Πως πηρατε την VFR σας;

+35
VEFALIFT
Caracal
gaz
Νίκος
Παναγιώτης Κ.
SCORPIOS
georgevfr
surveyor
'AGGEVI'
Tinder
VEEFARIOS
grigoris
dirty
gabadoo
DoctorAbo
Roberto
xristos280
glystras
apostat
demon
xapos_kil
Athanor
XLGeorge
easy rider
Don John
vasilakos
Ο φυσικός
Acanthor
Fanrider
Vvag
icex
Viking
Lazaros32
TAKIS-SOL
Ταξιδευτής
39 posters
Go down
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 9:10 pm
πάντα υπάρχουν και χειρότερα Yahoo
xristos280
xristos280
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-08-08
Mηνύματα : 489
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 2009
Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 9:49 pm
31/7/09 παρέλαβα στα χέρια μου το καινούριο μου VFR 800.

Έχοντας χωμάτινη προϊστορία αποφάσισα το τότε μηχανάκι μου ( DR Z 400 ) να το κάνω ασφάλτινο. Κι έτσι ξεκίνησαν όλα.
Λίγο μετά ήρθε γρήγορα το καταπληκτικότερο μηχανάκι της κατηγορίας του ( v strom 650 ) όπου μου έμαθε να ταξιδεύω, να το φορτώνω, να το ευχαριστιέμαι και διπλοκάβαλος , και πολλά άλλα.

2 χρόνια μετά και έχοντας κάνει ήδη πολλά χιλιόμετρα μαζί του, μου δημιουργήθηκε η ανάγκη για κάτι πιο ….. στριφτερό πιο δυνατό, πιο ταξιδιάρικο και γενικά πιο…

Επί ένα εξάμηνο έψαχνα και δοκίμαζα διάφορα από fazer μέχρι FJR μέχρι ότι έβλεπα στο δρόμο όλα περνούσαν από τεστ . άλλα καλά άλλα λίγο καλύτερα, μέχρι που κάποια στιγμή αναφέρθηκε η λέξη VFR.

Και μόνο στο άκουσμα του V μου έκανε κάτι internet φωτογραφίες δεν ήθελε κάτι άλλο η σιλουέτα του μου καρφώθηκε για τα καλά στο μυαλό. Κάνω τα αδύνατα δυνατά και από φίλο φίλου ω φίλε βρέθηκε ένα μαύρο VFR για τεστ.

Κούμπωσα πάνω στη σέλα του, η θέα από τη θέση του οδηγού με άφησε για αρκετά δευτερόλεπτα με γουρλωμένα μάτια κούμπωσε και η κοπέλα μου και ένα βλέμα έφτανε για να πούμε ‘αυτό είναι’

Το ίδιο βράδυ στο site της Honda καλούμε να διαλέξω χρώμα….
Το μαύρο μου άρεσε πολύ όπως και το κόκκινο, και το ασημί , τώρα ;;

Άρχισα να μπαίνω σε διάφορα site με θέμα φυσικά VFR (έτσι βρήκα και το forum ) και κάπου έπεσε το μάτι μου σε ένα λευκό. Τότε ερωτεύτηκα…. ‘μωρό μου τελικά το vfr μας θα είναι άσπρο ‘

Πάω σε γνωστό αντιπρόσωπο Honda του Βόλου και του λέω αποφασισμένος ‘θέλω το VFR 800 του 09 σε λευκό’ και μου λέει και αυτός αποφασισμένος ‘δεν έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα’ μαχαίρι στην καρδιά.

Μετά λυπών από αρκετές μέρες και πολύ ψάξιμο αποφασίζω και λέω μαύρο και τέλος πάω αύριο το πρωί για παραγγελία. Μπαίνω στο site Honda για κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες και βλέπω ένα εικονίδιο VFR 09 μένω άναυδος και την επομένη το πρωί η επιβεβαίωση ήρθε μαζί και η παραγγελία.

Μετά από 15 μέρες εφιαλτικής αναμονής η παρασκευή ήρθε και περίμενα στο μαγαζί να την μοντάρουν και να την φέρουν.

Μετά από λίγο ήταν εκεί φορτωμένη σε τρέιλερ και επειδή δεν είχε χώρο για παρκάρισμα, την κάνουν και ένα γύρο, σαν τη νύφη που την πάνε στο γαμπρό

Από τότε δεν λέω να τη χορτάσω όπως και πολλοί από σας
Το φλας είναι γνωστό!!!


Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 10:24 pm
apostat wrote:
Athanor wrote:μια φορά το έσπρωξαν δυο μπάτσοι, και την καταληκτική φορά δύο άστεγοι. ΕΕΕΕΕ αυτό ήταν, είχα γίνει ρόμπα σε ολόκληρη τη πόλη.

Τι να πει δηλαδή και ο Γλύστρας που τον έσπρωξε ένα τραβέλι. Doh!
Λιώνω στο γέλιο με τα μεταξύ σας κάθε φορά.

Το 2008 κάτοχος του DL650 ABS, αποφασίζω ότι το οδηγικό μου ταλέντο χρειάζεται και αντίστοχη μηχανή.
Πλάκα κάνω φυσικά, απλά αποφάσισα ότι πρέπει να περάσω τη φάση της street μηχανής που δεν έζησα ποτέ και να πάρω μία ιδιαίτερη μηχανή που θα ξεχωρίζει. Επιλογές δύο: Honda VFR800Vtec ABS και Ducati ST4S ABS Gunmetal.
Η απόφαση αλλάγης όλο και ματαιωνόταν, ώσπου τυχαία ανοιγώ ΧΕ βρίσκω μία VFR800ABS, το βλέπω, έλεγχο σε μηχανικό, και αγορά άμεσα.
Δεν είχα ξαναοδηγήσει VFR, και ο έρωτας ήταν κεραυνοβόλος. Από τότε κάθε βόλτα είναι μία ιεροτελεστία. Δεν χορταίνω να το βλέπω και να το οδηγάω.
Έλπιζω να μαι καλά και να γράψω όσα πιο πολλά χλμ. μπορώ με αυτή τη μηχανή.
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 10:29 pm
Να σας πω και γω λοιπόν πως απέκτησα τη δική μου VFR.

Τον Μάρτιο του 08 μου κλέψανε τη Varadero μου. Τρεις μέρες ματά και χωρίς καθόλου έρευνα πήγα και αγόρασα το χωματουργικόν (ή αλλοιώς Τρακτέρ) που έχω και σήμερα. Κάτι όμως με έτρωγε μέσα μου. Έλεγα .... άμα δε πάρεις και ένα στρητάκι τώρα δε θα το δοκιμάσεις ποτέ σου.

(Έχω εκμνηστηρευτεί σε πολλλούς από την παρέα ότι τα στρήτ τα φοβόμουν και εξακολυθητκά τα φοβάμαι. Ο λόγος είναιη κλήση του κεφαλιού μου πάνω σε αυτά σε συνδιασμό με τη στάση του υπόλοιπου σώματος που κάπως μου χαλάνε την αίσθηση της ισσοροπίας. Με τον κορμό μου όρθιο δε θα είχα κανένα πρόβλημα.

Άρχισα λοιπόν να ψάχνω σε κάτι ένθετα με αγγελίες που έβαζε το ΜΟΤΤΟ εκείνο τον καιρό. Στο νού μου είχα ένα VTR 1000 SP1 ως φθηνό, μια και είχα ξεπαραδιαστεί με το τρακτέρι (είχα ξεκινήσει με budget γύρω στα 6 - 7 και το διπλασίασα).

Μέσα στις αγγελίες λοιπόν είδα ότι ο Καπέλης είχε ένα VTR - κίτρινο παρακαλώ - σε χαμηλή τιμή. Μια και δυο πάω εκεί να το δω. Το βλέπω, κάθομαι πάνω του και ήμουν σαν αρκούδα πάνω σε τρίκυκλο ποδηλατάκι. Το βάζουμε μπρος και ο κινητήρας του κοπάναγε αρκετά έντονα. Πολύ λοιωμένο σκέπτομαι και όπως με το βλέμα μου σκανάρω το χώρο γύρω, βλέπω το κίτρινιο VFR.....

Εγώ λοιπόν που λέτε δεν είχα απολύτως καμμία διαθέσιμη πληροφορία στο μιαλό μου σχετικά με το συγκεκριμένο μηχανάκι. Γνώριζα την ύπαρξή του αλλά ποτέ δεν είχα κάνει καμμία σκέψη να αποκτήσω ένα τέτοιο.

Παρόλα αυτά πάω κοντά και αρχίζω να το περιεργάζομαι ....

μονόμπρατσο,
ψεκαστό,
compact,
CBS
ψηφιακή οργανιά στο ταμπλώ

ήταν μιάμιση γενιά πιο μπρος από το VTR το χρέπι και σχεδόν στα ίδια λεφτά.

Πόσα θες γιαυτό κολητέ ???? Ε, ρίξε μου τόσα και είναι δικό σου .....

κάθομαι πάνω του, χώραγα καλύτερα από ότι στο vtr.

Καλά του λέω, σκέψου το εσύ να πάω να το σκεφτώ και γω. Πάω στο κουμπάρο την άλλη μέρα και του λέω κουμπάρε πάμ να δουμ παρέα ενα μηχανάκι...
-Γατί Μήτσο μου προψες δε πήρες μηχανάκι ?
Ε ναι μωρέ, θα πάρω κιάλλο ένα
-Μήτσο μου σε ψηλιαζόμουνα για κλιμακτήριο και φιρί φιρί το πας να με πείσεις.
Καλά κουμπάρε πάμε να το δούμε και τα λέμε στο δρόμο.

Δυο μεσήλικες μηχανόβιοι λοιπόν, που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με τα VFR, το είδαν, το αξιολόγησαν σε σχέση με οτιδήποτε της εποχής του και το διαλέξανε χωρίς δεύτερη σκέψη. Πάμε μέσα λοιπόν, βρίσκουμε το Καπέλη, τα κανονίζουμε και δυο απογεύματα μετά ο κουμπάρος με πάει να πάρω το μηχανάκι μου (το δεύτερο). Σα το πιτσιρικά που τον πάει ο μπαμπας στο ποδηλατάδικο να πάρει το ποδήλατό του.

Στη διαδρομή προς το σπίτι μέσω Α.Ο. είπα μέσα μου ..... αμάν ρε Μήτσο τι μλκια έκανες και πήγες και το πήρες αυτό το πράμα.... πονούσαν τα χέρια μου, γλύστραγα προς τα μπρος, ο αέρας πήγαινε να με κατεβάσει από πάνω του, τι να σας λέω. Χάλια αδιόρθωτα. Σύντομα ήρθα αντιμέτωπος και με μια σειρά προβλήματα που είχε το μηχανάκι, με αποτέλεσμα να το έχω παρατήσει στη κυριολεξία και να κυκλοφορώ με το χωματουργικό μονίμως.

Τέλος πάντων κάποια σιγμή τόφτιαξα πληρώνοντας ένα σεβατό ποσό, και το πρώτο βράδυ μέσα στη πυλωτή που παρκάρω πλάι στη κολώνα, νομίζω πως έχω ανοίξει το πλαϊνό στάντ και απλά ξεκαβαλάω. Το μηχανάκι φυσικά ακολούθησε το νόμο της βαρύτητας και πάει και σταματάει πάνω στη κολώνα με το ρεζερβουράρ μιλάμε...... ε αυτό ήταν.

Το ξαναπαράτησα εκεί που ήταν με βουλιαγμένο ρεζερβουάρ και γρατζουνισμένα διάφορα άλα σημεία γύρω από τη σέλα. Κάθε πρωϊ που έπαιρνα το χωματουργικό να πάω στη δουλειά μου το κοίταγα και ξενέρωνα. Κάποια στιγμή λέω.... να βρω κανα forum για VFR να γνωριστώ με τίποτα άλλους που έχουν τέτοια μπας και μουρθει η όρεξη. Βρίσκω λοιπόν κεινο το παρακμιακό τμήμα του motoforum για τα VFR και ξαναξενέρωσα. Δε σε πάει Μήτσο το συγκεκρμένο χαχαμάκι. Δε θυμάμαι τώρα όμως πως έγνε και έπεσα εδώ. P.M. από το άλλο ήταν, link ήτανε, πάντως κάτι από τα 2. Ήδη φτάσαμε στο καλοκαίρι του 09 να φανταστειτε. Έτσι λοιπόν γωρίστηκα με τους πρώτους από το φορουμ αυτό, μούφτιαξε η διάθεση μέχρι του σημείου να πάω να φτιάξω το ρεζερβουάρ, να κάνω και τις τελεταίες επισκευές που εξακολουθητικά ήθελε το εργαλείο και να αρχίσω να το τσουλάω λίγο - λίγο. Τσουλώντας το άρχισα να το αγαπάω "λίγο", άρχισα να το βολεύομαι, άρχισα να το γουστάρω, και τώρα λέω να του συμαζέψω λίγο και την ανάρ¨τηση μπας και φταίει και αυτή που το φοβάμαι τόσο.

Αυτή λοιπόν είναι η δική μου ιστορία σχετικά με το VFR-άκι μου. Δεν το έχω μετανοιώσει μεν, αλλά η χημεία δεν έχει δέσει ακόμα όσο είχα ονειρευτεί στην αρχή. Από τη μια το εκτιμώ πολύ σα κατασκεύασμα, από την άλλη όμως ήδη το συνολικό του κόστος ξεπέρασε κατά πολύ το ποσό που θάπρεπε και το μηχανάκι δεν έχει τελειώσει. Νομίζω πως θέλει ένα σετ ψηλότερα τιμονάκια και συμμάζεμα στην ανάρτηση. Θα τα κάνω και αυτά και βλέπουμε.

Smile
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 10:38 pm
Πάντως Doc αν δεν θέλεις να ρίξεις χρήμα σε καινούργια ανάρτηση, εγω πήγα την δικη μου για συντήρηση και αλλαγή ελατηρίου με προοδευτικό μαζί με αλλαγή μπροστινών ελατηρίων με προοδευτικά και είμαι ακετά ευχαριστημένος. Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις η Βέφα συμπεριφέρεται πολύ σωστά κυρίως με δεύτερο άτομο. Σου στέλνω ΠΜ τα στοιχεία του μαγαζιού που την πήγα.
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 10:45 pm
DoctorAbo wrote: από την άλλη όμως ήδη το συνολικό του κόστος ξεπέρασε κατά πολύ το ποσό που θάπρεπε και το μηχανάκι δεν έχει τελειώσει. Νομίζω πως θέλει ένα σετ ψηλότερα τιμονάκια και συμμάζεμα στην ανάρτηση. Θα τα κάνω και αυτά και βλέπουμε.

Smile

Μην "την" βλεπεις σαν κοστος,δεν ειναι μπακαλικη
Οχι οικονομοτεχνικες μελετες,δεν θα στο συγχωρησει καμμια
μοτο αν την "μετρας" ετσι...
Αν κατι μεσα σου,σου πει "να βαλουμε αυτο,να βαλουμε
εκεινο.." στην μηχανη....απλα καντο.
Την φερνεις πιο κοντα σου ψυχικως,και αυτη θα στο
ανταποδωσει.Τα περι χημειας που ελεγες....
Ψηστηρι θελει μωρ αδελφε μου,ψηστηρι....
Εδω ενα ταπεινο V-Strom και με εχει κανει να του ριξω
κανα 3.000 χιλιαρικα,αλλα με ανταμειβει με τον τροπο του
και συμφωνα με τις δυνατοτητες του...

Ψηστο το κοριτσι,θυμησου τις εποχες που εψηνες την κυρα
σου,την αγαπητη Μαρια...
Δωστης ενα κομματι απο σενα,ή....πουλα την
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

30/11/2009, 12:23 am
xristos280 wrote:

Άρχισα να μπαίνω σε διάφορα site με θέμα φυσικά VFR (έτσι βρήκα και το forum ) και κάπου έπεσε το μάτι μου σε ένα λευκό. Τότε ερωτεύτηκα…. ‘μωρό μου τελικά το vfr μας θα είναι άσπρο ‘

Το forum μας?? Suspect Suspect

Επεσε το ματι σου σε ενα λευκο?? Suspect

Ξερω ξερω Thumbsup για το δικο μου λες I love you Thumbsup
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

30/11/2009, 4:58 pm
Εγω παιδια επειδη ημουν ερωτευμενος με το nr 750 το μοναδικο οχημα το οποιο πλησιαζε εστω και λιγω την nr ηταν το vfr 750 του 96 το οποιο το αγορασα ,το βρηκα με 23000χλμ στην Αθηνα να γυρναει γυρω γυρω σε μια βαση επανω που το ειχανε βαλει και κατευθειαν μπηκα μεσα στο μαγαζι και του ειπα ποσο το δινει και μου λεει 2200000δρχ και του απανταω αμεσως τυλιξε το να το παρω
grigoris
grigoris
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-26
Mηνύματα : 311
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 750 G1987,Tenere 600 1985,ΤT 600 1998
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

1/12/2009, 2:59 pm
Εγώ λίγο -πολύ σας τα πα στην γνωριμία μας!
Το πρώτο μου καλό στρήτ ήταν ένα Vf 500f του 87,που το αγόρασε ο αδερφός μου το 89 όταν ξεμπάρκαρε με 12000χμ!
¨Ενα χρόνο ,9000χμ,3τούμπες ψιλές και μια παρολίγο θανάσιμη(πέρασε φορτηγό πάνω από το πίσω μέρος της μηχανής και την άκρη του ποδιού του)αργότερα ,μου το πούλησε(σε ξεφτίλα τιμη ενώ ήταν ακόμη συνεργείο!)
Καλίμπρες ,βαφεία κλπ η μηχανή φτιάχτηκε και έκανα με αυτή 130.000χμ!
Δεν ξέρω αν έφταιγε το τρακάρισμα ή οτι δεν ίσιωσαν σωστά το πλαίσιο, ή ο 16αρης μπροστινός ποτέ δεν μου ενέμπνευσε πλήρη εμπιστοσύνη,έτσι την χάρισα στον κουνιάδο μου ενώ είχε αρχίσει να τσιμπάει λάδια!
Πέρασαν χρόνοι δίσεχτοι (που λέει ο λαός)έχοντας στην κατοχή μου διάφορα δεύτερα τρίτα τέταρτα χέρια ον-οφ ένα Dominator 650,;ένα ΧΤ 600 84, ένα ΚLX 650,άλλα έφυγαν και άλλα έμειναν!Τα καναν όλα και συμφέρανε πλην στα άσφαλτινα ταξίδια με ταλαιπωρούσαν ελαφρά!
Τα οικονομικά πάντα περιορισμένα αλλά το πάθος για τις μοτο πάντα ίδιο!
Πριν μερικά χρόνια μετακόμισα στον τόπο καταγωγής και διαπίστωσα με λύπη μου οτι οι περισσότεροι παλιοί φίλοι που ήταν ''άρρωστοι'' με τις μηχανές ''γιατρεύτηκαν'', μεγάλωσαν,σοβάρεψαν,κουράστηκαν!
Γράφτηκα λοιπόνστο ΜΥ ΒΙΚΕ γι αυτόν ακριβώς το λόγο,για να μπορώ να μιλάω με άνθρώπους που χαν ακόμη την τρέλα μέσα τους!
Γτνώρισα ιντερνετικά ενδιαφέροντες άνθρωπους ,αλλά και προσωπικά μερικούς που αποδείχτηκαν παιδιά μάλαμα,λες και τους ήξερα χρόνια!
Θέλησα λοιπόν να αγοράσω ένα οικονομικό σπόρτ τούριγκ για να μπορώ να τους συναντήσω σε ένα ταξίδι πολλών χμ
Βάλτε τωρα την εξίσωση'' Ποιό στρητ είναι φθηνό (άρα παλιό)αξιόπιστο(βασικό) με αξιοπρεπές φρένα κράτημα(δεν ήθελα να γίνω Μάμολα στα στερνά μου),και να διατηρεί 160-180 μουαγέν άνετα;
Είχα κατασταλάξει σε Suzuki RF 900 ή VFR 750 90,το μπάτζετ δυστυχώς ήταν μάξιμουμ 2.000 τα οποία δεν τα χα και μαζεμένα!(και ούτε μπόρεσα να τα μαζέψω)
Φως στο τούνελ μου έριξε ο Βασίλης που μου πρότεινε να μου ΧΑΡΙΣΕΙ το παλιό του VFR(που δεν το κινούσε) με τον όρο να την γηροκομήσω με στοργή !
Φαντάστηκα πως θα ταν με το να πόδι στον τάφο η γιαγιά,αλλά δεν βαριέσαι σκέφτηκα πάμε μια βόλτα Πάτρα να γνωρίσουμε τα παιδιά, να ρεμπελέψουμε και λίγο!
¨οταν την πρωτοαντίκρυσα έμεινα με το στόμα ανοιχτό!Τι βαφή πέρλα,δίχως χτυπήματα ,τι WP μπρός πίσω,τι εξατμισόνια σπεσιλάκια ιδοκατασκευή,μεταλλικά σωληνάκια,γέφυρα Paolo Tarozzi,ΚΝ φίλτρο ο φίλος μας την είχε μην στάξει και μην βρέξει!!!!!
Βγήκαμε με τα παιδιά από την Πάτρα,περάσαμε υπέροχα στο τραπέζι του γάμου και την άλλη μέρα μας ξεπροβόδισε μέχρι την έξοδο της πόλης!
Το βλέμα του στον καθρέφτη μου,καθώς απομακρυνόμαστε, το χω ξαναδεί στα μάτια του πεθερού μου καθώς φεύγαμε με την κόρη του την πρώτη φορά από το σπίτι του!!!!
Μην στεναχωριέσαι Βασίλη είναι σε καλά χέρια η γριά σου !!!!
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

1/12/2009, 4:28 pm
grigoris wrote:Μην στεναχωριέσαι Βασίλη είναι σε καλά χέρια η γριά σου !!!!

Εντάξει, έτσι όπως το γράφεις ακούγεται σαν να του μάμησες την μάνα. Άκου "η γριά σου" Very Happy

Στην πραγματικότητα η VRF750 ήταν η σύζυγος του Βασίλη. Μ'αυτήν έκανε όλα τα μεγάλα ταξίδια, βόρειο ακρωτήρι κλπ., αυτή τον έπλενε και τον τάϊζε τον αχαΐρευτο, για να διασκεδάζει αυτός με την ερωμένη του την VTec στο Γαλαξίδι μαγεία κάθε ΣΚ. Mad
Καλά που βρήκε εσένα να νιώσει λίγη στοργή στα καπούλια της τώρα που την πήραν τα χρόνια, γιατί αν περίμενε από τον ανεπρόκοπο, θα περίμενε πολύ ακόμα. Mad

Μόνο Γρηγόρη, το νου σου: Μην πας ποτέ βόλτα με τον Βασίλη και την VTecα μαζί... confused

Έχουν ψυχή Γρηγόρη, και δεν ξεχνούν... Και είναι και πολύ εκδικητικές. Surprised
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

1/12/2009, 11:15 pm
ΓλιστροΒασιλη εχεις κανα Βιτεκι για χαρισμα τωρα που ερχονται γιορταδες; Razz Razz
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

2/12/2009, 9:59 am
apostat wrote:
grigoris wrote:Μην στεναχωριέσαι Βασίλη είναι σε καλά χέρια η γριά σου !!!!

Εντάξει, έτσι όπως το γράφεις ακούγεται σαν να του μάμησες την μάνα. Άκου "η γριά σου" Very Happy

Στην πραγματικότητα η VRF750 ήταν η σύζυγος του Βασίλη. Μ'αυτήν έκανε όλα τα μεγάλα ταξίδια, βόρειο ακρωτήρι κλπ., αυτή τον έπλενε και τον τάϊζε τον αχαΐρευτο, για να διασκεδάζει αυτός με την ερωμένη του την VTec στο Γαλαξίδι μαγεία κάθε ΣΚ. Mad
Καλά που βρήκε εσένα να νιώσει λίγη στοργή στα καπούλια της τώρα που την πήραν τα χρόνια, γιατί αν περίμενε από τον ανεπρόκοπο, θα περίμενε πολύ ακόμα. Mad

ΚαραLOL λεμε!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Eλιωσα στο γελιο ρε ατιμε!!! Laughing

ΥΓ. Υπεροχη ιστορια αδερφε Γρηγορη! Και μπραβο και στον ψηλακο μας! cheers
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

2/12/2009, 11:00 am
Πρώτη φορά βλέπω η γκόμενα να είναι πιο βαριά από την γυναίκα. Shocked



Στα σοβαρά τώρα όταν δίνεις ψυχή στα μέταλλα τότε τα όποια λίγα λεφτά δεν έχουν νόημα ….και από την άλλη ο Γρηγόρης είναι άτομο που του αξίζουν τέτοια δώρα. Wink
grigoris
grigoris
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-26
Mηνύματα : 311
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 750 G1987,Tenere 600 1985,ΤT 600 1998
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

2/12/2009, 12:39 pm
apostat wrote:
grigoris wrote:Μην στεναχωριέσαι Βασίλη είναι σε καλά χέρια η γριά σου !!!!

Εντάξει, έτσι όπως το γράφεις ακούγεται σαν να του μάμησες την μάνα. Άκου "η γριά σου" Very Happy

Στην πραγματικότητα η VRF750 ήταν η σύζυγος του Βασίλη. Μ'αυτήν έκανε όλα τα μεγάλα ταξίδια, βόρειο ακρωτήρι κλπ., αυτή τον έπλενε και τον τάϊζε τον αχαΐρευτο, για να διασκεδάζει αυτός με την ερωμένη του την VTec στο Γαλαξίδι μαγεία κάθε ΣΚ. Mad
Καλά που βρήκε εσένα να νιώσει λίγη στοργή στα καπούλια της τώρα που την πήραν τα χρόνια, γιατί αν περίμενε από τον ανεπρόκοπο, θα περίμενε πολύ ακόμα. Mad

Μόνο Γρηγόρη, το νου σου: Μην πας ποτέ βόλτα με τον Βασίλη και την VTecα μαζί... confused

Έχουν ψυχή Γρηγόρη, και δεν ξεχνούν... Και είναι και πολύ εκδικητικές. Surprised
Εγώ γιατί να ανησυχήσω ;Ο Βασίλης θα πρέπει να φοβάται όταν την πάρει μια βόλτα να θυμηθούν τα παλιάjavascript:emoticonp('Whistle')javascript:emoticonp('Whistle')javascript:emoticonp('Whistle')
Εγώ θα καλοπεράσω με ένα τεστ ντραιβ της Vtecας!!!!
javascript:emoticonp('Think')javascript:emoticonp('Think')javascript:emoticonp('Whistle')
Λες γι αυτό να αποφεύγει να κατεβεί προς Νεάπολη μεριά και τρέχει σε κάτι Ουκρανιες, Γεωργίες,...Μαρίες,Σοφίες κλπ.
Τρέμει την εκδίκηση της πρώ
ην!

javascript:emoticonp('Whistle')




glystras wrote:Πρώτη φορά βλέπω η γκόμενα να είναι πιο βαριά από την γυναίκα. Shocked



Στα σοβαρά τώρα όταν δίνεις ψυχή στα μέταλλα τότε τα όποια λίγα λεφτά δεν έχουν νόημα ….και από την άλλη ο Γρηγόρης είναι άτομο που του αξίζουν τέτοια δώρα. Wink
Σ΄ευχαριστώ Βασίλη,ακόμη σε περιμένω να κατεβείς javascript:emoticonp(':(')
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

4/12/2009, 9:31 pm
Nαπροσπαθήσω να πω και εγω πως κατεληξα στο τωρινό vfr μου
19χρονος νεαρός το 1984 χαζευα η καλύτερα έλειωνα μπροστα στις βιτρίνες χαζεύωνταs τότε τα vf400/750.
Δυστυχώς τα χρήματα συμπεριλαμβανομένου και του δανείου το οποίο απεσπασα απο τον πατέρα μου (και αποπλήρωσα ) ελείψει χρηματοδοτήσεων μόλις μόλιs επαρκoυσαν για ένα gsx400e το οποιο μου φαινονταν superbike σε σχεση με τα GARELLI ,FANTIC MR,RD SIMSON και αλλων που γνώριζα .
Μετα απο χρόνια καταφερα να αποκτήσω ενα VFR750(RC-24) το οποιο λάτρεψα αλλα αποχωρίστηκα βίαια συνεπεια ενός σφοδρώτατου ατυχήματος στο οποίο εχασα (ευτυχώς ) μόνο το VFR μου.
ακολούθησε ενα μικρό διαστημα αποχής (λόγω χρημάτων ) και μετά αρχισα πάλι
από τα χέρια μου πέρασαν διαφορα κατα καιρους , με κύρια χρήση την καθημερινή μετακίνηση μια και σπανια χρησιμοποιω αυτοκίνητο και ακόμη πιο σπάνια μεσα μαζικής μεταφορας.
αρχισα τις ανακατασκευές συχνα και για λογαριασμό τρίτων σταμάτησα πάλι ,παντρεύτηκα ,έκανα παιδια ,αλλα η ψώρα ψώρα.
Αρχές Νοεμβρίου 09 ξεφυλίζοντας εντυπο σχετικα παλιας ημερομηνίας επεσα πάνω της. Δεν είχα σκοπό να αγοράσω τίποτα απλά ξεφύλιζα. Ειτε απο περιεργεια είται απο κρυφό πόθο πείτε το όπως θέλετεέχω πηρα τηλεφωνο και ναι ήταν ακόμα εκει.

Μαυρη καλλονη απογονος 5ης γενιας με 34.000 χλμ τιμή 2800
Τα χιλίομετρα της ειναι πιθανότατα πραγματικά κρίνοντας εκ των υστέρων με βάση κατασταση εκκεντροφόρων –δισκοι φρενων κλπ
Την εκλεισα αμέσως και αφου γνωριστήκαμε τις πρωτες μέρες την πάρκαρα δίπλα στίς αλλες ,και ευλαβικά αρχισα να την γδύνω μπροστα τους.οι οποίες με κάρφωναν ζηλότυπα με τα φανάρια τους.
Αρχισα σταδιακά να της βάζω χέρι, και αυτή αρχισε να μου ψυθιρίζει τα μυστικάτης.
Ο προηγουμενος την παραμελούσε συστηματικα και μάλλον ειμουν ο πρωτος που την αγγιζε τόσο βαθεια .(αυτό ειναι και καλό μιας και δεν εμπιστεύωμαι τα συνεργεία)
Αφου την ξεζούμισα ολοκληρωτικά από καθε της υγρο, και μετρησα σχολαστικα τα διακενα (των βαλβίδων της) της αφαίρεσα τους εκκεντροφόρους για αλλαγή κάποιων καπελότων.
Για να μην νοιωθει μειονεκτικα μπροστά στις άλλες της παρήγγηλα ενα πλήρες κουστουμι απο ebay σε μαυρο και εστειλα τα παλια στο καθαριστήριο ....συγνωμη τα κράτησα για να βαφτούν σε κόκκινο μαζι με ένα ντεπόζιτο που αναζητώ στο ebay.
Μολις τελειωσω με όλα αυτα η γαζέλα θα είναι έτοιμη για τον δρόμο με εξτρα φόρεμα ανάλογα την περίσταση .
Τοτε θα ανεβάσω και σχετική φωτο για σχετικη οφθαλμολουτρολαγνεία (sic)
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

4/12/2009, 9:38 pm
VEEFARIOS wrote:
Μαυρη καλλονη...

Αρχισα σταδιακά να της βάζω χέρι, και αυτή αρχισε να μου ψυθιρίζει τα μυστικάτης.

...ειμουν ο πρωτος που την αγγιζε τόσο βαθεια .

Αφου την ξεζούμισα ολοκληρωτικά από καθε της υγρο...

...η γαζέλα θα είναι έτοιμη για τον δρόμο με εξτρα φόρεμα ανάλογα την περίσταση .

Ρε δεν ντρέπεσαι καθόλου;;; Θα την βγάλεις στο κλαρί την κοπέλα; lol!

(Μας καύλωσες βραδιάτικα...cool2 )
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:27 am
Την κοιτούσα κανα χρόνο στο ΝΕΤ....
...
...
...
την πήρα.

:_hi:
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 2:34 pm
VFR2004 wrote:Την κοιτούσα κανα χρόνο στο ΝΕΤ....
...
...
...
την πήρα.

:_hi:

αυτή η πολυλογία σου Doh!......το ''την κοιτουσα κανα χρονο στο ΝΕΤ'' δεν χρειαζοταν Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 2:59 pm
glystras wrote:
VFR2004 wrote:Την κοιτούσα κανα χρόνο στο ΝΕΤ....
...
...
...
την πήρα.

:_hi:

αυτή η πολυλογία σου Doh!......το ''την κοιτουσα κανα χρονο στο ΝΕΤ'' δεν χρειαζοταν Razz

Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised

Εβαζε η τηλεοραση στην ΝΕΤ διαφημιση με το VFR??? Surprised Surprised Surprised

Απο εδω και περα μονο ΝΕΤ και εγω Very Happy Very Happy ........τερμα τα ιδιωτικα Razz lol! lol!
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 3:45 pm
Don John wrote:
glystras wrote:
VFR2004 wrote:Την κοιτούσα κανα χρόνο στο ΝΕΤ....
...
...
...
την πήρα.

:_hi:

αυτή η πολυλογία σου Doh!......το ''την κοιτουσα κανα χρονο στο ΝΕΤ'' δεν χρειαζοταν Razz

Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised

Εβαζε η τηλεοραση στην ΝΕΤ διαφημιση με το VFR??? Surprised Surprised Surprised

Απο εδω και περα μονο ΝΕΤ και εγω Very Happy Very Happy ........τερμα τα ιδιωτικα Razz lol! lol!


What ...και εγω ρε παιδια αν και σπανια ανοιγω TV δεν το ηξερα για την διαφημιση.....
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:01 pm
'AGGEVI' wrote: What ...και εγω ρε παιδια αν και σπανια ανοιγω TV δεν το ηξερα για την διαφημιση.....

ΣΤΟ net είπε ο Χάρης. Πλάκα κάνει ο Δον... Whistle Whistle
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:04 pm
Vvag wrote:
ΣΤΟ net είπε ο Χάρης. Πλάκα κάνει ο Δον... Whistle Whistle

Καλως καταλαβες Βαγγο Wink
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:08 pm
Vvag wrote:
'AGGEVI' wrote: What ...και εγω ρε παιδια αν και σπανια ανοιγω TV δεν το ηξερα για την διαφημιση.....

ΣΤΟ net είπε ο Χάρης. Πλάκα κάνει ο Δον... Whistle Whistle


Doh! ...ειναι λιγο 'χαμηλοστροφο" σημερα λογω ξενυχτιου, μην με παρεξηγειτε.....
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:12 pm
'AGGEVI' wrote:
Vvag wrote:
'AGGEVI' wrote: What ...και εγω ρε παιδια αν και σπανια ανοιγω TV δεν το ηξερα για την διαφημιση.....

ΣΤΟ net είπε ο Χάρης. Πλάκα κάνει ο Δον... Whistle Whistle


Doh! ...ειναι λιγο 'χαμηλοστροφο" σημερα λογω ξενυχτιου, μην με παρεξηγειτε.....

ΝΑ ΓΙΑΤΙ καποιοι αλλοι παρα του οτι ξενυχτατε κοιμονται μετα μεχρι τις 3.00 Whistle Whistle Whistle

Το πιανουν αμεσως το ποτε ειναι πλακα Wink Razz Razz Razz
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:37 pm
'AGGEVI' wrote:
Vvag wrote:
'AGGEVI' wrote: What ...και εγω ρε παιδια αν και σπανια ανοιγω TV δεν το ηξερα για την διαφημιση.....

ΣΤΟ net είπε ο Χάρης. Πλάκα κάνει ο Δον... Whistle Whistle


Doh! ...ειναι λιγο 'χαμηλοστροφο" σημερα λογω ξενυχτιου, μην με παρεξηγειτε.....

Κολησε παλι ο θερμοστατης. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 4:39 pm
CB1-FAN wrote:Κολησε παλι ο θερμοστατης. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

5/12/2009, 8:03 pm
αιδια η ιστορία με την διαφήμηση ειναι αλήθεια .
στο σχετικό βίντεο που αφορουσε την διαφήμηση γαλακτος εβαπορε δεν ειμαι σιγουροςγια το ΝΕΤ εμφανιζε εναν λευκοντημένο αναβάτη με ασπρο κράνος και φυμε ζελατίνα να οδηγεί μια καταλευκη VFR750 (RC-24).
στο τέλος η μοτοσυκλετα σταματούσε καταμεσής σε μια γέφυρα οπου ο αναβάτης εβγαζε το κράνος και αποκαλυπτόταν μια καρακουκλάρα με μακρυα μαλιά.(Ε ΡΕ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ).
Δεν θυμάμαι λέξη απο το σχετικό σπότ ομως είχα εντυπωσιαστέι τότε απο την μηχανή την οποία απεκτησα στην συνέχεια (χωρίς δυστυχώς την κοπέλα).
Δεν θυμάμαι
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

6/12/2009, 3:35 am
VEEFARIOS wrote:αιδια η ιστορία με την διαφήμηση ειναι αλήθεια .
στο σχετικό βίντεο που αφορουσε την διαφήμηση γαλακτος εβαπορε δεν ειμαι σιγουροςγια το ΝΕΤ εμφανιζε εναν λευκοντημένο αναβάτη με ασπρο κράνος και φυμε ζελατίνα να οδηγεί μια καταλευκη VFR750 (RC-24).
στο τέλος η μοτοσυκλετα σταματούσε καταμεσής σε μια γέφυρα οπου ο αναβάτης εβγαζε το κράνος και αποκαλυπτόταν μια καρακουκλάρα με μακρυα μαλιά.(Ε ΡΕ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ).
Δεν θυμάμαι λέξη απο το σχετικό σπότ ομως είχα εντυπωσιαστέι τότε απο την μηχανή την οποία απεκτησα στην συνέχεια (χωρίς δυστυχώς την κοπέλα).
Δεν θυμάμαι


Help! Help! Help!


Clapping2


band
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

6/12/2009, 11:06 am
Vvag wrote:
CB1-FAN wrote:Κολησε παλι ο θερμοστατης. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


γελατε , γελατε παλιοVFRοβιοι...... Beeee
surveyor
surveyor
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-11
Mηνύματα : 65
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 1998 VFR 800 fI , Sym HD2 200i
Κράνος : Shoei XR 1100 TC5 & Arai Astro J

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

13/12/2009, 12:04 pm
Να πως παντρεύτηκα και εγώ το μπιμπελό μου:

Κάπου στο 2001 και μετά από 4-5 χρόνια με δυο TRANSALP, πρώτα 400 και μετά 600 ήρθε η ώρα για κάτι πιο μεγάλο......

Λοξοκοιτούσα προς το TDM 850, όταν ένας κολλητός, μου δείχνει μια αγγελία σ' ένα περιοδικό:
“ πωλείται TDM 850 προκειμένου να αγοραστεί VFR ” και μου λέει:
Θες και συ να βάλεις την ιδία αγγελία του χρόνου? Αυτό ήταν.

Άρχισα να ψάχνω (δεν υπήρχε μεταχ. VFR ούτε για δείγμα) και τελικά τη βρήκα…
Εγώ στο Βόλο κι αυτή στα Χανιά.
Κάπως έτσι μοιράσαμε ένα πρωί την απόσταση με τον τότε ιδιοκτήτη της (Πειραιάς) και λίγες ώρες αργότερα
οδηγούσα προς Βόλο το καινούριο μου μπιμπελό με το χαμόγελο - ξέρετε πιο -. Είχε 4500 ΚΜ.

Περίπου 8 χρόνια μετά και αφού έχω πάει σχεδόν παντού στην Ελλάδα ακόμα χαμογελάω!!!!
Μένει να χαμογελάσω και λίγο εκτός Ελλάδος, γιατί τα χρόνια περνάνε. Είδωμεν ………

Πως πηρατε την VFR σας; - Page 2 31729787
(φωτ. κάπου στη λίμνη Δόξας Ορεινή Κορινθία, φέτος τον Οκτώβριο)


Το τριβάλιτσο μπήκε μόνο μια φορά! Η σύζυγος δεν ακολουθεί πλέον, οπότε ο κοκωβιός είναι μόνιμος.

Ήταν και παραμένει το μοναδικό Fi στο Βόλο και χαίρομαι που ξεχωρίζει ακόμα απ΄ το σωρό…….
(όπου σωρός τα 4-5 GS 1100,1150 και 1200 της παρέας μου εδώ, που όλη την ώρα μου
ζητούν να γίνω και εγώ ένα απ΄αυτά, αλλά εγώ ΔΕΝ )


Αυτά τα λίγα!!!!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum