Θερμοκρασία στα V-Techια

+25
Semiaz
Seelenheil
demon
vasilakos
vagelis78
Roberto
georgevfr
'AGGEVI'
finrod
mak
Bravo
isidoros
Don John
dirty
apostat
Arxiereas
Ταξιδευτής
anastasis
teacher
Sieche
KiloMeater
Viking
glystras
gasoil
Vvag
29 posters
Go down
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

7/7/2009, 11:48 am
dirty wrote:κοιταξε vefa...

Vvag Mad Mad Mad Mad Mad

Μα τόσο πολύ θέλετε όλοι ν' αλλάξω avatar;!;!;! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Η διαφορά είναι ότι το v-tec έχει τα ψυγεία στο πλάι και όχι μπροστά που μπορεί να χτυπάει ο αέρας απ' ευθείας...
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

7/7/2009, 11:49 am
dirty wrote:απο την στιγμη που οι δυο κυλινδροι βρισκονται πισω και δεν αεριζονται επαρκως

Αυτό θα ίσχυε αν ο κινητήρας ήταν αερόψυκτος. Σε έναν υδρόψυκτο η θέση των κυλίνδρων είναι αδιάφορη, αφού αυτό που φροντίζει για την ψύξη τους είναι μόνο τα ψυγεία.
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

7/7/2009, 11:51 am
Vvag wrote:
Η διαφορά είναι ότι το v-tec έχει τα ψυγεία στο πλάι και όχι μπροστά που μπορεί να χτυπάει ο αέρας απ' ευθείας...

...το οποίο είναι και από τα μεγάλα πλεονεκτήματά του. Σκέψου που πάει ο καυτός αέρας ενός I4 όταν βάλουν μπροστά τα βεντιλατέρ: Στα μπούτια σου. Shocked
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

7/7/2009, 1:10 pm
apostat wrote:
dirty wrote:απο την στιγμη που οι δυο κυλινδροι βρισκονται πισω και δεν αεριζονται επαρκως

Αυτό θα ίσχυε αν ο κινητήρας ήταν αερόψυκτος. Σε έναν υδρόψυκτο η θέση των κυλίνδρων είναι αδιάφορη, αφού αυτό που φροντίζει για την ψύξη τους είναι μόνο τα ψυγεία.
το ιδιο ψυχεται ο κινητηρας οταν πηγαινεις με 100 και το ιδιο με 5 ,ο αερας παιζει σημαντικο ρολο στην ψυξη
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

7/7/2009, 1:44 pm
dirty wrote:το ιδιο ψυχεται ο κινητηρας οταν πηγαινεις με 100 και το ιδιο με 5 ,ο αερας παιζει σημαντικο ρολο στην ψυξη

Φυσικά. Απλά η ψύξη στον υδρόψυκτο γίνεται στα ψυγεία και μεταφέρεται με το ψυκτικό υγρό στους κυλίνδρους, ουσιαστικά σε κλειστό κύκλωμα. Δεν ψύχονται απ΄ ευθείας οι κύλινδροι, γιαυτό και είναι αδιάφορο αν είναι μπροστά ή πίσω.

Σε αερόψυκτους V2 κινητήρες, ο πίσω την ακούει κανονικά. Γιαυτό και η Ducati π.χ. έχει τον μπροστά σχεδόν οριζόντια, και τον πίσω σχεδόν κάθετα.
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 12:08 am
Κανένα νέο από το μέτωπο?
Viking τι αποφάνθηκε ο μάστωρ?
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 12:42 am
Arxiereas wrote:Κανένα νέο από το μέτωπο?
Viking τι αποφάνθηκε ο μάστωρ?
Δε σήκωνε το τηλέφωνο το απόγευμα Wall

Αύριο θα πάω από κει confused
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:04 pm
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Θερμοστάτης...

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Βαλβίδα βεντιλατέρ

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Αντλία νερού

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Όλα είδαν τον δημιουργό τους μιάς και από την στιγμή που μου κανε τα τερτίπια εγώ συνέχισα τον γύρο του Πηλίου μες στη ζέστη και κυνηγώντας κάτι R6 φίλων, το κύκλωμα έμεινε με μόλις 700ml ψυκτικού αν κρίνουμε από την ποσότητα που συμπληρώθηκε..

Αλλαγή λοιπόν με καινούρια ανταλλακτικά για όλα τα παραπάνω..

370 euros Doh! Απέφυγα βέβαια τα χειρότερα...

Αν ξαναανεβάσει θερμοκρασία θα αλλάξω μηχανή Cool
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:35 pm
Μέχρι εκεί να ήταν η ζημιά Viking αλλά λίγο τσιμπημένο με φάνηκε το μπιλιετάκι.

Παιδιά, μην το ματιάσω, τέτοιες θερμοκρασίες που λέτε δεν έχω μέχρι τώρα. Στη χειρότερη (μέσα στην πόλη) 106 μέγιστο που μετά πέφτουν είτε εν κινήσει είτε εν στάση με βεντιλατέρ. Ούτε ανεβάζει πιο γρήγορα από το R6 που είχα παλιότερα. Στο δρόμο ούτε για πλάκα πάνω από 86-88
Εντάξη, μόνο10500km έχει το δικό μου, αλλά μήπως το vfr χρειάζεται ανά διαστήματα κάποια προληπτική αντικατάσταση θερμοστάτη, όπως συμβαίνει και με κάποια αυτοκίνητα?


Last edited by Arxiereas on 8/7/2009, 3:38 pm; edited 2 times in total
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:36 pm
Arxiereas wrote:Μέχρι εκεί να ήταν η ζημιά Viking αλλά λίγο τσιμπημένο με φάνηκε το μπιλιετάκι.

Παιδιά, μην το ματιάσω, τέτοιες θερμοκρασίες που λέτε δεν έχω μέχρι τώρα. Στη χειρότερη 106 σταθερά που μετά πέφτουν είτε εν κινήσει είτε εν στάση με βεντιλατέρ. Ούτε στην πόλη ανεβάζει πιο γρήγορα από το R6 που είχα παλιότερα.
Εντάξη, μόνο10500km έχει το δικό μου, αλλά μήπως το vfr χρειάζεται ανά διαστήματα κάποια προληπτική αντικατάσταση θερμοστάτη, όπως συμβαίνει και με κάποια αυτοκίνητα?

Πότε το πήρες; Το έχεις δουλέψει Ιούλιο - Αύγουστο; Wink
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:40 pm
2 μήνες το έχω και η υψηλότερη ατμοσφαιρική θερμοκρασία που κινήθηκα ήταν 32C. Μην παραβλέπεις όμως το ότι συγκρίνω με R6 σε αντίστοιχες συνθήκες και δεν βλέπω διαφορά ή κάτι ανησυχητικό

edit: τώρα που το σκέφτομαι πάνω από 7-7.500 rpm δεν το ανεβάζω οπότε δείτε το μήπως φταίνε οι ψηλές στροφές


Last edited by Arxiereas on 8/7/2009, 3:44 pm; edited 1 time in total
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:43 pm
Arxiereas wrote:2 μήνες το έχω και η υψηλότερη ατμοσφαιρική θερμοκρασία που κινήθηκα ήταν 32C. Μην παραβλέπεις όμως το ότι συγκρίνω με R6 σε αντίστοιχες συνθήκες και δεν βλέπω διαφορά ή κάτι ανησυχητικό

Βγες μια εκδρομή με 36-38 βαθμούς και τότε θα ψηθείς κι εσύ μια χαρά..!! Razz Razz Razz
Πέρυσι τον Αύγουστο, Αθήνα - Θεσσαλονίκη έκλεινα το γκάζι στα 120-130 για να πέφτει η θερμοκρασία από τους 113... Blink
Δεν ξέρω τι θερμοκρασίες σηκώνει το R6, το VFR πάντως (ειδικά τα >2006 - Euro3) είναι ψησταριά. Είναι φυσιολογικό πάντως, αν δεις 110 μην ανησυχήσεις...
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 3:48 pm
Για να το λες, δεν το αποκλείω αλλά από τους 110 και πάνω, εφ' όσων το κύκλωμα λειτουργεί κανονικά, μπορεί να είναι συνδυασμός πολλών παραγόντων όπως λάδια, καθαρότητα (γρύλιες) ψυγείων και ποιότητα παραφλού
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 7:43 pm
Arxiereas wrote:Μέχρι εκεί να ήταν η ζημιά Viking αλλά λίγο τσιμπημένο με φάνηκε το μπιλιετάκι.
Κι εμένα σε χαμηλές θερμοκρασίες έπαιζε γενικά ώσπου έγινε το κακό..
Τον μάστορα τον εμπιστεύομαι γενικά αν και δε μπορώ να ξέρω κατά πόσο τα τσέκαρε όλα και τα βρήκε εκτός..Ούτως ή άλλως θα πάρω τα παλιά στα χέρια μου και επιπλέον αύριο θα περάσω και από τον επίσημο να ρωτήσω τιμές για τα ανταλλακτικά για να έχω και μια 2η -έγκυρη- κοστολόγησή τους..

Όπως και να χει με αυτές τις αλλαγές θα χω το κεφάλι μου ήσυχο για πολύ καιρό ακόμα,ελπίζω...

Θα πάρω κι έναν spare ανορθωτή από Αγγλία για να 'μαι έτοιμος και τέλος Rolling Eyes
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 8:49 pm
Viking wrote:
Θα πάρω κι έναν spare ανορθωτή από Αγγλία για να 'μαι έτοιμος και τέλος Rolling Eyes

Γιατί αλήθεια; Δεν έχω ακούσει για πρόβλημα ανορθωτή στα VTec.
Bravo
Bravo
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-28
Mηνύματα : 123
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec
Κράνος : SHOEI Xspirit

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 9:01 pm
Viking wrote:lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Θερμοστάτης...

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Βαλβίδα βεντιλατέρ

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Αντλία νερού

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Όλα είδαν τον δημιουργό τους μιάς και από την στιγμή που μου κανε τα τερτίπια εγώ συνέχισα τον γύρο του Πηλίου μες στη ζέστη και κυνηγώντας κάτι R6 φίλων, το κύκλωμα έμεινε με μόλις 700ml ψυκτικού αν κρίνουμε από την ποσότητα που συμπληρώθηκε..

Αλλαγή λοιπόν με καινούρια ανταλλακτικά για όλα τα παραπάνω..

370 euros Doh! Απέφυγα βέβαια τα χειρότερα...

Αν ξαναανεβάσει θερμοκρασία θα αλλάξω μηχανή Cool
Πάντος φίλε μου δεν πιστεύω ότι χάλασαν όλα αυτά μαζι,παρόλο που έπαιζες κυνιγητο.Όλα τα παραπάνω εξαρτήματα έχουν μια συνέχεια πχ αν δεν ανοίξει ο θερμοστάτης για να περάσει το νερό δεν πρόκειται ποτέ να δουλέψει το βεντιλατέρ.Καλύτερα βέβαια που τα άλλαξες όλα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 9:26 pm
Bravo wrote:Πάντος φίλε μου δεν πιστεύω ότι χάλασαν όλα αυτά μαζι,παρόλο που έπαιζες κυνιγητο.Όλα τα παραπάνω εξαρτήματα έχουν μια συνέχεια πχ αν δεν ανοίξει ο θερμοστάτης για να περάσει το νερό δεν πρόκειται ποτέ να δουλέψει το βεντιλατέρ.Καλύτερα βέβαια που τα άλλαξες όλα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!

Κοίτα κι εγώ έχω την αμυδρή εντύπωση ότι φταίει μόνο θερμοστάτης, αλλά έναν μάστορα θεωρώ καλό εδώ στο Βόλο, άμα είναι να μαλώσω (και) μ'αυτόν άστα να πάνε..Ο hornet του moto.gr είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και άλλαξε θερμοστάτη και ΔΕΝ έφτιαξε!Τελικά εφτιαξέ απλά με άλλη τάπα ψυγείου μιάς και η άλλη είχε διαρροή..Αν είχα τα μέσα και τα εργαλεία και τον χώρο θα τα δούλευα μόνος αλλά δυστυχώς...
Αν είναι σωστός θα μου δώσει και τα παλιά στο χέρι για να τα δω και να τα τσεκάρω όσο ξέρω και μπορώ..Αν οι τιμές των ανταλλακτικών της αντιπροσωπείας βγουν πολύ φτηνότερες θα έχει ήδη κάνει το πρώτο φάουλ και μάλλον θα γίνω ο μάλαξ της παρέας..ήδη από silver spare parts βγαίνουν αρκετά φθηνότερα (εκτός από την αντλία νερού που δεν έχει) αλλά δείχνω κατανόηση μιας και εκεί είναι όλα γενικά αρκετά φθηνότερα..θα ξαναενημερώσω το ποστ φυσικά..
mak
mak
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 586
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Honda VFR RC46 II
Κράνος : AGV K3 Rossi Sword, Arai Chaser Force Red

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

8/7/2009, 10:59 pm
Ας καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου μετά απο 2 μήνες κατοχής και 4000km περίπου. Σε επαρχιακές διαδρομές (ταχύτητα άνω των 50-60km/h) και εξωτερική θερμοκρασία ως 32C το μέγιστο που βλέπω συνήθως είναι 85-86C. Αν είναι βράδυ (εξωτερική θερμοκρασία κάτω των 25-26C) παίζει στους 78-84C. Στην πόλη και σε διαδρομές με ροή και λίγες στάσεις(λόγω κίνησης ή φαναριών) και πάλι βεντιλατέρ δεν μπαίνει. Άντε να ανέβει σε κανά φανάρι 95-96C, έπειτα ξεκινώντας και ανεβάζοντας ταχύτητα άνω των 50-60km/h πέφτει σιγά σιγά κάτω από τους 90C. Αν τώρα πέσω σε κίνηση και οι ταχύτητες είναι χαμηλές, σε συνδυασμό με τις στάσεις στα φανάρια κλπ έχει πολύ έυκολα τους 106C, σημείο που μπαίνει το βεντιλατέρ το οποίο ρίχνει σιγά σιγά την θερμοκρασία στους 99C όπου σταματάει τη λειτουργία του και μετά η θερμοκρασία ξαναπέρνει την ανηφόρα. Να ξεξαθαρίσω πως δεν έχω κυκλοφορίσει ακόμα σε συνθήκες κάυσωνα και επιπλέον ότι η οδήγηση μου περιλαμβάνει αρκετά μικρή πίεση στο μοτέρ (λίγα στροφαρίσματα άνω των 7-7.5rpm). Συμπερασματικά θεωρώ αρκετά φυσιολογικές τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το μοτέρ και νομίζω πως έχουν μια λογική. Επιφυλάσομαι σε συνθήκες κάυσωνα που δεν έχω κυκλοφορήσει αλλά και σε συνθήκες συνεχόμενης πίεσης του μοτέρ πάνω από τις 7-7.5rpm.

cheers
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:12 pm
Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτό το site

http://www.motosport.com/street/oem.php?make=HONDA&type=SPORT&model=VFR800&year=2005&groupId=54895

Αριστερά επιλέγετε με πιο σύστημα/υποσύστημα της μηχανής σας θέλετε να ασχοληθείτε και εμφανίζει την αντίστοιχη εικόνα με αριθμημένα τα κομμάτια ενώ ακριβώς από κάτω έχει part number και τιμές. Από αυτόν τον Αμερικάνο μου έβγαιναν 316,15 ευρώ με μεταφορικά και φόρους (δυστυχώς μόνο τα μεταφορικά ήταν 125,75..)

Από τον Άγγλο
http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/
έβγαιναν περίπου 308,9 ευρώ με μεταφορικά..

Και τώρα ακούστε από Σαρακάκη 253,47 με ΦΠΑ!!!
Ο μάστορας παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος (που παραλίγο να μου κοστίσει 120 ευρώ..) και συμπεριέλαβε και κάτι άλλα πράγματα που είχε παραγγείλει στην τιμή ενώ εκείνα ήταν για άλλον..Τώρα εγώ θα φταίω που δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ..τελοσπάντων..

Πληροφοριακά τα part numbers για VTEC 02-05 μοντέλα είναι
thermostat: 19300-MBG-003 (33,50 χωρίς ΦΠΑ)
thermostat switch: 37760-MT2-003 (46,00 χωρίς ΦΠΑ)
water pump: 19200-MCW-000 (133,50 χωρίς ΦΠΑ)

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην εξυπηρετικότητα των ανθρώπων στον Σαρακάκη και μια κίτρινη κάρτα στους "εδώ" του Βόλου που απαντώντας στο τηλέφωνο μου λέει "δε μπορώ τώρα,έχω πελάτες"."Κι εγώ τι είμαι;" του απαντώ.Στις βλακείες που πήγε να πει απλά του το 'κλεισα.Δε θα παρακαλάω για να του ακουμπήσω και τα λεφτά μου..

Εν αναμονή λοιπόν των ανταλλακτικών και της 120άρας που μόλις γλιτώσαμε νιώθω κάπως καλύτερα. Ο λειτουργικός έλεγχος όλων των παραπάνω θα περιλαμβάνει σίγουρα μια εξαντλητική δοκιμή στις Σέρρες!Δε ξενερώνουμε ποτέ, εμείς να 'μαστε καλά Drinking
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:18 pm
Viking wrote: Ο λειτουργικός έλεγχος όλων των παραπάνω θα περιλαμβάνει σίγουρα μια εξαντλητική δοκιμή στις Σέρρες!Δε ξενερώνουμε ποτέ, εμείς να 'μαστε καλά Drinking
Thumbsup Thumbsup Thumbsup

κρατάω μόνο αυτό και δεν αναφέρομαι στα άλλα …..περίεργα

θα φέρω και το δικό μου να συγκρίνουμε Very Happy Very Happy Very Happy
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:21 pm
θα φερω και το δικο μου για μια καλυτερη συγκριση
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:22 pm
glystras wrote:
Viking wrote: Ο λειτουργικός έλεγχος όλων των παραπάνω θα περιλαμβάνει σίγουρα μια εξαντλητική δοκιμή στις Σέρρες!Δε ξενερώνουμε ποτέ, εμείς να 'μαστε καλά Drinking
Thumbsup Thumbsup Thumbsup

κρατάω μόνο αυτό και δεν αναφέρομαι στα άλλα …..περίεργα

θα φέρω και το δικό μου να συγκρίνουμε Very Happy Very Happy Very Happy
Αυτό το γραψα κυρίως για σένα!! Rock

Όταν κανονίσω θα ενημερωθείς, όταν κανονίσεις πες μου λίγο πιο πριν για να βρεθούμε εκεί πάνω!2 βέφες στη πίστα θα είναι μια χαρά θέαμα!! edit: 3 μαζί με του Ντέρτυ!!
Punk
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:26 pm
Viking wrote:Όταν κανονίσω θα ενημερωθείς, όταν κανονίσεις πες μου λίγο πιο πριν για να βρεθούμε εκεί πάνω!2 βέφες στη πίστα θα είναι μια χαρά θέαμα!! edit: 3 μαζί με του Ντέρτυ!!
Punk

σα κινητό τείχος θα ήμαστε όποιος καταφέρει και μας προσπεράσει θα είναι επίπεδο GP lol! lol! lol!
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:28 pm
glystras wrote:
Viking wrote:Όταν κανονίσω θα ενημερωθείς, όταν κανονίσεις πες μου λίγο πιο πριν για να βρεθούμε εκεί πάνω!2 βέφες στη πίστα θα είναι μια χαρά θέαμα!! edit: 3 μαζί με του Ντέρτυ!!
Punk

σα κινητό τείχος θα ήμαστε όποιος καταφέρει και μας προσπεράσει θα είναι επίπεδο GP lol! lol! lol!
lol! lol! lol!

Κι άμα μας ζορίσουν πολύ, ίσα που τους αμολάω τα παραφλού μου και τα βλέπουν όλα κωλυόμενα λέμε

T
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

9/7/2009, 1:29 pm
glystras wrote:
Viking wrote:Όταν κανονίσω θα ενημερωθείς, όταν κανονίσεις πες μου λίγο πιο πριν για να βρεθούμε εκεί πάνω!2 βέφες στη πίστα θα είναι μια χαρά θέαμα!! edit: 3 μαζί με του Ντέρτυ!!
Punk

σα κινητό τείχος θα ήμαστε όποιος καταφέρει και μας προσπεράσει θα είναι επίπεδο GP lol! lol! lol!
σωστος Shoot Shoot ninja2 ninja2
isidoros
isidoros
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-03
Mηνύματα : 17
Ηλικία : 46
Μοντέλο : HONDA VFR
Κράνος : Arai RX7 , Shoei XR1000

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

10/7/2009, 3:14 pm
Aμα μου κερασετε το καφε θα ρθω να σας δειχνω τουσ χρονουσ που κανετε να σας μετραω και τα γυρολογια και αν βαλετε και φαγητο (κατα προτιμιση σε κρεατικο)βαραω και παλαμακια σε οποιον κανει τουσ καλυτερους
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

10/7/2009, 3:52 pm
isidoros wrote:Aμα μου κερασετε το καφε θα ρθω να σας δειχνω τουσ χρονουσ που κανετε να σας μετραω και τα γυρολογια και αν βαλετε και φαγητο (κατα προτιμιση σε κρεατικο)βαραω και παλαμακια σε οποιον κανει τουσ καλυτερους
Βοηθό θα χρειαστείς? Αν θες ειδοποίΑ με! Drinking

edit: Παραλίγο να ξεχάσω ότι λέγαμε για τις ζέστες...
Λοιπόν χθες που ήμουν μόνος στο μηχανάκι και κινήθηκα πιο ελεύθερα διαπίστωσα ότι μέχρι τις 7500σαλ η θερμοκρασία είναι max 88C ενώ στις ψηλές (δεν συγκράτησα πόσο) φτάνει τους 106 max.
Εξωτερική θερμοκρασία 33C.
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

10/7/2009, 4:31 pm
Arxiereas wrote:
isidoros wrote:Aμα μου κερασετε το καφε θα ρθω να σας δειχνω τουσ χρονουσ που κανετε να σας μετραω και τα γυρολογια και αν βαλετε και φαγητο (κατα προτιμιση σε κρεατικο)βαραω και παλαμακια σε οποιον κανει τουσ καλυτερους
Βοηθό θα χρειαστείς? Αν θες ειδοποίΑ με! Drinking

παίδες κάποιος από τους δυο θα φορέσει καυτό μίνι, κολλητό μπλουζάκι και θα κρατάει ομπρέλα σπόνσορα….ανεβάστε παρακαλώ ολόσωμη φωτο να διαλέξουμε……την αμοιβή θα την βρούμε no worries…. Very Happy Very Happy Very Happy





Όσο για την θερμοκρασία….. καλοκαίρι είναι … naaa
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

11/7/2009, 12:14 am
glystras wrote:
παίδες κάποιος από τους δυο θα φορέσει καυτό μίνι, κολλητό μπλουζάκι και θα κρατάει ομπρέλα σπόνσορα….ανεβάστε παρακαλώ ολόσωμη φωτο να διαλέξουμε……την αμοιβή θα την βρούμε no worries…. Very Happy Very Happy Very Happy
Εγώ φίλε θα είμαι με μπικίνι πειράζει? Να δες

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 249536-Man-in-bikini-0


Άμα σε χαλάει το κινητό, το αφήνω στην άκρη.






Μόνο μη μου ζητήσεις να βάλω ολόσωμο γιατί τελευταία φορά είχα κάτι προβληματάκια με το νόμο....




Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Bathing-suit-guy_2
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Θερμοκρασία στα V-Techια - Page 2 Empty Re: Θερμοκρασία στα V-Techια

11/7/2009, 8:56 am
Arxiereas wrote:Εγώ φίλε θα είμαι με μπικίνι πειράζει? Να δες
Άμα σε χαλάει το κινητό, το αφήνω στην άκρη.
Μόνο μη μου ζητήσεις να βάλω ολόσωμο γιατί τελευταία φορά είχα κάτι προβληματάκια με το νόμο....[/size]

lol! lol! lol!
από μένα η δουλειά είναι δική σου.Clapping2 Clapping2 Clapping2
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum