Go down
emoutsian
emoutsian
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-05-15
Mηνύματα : 5
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 Vtec '03
Κράνος : shoei x-spirit norick tc-2

Προβλημα με ηλεκτρικα. Empty Προβλημα με ηλεκτρικα.

7/4/2016, 11:20 pm
Καλησπέρα παιδιά σε όλους!

Ειμαι κάτοχος VFR 800 VTEC 2003 και τον τελευταίο καιρό εχω πρόβλημα με τα ηλεκτρικά. Συγκεκριμενα οποτε ανοιξει ο διακόπτης τα φλας μένουν μόνιμα αναμένα και τα φώτα μπροστά ειναι κλειστα. Στο link παρακατω εχω βρει video στο youtube που φαινεται ακριβως το προβλημα. Το εχει πάθει καποιος και εαν ναι μπορει να μου πει συνεργειο στην Θεσσαλονικη που το εφτιαξε και κοστος? Σας ευχαριστω πολυ!

https://www.youtube.com/watch?v=BkjhqxSRA_I
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Προβλημα με ηλεκτρικα. Empty Re: Προβλημα με ηλεκτρικα.

7/4/2016, 11:52 pm
Tα γνωστά ηλεκτρικά κολπάκια της βέφας,υπάρχουν πολλά πόστ εδώ μεσα σχετικά .

ΑΝ πιάνουν λίγο τα χερια σου προσπάθησέ το μόνος σου,δεν είναι τίποτα δύσκολο.

Βγάλε τα φαίριγκ,μούτρο κτλ ,πρόσεξε μη χαλάσεις τις πλαστικές κόπιτσες της μαμάς Χοντα,γιατι δεν ειναι και φτηνες (2 ευρω η μία).

Τσεκάρεις την δευτερεύσουσα καλωδίωση μπροστά και κάτω απο το κοντερ για αλοιώσεις και ανάματα στις φύσες/ενώσεις και στο αριστερό μέρος πλάι την θρυλική μπλέ φύσα που σίγουρα θα έχει καποιο καλωδιάκι αναμένο και μαύρο.

Το είχα πάθει και εγώ αυτό με τα φωτα ,με λίγο προσοχή και βασικές γνώσεις ηλεκτρικών πιστευω θα το φτιάξεις.

Θεσσαλονίκη ευτυχώς ειναι και πολλά παλικάρια του φόρουμ που μπορούν να σου δώσουν ενα χεράκι βοήθειας.

Αν θες το μανιουαλ πές μου να στο στειλω.

Καλά (ηλεκτρικά) ξεμπερδέματα.



emoutsian
emoutsian
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-05-15
Mηνύματα : 5
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 Vtec '03
Κράνος : shoei x-spirit norick tc-2

Προβλημα με ηλεκτρικα. Empty Re: Προβλημα με ηλεκτρικα.

8/4/2016, 12:04 am
Γιωργο σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση!Η αληθεια ειναι πως με τα ηλεκτικα δεν τα παω και πολυ καλα οποτε θα προτιμουσα να το δει καποιος ειδικος.Περισσοτερη ζημια θα κανω παρα καλο.Τα manual τα εχω.Βεβαια λιγο που εψαξα στο internet λενε καποιοι πιο καλωδιο ή φις μπορει να ειναι αλλα και παλι δεν τολμω να το πειραξω. Smile
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum