Πως πηρατε την VFR σας;

+35
VEFALIFT
Caracal
gaz
Νίκος
Παναγιώτης Κ.
SCORPIOS
georgevfr
surveyor
'AGGEVI'
Tinder
VEEFARIOS
grigoris
dirty
gabadoo
DoctorAbo
Roberto
xristos280
glystras
apostat
demon
xapos_kil
Athanor
XLGeorge
easy rider
Don John
vasilakos
Ο φυσικός
Acanthor
Fanrider
Vvag
icex
Viking
Lazaros32
TAKIS-SOL
Ταξιδευτής
39 posters
Go down
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Πως πηρατε την VFR σας;

13/1/2009, 1:51 pm
Παιρνοντας αφορμη απο το μηνυμα του φιλου DoctorAbo https://vfrh.forumgreek.com/forum-f3/topic-t21.htm οπου ελεγε το πως κατεληξε στην VFR του, ειπα να μας πειτε το πως και γιατι πηρατε την VFR σας... Thumbsup

Και για να ξεκινησω ας πω 2 λογια...
Οντας παντα "στρητας" (και λογω μικρης σωματικης διαπλασης) και εχοντας κανει ακομα και ...διεθνη τουρισμο με superbike, καποια στιγμη αρχισα να σκεφτομαι σοβαρα οτι θα επρεπε να παρω κατι πιο καθημερινο που να μπορει να κανει και ταξιδια ομως...
Εκει το μυαλο παει λογικα στα on-off. Ετσι περασαν απο τα χερια μου δυο εξαιρετικοι εκπροσωποι της κατηγοριας αυτης, το Aprilia Pegaso και το Honda Transalp. Παροτι μου αρεσε πολυ ο χαλαρος και ανετος τροπος οδηγησης τους, δεν τα βολευομουν λογω υψους, αλλα περισσοτερο λογω μικρης δυναμης και δυνατοτητας για ΜΩΤ....

Απο την αλλη μερια το VFR 750 του 96 (η RC36 II) ηταν μια μηχανη που παντα λατρευα απο πιτσιρικας... Το σχημα που ειχε βασιστει στην θρυλικη NR, τα γραναζια των εκκεντροφορων, το μονομπρατσο, ο V4... Ηταν για εμενα το καλυτερο VFR ολων. Ετσι οταν μια ωραια πρωια μπηκα χαζευοντας στο mobile.de την ΕΙΔΑ! Και εμεινα! I love you Η συγκεκριμενη ηταν μια μηχανη ενος 60χρονου που την ειχε παρει για ταξιδια και καθε χρονο εγραφε ταξιδιωτικα χιλιομετρα το καλοκαιρι και την υπολοιπη χρονια ηταν τακτοποιημενη στο γκαραζ του. Ηταν ακριβως οπως ειχε βγει απο το εργοστασιο και μαζι ειχε και προικα ολα τα ταξιδιωτικα αξεσουαρ της (διπλη ζελατινα, Honda βαλιτσες, εξατμιση κλπ)! Smile
Πως πηρατε την VFR σας; 3012533210_5dfed9e5b7
Συν το οτι ειχε μολις γινει σερβις (λαδια, τακακια κλπ) και ειχε απατητα λαστιχα και αλυσιδογραναζα, και ζητουσε 3,000 ευρω, ε, δεν ηθελε πολυ σκεψη...

Η μονη μικρη ...λεπτομερεια ηταν οτι ηταν στη Γερμανια... Ομως οι διαδικασιες εγιναν αμεσα και συντομα η καλη μου ξεκινησε απο την κρυα πατριδα της για να ερθει σε εμενα... I love you
Πως πηρατε την VFR σας; 3012533214_675798d5a0

Αυτα εν ολιγοις... Cool
TAKIS-SOL
TAKIS-SOL
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 231
Ηλικία : 52
Μοντέλο : VFR 800 F1
Κράνος : ΧR 1100

εχει ο θεος....εμεις δεν εχουμε

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

13/1/2009, 10:11 pm
τα φωτα ειναι μονιμα??
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

13/1/2009, 10:16 pm
SOL-VFR-VTEC wrote:τα φωτα ειναι μονιμα??

No... Why? Neutral
Lazaros32
Lazaros32
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 81
Ηλικία : 54
Μοντέλο : VFR 800
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

13/1/2009, 11:04 pm
Eγώ το δικό μου το πείρα πριν περίπου ένα με ενάμιση μήνα. Είναι 2005 μοντελο αλλά μόνο με 5χιλ χιλιόμετρα. Βασικά αλλάζω μηχανάκι κάθε 5-6 μήνες το πολύ. Ελπίζω αυτό να το κρατήσω γιατί μέχρι στιγμής το γουστάρω πολύ και δεν βλέπω να μου περνάει τόσο εύκολα όπως σε όλα τα άλλα μηχανάκια


Πως πηρατε την VFR σας; 15977926sp7.th


Last edited by Lazaros32 on 14/1/2009, 11:52 pm; edited 4 times in total
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

13/1/2009, 11:22 pm
Μέσω moto.gr βρέθηκε ένα παληκάρι που ήθελε να ανταλλάξουμε το 12άρι μου με το VFR '03 που είχε.Στην Αθήνα αυτός,στο Βόλο εγώ,συναντηθήκαμε στη Λαμία μια καθημερινή, τις είδαμε μας άρεσαν,κάναμε και μια βολτούλα ο καθένας τ' αλλουνού και μέσα σε μιά ωρίτσα γυρίσαμε σπίτια μας με άλλη μηχανή..και με ψιλόβροχο!Από εκείνο το ταξιδάκι της επιστροφής κατάλαβα ότι θα με συντροφέψει για αρκετά χλμ ακόμα.
Κι έτσι το τέρας
Πως πηρατε την VFR σας; Zx127smallfl0
Πως πηρατε την VFR σας; W800


μεταμορφώθηκε σε τούτη την όμορφη
Πως πηρατε την VFR σας; Vfr2it6
Πως πηρατε την VFR σας; W800
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

14/1/2009, 12:02 am
Oνειρο πολλων ετων που τελικα το 2008 εγινε .... ενα vfr 800abs
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

14/1/2009, 12:33 am
Ήμουν στο μπαλκόνι ενός φίλου μου ένα απόγευμα πριν από 4-5 χρόνια... Όταν είδα από κάτω μια μοτοσυκλέτα παρκαρισμένη που μου τράβηξε την προσοχή... Είχε πανέμορφες γραμμές, φοβερό κόψιμο, δεν ήταν μέσα στα μούσκουλα όπως τα περισσότερα supersport, ούτε γομάρι όπως εκείνα τα καράβια τα touring... Από τότε τη χάζευα κάθε φορά που περνούσα από κει...

Ήρθε το 2006. Πλέον ήξερα τι είναι και το ήθελα. Όμως η τσέπη δεν άντεχε και τελικά απέκτησα ένα fazerάκι. Από τη στιγμή που το πήρα είπα "3 χρόνια. Το ξεχρεώνω, το πουλάω και παίρνω VFR". Τελικά την κράτησα 2. Το ξεχρέωσα, το πούλησα και πήγα για την επόμενη... Έλα όμως που κάτι φίλοι με μπρίζωναν... "supersport θα πάρεις"... Ωραίο τ' άτιμο το GSXR... αλλά θα με βόλευε; Τελικά άρχισα να ψάχνω και για τα 2. Δε μπορούσα ν' αποφασίσω... Μέχρι που οδήγησα ένα supersport και κατάλαβα. Δεν ήταν για μένα...

Μηχανή για μένα είναι να τη φορτώνεις όσο πάει, να παίρνεις παρέα και να πηγαίνεις πάλι όσο πάει... και όταν γουστάρεις να "παίζεις" κιόλας... δε νομίζω ότι υπήρχε καλύτερη επιλογή από τον "έρωτά" μου. Το ξελόγιασμα απέτυχε. Άρχισα να ψάχνω για τη Βέφα.

Τα δεδομένα ήταν: Προκαταβολή ότι πήρα από το fazer και τα υπόλοιπα 2 χρόνια δόσεις, σε μεταχειρισμένη. Άρχισα να ψάχνω για μοντέλο 2004 και άνω, με όσο το δυνατόν λιγότερα χιλιόμετρα. ΤΙΠΟΤΑ. Μέχρι που βρέθηκε ένας με ένα μοντέλο 2007 και 15.000χλμ. Μαύρη κιόλας, το χρώμα που γούσταρα! Του είπα "να πουλήσω το fazer και μετά την αγοράζω". Έτσι και έγινε, το πούλησα, τον πήρα τηλέφωνο, ο τύπος δεν την είχε πουλήσει.... αλλά το είχε μετανοιώσει και θα την κρατούσε!!!!!!

Κατάθλιψη! Άρχισα να σκέφτομαι ξανά τη λύση του supersport που τα' βρισκα πιο εύκολα. VFR ≥2004 ΠΟΥΘΕΝΑ. Μέχρι που ένα βράδυ που δε μ' έπαιρνε ο ύπνος μου' ρθε: "Δε γαμιέται! 1 χρόνο δόσεις παραπάνω και παίρνω κούτα!"

Την άλλη μέρα γυρίζω τα μαγαζιά και παίρνω προσφορές. Στο τελευταίο που μπαίνω τον ρωτάω "θέλω να ρωτήσω για VFR" και μου λέει "αυτό;!" δείχνοντάς τη μου... Μπροστά μπροστά στη βιτρίνα, μαύρη, γυαλιστερή και δεν την είχα προσέξει μπαίνοντας. Και από κει κι ύστερα η συνέχεια αναμενόμενη. Η μοίρα το' θελε και μερικές μέρες μετά την καβαλούσα. Ωραίο πράγμα να οδηγείς μια μηχανή που ξεροσταλιάζεις όταν την κοιτάς, εδώ και χρόνια!!!

Να χαίρεστε τις βέφες σας και καλά χιλιόμετρα!! Bye


Πως πηρατε την VFR σας; Dsc00097qw3

Πως πηρατε την VFR σας; Dsc9067kf0


Last edited by Vvag on 14/1/2009, 6:53 pm; edited 1 time in total
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

14/1/2009, 3:14 pm
Επι χρονια αλλαζα διαφορες μοτο και το 2003, (τοτε ειχα ενα on off,και εκανα καμια μακρινη με φιλους) ενας φιλαρακος παιρνει απο ενα γιατρο το vfr 800 fi καθοτι εγω δεν ημουν ποτε χωματινος του το ζηταω μια βολτα .

Μολις καβαλαω και κανω δυο στροφες βολευτηκα πανω με τη μια, λες και το 'χα καιρο μ'αρεσαν οι ροπες χαμηλα και τετοια ειδα οτι εστριβε κιολας .
Ωραιο λεω για τουρινγ και οχι μονο .μου κατσε το μηχανακι, ειχε και φωταρες εμαθα και για τρελη αξιοπιστια .αυτο ηταν.Street bike + ροπες εντουρο.

Δεν υπηρχαν ομως τα ψιλα εκεινη την εποχη κι εκατσα εκει που ημουν χωρις να με βολευει το εντουρο
Περνουσε ο καιρος εδωκα το εντουρο, τοχα βαρεθει ηθελα και τα λεφτα, παλευα με κατι 400αρια αγαπημενα που ειχα και εχω. Αλλα και αυτα λιγα (ποτε δεν το ειχα ξεχασει)
το περσινο καλοκαιρι μαθαινω πως το πουλαει γιατι παντρευτηκε (και μεις παντρευτηκαμε δεν καναμε ετσι ) .

παω το βλεπω το ειχε αστερι ο ψιριλος και με εξτρα καλουδια ,συνοπτικες οι διαδικασιες αφου με επερνε στα λεφτα ηταν και φιλος βοηθησε κι αυτο
και απο τοτε το εχω ευχαριστηθει τα κανει ολα και χαμηλα εχει κυνιγιεμαι και με φιλους που εχουν super sporτ bike .Αξιοπηστια και στησιμο καλο, παιδια εγω το παντρευτηκα!!!!!! Yahoo Yahoo
Πως πηρατε την VFR σας; Hondav10
TAKIS-SOL
TAKIS-SOL
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 231
Ηλικία : 52
Μοντέλο : VFR 800 F1
Κράνος : ΧR 1100

εχει ο θεος....εμεις δεν εχουμε

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

15/1/2009, 12:04 am
Ταξιδευτής wrote:
SOL-VFR-VTEC wrote:τα φωτα ειναι μονιμα??

No... Why? Neutral


αν ηταν το αμερικανικο μοντελο..θα ηταν μονιμα....ενω το ευροπαικο..εχει διακοπτη
Acanthor
Acanthor
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 39
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda VFR800 VTEC
Κράνος : Shark RSX

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

18/1/2009, 9:31 pm
Χωρίς να ασχολούμαι ενεργά με τις μηχανές από μικρός, όποτε την έβλεπα στο δρόμο μου άρεσε. Τελικά ενώ οδηγούσα TDM900 '04 κάποια στιγμή μου έδωσε να οδηγήσω ένα VFR800 2004 ένας γνωστός γνωστού. Αυτό ήταν.
Σε 10 μέρες αφού έκλεισα 4-5 ραντεβού την πήρα (μτχ). Απλά και όμορφα...Εδώ και 2 χρόνια παρά 3 μήνες έχω γράψει ήδη 34.000χλμ μαζί της...
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

19/1/2009, 10:54 pm
Αυτα ειναι... Η VFR εχει τον τροπο να σε μαγευει... Ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα πει "εδω ειμαστε, παντρευομαστε"... Οταν ομως τελικα εφερα το λατρεμενο μου RC36 απο εξω και το ειδα την πρωτη βραδια να γουργουριζει αραγμενο στο σταντ την εφαγα την κεραμιδα. Laughing


Last edited by Ταξιδευτής on 20/1/2009, 12:03 am; edited 1 time in total
TAKIS-SOL
TAKIS-SOL
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 231
Ηλικία : 52
Μοντέλο : VFR 800 F1
Κράνος : ΧR 1100

εχει ο θεος....εμεις δεν εχουμε

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

19/1/2009, 11:30 pm
απο το 2000 μεχρι το 2002 ειχα το μωρο που εχει ο ταξιδευτης..ειχα παθει γκαγκα..(νικολα..εισαι μονο στην αρχη ακομα)..μετα απο καιρο θα μου πεις)
τελοσ παντων..πηρα αποφαση να παρω το πρωτο 800...
για το βετεκ ηταν ακριβω..αλλα παθαινα οταν το εβλεπα..μεχρι και φωτο ειχα βγαλει που καθωμουν επανω..σαν τα πιτσιρικια...
στα περιοδικα..την φωτο με το βετεκ..τιν περναγα..οσπου μια μερα...χρεος θα βαλω λεω
δεν μαμιετε...θα παρω το μωρο...
ειναι απο τα μηχανακια..που οσο και να την βλεπεις..δεν βαριεσε με τιποτα
ακομα και τωρα...την βλεπω στον δρομο να την οδηγαει αλλος..και λεω
καλα αυτο το μηχανακι εχω??
αυτα τα λιγα απο μενα.. Rock
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

21/1/2009, 11:17 pm
Ήταν ένα
πρωινό του 1991 όταν πρωτοβγήκε στο δρόμο. Το λευκό χρώμα της θύμιζε στους
περαστικούς το χιόνι του χειμώνα που μόλις τελείωσε. Στον Καναδά, ξέρετε,
χιονίζει αρκετά…Ίσως αυτός ήταν ο λόγος που μέσα σε 5 χρόνια διένυσε μόλις 9000 χιλιόμετρα. Στενοχωριόταν
πολύ. Παντού στα γονίδιά της υπήρχε γραμμένη η λέξη ταξίδι. Σαν να μην έφτανε
αυτό κάποια στιγμή την διαλύσανε και την χώσανε σε ένα σκοτεινό κασόνι. Για
βδομάδες ταξίδευε με συμπτώματα ναυτίας και υποσχόταν στον εαυτό της πως αν
ποτέ ξαναγινόταν ένα κομμάτι θα έκανε highsiding στην πρώτη στροφή. Ακούς εκεί!
Κοτζάμ VFR και να του φέρονται σαν να είναι κανένα VT δεκαετίας!
Κάποια στιγμή, τελικά, στοργικά χέρια το έβγαλαν από το κασόνι και μεταμόρφωσαν
τα στραμπουλιγμένα κομμάτια του σε ένα πανέμορφο σύνολο, που ξεκίνησε για το
γύρο της Πελοποννήσου. Τώρα γιατί την λένε έτσι ενώ δεν είναι νησί δεν το
κατάλαβε (ξέχασα να πω ότι ήξερε άπταιστα ελληνικά), κατάλαβε όμως πολύ καλά
ότι κάτι διαφορετικό συνέβαινε με τον Ήλιο σε αυτά τα μέρη. Σαν πολύ φωτεινός
να ήταν. Πάνω που χάρηκε, λοιπόν, με τις απρόσμενα ευχάριστες εξελίξεις
ξαναβρέθηκε παροπλισμένη και με ένα πωλητήριο στην πλάτη. Ο ομογενής ιδιοκτήτης
της γύρισε στον Καναδά αλλά εκείνη όχι. Ο πατέρας του μη έχοντας καμία όρεξη να
ασχολείται επί μακρόν με το θέμα και έχοντας ήδη ρίξει επανειλημμένως την τιμή
στις αγγελίες δέχθηκε να την αποχωριστεί έναντι 1400000 δρχ. στις 11 Νοεμβρίου του
1996. Από τότε γίναμε αχώριστοι και έχει φορτωθεί με 254000 χιλιόμετρα. Μόλις τελείωσε το στρώσιμο δηλαδή! Smile

Να προσθέσω ότι πριν από την λευκούλα είχα μία ολόιδια (αλλά κόκκινη) VFR η οποία όμως διαφώνησε με μια μπαριέρα κοντά στο Αίγιο. Η μπαριέρα αποδείχθηκε πιο πειστική. Αλλά για αυτό μια άλλη φορά. Crying or Very sad
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

21/1/2009, 11:33 pm
Ο φυσικός wrote:Ήταν ένα
πρωινό του 1991 όταν πρωτοβγήκε στο δρόμο. Το λευκό χρώμα της θύμιζε στους
περαστικούς το χιόνι του χειμώνα που μόλις τελείωσε. Στον Καναδά, ξέρετε,
χιονίζει αρκετά…Ίσως αυτός ήταν ο λόγος που μέσα σε 5 χρόνια διένυσε μόλις 9000 χιλιόμετρα. Στενοχωριόταν
πολύ. Παντού στα γονίδιά της υπήρχε γραμμένη η λέξη ταξίδι. Σαν να μην έφτανε
αυτό κάποια στιγμή την διαλύσανε και την χώσανε σε ένα σκοτεινό κασόνι. Για
βδομάδες ταξίδευε με συμπτώματα ναυτίας και υποσχόταν στον εαυτό της πως αν
ποτέ ξαναγινόταν ένα κομμάτι θα έκανε highsiding στην πρώτη στροφή. Ακούς εκεί!
Κοτζάμ VFR και να του φέρονται σαν να είναι κανένα VT δεκαετίας!
Κάποια στιγμή, τελικά, στοργικά χέρια το έβγαλαν από το κασόνι και μεταμόρφωσαν
τα στραμπουλιγμένα κομμάτια του σε ένα πανέμορφο σύνολο, που ξεκίνησε για το
γύρο της Πελοποννήσου. Τώρα γιατί την λένε έτσι ενώ δεν είναι νησί δεν το
κατάλαβε (ξέχασα να πω ότι ήξερε άπταιστα ελληνικά), κατάλαβε όμως πολύ καλά
ότι κάτι διαφορετικό συνέβαινε με τον Ήλιο σε αυτά τα μέρη. Σαν πολύ φωτεινός
να ήταν. Πάνω που χάρηκε, λοιπόν, με τις απρόσμενα ευχάριστες εξελίξεις
ξαναβρέθηκε παροπλισμένη και με ένα πωλητήριο στην πλάτη. Ο ομογενής ιδιοκτήτης
της γύρισε στον Καναδά αλλά εκείνη όχι. Ο πατέρας του μη έχοντας καμία όρεξη να
ασχολείται επί μακρόν με το θέμα και έχοντας ήδη ρίξει επανειλημμένως την τιμή
στις αγγελίες δέχθηκε να την αποχωριστεί έναντι 1400000 δρχ. στις 11 Νοεμβρίου του
1996. Από τότε γίναμε αχώριστοι και έχει φορτωθεί με 254000 χιλιόμετρα. Μόλις τελείωσε το στρώσιμο δηλαδή! Smile

Να προσθέσω ότι πριν από την λευκούλα είχα μία ολόιδια (αλλά κόκκινη) VFR η οποία όμως διαφώνησε με μια μπαριέρα κοντά στο Αίγιο. Η μπαριέρα αποδείχθηκε πιο πειστική. Αλλά για αυτό μια άλλη φορά. Crying or Very sad


ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!! ειδικα η τελευταια προταση ολα τα λεφτα cheers
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

22/1/2009, 8:26 pm
Ο φυσικός wrote:...................

Oντως απιθανος... I love you cheers Να σαι καλα για το ταξιδι αδερφε! cheers
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 1:48 am
Με τα χρονια παιδια εχω αλλαξει καμποσες μοτο 17-18 περιπου.Καποια φορα γυρω στο 2002 ειδα στον ειδ.τυπο φωτο του vfr vtec και αυτο ηταν...τρελαθηκα.
,Το 04 την αγορασα και ηταν παντρεια κανονικη...κουμπαρος ο κολητος μου με βεφα 01 μον.που ταξιδευει εντος εκτος και παει συνεχεια ταπα, μονος 265-270 βλεπει συνεχεια και ας ειναι κ πιο μεγαλος απο μενα...κι εγω δεν ειμαι μπεμπης Very Happy ..Ταξιδια βολτες καφεδες μονος η με τη γυναικα μου ενιοτε και ταπα το μηχανακι δεν λεει οχι.40 χιλ χιλιομ αισιως και ουτε σκεψη για αλλαγη. Καθε φορα που τη κοιταζω νοιωθω σαν να τη πηρα τωρα...νομιζω ειναι απο τις πιο ωραιες μοτο των δρομων,για μενα η ωραιοτερη,το ειπα σε γνωστο μου με 1098 ντουκο κ επαθε...αυτος τωρα το πουλαει εγω οχι.Την οδηγω μονο για βολτα, για δουλειες παπι,ετσι μου ειναι παντα πιο ποθητη..κατι σαν //ερωμενη// δηλαδη οχι σαν συζυγο.Σημ. η γυναικα μου κοιμαται Wink .Θα μπορουσα να εγραφα ως το πρωι για τη βεφα μου,αλλα ας ειναι.γεια σας φιλοι μου τα ξαναλεμε...
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 2:30 am
Πόσο σε καταλαβαίνω, το VFR δεν το αποχωρίζεται εύκολα κανείς. Smile Σκέφτομαι συχνά ότι αν οι εταιρείες έβγαζαν μόνο μοτοσικλέτες σαν το VFR θα έκλειναν σύντομα γιατί μετά από λίγα χρόνια θα αγόραζαν καινούργια μοτοσικλέτα μόνο οι νεοεισερχόμενοι στον χώρο! (Cool Εντάξει, υπερβάλουμε και λίγο... ) Επίσης, το σοφότερο είναι να έχεις ένα άλλο δίκυκλο για τις "δουλειές" ώστε να είναι σαν ερωμένη, όπως πολύ σωστά είπες (και να μη γίνουμε και κολλητοί με τους βενζινάδες). Ζήτω οι παπο-VFRάδες!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 11:01 am
Αν και εκτος θεματος, οντως, αυτη η μηχανη τα κανει ολα! Απο δικαβαλες ρομαντζαδες και βολτες σε νησια, μεχρι εκδρομες με φιλαρακια και απο μακρυνα ταξιδια μεχρι τελικιασματα σε πιστες και εθνικες....

Την περιοδο που βγηκε το RC36 του φιλου Φυσικου η VFR πηρε απο ολο τον ειδικο τυπο τον τιτλο της Best Motorcycle Ever και αυτο συνεχιστηκε και με τον αντικαταστατη του το '94. Το να εχεις εναν τοσο βαρυ τιτλο επι 6 χρονια δεν ειναι λιγο πραγμα!
Σκεφτειτε οτι για το μονο που "κατακρινανε" γενικα το VFR ηταν οτι ηταν παντα υπερβολικα ...τελειο, και δεν ειχε "χαρακτηρα" (να χανει λαδια, να μενει στις ερημιες κλπ Razz)! Laughing

Παντως, εγω πιστευω οτι η Βεφα δεν ειναι "ερωμενη". Ειναι μια μηχανη αληθινος συντροφος ζωης! Προσωπικα το RC36 ηταν η μεγαλη καψουρα μου απο πιτσιρικας που τωρα εκανα γυναικα μου!
(εξαλλου αν η Βεφα ηταν ερωμενη, η ιταλιδα τι θα επρεπε να ειναι;;;Laughing)
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 12:51 pm
Ο φυσικός wrote:Ζήτω οι παπο-VFRάδες!

I' ll drink to that!!! cheers cheers cheers

Ταξιδευτής wrote:Αν και εκτος θεματος, οντως, αυτη η μηχανη τα κανει ολα!

Εδώ θα διαφωνήσω... Η δικιά σου μπορεί, η G6 όμως είναι πιο βαριά και ογκώδης και πρόσεξες τι θερμοκρασίες βαράει... Έχει χαρακτήρα, είναι ταξιδιάρα, θέλει ανοιχτό δρόμο, εθνικές, επαρχιακούς, στροφιλίκια και πολλά χιλιόμετρα, ΑΥΤΟ ξέρει να κάνει (αργά ΚΑΙ γρήγορα...!). Όταν την πήγα στο νησάκι σκέφτηκα πως θα' θελα να' χα εντουράκι, όταν την έβγαλα στην πόλη κουράστηκα (όχι πως είπε όχι πουθενά, αλλά δε χάρηκε κιόλας).

Η Βέφα ΕΧΕΙ χαρακτήρα. Είναι μία SPORT-TOURING μοτοσυκλέτα. Με κεφαλαία γράμματα.

Ταξιδευτής wrote:(εξαλλου αν η Βεφα ηταν ερωμενη, η ιταλιδα τι θα επρεπε να ειναι;;;Laughing)

+1... Σ' αυτό, αν κρίνω απ' την Ιταλίδα που έχεις... ε, έχεις ένα δίκιο πως να το κάνουμε...!!! Razz Razz Razz
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 2:07 pm
Vvag wrote:
Η δικιά σου μπορεί, η G6 όμως είναι πιο βαριά και ογκώδης και πρόσεξες τι θερμοκρασίες βαράει...
[σοβαρος admin mode]

ΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑΑΑ ΝΙΑΑΑ ΝΙΑΑΑΑΑΑΑ!!! Razz Razz

[/σοβαρος admin mode]

RotflRotfl
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 2:16 pm
Μα και συ βρε παιδί μου (ναι, μπαμπά!) VFR και DUCATI μαζί; Ούτε μουσουλμάνος να ήσουν.
Πώς και δεν σου κάνει νάζια το DUCATI, να σου πει: "Νόμιζα πως είχαμε σοβαρό DESMO εμείς οι δύο αλλά προτιμάς τις γιαπωνέζες;"
Πώς και δεν μουλαρώνει το VFR και αφού δεν επ-ανορθώνεις να κάψει τον ανορθωτή;
Το ξέρουν η μια για την άλλη ή τις έχεις σε άλλο γκαράζ;
Φεύγεις με τζινάκι από το γκαράζ του VFR και από κάτω φοράς ολόσωμη αγωνιστική;
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 3:19 pm
Ταξιδευτής wrote:
Vvag wrote:
Η δικιά σου μπορεί, η G6 όμως είναι πιο βαριά και ογκώδης και πρόσεξες τι θερμοκρασίες βαράει...
[σοβαρος admin mode]

ΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑΑΑ ΝΙΑΑΑ ΝΙΑΑΑΑΑΑΑ!!! Razz Razz

[/σοβαρος admin mode]

RotflRotfl

Η δικιά μου όμως έχει πιο ωραίο κώλο. Cool Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

31/1/2009, 3:22 pm
Ο φυσικός wrote:Μα και συ βρε παιδί μου (ναι, μπαμπά!) VFR και DUCATI μαζί; Ούτε μουσουλμάνος να ήσουν.
Πώς και δεν σου κάνει νάζια το DUCATI, να σου πει: "Νόμιζα πως είχαμε σοβαρό DESMO εμείς οι δύο αλλά προτιμάς τις γιαπωνέζες;"
Πώς και δεν μουλαρώνει το VFR και αφού δεν επ-ανορθώνεις να κάψει τον ανορθωτή;
Το ξέρουν η μια για την άλλη ή τις έχεις σε άλλο γκαράζ;
Φεύγεις με τζινάκι από το γκαράζ του VFR και από κάτω φοράς ολόσωμη αγωνιστική;

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

26/2/2009, 11:11 pm
Αντε να γράψω και εγώ δυο λόγια για το πως η νυφούλα ήρθε στα χέρια μου .
Το μικροβιο με τις μοτο παλιο......... απο την εφηβεια αν και δεν ειχα την ευκαιρια να αλλαξω πολλα μηχανακια, ηταν οι μεγαλες μου αγαπες Wink .
SUZUKI GS 750E για αρχη και στην συνεχεια οτι μπορουσε να φτασει στα χερια μου απο φιλους και γνωστους Smile .
Θυμαμαι τοτε (που τα μυαλά ηταν πανω απο τα μαλλιά Very Happy ) δεν υπηρχε περιπτωση να παρει φιλος η γνωστος μηχανακι και να μην δω την τελικη στην πρωτη βολτα Smile .
Τωρα θα μου πεις που υποτίθεται ηρθαν τα μυαλά στην θεση τους τι εγινε? Ε τωρα δεν υπαρχουν πια μαλλια lol! .
Τα χρονια περασαν λοιπον, σπουδες στο εξωτερικο χωρίς μηχανη, μετα θητεία...............ανεργία...........και οταν επιτέλους τα πραγματα εγιναν λιιιιιγο καλυτερα ειπα να κανω την κινηση !! .
Στο μεταξυ ειχε παρει δρομο και το GPZ που μου κρατησε συντροφια για 2-3 χρονια, και υπηρχε μονο ενα παπι . Εισαγωγης Ιαπωνιας με μετατροπη σε 72cc Razz .
Αντε λοιπον με τον Gasoil να ψαχνουμε τις αγγελιες . Αν πω οτι τοτε εψαχνα ειδικα για το VFR θα πω ψεματα.......
Μηχανη ελεγα και οτι να ειναι, αν και δεν ειμαστε ουτε ο ενας ουτε ο αλλος αδιαφοροι για τα "V" .
Βρεθηκε λοιπον η νυφη απο καποιον ιδιωτη στην Κυψελη..........και μαζι με αυτην και ενα ακομα χιλιαρι "V" .....
Οταν την ειδαμε δεν μας αφησε κανενα περιθωριο............κεραυνοβολος ερωτας!!! Παραλιγο να κανω τον κουμπαρο αντιζηλο μια και απο οτι ειδα την ζαχαρωνε και αυτος Smile .
Παραδεξου το ρε!! Δεν πειραζει δεν θα σου θυμωσω Razz .
Η συμφωνια εκλεισε, η προκαταβολη δοθηκε, και το κοριτσι πλεον ηταν ετοιμο για τον αρραβωνα!!.
Την επομενη πρωι πρωι ο Gasoil (μια και εγω αδυνατουσα να λειψω απο την δουλεια) πηρε τον δρομο με το υπολοιπο ποσο (900.000 δρχ.συνολικα) για να κανει τις διαδικασιες.
Το να σας πω την αγωνια μου μεχρι να την φερει νομιζω ειναι περιττο.......βλεπετε τοτε δεν υπηρχαν και τα κινητα.
Ετσι λοιπον και με την βοηθεια του κουμπαρου την απεκτησα και την χαιρομαι μεχρι σημερα!
Θυμαστε βεβαια που σας ειπα οτι ο κουμπαρος την φλερταρε και αυτος??? Ε του εμεινε του παιδιου..............ξερετε ο ανεκπληρωτος ερωτας ειναι να μην σου τυχει Smile .
Νάτος λοιπον χρονια μετά να μου τηλεφωνει......ελα σπιτι να δεις τι πήρα Smile .
Αντε ρε κουμπάρε.............να τις χαιρόμαστε cheers
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 4:51 am
Ήταν Ιούλιος θυμάμαι (2003) τότε αγόρασα την 1η μου μοτο CB 400SF '97 μέχρι τον Νοέμβρη του 2005!Στο διάστημα αυτό έκανα μερικά ταξιδάκια με το CB και μου άρεσε η ιδέα του ταξιδιού και άρχισα να σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά μιας καινούργιας μοτο. Μέχρι τότε το VFR το είχα ακουστά ΤΠΤ παραπάνω. Μέτα από σκέψη-ψάξιμο κατέληξα στο CBR XX-VFR και τελευταίο το ΤDM. Πάω σε έναν γνωστό μου που έχει έκθεση και του λέω να μου βγάλει προσφορές και για τα τρία που προανέφερα (για καινούρια πάντα) και μου λέει ''και F-16 να μου παραγγήλεις εγώ θα σου φέρω το VFR'' μετά από πολύ κουβέντα στο μαγαζί κατάλαβα ότι ήταν μονόδρομος για μένα η απόκτηση ενός VFR ABS. Έφτασε η μέρα να παραλάβω την καλή μου αλλά ήταν Σάββατο και ήμουν στην δουλεία (24ωρη βάρδια) την Δευτέρα θα έβρεχε οπότε ανοίξαμε το μαγαζί Κυριακή μεσημέρι. Ελπίζω να καταλαβαίνετε πως ένιωσα όταν έκατσα στην σέλα της! Και κάπως έτσι έφτασα στο σήμερα που την χαζεύω όπως ακριβώς την χάζευα την πρώτη μέρα το πρώτο λεπτό !!!!

Y.Σ: Ο πωλητής τώρα είναι 60++++++++++ παλαίμαχος μηχανόβιος που ακόμα νομίζει ότι οι δρόμοι είναι πίστες. Cool
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 11:59 am
Vvag wrote:
Εδώ θα διαφωνήσω... Η δικιά σου μπορεί, η G6 όμως είναι πιο βαριά και ογκώδης και πρόσεξες τι θερμοκρασίες βαράει... Έχει χαρακτήρα, είναι ταξιδιάρα, θέλει ανοιχτό δρόμο, εθνικές, επαρχιακούς, στροφιλίκια και πολλά χιλιόμετρα, ΑΥΤΟ ξέρει να κάνει (αργά ΚΑΙ γρήγορα...!). Όταν την πήγα στο νησάκι σκέφτηκα πως θα' θελα να' χα εντουράκι, όταν την έβγαλα στην πόλη κουράστηκα (όχι πως είπε όχι πουθενά, αλλά δε χάρηκε κιόλας).

Εδω θα διαφωνησω... Τα FI και VTEC ειναι επισης φανταστικα all-rounder, ετσι τα χρησιμοποιουν αλλωστε οι περισσοτεροι στη Ευρωπη - κανω καθε μερα 20μλ/32χμ μεσα στο Λονδινο μαζι του. Απλα θελουν 3cm bar-risers για να αναδειχτει αυτος ο all-round χαρακτηρας τους. Σχετικα με νησι, ενα on-off δεν παιζεται αλλα και το VFR μπορει να παει παντου, ιδιως τωρα που οι περισσοτεροι δρομοι εχουν ασφαλτοστρωθει.

Και για να μπαινω στο θεμα του νηματος, το ερωτευτηκα οταν πρωτοβγηκε το 2002 ενω κοιταζα να παρω Bird ή Busa. Τελικα το πηρα το 2004 (δεν παιρνω ποτε μηχανακι τα πρωτα 1-2 χρονια παραγωγης του) καθως τα πρωτα ητανε λιγο πιο rough και αποτομα. Το εχω ηδη 5 χρονια ...and it's gonna stay Cool Very Happy
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 12:09 pm
Τη Βέφα μου την πήρα ένα κρύο Φλεβάρη του 2005. Φοιτητής στο Παρίσι από το 2000 δεν μπορούσα να ξεπεράσω την αποχή μου από το καβάλημα (μηχανής εννοώ μην παρεξηγούμε). Στην αρχή πήρα ένα ποδήλατο κούρσα, αλλά δεν εκπληρώθηκε η ανάγκη μου. Καθώς δούλευα ταυτόχρονα με τις σπουδές μου, είχα κάτι ψιλά στην άκρη και αποφάσισα να πάρω ένα παλιό μηχανάκι. Έτσι κι έγινε, πήρα ένα Yamaha XJ 600 1984, τη γαγιά του Diversion δηλαδή. Τι το ήθελα το ρετάλι ο άμοιρος? Ήταν ο ορισμός της ταλαιπωριας. Δεν μπορώ να θυμηθώ πόσες φορές το έσπρωξα για να πάρει μπρος. Σαν να μην έφτανε το δικό μου σπρώξιμο, χρειάστηκε ουκ ολίγες φορές να το σπρώχνουν και άλλοι: φίλοι, γνωστοί, πελάτες στο μαγαζί που δούλευα, μια φορά το έσπρωξαν δυο μπάτσοι, και την καταληκτική φορά δύο άστεγοι. ΕΕΕΕΕ αυτό ήταν, είχα γίνει ρόμπα σε ολόκληρη τη πόλη.

Τα χριστούγεννα (2004) με επισκέφτηκε ένα κολλητός μου που αγόρασε τη βέφα ενός κολλητού μας και γλυκάθηκα. Το VFR (98-01) το ήξερα από τον φίλο μου που το είχε από το 1999 και μου άρεσε πολύ. Βέβαια σκεφτόμουν να πάρω το μοντέλο 1994-1997, το λεγόμενο Carat, λόγω κόστους, αλλά τελικά αποφασισα να πάρω κάτι πιο σύγχρονο ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (μην βαράτε οι κάτοχοι πιο παλίων Βεφών, δεν ήξερα ότι όποιο και να έπερνα θα ήταν άψογο). Στην αρχή ημουν έτοιμος να πάρω ένα FI με 75000χλμ σε καλή τιμή από το ebay αλλά είπα πολλά είναι τα χλμ. Μετά είδα ένα μαύρο FI σε αγγελία στο διαδίκτυο με 50000χλμ. Πήρα τηλέφωνο, συνάντησα τον ιδιοκτήτη και του είπα πάμε αμέσως στο μηχανικό. Εν τω μεταξύ η θερμοκρασία ήταν υπό του μηδενός και ψιλοχιόνιζε. Δεν καταλάβαινα τίποτα, ήθελα VFR και το ήθελα αμέσως. Και έτσι κι έγινε, μηχανικός (ΟΚ), τράπεζα την επομένη (τινάξαμε την μπάνκα), μεταβίβαση (ΟΚ), οδήγηση (ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΚΚΚΚΚΚ).


Last edited by Athanor on 29/11/2009, 6:14 pm; edited 3 times in total
xapos_kil
xapos_kil
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 148
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 08
Κράνος : Shoei XR 1000

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 12:57 pm
Εγω απο την αλλη..ειχα προβλημα απο την μανα μου απο μικρος οταν της ζητησα στα 15 μου οτι μολις γινω 16 θα παρω aprilia pegaso 600. Οπως καταλαβαινεται ΑΚΥΡΟ !! Ετσι εμεινα στα 18 μου με αυτοκινητο.. αλλα μια ζωη μηχανες σκεφτομουν.. Βλεπω τοτε την VFR800FI κ λεω μπραβο ρε HONDA αυτες ειναι μηχανες..ακριβες για την τσεπη μου . .μεν αλλα ονειρευομουν ταξιδια στο εξωτερικο.. 2001 κ Βλεπω την VFR800 VTEC Τελος !! Αυτη ειναι μηχανη που θα θελα να παρω.. 2004 πλεον μπαινω στρατο.. κ σκεφτομαι.. 0 εμπειρια δεν θα θελα να την παρω κ να την πληγωσω, οποτε βγαινω κ περνω μια vstrom 650 2005 καινουργια πολυ ποιο ευκολη στο να στριψει οντας ψηλα σχετικα το βαρος ταξιδιαρα + + + αλλα μολις ηρθαν τα 2,5 χρονια την ξοφλησα την πουλησα κ παραγγειλα αυτο που ονειρευομουν.. VFR800 VTEC 08 sword silver ABS. 4 ΑΠΡΙΛΗ 2008 κ σημερα εχω 24000χλμ εκανα κ το σερβις ;) πηγα εξωτερικο . . ειδα motoGP Brno κ απλα ειναι η αρχη.. η VFR δεν αλλαζει.. !!!
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 6:19 pm
Athanor wrote:...Δεν μπορώ να θυμηθώ πόσες φορές το έσπρωξα για να πάρει μπρος. Σαν να μην έφτανε το δικό μου σπρώξιμο, χρειάστηκε ουκ ολίγες φορές να το σπρώχνουν και άλλοι: φίλοι, γνωστοί, πελάτες στο μαγαζί που δούλευα, μια φορά το έσπρωξαν δυο μπάτσοι, και την καταληκτική φορά δύο άστεγοι....

Με το "σπρώξιμο" γνωρίζεις και κόσμο...που λέγαμε παλιά T
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πως πηρατε την VFR σας; Empty Re: Πως πηρατε την VFR σας;

29/11/2009, 6:54 pm
Athanor wrote:μια φορά το έσπρωξαν δυο μπάτσοι, και την καταληκτική φορά δύο άστεγοι. ΕΕΕΕΕ αυτό ήταν, είχα γίνει ρόμπα σε ολόκληρη τη πόλη.

Τι να πει δηλαδή και ο Γλύστρας που τον έσπρωξε ένα τραβέλι. Doh!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum