βοηθεια για αγορα VTEC 2005

+12
DENTOCOP
Vvag
Verbal Kint
Ο φυσικός
Armenis
nsadib
Don John
Dimitrisk12
tomakos
kortomalteze
karapialis
XLGeorge
16 posters
Go down
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

26/10/2010, 9:07 am
Verbal Kint wrote:
nsadib wrote:
Verbal Kint wrote:Ρε συ αγορινα Armeni...εχεις τα δικια σου...και μενα στην ηλικια σου δε μου εφτανε τιποτα... Cool
Ουτε το "νινι" ουτε το γκαζι... lol!
Ο φιλος μας απο Κρητη ειναι 20 χρονια μεγαλυτερος σου, ειναι μαλλον οικογενειάρχης, και τα 45 "γρηγορα" αλογα πιο πανω + την πολυ ανωτερη μεση ωριαια που του δινει ενα VFR (σχετικα με το Transalp) ισως ειναι υπεραρκετα για αυτον.
Ωραιο μηχανακι το VFR, φτηνο για αυτα που προσφερει και ασπαστο. Εποχες δυσκολες επονται, ας μην ψαχνουμε για πολλα-πολλα. cheers

Thumbsup Thumbsup cheers Clapping2 Clapping2 Clapping2
Σωστός,τα είπες όλα αντί για μένα.
Οσο για το τελευταίο αν δεν ήταν δύσκολες εποχές δεν θα πουλούσα το τρανσάλπ αλλά θα το κρατούσα να το χαρώ εδώ στην Κρήτη,γιατί κακά τα ψέματα το τρανσαλπάκι είναι το καλύτερο μηχανάκι για τήν κρήτη Thumbsup αλλά δέν είναι εποχές για διπλά έξοδα (ασφάλειες-τέλη-σέρβις κ.α.) Blink

Αν ειναι για ασφαλεις τελη κτλπ, μην το πουλας το ΤΑ. Εκατσα και υπολογισα τα δικα μου (60 το εξαμηνο ασφαλεια Shocked Shocked Shocked +43 τελη=163 συνολο) και σε συναρτηση με τα λεφτα που το ζητουσαν οι εμποροιShocked...δεν το εδωσα (το Africa).
Πηρα 2 χιλιαρικα παραπανω δανειο...εβαλα καποιες δοσεις παραπανω απο οτι υπολογιζα και σκεφτηκα..."αν δω οτι στην πορεια δεν μπορω να τα φερω βολτα...τη σκοτωνω και πληρωνω". Μεχρι τωρα καλα τα παω οποτε μαλλον θα την κρατησω. Smile
ΑΝ λεω...ΑΝ μπορεις να το κανεις και εσυ καντο και πιστευω οτι δεν θα το μετανοιωσεις.

Που βρήκες ρε αδερφέ 120 ευρω το χρόνο ασφάλεια για το Αφρικα? What
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

26/10/2010, 9:33 am
Η επαρχία έχει και τα καλά της Dentocop!!! Very Happy
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

26/10/2010, 1:28 pm
Vvag wrote:
Verbal Kint wrote:ΑΝ λεω...ΑΝ μπορεις να το κανεις και εσυ καντο και πιστευω οτι δεν θα το μετανοιωσεις.

Και πάει και χώμα... Wink

Thumbsup
Και εγώ μετά από ενάμιση χρόνο που έδωσα το ΤΑ το μετάνιωσα... :(
(και μιλάμε για 1500 Ε)
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

26/10/2010, 1:41 pm
Αν είναι να "σκοτώσεις" το TA, τότε κράτησέ το. Κι εγώ, όταν πήρα το VFR, αυτό είπα και δεν έδωσα το CB. Το κόστος, σε ετήσια βάση, είναι μικρό. Εξάλου, είναι διαφορετικού είδος μοτοσυκλέτες και δεν θα τις βαρεθείς ποτέ.

Κοίτα μην τυχόν πουλάει και κάποιος από εδώ. Τουλάχιστον, θα ξέρεις ποιός την είχε πριν και θα μείνει και στο club... Wink
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

26/10/2010, 5:35 pm
nsadib wrote:
Dimitrisk12 wrote:
Φίλε μου Κρητικέ,
Το μπλε VFR http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/753928/, είναι στην Ηλιούπολη. Καλό φαίνεται, το οδήγησα, με λίγο παζάρι στο αφήνει 6000 (γιατί το έχει κανένα χρόνο τουλάχιστον εκεί...) αλλά το χρώμα του είναι λίγο άθλιο κατά την γνώμη μου.... κατά τ' άλλα είναι σε καλή κατάσταση και παρόλη την ακινησία, όταν ζήτησα να μου το δώσει για μια βόλτα, το έβγαλε πίσω από πέντε μηχανάκια που είχε στην αποθήκη στα απούλητα και πήρε αμέσως μπρος σαν να κινιόταν κάθε μέρα.... VFR Thumbsup Worthy Respect ένας λόγος παραπάνω για να πάρεις VFR κι ας σου λένε οι πατριώτες σου τ' αντίθετα.... (Γεια σου Ζιράρ!!!!)
Στο ίδιο μαγαζί έχει κι ένα ασημί χωρίς ABS της ίδιας χρονιάς με παρόμοια χιλιόμετρα και το αφήνει στα 4500 (πολύ δελεαστικό....) αλλά.... είπαμε χωρίς ABS......
Το άλλο στον Πέτσα http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/492330/ μετά από δύο χρόνια εκεί θα το βλέπεις γιατί θα του μείνει με τέτοια τιμή που το έβαλε....

Δες και αυτό http://www.motojapan.gr/products/product2-13.htm. Είναι στα λεφτά που ψάχνεις, έχει arrow και αλλαγμένα ελατήρια και αμορτισέρ WP.




Δημήτρη εσύ που τα έχεις δεί και ψάξει και τα δύο (το πρώτο στού Σφακιανάκη που ξεκίνησε το νήμα και το μπλέ στο funmotorcycles) αν δεν είχες άλλη επιλογή πιό θα έπερνες ? (Δέν κολάω στό χρώμα, καλό ν'άναι κι'ότι ν'άναι)
Αυτό το μπλέ γιατί δεν έχει τα αυτοκόλητα που γράφουν ABS στο μπροστινό φτερό ?? βαμμένο είναι Think ??
Αυτό http://www.motojapan.gr/products/product2-13.htm. έχει πουληθή γράφει στην σελίδα.


Δεν έψαξα τα μηχανάκια λεπτομερειακά με μηχανικό. Ό,τι είδα ήταν με το μάτι και το μπλε που οδήγησα. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που έκανα κι εγώ. Να προτιμήσεις αυτό με τα λιγότερα χιλιόμετρα. Στην προκειμένη είναι το μπλε. Το οποίο νομίζω γράφει το ABS στο φτερό. Και είμαι σίγουρος ότι έχει γιατί το οδήγησα και το δοκίμασα. Το συγκεκριμένο μαγαζί (funmotorcycles) φαίνονται ξηγημένοι και αρκετά εξυπηρετικοί, χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, μιας και δυο φορές πήγα για αγορά, αλλά τελικά δεν ψώνισα.... Πάντως αν ξαναψαχτώ για μηχανή, σίγουρα θα ξαναπήγαινα. Τους εμπιστεύομαι.
Και πάλι όλα τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη, μιας και ούτε τεχνικές γνώσεις έχω, ούτε ιδιαίτερη εμπειρία. cheers
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

27/10/2010, 12:31 am
Vvag wrote:
VFGeorge wrote:+ το οτι ο Νικος γραφτηκε στο φορουμ, θα το εκανε αργα ή γρηγορα μιας και ειναι αποφασισμενος για VFR Very Happy

Έχω την αίσθηση ότι είναι πιο παλιός από σένα!!! Razz

Καλα, εγω χαμπαρι δεν ειχα παρει οτι στο προφιλ του καθε μελους εχει ημερομηνια εγγραφης να κοιταγα ποτε μπηκε ο Νικος Wall

Αλλα παντως ειναι ενα μηνα νεωτερος Razz
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

27/10/2010, 12:47 am
Σχετικα με τα οσα ειπωθηκαν παραπανω, κατα τη γνωμη μου τα χιλιομετρα δεν ειναι καθοριστικος παραγων σε ενα μοντελο σαν το VFR που ειναι αποδεδειγμενα ασπαστο και ικανο για τουλαχιστο τρεις εκατονταδες χιλαδες χιλιομετρα πριν σοβαρη επισκευη. Αν το μηχανακι ητανε καλοσυντηρημενο, ειχε αυτα που θελω (πχ τιμη, χρονια κατασκευης, ABS) και ειχα σκοπο να το κρατησω χρονια, τοτε θα επαιρνα και κατι με 50-60Κ χμ χωρις προβλημα. Βεβαια αυτο του Σφακιανακη φαινεται να εχει πεσει απ'οτι λεχθηκε και δεν ξερουμε τιποτα για τα τελευταια 30Κχμ.

Και οπως ειπωθηκε και απο αλλους και συζητησαμε και το καλοκαιρι στη Σητεια, Νικο αν μπορεις κρατα το ΤΑ γιατι ειναι οτι πρεπει για την Κρητη, το VFR μπορει να μη σε βολεψει, κλπ κλπ Αν οχι, πουλησε το τουλαχιστο εσυ αντι να το δωσεις ανταλλαγη καθως η τιμη θα ειναι σιγουρα περισσοτερο συμφερουσα.

cheers
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

27/10/2010, 9:50 am
VFGeorge wrote:Σχετικα με τα οσα ειπωθηκαν παραπανω, κατα τη γνωμη μου τα χιλιομετρα δεν ειναι καθοριστικος παραγων σε ενα μοντελο σαν το VFR που ειναι αποδεδειγμενα ασπαστο και ικανο για τουλαχιστο τρεις εκατονταδες χιλαδες χιλιομετρα πριν σοβαρη επισκευη. Αν το μηχανακι ητανε καλοσυντηρημενο, ειχε αυτα που θελω (πχ τιμη, χρονια κατασκευης, ABS) και ειχα σκοπο να το κρατησω χρονια, τοτε θα επαιρνα και κατι με 50-60Κ χμ χωρις προβλημα. Βεβαια αυτο του Σφακιανακη φαινεται να εχει πεσει απ'οτι λεχθηκε και δεν ξερουμε τιποτα για τα τελευταια 30Κχμ.

Και οπως ειπωθηκε και απο αλλους και συζητησαμε και το καλοκαιρι στη Σητεια, Νικο αν μπορεις κρατα το ΤΑ γιατι ειναι οτι πρεπει για την Κρητη, το VFR μπορει να μη σε βολεψει, κλπ κλπ Αν οχι, πουλησε το τουλαχιστο εσυ αντι να το δωσεις ανταλλαγη καθως η τιμη θα ειναι σιγουρα περισσοτερο συμφερουσα.

cheers
aaaa ΜΠΡΑΒΟ ..... Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
nsadib
nsadib
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 90
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 2005 ABS
Κράνος : arai

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1363350769

βοηθεια για αγορα VTEC 2005 - Page 2 Empty Re: βοηθεια για αγορα VTEC 2005

13/1/2011, 10:02 pm
Τελικά πήρα αυτό απο το fanmoto, το μπλέ. Yahoo
Η συνέχεια εδώ
http://www.vfrh.net/t2892-topic
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum