Αγορά VFR vtec

+8
giannisnt
chr1s_86
arostaki
Them1s xXx
Caracal
Vvag
Don John
stelar
12 posters
Go down
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

Αγορά VFR vtec Empty Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 1:56 pm
Λοιπόν, το σκέφτομαι καιρό και βρήκα την ευκαιρία να το πράξω.

Ο λόγος για την αγορά VFR vtec.

Και επειδή υπάρχουν πολλά που δεν ξέρω στα VFR, κι επειδή η αγορά μοτοσυκλέτας από κάποιο μέλος είναι πάντα κι ευκαιρία για bonding με άλλα μέλη (!!!), ζητώ αν κάποιος έχει τη διάθεση, την εμπειρία-γνώση και γενικά τον τρώει να βλέπει VFR, να μου δηλώσει, είτε εδώ είτε σε π.μ., την πρόθεσή του να έρθει μαζί μου για να γνωρίσουμε τη μέλλουσα νύφη και να μου δώσει και μια πρώτη άποψη.

Εγώ βρίσκομαι ανατολικά, το ραντεβού θα κλείσει κατόπιν συνεννόησης για να βολεύει και τους δύο μέχρι την άλλη εβδομάδα και η διαδρομή για τη μηχανή θα είναι κανένα 15-20λεπτο. Μπορούμε να πάμε με τις μηχανές, αλλιώς προσφέρω μεταφορικό μέσο (αυτοκίνητο). Η αποζημίωση που θα δωθεί θα είναι μάλλον σε μορφή αφεψήματος (δροσερό ή ζεστό) ανάλογα με τις συνθήκες και τη διάθεση!

Παρακαλείσθε να μην αναφερθείτε στο θέμα "χρώμα".... αυτοί που θέλουν κόκκινο, θέλουν κόκκινο και αυτοί που θέλουν μαύρο, απλά θέλουν μαύρο!!!
Περι ορέξεως, κολοκυθόπιτα!
Very Happy

Σας ευχαριστώ!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 2:12 pm
stelar wrote:

Παρακαλείσθε να μην αναφερθείτε στο θέμα "χρώμα".... αυτοί που θέλουν κόκκινο, θέλουν κόκκινο και αυτοί που θέλουν μαύρο, απλά θέλουν μαύρο!!!
Περι ορέξεως, κολοκυθόπιτα!
Very Happy

Σας ευχαριστώ!

Ευτυχως που εκανες την επισημανση, γιατι ενα καλοπαιδο απο την Βορεια Ελλαδα, (γιαλαντζι, απο μεταγραφη, ειναι μην φανταστεις Razz ), ηταν με το χερι στο πληκτρολογιο για να γραψει για τις χαρες του μαυρου naaa


Αντε με το καλο να κανεις την αγορα και να την χαρεις οσο περισσοτερο γινεται cheers
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 2:16 pm
Don John wrote:Ευτυχως που εκανες την επισημανση, γιατι ενα καλοπαιδο απο την Βορεια Ελλαδα, (γιαλαντζι, απο μεταγραφη, ειναι μην φανταστεις Razz ), ηταν με το χερι στο πληκτρολογιο για να γραψει για τις χαρες του μαυρου

Χα!! Όντως έτσι είναι! Και να φανταστείς ότι ο συγκεκριμένος έχει κόκκινο VFR!! Αλλά νταξ, αν του αρέσουν πιο πολύ τα μαύρα εγώ πάω πάσο... Whistle
Αλλά δεν ήταν με το χέρι στο πληκτρολόγιο γιατί δεν έχει internet και δε μπορεί να απαντήσει. lol! lol! lol! lol! lol!

Κατά τ' άλλα με το καλό στο σωστό το δρόμο Stelar!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 2:19 pm
Πώς τον λένε; για να τονε κάνω ignore!!! Very Happy

Σας ευχαριστώ!

(τα σέβη μου στο καρντάσι από τον βορρά!)
cheers
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 5:04 pm
Το σύστημα Vtec είμαι μια ΠΑΤΑΤΑ και μισή. Μπήκε για ένα και μοναδικό σκοπό:για να φέρει πελάτες από τον χώρο των αυτοκινήτων, να δούνε vtec να τους φανεί γνώριμο (κι ας μην είναι το ίδιο πράγμα) και να σκάσουν το χρήμα. Από τεχνική άποψη, δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ λόγο ύπαρξης σε ένα έτσι κι αλλοιώς ροπάτο 4κύλινδρο 781 κυβικών.

Μην αγοράζεις ένα διαφημιστικό κόλπο.

Στα μισά λεφτά θα βρεις VFR800Fi με κίνηση εκκεντροφόρων με γρανάζια, εκτός που δεν θα τρέχεις για καδένες και τεντωτήρες όπως με τα Vtec, επιπλέον ο γνωστός σφυριχτός ήχος των γραναζιών που έχει κάθε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ VFR από τον γενάρχη VFR750F toy 86 και μετά, πλην του Vtec και μόνο.

Γιατί να προτήσεις Vtec: Πιο καινούριο ΧΡΟΝΙΚΑ, θα θέλει λιγότερα μαζέματα, 43ρι μπροστινό -θεωρητικά- καλύτερο (στην πράξη οι αναρτήσεις μαμά είναι και για τα δύο Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΕΣ), ABS, πιο όμορφη ουρά εμφανισιακά.

Γιατί να προτιμήσεις Fi: Πιο προηγμένος τεχνολογικά κινητήρας με Cam Gear Train, ήχος φετίχ, πολύ φτηνότερο σε τιμή αγοράς, πολύ απλούστερη ρύθμιση βαλβίδων (που μπορεί να κάνει και ένας που πιάνουν τα χέρια του), πιο όμορφο γενικό σουλούπι πλην ουράς, μία εξάτμιση=μονός μπελάς.
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 5:06 pm
ωχ....άρχισε.....
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 5:41 pm
Θεωρία περί συστήματος Vtec εδώ http://www.vfrh.net/t1610-topic και λίγο πιο εξειδικευμένα εδώ http://www.vfrh.net/t169p36-topic#3449
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

28/8/2012, 8:01 pm
.... χμμ.... ίντερεστινγκ !

Τα έχω υπόψη μου αυτά που αναφέρεις και έχω υπόψη μου 1-2 vtec σε καλή τιμή καθώς και 1-2 gear-driven.
Και η αλήθεια είναι πως δεν είναι το vtec που με έχει δελεάσει στα πιο πρόσφατα όσο η ανταγωνιστική πλέον τιμή και τα λιγότερα χιλιόμετρα.

Αλλιώς το πλεονέκτημα των γραναζιών είναι αναμφίβολο, σε θέμα αξιοπιστίας και συντήρησης (είμαι κάτοχος παλιού v4 με γρανάζια!)

Το αρώτημα παραμένει!
arostaki
arostaki
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-19
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 63
Μοντέλο : vfr800
Κράνος : ARAI ΠΑΝΤΑ

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

29/8/2012, 2:47 pm
stelar wrote:.... χμμ.... ίντερεστινγκ !

Τα έχω υπόψη μου αυτά που αναφέρεις και έχω υπόψη μου 1-2 vtec σε καλή τιμή καθώς και 1-2 gear-driven.
Και η αλήθεια είναι πως δεν είναι το vtec που με έχει δελεάσει στα πιο πρόσφατα όσο η ανταγωνιστική πλέον τιμή και τα λιγότερα χιλιόμετρα.

Αλλιώς το πλεονέκτημα των γραναζιών είναι αναμφίβολο, σε θέμα αξιοπιστίας και συντήρησης (είμαι κάτοχος παλιού v4 με γρανάζια!)

Το αρώτημα παραμένει!
Φιλε μου vetec kκαι dry bread λεω εγω τωρα(αν δεν παινεψεις το σπιτι σου....)
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

29/8/2012, 6:06 pm
... ξερό ψωμί, όπως λέω κολοκυθόπιτα !!!

Να επαναφέρω όμως... το θέμα δεν είναι vtec ή όχι, αλλά αν κάποιος που έχει γνώση-εμπειρία (από τα μέλη που απάντησαν κιόλας) έχει διάθεση να την προσφέρει όταν πάω να δω τη νύφη.
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

17/9/2012, 9:05 pm
Them1s xXx wrote:ωχ....άρχισε.....
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Το αστείο πιο είναι; Η περιγραφή και των δύο μοντέλων ήταν απόλυτα σωστή...
giannisnt
giannisnt
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-26
Mηνύματα : 1
Ηλικία : 55
Μοντέλο : HONDA VFR 800 2001
Κράνος : arai rx 7

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

9/12/2012, 10:39 pm
ειμαι κατοχος vfr με γραναζια μοντελο 2001 και δεν εχω οδηγησει μεχρι τωρα VFR TEC μεχρι που οδηγησα το crossrunner και ο συνοδοιπορος με το γραναζωτο (πολυ γρηγορος οδηγος με προυπηρεσια σε ninja 9 r1 gsxr 750 ) δεν μπορουσε να με φτασει ενω εγω το οδηγουσα για πρωτη φορα και ημουν μαζεμενος γιατι δεν ηταν δικο μου, μηπως πρεπει να το ξανασκεφτουμε για το γραναζωτο γιατι μεσολαβει και μια δεκαετια λεω , μηπως?
















































































9
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

9/12/2012, 10:57 pm
Καιρό είχε να μπει ποστ ''οτινάναι'' στο vfrh...
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

9/12/2012, 11:04 pm
stelar wrote:Λοιπόν, το σκέφτομαι καιρό και βρήκα την ευκαιρία να το πράξω.

Ο λόγος για την αγορά VFR vtec.

Και επειδή υπάρχουν πολλά που δεν ξέρω στα VFR, κι επειδή η αγορά μοτοσυκλέτας από κάποιο μέλος είναι πάντα κι ευκαιρία για bonding με άλλα μέλη (!!!), ζητώ αν κάποιος έχει τη διάθεση, την εμπειρία-γνώση και γενικά τον τρώει να βλέπει VFR, να μου δηλώσει, είτε εδώ είτε σε π.μ., την πρόθεσή του να έρθει μαζί μου για να γνωρίσουμε τη μέλλουσα νύφη και να μου δώσει και μια πρώτη άποψη.

Εγώ βρίσκομαι ανατολικά, το ραντεβού θα κλείσει κατόπιν συνεννόησης για να βολεύει και τους δύο μέχρι την άλλη εβδομάδα και η διαδρομή για τη μηχανή θα είναι κανένα 15-20λεπτο. Μπορούμε να πάμε με τις μηχανές, αλλιώς προσφέρω μεταφορικό μέσο (αυτοκίνητο). Η αποζημίωση που θα δωθεί θα είναι μάλλον σε μορφή αφεψήματος (δροσερό ή ζεστό) ανάλογα με τις συνθήκες και τη διάθεση!

Παρακαλείσθε να μην αναφερθείτε στο θέμα "χρώμα".... αυτοί που θέλουν κόκκινο, θέλουν κόκκινο και αυτοί που θέλουν μαύρο, απλά θέλουν μαύρο!!!
Περι ορέξεως, κολοκυθόπιτα!
Very Happy

Σας ευχαριστώ!

To καλό να πάρεις...το ασημί...
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

10/12/2012, 12:29 am
Caracal wrote:Καιρό είχε να μπει ποστ ''οτινάναι'' στο vfrh...



Ναι ρε φίλε,το παλικάρι έχει γραφτεί απο τον Σεπτέμβρη και το πρώτο του ποστ είναι αυτό!!!

Τι να πεις?!?!

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa



ΥΓ.Φαντάζεσαι να τους πετύχει σε κανα στροφυλίκι ο Φυσικός με το "μικρό" τι θα λένε???

Να πουλήσουν τα VFR για DR.

Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh! Doh!
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

11/12/2012, 8:07 am
[quote="DENTOCOP"]
Caracal wrote:Καιρό είχε να μπει ποστ ''οτινάναι'' στο vfrh...



Ναι ρε φίλε,το παλικάρι έχει γραφτεί απο τον Σεπτέμβρη και το πρώτο του ποστ είναι αυτό!!!

Τι να πεις?!?!

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa



ΥΓ.Φαντάζεσαι να τους πετύχει σε κανα στροφυλίκι ο Φυσικός με το "μικρό" τι θα λένε???

( : GIATRE MOY ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ. .. silent ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΕΙΑ Ε . silent confused confused confused Beeee Beeee )....................................................
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

11/12/2012, 9:07 am
Θα τους ξαναπεράσει στις στροφές πάλι χα χα. Very Happy Very Happy Very Happy
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

11/12/2012, 11:34 am
DENTOCOP wrote:Θα τους ξαναπεράσει στις στροφές πάλι χα χα. Very Happy Very Happy Very Happy
.............................. Surprised Surprised Surprised confused E EE σωστά. Bye Bye Bye Bye
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

26/12/2012, 7:39 pm
giannisnt wrote:ειμαι κατοχος vfr με γραναζια μοντελο 2001 και δεν εχω οδηγησει μεχρι τωρα VFR TEC μεχρι που οδηγησα το crossrunner και ο συνοδοιπορος με το γραναζωτο (πολυ γρηγορος οδηγος με προυπηρεσια σε ninja 9 r1 gsxr 750 ) δεν μπορουσε να με φτασει ενω εγω το οδηγουσα για πρωτη φορα και ημουν μαζεμενος γιατι δεν ηταν δικο μου, μηπως πρεπει να το ξανασκεφτουμε για το γραναζωτο γιατι μεσολαβει και μια δεκαετια λεω , μηπως?




9


Αυτό τώρα είναι κριτήριο για να συγκρίνεις τα μοντέλα ;;; confused2

Μήπως θέλεις να δοκιμάσουμε και με το δικό μου "γραναζωτό" ; hehehe
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Αγορά VFR vtec Empty Re: Αγορά VFR vtec

27/12/2012, 11:37 am
Γεια σου Stelar Smile
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum