμε , δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά, τα γράφουμε για να έχουμε συνέχεια στην κουβέντα μας.....cheers cheers cheers cheers 
avatar
Επισκέπτης
Guest

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 12:23 pm
lol! lol!  και εγώ χιούμορ κάνω, η οικογένεια μεγαλώνει. lol! lol! 
Dimitros
Dimitros
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-05-03
Mηνύματα : 16
Ηλικία : 40
Μοντέλο : VFR 800 v-tec
Κράνος : HJC RPHA 10

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 12:31 pm
Από εμφάνιση δεν με χει κερδίσει ακόμα αλλά θα του δώσω χρόνο,
η εξάτμιση όμως το χαλάει πολύ

XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 12:44 pm
DoctorAbo wrote:
Τα -10 κιλά είναι πολύ σημαντικά. Μαζί με την εξάτμιση που είναι χαμηλά το "πράγμα" θα έχει πολύ τσαχπινιά στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης.

Με χαλάει που δε βάλανε Upside down  πιρουνάκι.

Overall η εμφάνιση έχει κάνει ένα βήμα μπρος (για μένα πάντα) Thumbsup 
Τα -10 κιλα ειναι πραγματικα σημαντικα, μακαρι νατανε λιγο ελαφροτερο και το βιτεκι Rolling Eyes

Οσο για το upside-down πηρουνι, καλο θατανε να υπαρχει αλλα μαλλον δεν το βαλανε για να κρατησουνε το κοστος χαμηλα και ..επειδη δε χρειαζεται:  το 43αρι μπροστινο του VTEC ειναι πολυ ακαμπτο και σαφως καλυτερο απο το μπροστινο του FI, αφου η γεφυρα που βαλαμε δεν φαινεται νακανε καμια διαφορα εκτος πιστας. Με μια αναβαθμιση ελατηριων/λαδιων, το μπροστινο του VTEC ειναι τρενο Wink

Τελικα η εμφανιση. Παρ'οτι σε ενα βαθμο υποκειμενικο, οταν πρωτοβγηκε το VTEC ητανε εμφανισιακα μηχανακι απο αλλο πλανητη για την εποχη Worthy Εδω ακομη και τωρα, 12 ολοκληρα χρονια μετα, δειχνει σχεδιαστικα απολυτα συγχρονο και παντα κουκλα Cool Ξερω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ (και μενα φυσικα Blush) που παθανε την πλακα τους οταν το ειδανε σε φωτο για πρωτη φορα, στο δε δρομο τους κοπηκε η ανασα Surprised Very Happy  Μαλιστα εγω, με κλασικο εντουραδικο και on-off παρελθον, ουτε που σκεφτομουνα να παρω sport tourer αλλα οταν το ειδα ..I had to have it!!

Μ'αυτο το πρισμα, το καινουργιο μηχανακι δεν ειναι ασχημο, ή μαλλον ειναι μια χαρα οπως ηδη εγραψα, αλλα δεν εχει αυτο το wow factor που ειχανε μηχανακια σαν το VTEC και το Blackbird οταν πρωτοβγηκανε. Και η εξατμιση στο πλάι, αν και κατεβαζει το κεντρο βαρους, εμφανισιακα με χαλαει..

Αλλα ειναι αξιος συνεχιστης των 800αριων Thumbsup
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 2:14 pm
DoctorAbo wrote:Σχεδιαστικά μου αρέσει πολύ. Ακόμα και αν έχουν δανειστεί στοιχεία από άλλα μαγαζιά το αποτέλεσμα είναι καθαρές γραμμές μπρος (κάτι που το VTEC  στερείται κατά τη δική μου άποψη).

Μου αρέσει πολύ που κατέβασαν την εξάτμιση κάτω αλά Fi

Μου αρέσει που φέρανε τα ψυγεία μπρος - εύχομαι να στένεψε και λίγο το μηχανάκι.

Οι ζάντες με ενθουσιάζουν, μαζί και το πενταμπούλονο πίσω.

Τα -10 κιλά είναι πολύ σημαντικά. Μαζί με την εξάτμιση που είναι χαμηλά το "πράγμα" θα έχει πολύ τσαχπινιά στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης.

Με χαλάει που δε βάλανε Upside down  πιρουνάκι.

Overall η εμφάνιση έχει κάνει ένα βήμα μπρος (για μένα πάντα) Thumbsup 

Σωστή προσέγγιση απο Doctor ...Thumbsup  ...  +1
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 2:42 pm
Dimitros wrote:Από εμφάνιση δεν με χει κερδίσει ακόμα αλλά θα του δώσω χρόνο,
η εξάτμιση όμως το χαλάει πολύ

Η εξατμιση ειναι πλεον μια ομως και αλλαζει με τα μισα λεφτα Smile και ειναι και ενας απο τους λογους που μειωθηκαν τα κιλα Wink 
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 3:16 pm
Η μόνη σοβαρή αλλαγή που βλέπω είναι το νέο ABS με τους μεγαλύτερους δίσκους. Μάλλον το CBS θα είναι ηλεκτρονικό κάπως καθώς η τρόμπα του μπροστινού αριστερού δισκόφρενου λείπει.

Το μπροστινό έχει ρύθμιση μόνο της απόσβεσης επαναφοράς, όπως και το πίσω, κάτι που γίνεται άπαξ καθώς εξαρτάται από την σκληρότητα του ελατηρίου και όχι από το φορτίο.

Υποθέτω ότι θα παίρνει και νέες βαλίτσες χωρίς τα πρόσθετα κάγκελα.

Και τα φώτα Led κάτι είναι. Είναι σαφώς λαμπερότερα, δεν καίγονται και μάλλον θα είναι τα πρώτα σε μηχανή.

Α, και το πρόβλημα με τον ανεμιστήρα... τέλος.
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 3:44 pm
anastasis wrote:Η μόνη σοβαρή αλλαγή που βλέπω είναι το νέο ABS με τους μεγαλύτερους δίσκους. Μάλλον το CBS θα είναι ηλεκτρονικό κάπως καθώς η τρόμπα του μπροστινού αριστερού δισκόφρενου λείπει.

Το μπροστινό έχει ρύθμιση μόνο της απόσβεσης επαναφοράς, όπως και το πίσω, κάτι που γίνεται άπαξ καθώς εξαρτάται από την σκληρότητα του ελατηρίου και όχι από το φορτίο.

Υποθέτω ότι θα παίρνει και νέες βαλίτσες χωρίς τα πρόσθετα κάγκελα.

Και τα φώτα Led κάτι είναι. Είναι σαφώς λαμπερότερα, δεν καίγονται και μάλλον θα είναι τα πρώτα σε μηχανή.

Α, και το πρόβλημα με τον ανεμιστήρα... τέλος.
Tα πρωτα LED σε μηχανη κλασικα ηταν σε BMW και DUCATI...ακολουθησε η ΚΤΜ και δεν ξερω ποιος αλλος και η Honda μας τελευταια και καταιδρωμενη....
panos-vfr
panos-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-06-22
Mηνύματα : 17
Ηλικία : 42
Μοντέλο : VFR 800 FI- 1999
Κράνος : SHARK RSR 2 CARBON

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 4:12 pm
Η καινουργια βεφα ,αντικειμενικα ειναι ομορφη,οχι ομως πιο ομορφη απο το προηγουμενο μοντελο,εχει βελτιωθει στη θεση του συνεπιβατη απο οσο βλεπω και οι προσθηκες με τα ηλεκτρονικα καλουδια ειναι καλοδεχουμενες,ειναι ομως αυτο μοντελο που κανει καινοτομια στον sport τουρισμο?Δεν το πιστευω,,απο το ονομα που εχει σαν VFR περιμενουν να κανει πωλησεις,καλα για Ελλαδα δεν συζηταμε καν ,η τιμη του θα ειναι εξωφρενικη για αυτα που θα προσφερει ,αν δε εχουν αφησει παλι το v-tec συστημα για μενα ειναι λαθος,για να γλιτωσουν 1 λιτρο καταναλωση χαλανε το χαρακτηρα της μοτοσυκλετας,Το μειωμενο βαρος απο οτι λενε ειναι θετικο βημα και αν εχουν βαλει ψυγειο μπροστα ειναι ακομα πιο θετικο μπας και αντιμετωπισουν την θερμοτητα που καιει στην κυριολεξια μπουτακια(τουλαχιστον στο δικο μου Very Happy ),με λιγα λογια αναμεικτα συναισθηματα μου αφηνει το νεο VFR.




Υ.Σ. Οι ζαντες και ο πινακας οργανων ειναι χαρμα ιδεσθαι.
GIORGOS VFR
GIORGOS VFR
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-01-10
Mηνύματα : 279
Ηλικία : 51
Μοντέλο : vfr 800 A '03 - ''Κινέζος'' no name για την αγγαρεία
Κράνος : Arai chaser (θέλει αλλαγή)

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 5:27 pm
ermis wrote:Το vtec τελικά θα μείνει στην ιστορία ως το πιο όμορφο VFR ..... για μένα τουλάχιστον.
Και από τις ομορφότερες μοτοσυκλέτες ever,να προσθέσω!Thumbsup 


Last edited by GIORGOS VFR on 5/11/2013, 5:46 pm; edited 1 time in total
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 6:29 pm
GIORGOS VFR wrote:
ermis wrote:Το vtec τελικά θα μείνει στην ιστορία ως το πιο όμορφο VFR ..... για μένα τουλάχιστον.
Και από τις ομορφότερες μοτοσυκλέτες ever,να προσθέσω!Thumbsup 
Ι-έτσι, ι-έτσι, να τα λεμε αυτα Laughing Rock


Last edited by VFGeorge on 5/11/2013, 6:50 pm; edited 1 time in total
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 6:33 pm
VFR - HRC wrote:
Νίκος wrote:Δεν μου φαίνεται άσχημο... άσε που το δικό μας παραμένει πιο όμορφο! I love you 
Αν δε παινεψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει! lol! lol! 
...ahem... οι αδυναμίες δεν κρύβονται! Blush
GIORGOS VFR
GIORGOS VFR
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-01-10
Mηνύματα : 279
Ηλικία : 51
Μοντέλο : vfr 800 A '03 - ''Κινέζος'' no name για την αγγαρεία
Κράνος : Arai chaser (θέλει αλλαγή)

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 6:55 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Ένα μηχανάκι που είναι πολύ χαμηλών τόνων για την "σημερινή" εποχή. Ούτε ένα ράμφος μπεκάτσας δεν έχει ρε πστ μου......... Wall 
Τουλάχιστον ας έχει ένα κατώφλι αξιοπιστίας και οδηγικής συμπεριφοράς,να έχουν να ελπίζουν οι σημερινοί νέοι ότι κάποια στιγμή,εάν κι εφόσον ορθοποδήσουν,θα μπορέσουν με ''αιματηρές'' οικονομίες να αποκτήσουν ένα καινούργιο μοντέλο σαν αυτό... (Σας ''μαύρισα'' την ψυχή,ε;:( 
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 7:02 pm
Να θεωρήσω ότι κάνανε πισωγύρισμα;;; Ότι βασίστηκαν στο σχέδιο του Fi, με πινελιές από το Vtec;; Ότι έχει και άλλα στοιχεία από άλλα προϊόντα της ίδιας εταιρίας;;; Ότι κάνανε αντιγραφή από το Panigale;;; Ας τα πάρουμε ένα ένα....
Για μένα, το μούτρο, φέρνει πιο πολύ στο Fi με τονισμένα κάποια στοιχεία του. Το Panigale, ήρθε πολύ μετά και μάλλον αυτό αντέγραψε το Fi. Εξάλου, πολλοί από εδώ, έχουν γράψει πως το Vtec ήταν αντιγραφή του Aprilia Futura αλλά πιο ωραία εκτέλεση του Vtec.
Nαι, τα φώτα είναι led που έχει και το Panigale και είναι και πιο σχιστομάτικα από το Fi, αλλά αυτή δεν θα ήταν η φυσική εξέλιξη του;;; Επίσης, τα φώτα του, πάνε να μοιάζουν και στο 1200 και στο Crosstourer.
Τα όργανα, είναι μία εξέλιξη των Vtec και του μεγάλου αδερφού, του 1200, αν και σαν διάταξη, ακολουθεί των VFR. Στροφόμετρο στο κέντρο, αριστερά ταχύμετρο και όλα τα άλλα δεξιά.
Το πλαινό φέρινκ, φέρνει από CBR έτσι όπως το δένει και μπορεί να θέλουν να μοιάζουν και λίγο μεταξύ τους από το πλάι.
Το πίσω φανάρι, φέρνει λίγο από Fi (μία μικρή λεπτομέρια), από Vtec και 1200 μαζί. Την εξάτμιση, την φέρανε πάλι σαν του Fi, αλλά δεν τους ήταν δύσκολο. Έχουν στην ίδια θέση και του Crossturrer.
Η πίσω ζάντα, δεν είναι η ίδια με του 1200, μοιάζει πολύ, αλλά έχει περισσότερα μπράτσα. Με 8 μπράτσα, αν θυμάμαι καλά, ήταν και κάποια 750.
Το πίσω μέρος (θέση συνεπιβάτη) μοιάζει περισσότερο με του 1200 και μπορεί να δέχεται και τις ίδιες βαλίτσες...
Μου αρέσει το μούτρο του (κάτοχος Fi γαρ), λιγότερο στο πλάι και μου αρέσει και το πίσω μέρος.
Ας το δούμε και από κοντά κάποια στιγμή και μπορεί να αλλάξουμε-ουνε γνώμη...
Αυτιά...
snif snif snif 
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 8:01 pm
Eίναι τρελλοί αυτοί οι japanezoi..Stupid2  Αυτό το μοντέλο θα έπρεπε να υπάρχει (τουλάχιστον εμφανισιακά) ανάμεσα στο Fi και στο v tec, όχι μετά από αυτό. Μάλλον θυμίζει το επόμενο μοντέλο του fi και όχι την μετά v tec εποχή. Ας μην κρυβόμαστε, η εμφάνιση είναι μεγάλο κριτήριο αγοράς, όσο εξελιγμένο και να είναι τεχνολογικά, προσωπικά με απογοήτευσε. Χαίρομαι που θα κρατήσω το v teki μου ακόμη μια δεκαετία (και την τσέπη μου αλώβητη) καμαρώνοντας το μηχανάκι μου (με την τρυφερή, ξεχωριστή, ερωτική έννοια του όρου)rock on .
DrDeep
DrDeep
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 150
Ηλικία : 40
Μοντέλο : VFR-800 02 V-TEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 8:32 pm
Θα το πω και εγω, έχουμε (οσοι) το ομορφότερο veteki...cheers 

αλλά αν εξαιρέσεις τα φανάρια  και οτι μου καλύπτει τη ζαντα με τη φρατζόλα κατα τα αλλα ειναι μια αξιόλογη ανανέωση του μοντέλου...  

Ας περιμενουμε λοιπον να το δουμε και να μαθουμε και την τιμη του...
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 9:00 pm
Πάντως από τις απαντήσεις και τα σχόλια το κανουργιο βιτεκι εκαμε και αυτό την εισοδό του αισθητή
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 9:43 pm
vtecpatra wrote:Πάντως από τις απαντήσεις και τα σχόλια το κανουργιο βιτεκι εκαμε και αυτό την εισοδό του αισθητή

Ήταν και λίγο έκπληξη. Προσωπικά δεν περίμενα, ούτε είχα ακούσει ότι η Honda θα έβγαζε καινούριο VFR800.


Είχε ακούσει κανένας άλλος κάτι;
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:20 pm
Νίκος wrote:
vtecpatra wrote:Πάντως από τις απαντήσεις και τα σχόλια το κανουργιο βιτεκι εκαμε και αυτό την εισοδό του αισθητή
Ήταν και λίγο έκπληξη. Προσωπικά δεν περίμενα, ούτε είχα ακούσει ότι η Honda θα έβγαζε καινούριο VFR800.


Είχε ακούσει κανένας άλλος κάτι;
Νικόλα μου εγώ δεν το ήξερα ,απο εδώ το έμαθα !

Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 10:56 pm
της εχουν κατσει πολλα μοτερ και θελει να τα σπρωξει μαλλον :( :( :( κλασικα εικονογραφιμενα Honda
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

5/11/2013, 11:31 pm
Νίκος wrote:
Ήταν και λίγο έκπληξη. Προσωπικά δεν περίμενα, ούτε είχα ακούσει ότι η Honda θα έβγαζε καινούριο VFR800.

Είχε ακούσει κανένας άλλος κάτι;
Μερικες βδομαδες πριν αγορασα μποτες απο το μαγαζι Metropolis στο Λονδινο που ειναι ντηλερ Ducati, Triumph και Honda. Με την ευκαιρια λοιπον χαζεψα λιγο και τα μηχανακια (Triumph 675 μμμ I love you) και μετα περασα κι'απ'τα Honda και κοιταγα τα VFR1200 και Crosstourer. Ο πωλητης με ρωτησε τι μηχανη εχω και μου ειπε οτι η Honda θα παρουσιασει συντομα καινουργιο VFR800, αλλα εγω νομισα οτι ελεγε τα δικα του γιατι δεν ειχα ακουσει τιποτα πουθενα αλλου. Και γι'αυτον τον λογο δεν το ανεφερα καν..
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

6/11/2013, 12:03 am
Αντιγράφω την αντιγραφή που είχα κάνει από το Mototriti στο facebook και συγκεκριμένα, στην ομάδα μας στο facebook. Κατά τύχη είδα ένα άρθρο για νέα μοντέλα Honda.
""Αντιγράφω από το Mototriti...
"Για το τέλος αφήσαμε τα VFR800F και VFR800X. Το δεύτερο όνομα μπορεί απλά να αντιστοιχεί στο Crossrunner. Το πρώτο όμως μπορεί να σημαίνει ανανέωση για το γνωστή sport-touring μοτοσικλέτα της ιαπωνικής εταιρίας."
Μου αρέσει! ·  · Να μην παρακολουθώ τη δημοσίευση · 18 Σεπτεμβρίου στις 10:21 μ.μ.""

Να και το άρθρο...

http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Honda-7-nea-montela-prosexws_97821.asp
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

6/11/2013, 2:44 pm
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Νέο VFR800 VTEC για το 2014 - Page 2 Empty Re: Νέο VFR800 VTEC για το 2014

6/11/2013, 2:48 pm
Ένα βήμα ΠΙΣΩ!!! Neutral 
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum