R&G Racing Προϊόντα

+7
ΠΑΝΕΑΣ
kostasdirt
alextsouk
Don John
Vvag
tomakos
Semiaz
11 posters
Go down
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty R&G Racing Προϊόντα

9/11/2010, 3:24 pm
Λοιπόν κύριοι, μετά απο έρευνα αγοράς που έκανα απο το σ/κ της γκαντεμιάς κατέληξα στο εξής.
Ο πιό απλός, γρήγορος και οικονομικός τρόπος προμήθειας μανιταριών αντιβάρων και λοιπών προστασιών για τη μηχανή μας είναι η απευθείας παραγγελία απο το site της εταιρείας.

R&G Racing

Παράδειγμα τα μανιτάρια που έψαξα (τόπος Θεσσαλονίκη):

**Κουρτίνα 1: moto-market: Τιμή προϊόντος 220€. Μετά απο έρευνα και σε άλλα καταστήματα έμαθα οτι απο εκεί προμηθεύονται και οι περισσότεροι έμποροι της Θεσσαλονίκης. Suspect

**Κουρτίνα 2: e-bay: Link
Τιμή £127.99.

Μετά απο επικοινωνία:

Hi,
Shipping to Greece by carrier £46.95, delivery time approx. 3 days. By post it would have to be sent in 2 packets because of the size. Time from 3 days £20.50 total.
Regards,
Julian

- maynard1948


Ολικό κόστος (min) 127.99+20.50= £148,49==>>currency convertor==>>€ 172,11 Blink

**Κουρτίνα 3: Απευθείας απο την εταιρεία R&G Racing: £127.99 (μαζί με το ΦΠΑ) αλλά (ξερώ γώ μήπως είναι κανα κολπάκι των εμπόρων του ebay τα"αυξημένα" έξοδα αποστολής;; Shoot) Εξοδα αποστολής: £8.67 Blink . Σύνολο: 127.99+8.67=£136.66==>>currency convertor==>>€158.45 cheers

Πέραν των ανωτέρω έχω να προσθέσω οτι μετά απο αποστολή email προς την εταιρεία έλαβα αυτόματο μήνυμα με απαντήσεις σε faQ όπου μου λένε πως μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να παραγγείλεις ανταλλακτικά Yahoo Yahoo στην περίπτωση που χρειάζεσαι μόνο συγκεκριμένα κομμάτια και όχι ολόκληρο το πακέτο!!
Στο moto-market είχα παραγγείλει υδροδοχείο (παει πακέτο με τα μανιτάρια) διότι -αγνωστο το γιατί- το δικό μου τρύπησε και εκτός του οτι κάνανε πάνω απο 2 μήνες να το φέρουνε(την ίδια στιγμή που η r&g δίνει χρόνο παράδοσης εως 28 ημέρες max) , μου ζητήσανε 50€ για το πλαστικό μπουκαλάκι ήτοι το 1/3 της λιανικής τιμής που πουλάει η R&G όλο το πακέτο!!!!!! Fool Tomato Thumbdown

EDIT: Αίνιγμα:Σήμερα παρήγγειλα τα τεμάχια που έχασα απο την R&G απευθείας. Πόσο λέτε να μου μου χρεώσανε το υδροδοχείο???????????
Απάντηση: £8.61 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Ηθικό δίδαγμα: +1000 000 Στο συνάδελφο που είπε οτι δεν είναι εκμετάλλευση είναι ΑΛΗΤΕΙΑ


Φυσικά ακόμη πηγαίνω να το πάρω... dance

Αυτά εν ολίγοις συγγνώμη αν το παράκανα αλλά ήθελα να είμαι αναλυτικός γιατι φτάνει πιά με τους εμπόρους ειδών μοτοσυκλέτας στη χώρα μας.
Οκ να βγάλουν λεφτά μαγαζιά έχουνε αλλα αυτό που συμβαίνει εδώ είναι εκμετάλλευση. Knupp Shocked

Edit2: Η εξυπηρέτηση τους ήταν άμεση, τους πλήρωσα μέσω paypal γύρω στις 17:00 και μου είπε οτι σήμερα κιόλας θα το στέλνανε!!!
Θα ενημερώσω για το χρόνο παράδοσης όταν με το καλό τα παραλάβω.


Last edited by Semiaz on 10/11/2010, 8:20 pm; edited 4 times in total
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

9/11/2010, 3:51 pm
Όχι φίλε, δεν είναι εκμετάλλευση, αυτό είναι αλητεία και γι αυτό δεν θα πάμε μπροστά σα χώρα Mad
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

9/11/2010, 5:08 pm
Πολύ ωραίος που το έψαξες, ακόμα πιο ωραίος που το πόσταρες τόσο αναλυτικά.
Το έχουμε στα υπ' όψιν!!!

Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 12:54 pm
Εμενα παντως με επεισες Wink

Προχωρησα την παραγγελια και μαζι και με ΑΥΤΑ Rolling Eyes

Τωρα για το ποτε θα φτασουν δεν ξερω Suspect , εχεις καμια ιδεα ? Neutral
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 1:17 pm
Στο mail γράφει οτι για παραγγελίες εξωτερικού ο πελάτης μπορεί να χρειαστεί να περιμένει εως 28 ημέρες (κάτι σαν το μπετό ^_^). Πέραν των 28 ημερών λέει να τηλεφωνήσουμε στην εταιρεία. Εγώ πάντως ήδη περιμένω αυτά που παρήγγειλα. Μόλις έρθουν θα σε ενημερώσω για το χρόνο που χρειάστηκε για να τα παραλάβω εγώ. (με απλή αποστολή).
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 2:30 pm
φιλε semiaz οπως πολυ καλα γραφεις η μοτο μαρκετ θελει 220 ευρα. εβαλα φιλο που εχει μαγαζι με αξεσουαρ μοτο να το ψαξει, πηρε ο ιδιος στη μοτο μαρκετ και του ειπαν 220 ευρω, τους εκραξε και τους ειπε οτι αν τα παρει κατ ευθειαν απο το "εργοστασιο" με τα μεταφορικα πανε γυρω στα 150 ευρω και του ριξαν την τιμη. να μη στα πολυλογω τα πηρα με 170 ευρω (φανταζομαι κατι θα εβγαλε και ο φιλος με το μαγαζι). θα φτασουν στα χερια μου αυριο η μεθ αυριο
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 3:22 pm
Για το vfr κοστίζουν 156€ απο την εταιρεία. Για το cbr εξαρτάται από το έτος παραγωγής. Για το 08 πχ κοστίζουν 100.42 λίρες = 118€ + 10 € έξοδα αποστολής (με απλό ταχυδρομείο)
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 3:48 pm
Semiaz wrote:Για το vfr κοστίζουν 156€ απο την εταιρεία. Για το cbr εξαρτάται από το έτος παραγωγής. Για το 08 πχ κοστίζουν 100.42 λίρες = 118€ + 10 € έξοδα αποστολής (με απλό ταχυδρομείο)

Sub Total: £100.42
VAT: £17.57
Shipping Cost (Based on Standard UK Delivery): £8.67
Total: £126.66

τελικη τιμη σε ευρω ειναι 149, ειναι μικρη η διαφορα γι αυτο τα πηρα
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 6:40 pm
Ναι έχεις δίκιο καλα έκανες Very Happy Καλοφόρετα και πάντα ασημάδευτα
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

17/11/2010, 9:44 pm
Εγώ που τους είχα παραγγείλει κάτι πράγματα στο παρελθόν με εξυπηρέτησαν άμεσα!
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

18/11/2010, 12:34 am
Semiaz wrote:Ναι έχεις δίκιο καλα έκανες Very Happy Καλοφόρετα και πάντα ασημάδευτα

φχαριστωωω cheers
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/11/2010, 11:09 am
Don John wrote:Εμενα παντως με επεισες Wink

Προχωρησα την παραγγελια και μαζι και με ΑΥΤΑ Rolling Eyes

Τωρα για το ποτε θα φτασουν δεν ξερω Suspect , εχεις καμια ιδεα ? Neutral

Don σήμερα ήρθε το χαρτάκι απο το ταχυδρομείο. Λογικά είναι τα μανιτάρια καθώς δε περιμένω κάτι άλλο.
Η παραγγελία είχε γίνει στις 10 Νοε 2010 οπότε υπολόγιζε κανα δυο εβδομαδες αν όλα πάνε ρολόι. Smile
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/11/2010, 12:28 pm
Spam on.

Μήπως, είναι η περαίωση;;; Shocked Shocked lol! lol!

Spam off.
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/11/2010, 12:04 pm
Μέχρι και τον άξονα μου στειλανε απο την R&G. Ακόμα 1 μανιτάρι και θα έκανα σετ Razz

R&G Racing Προϊόντα Forumwb


Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 12:35 am
Semiaz wrote:
Don John wrote:Εμενα παντως με επεισες Wink

Προχωρησα την παραγγελια και μαζι και με ΑΥΤΑ Rolling Eyes

Τωρα για το ποτε θα φτασουν δεν ξερω Suspect , εχεις καμια ιδεα ? Neutral

Don σήμερα ήρθε το χαρτάκι απο το ταχυδρομείο. Λογικά είναι τα μανιτάρια καθώς δε περιμένω κάτι άλλο.
Η παραγγελία είχε γίνει στις 10 Νοε 2010 οπότε υπολόγιζε κανα δυο εβδομαδες αν όλα πάνε ρολόι. Smile

και με αυτα και με τα αλλα, φτασαμε 23 Δεκεμβρη και η παραγγελια μου ΑΚΟΜΑ να φτασει :(

Ημερομηνια παραγγελιας 16 Νοεμβριου............και με τα ποδια να τα εφερναν απο Αγγλια θα ειχαν φτασει Suspect

Στο μεταξυ βεβαια, η καρτα εχει χρεωθει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και εχει ηδη πληρωθει Mad Mad
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 9:07 am
Καλά, κράτα και μια πισινή για τα ελληνικά ταχυδρομεία.... καπου εκει πρέπει να παίζει το πρόβλημα
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 2:47 pm
Μπορεις να ζητήσεις Αριθμο αποστολης και να κανεις αναζήτηση για να δεις που βρίσκετε το δεμα σου!!! Όλα τα δέματα που έρχονται από το εξωτερικό, καταγράφονται άσχετα αν είναι RESISTER η όχι !!!
Δεν ξερω για τι ποσο μιλάμε, αλλα εχε στο μυαλό σου ότι μπορεί να εχει κυλίσει στο τελωνείο, και να περιμένει εκτελωνισμό!!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 5:36 pm
postmankav wrote:Μπορεις να ζητήσεις Αριθμο αποστολης και να κανεις αναζήτηση για να δεις που βρίσκετε το δεμα σου!!! Όλα τα δέματα που έρχονται από το εξωτερικό, καταγράφονται άσχετα αν είναι RESISTER η όχι !!!
Δεν ξερω για τι ποσο μιλάμε, αλλα εχε στο μυαλό σου ότι μπορεί να εχει κυλίσει στο τελωνείο, και να περιμένει εκτελωνισμό!!

εκτελωνισμο απο Αγγλια ρε Γιωργο??? Surprised confused Suspect

ρε μας πεταξαν τελικα απο την Ευρωπη?? Blink Surprised
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 6:19 pm
Στην εταιρία πήρες τηλέφωνο Don??
Εγώ λέω να ρίξεις 1 τηλεφωνάκι και να ζητήσεις να σου στείλουν σκαναρισμένο το αποδεικτικό αποστολής.
Εάν πλήρωσες μέσω paypal πάρε τηλέφωνο και στην περίπτωση που δεν εξυπηρετηθείς ακύρωσε την πληρωμή. Το paypal σου δίνει δυνατότητα ακύρωσης μέχρι (αν δε κάνω λάθος) 50 ημέρες απο την ημέρα πληρωμής.
Εαν δεν πλήρωσες μέσω paypal επειδή δεν έχεις λογαριασμό τώρα είναι καλή ώρα να κάνεις.
Εάν έχεις λογαριασμό και δεν το χρησιμοποίησες τότε θα φταίνε ηλεκτομαγνητικά κύματα προερχόμενα απο τον Da_Beazt καθότι νομίζω είχε κατέβει προς Αθήνα εκείνες τις ημέρες.
Σε κάθε περίπτωση όμως πάρτους τηλέφωνο και μετά στείλτο και γραπτώς με mail ή με fax.
Τα ξέρεις αυτά της δουλειάς είσαι Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 9:25 pm
Semiaz wrote:Στην εταιρία πήρες τηλέφωνο Don??
.........................................................................................Τα ξέρεις αυτά της δουλειάς είσαι Razz


Τους πηρα πριν απο αρκετες μερες..........
Ισχυριστηκαν (και δεν ειχα λογο να τους αμφισβητησω) οτι το πακετο μου ηρθε Ελλαδα.............εμεινε μερικες ημερες...........ξαναγυρισε στο Βενιζελος.........πηγε ακομα μερικες ημερες στο Βουκουρεστι confused και ξαναγυρισε Αγγλια........ Surprised

Αυτο υποτιθεται εγινε μεσα στον Νεομβρη Suspect
Το ξαναεκαναν αποστολη και τελη Νοεμβρη Cool .

Ξαναπηρα χθες και σημερα ελαβα εκ νεου το παρακατω mail:
"Yiannis,
Your delivery has been returned to us by our courier - please reconfirm your postal address so I can send the items again
Kind Regards
Alan"

Δηλαδη θα το ΞΑΝΑστειλουν...........ΤΡΙΤΗ φορα Suspect

"Πιασε τ'αυγο και κουρεψε το" , λεω εγω Mad Mad


γ@μω την Αγγλια σας γ@μω grrr (παντα τους λατρευα αυτους τους αγγλους Mad )
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

23/12/2010, 11:38 pm
Don John wrote:
postmankav wrote:Μπορεις να ζητήσεις Αριθμο αποστολης και να κανεις αναζήτηση για να δεις που βρίσκετε το δεμα σου!!! Όλα τα δέματα που έρχονται από το εξωτερικό, καταγράφονται άσχετα αν είναι RESISTER η όχι !!!
Δεν ξερω για τι ποσο μιλάμε, αλλα εχε στο μυαλό σου ότι μπορεί να εχει κυλίσει στο τελωνείο, και να περιμένει εκτελωνισμό!!

εκτελωνισμο απο Αγγλια ρε Γιωργο??? Surprised confused Suspect

ρε μας πεταξαν τελικα απο την Ευρωπη?? Blink Surprised

εκανα λαθος... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/12/2010, 7:42 pm
KiloMeater wrote:Καλά, κράτα και μια πισινή για τα ελληνικά ταχυδρομεία.... καπου εκει πρέπει να παίζει το πρόβλημα
Πολύ σωστά τα λες φίλε Ηλία. Στα ΕΛΤΑ είναι το πρόβλημα και μόνο σε αυτά. Όπως συμβαίνει στην πληθώρα των ελληνικών επιχειρήσεων, κάποιοι ανεύθυνοι και ακατάλληλοι κάνουν ότι τους κατεβάσει η καρκάλα τους, χωρίς την ύπαρξη ελεγκτικού μηχανισμού και φυσικά χωρίς μία υπεύθυνη απάντηση όταν δημιουργηθεί πρόβλημα.


Don John wrote:
Semiaz wrote:Στην εταιρία πήρες τηλέφωνο Don??
.........................................................................................Τα ξέρεις αυτά της δουλειάς είσαι Razz


Τους πηρα πριν απο αρκετες μερες..........
Ισχυριστηκαν (και δεν ειχα λογο να τους αμφισβητησω) οτι το πακετο μου ηρθε Ελλαδα.............εμεινε μερικες ημερες...........ξαναγυρισε στο Βενιζελος.........πηγε ακομα μερικες ημερες στο Βουκουρεστι confused και ξαναγυρισε Αγγλια........ Surprised

Αυτο υποτιθεται εγινε μεσα στον Νεομβρη Suspect
Το ξαναεκαναν αποστολη και τελη Νοεμβρη Cool .

Ξαναπηρα χθες και σημερα ελαβα εκ νεου το παρακατω mail:
"Yiannis,
Your delivery has been returned to us by our courier - please reconfirm your postal address so I can send the items again
Kind Regards
Alan"

Δηλαδη θα το ΞΑΝΑστειλουν...........ΤΡΙΤΗ φορα Suspect

"Πιασε τ'αυγο και κουρεψε το" , λεω εγω Mad Mad


γ@μω την Αγγλια σας γ@μω grrr (παντα τους λατρευα αυτους τους αγγλους Mad )

Δυστυχώς Don η ανυπέρβλητη ελληνική λεβεντιά φταίει και όχι η Αγγλία με τα ταχυδρομεία της.

Το ίδιο ακριβώς έχει συμβεί σε εμένα με δύο αποστολές συστημένων παρακαλώ δεμάτων από Γερμανία και Αγγλία.
Το δεματάκι έρχεται εδώ, παραδίδεται στο αρμόδιο Κέντρο Διανομής των ΕΛΤΑ για την περιοχή που διαμένεις, η ειδοποίηση για να το παραλάβεις πάει στα "γ@μίδια", έρχεται "υποτίθεται" και η δεύτερη ειδοποίηση στο σπίτι του κ. Πουθενά και μοιραία το δεματάκι παίρνει το δρόμο της επιστροφής, αν δεν το φάνε κάποιοι στη πορεία (λέω εγώ τώρα).

Μου έχουν κάνει τα νεύρα κλωστές! Σήμερα πήγα στο ΚΔ Ν.Φιλαδέλφειας και δύο υπάλληλοι δεν μπορούσαν να βγάλουν άκρη τι έχει γίνει το δέμα μου και πότε με ειδοποίησαν. Ήθελαν να ακούσουν κάποια γαλλικά, αλλά δεν είχα άλλο χρόνο. Τη Δευτέρα όμως θα πάω στα κεντρικά για καταγγελία. Η επίσημη απάντηση τους ήταν ότι μάλλον έγραφε αριθμό 7 αντί για 1.
Λουξάρω ΕΛΤΑ!!!!


Υ.Γ.
Postman δεν θέλω να θείξω εσένα για κανένα λόγο, θεωρώ πως δεν είσαι στις υποκατηγορίες των υπαλλήλων που ανέφερα.
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/12/2010, 7:48 pm
Roberto_Diavolo wrote:[
Υ.Γ.
Postman δεν θέλω να θείξω εσένα για κανένα λόγο, θεωρώ πως δεν είσαι στις υποκατηγορίες των υπαλλήλων που ανέφερα.


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

ελιωσαααααααααααααααα!!!!!! Razz Razz
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/12/2010, 7:56 pm
Don John wrote:Δηλαδη θα το ΞΑΝΑστειλουν...........ΤΡΙΤΗ φορα Suspect

"Πιασε τ'αυγο και κουρεψε το" , λεω εγω Mad Mad


Α ναι, και να μην το ξεχάσω....Να τους πεις να το ξαναστείλουν και αμέσως να σε ενημερώσουν για τον αριθμό αποστολής συστημένου. Αμέσως εσύ θα το παρακολουθείς από το site των Royal Mail και μόλις πατήσει Ελλάδα από το εργαλείο Track & Trace των ΕΛΤΑ. Την ημέρα που θα φτάσει στο ταχυδρομείο σου να πας να το πάρεις από εκεί, χωρίς τις ειδοποιήσεις.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/12/2010, 8:58 pm
Ακούστε λοιπόν γιατί το πράγμα ΔΕΝ είναι έτσι και τελικά ΔΕΝ φταίνε τα ΕΛΤΑ.

Γεγονός είναι πως εύκολα τα ρίχνουμε πάντα στην ελληνική λεβεντιά αλλά ΚΑΠΟΙΕΣ φορές ΔΕΝ είναι έτσι.

Όταν μίλησα με τον "φίλο" τον άγγλο για πρώτη φορά (28/11) μου είπε πως και καλά το πακέτο μου "χάθηκε" , πήγε μια βόλτα και μέχρι το Βουκουρέστι και πως είχε γυρίσει πίσω Αγγλία.

Με διαβεβαίωσε ότι το ξαναστέλνει άμεσα.
Μου είχε στείλει μάλιστα ένα mail στο οποίο ζητούσε επιβεβαίωση της διεύθυνσης μου και στην οποία υπήρχε "λάθος" του ταχυδρομικού μου κώδικα(αναγραμματισμός)
Του έκανα την διόρθωση, επιβεβαίωσε ότι αυτή την φορά έχει την σωστή και δήλωσε πως προχωρεί άμεσα σε νέα αποστολή……
Όλα αυτά 28/11.

Προχθές Τέταρτη του τηλεφώνησα εκ νέου και με διαβεβαίωσε ότι το έχει στείλει ήδη από 10/12 (όποιος λέει ψέματα, ξεχνά το ψέμα που έχει πει) και πως θα μου έστελνε mail με το track number ώστε να μπορώ να το παρακολουθήσω.

Αντί για mail με track number όμως, χθες βρήκα mail στο όποιο μου ζητούσε ΞΑΝΑ την διεύθυνση για να προχωρήσει σε νέα αποστολή.

Σήμερα τον κάλεσα ξανά και τον ρώτησα πως γίνεται να μου ζητά διεύθυνση τώρα ενώ μόλις 2 μέρες πριν μου είχε δηλώσει ότι στάλθηκε 10/12.
Αυτή την φορά παραδέχτηκε πως δεν το είχε στείλει στις 10 αλλά πως έκανε λάθος προχθές και θα σταλεί την ερχόμενη Δευτέρα……

Ο τύπος λοιπόν με δουλεύει ψιλό γαζί (η έτσι νομίζει) και προσωπικά πιστεύω πλέον πως δεν είχε σταλεί ΟΥΤΕ την πρώτη φορά..

Το γιατί δεν το ξέρω…….είτε γιατί δεν είχε ετοιμοπαράδοτη την παραγγελία μου? Είτε για άλλους λόγους?
Πάντως πιστεύω πλέον πως με όλα αυτά (επιβεβαίωση δ/νσης, λάθος ΤΚ , κλπ) απλά χρονοτριβούσε προσπαθώντας να κερδίσει χρόνο.

Άντε να δούμε τώρα αν θα στείλει την Δευτέρα Suspect

Ασε που αρχίζω να σκέφτομαι πως εκπνέουν και οι 50 ημέρες που έχω δικαίωμα να κάνω κατι με το pay pal (έτσι είναι ? Suspect ) και τα 200+ €λακια μου έχουν πληρωθεί προ πολλού Mad
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

24/12/2010, 9:21 pm
Γιάννη εγώ λέω να τους καλέσεις και να τους πείς οτι θα ακυρώσεις την πληρωμή της παραγγελίας απο το paypal για να διασφαλίσεις τα χρήματα σου και οτι θα το ξανασκεφτείς για το εάν θα επαναλάβεις την παραγγελία.

Εκτός αυτού στείλτους και 1 fax κατα προτίμηση υπόψη του διευθυντή του τμήματος πωλήσεων στο οποίο θα κράζεις περιγράφοντας την εως τώρα επικοινωνία σου με την εταιρία ονομαστικά παραθέτοντας αντίγραφο των email και θα τους λές εκτός των άλλων οτι ακυρώνεις την παραγγελία απο το paypal και επίσης οτι έχεις ενημερώσει και τα Ελληνικά μοτοσυκλετιστικά forum των οποίων είσαι μέλος για την άθλια εξυπηρέτηση τους.

Εαν σου πεί μαλακίες περί αποστολής του δεματος σου στο τηλέφωνο τότε απάιτησε να σου στείλει σκαναρισμένο το αποδεικτικό αποστολής μέχρι το βράδυ της ίδιας μέρας και μπορείς να προβείς ούτως η άλλως σε ακύρωση και αμα πραγματικά στα έχουνε στειλει να τους τα φάς και τζάμπα γιατί είναι μαλακισμένα απο φυλής.
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

25/12/2010, 2:40 am
Roberto_Diavolo wrote:
Υ.Γ.
Postman δεν θέλω να θείξω εσένα για κανένα λόγο, θεωρώ πως δεν είσαι στις υποκατηγορίες των υπαλλήλων που ανέφερα.

Καθημερινά παραδίδω δέματα σε πελάτες, που δέχονται τακτικά απο το εξωτερικό αποστολές, και τα προβλήματα συνήθως ειναι απο λαθος τυπωμένες διευθύνσεις, αποστολέων και παραληπτών. Τα δεματα απο 2 κιλα και μετα, ειδοποιούνται με την μια , τα ειδοποιητήρια που κόβονται ειναι 3 και το δεμα μένει 3-4 εβδομάδες στα ΕΛΤΑ, μετα επιστρέφει πισω, αυτα για την διαδικασία επίδοσης!!

Για οτιδήποτε αλλο εδω είμαστε!!!

Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

12/1/2011, 12:24 am
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, σημερα παρελαβα το δεμα απο την Αγγλια με τα μανιταρια και τα γαντια που ειχαν παραγγελθει απο 11 Νοεμβριου !!!!!!!!

Σχεδον 2 μηνες αλλα εστω και ετσι εφτασαν Suspect

Υποτιθεται οτι το δεμα ηρθε αλλες 2 φορες στην Ελλαδα και γυρισε πισω confused εξ αιτιας "λανθασμενης διευθυνσης" Surprised
Το βεβαιο ειναι πως 4 φορες τους εστειλα την σωστη και ακομα και τωρα που επιτελους το παρελαβα, ΠΑΛΙ λαθος ηταν γραμμενη Mad .

Τελος παντων, τελος καλο - ολα καλα και τα πραγματα ειναι πλεον εδω Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

12/1/2011, 12:28 am
Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

R&G Racing Προϊόντα Empty Re: R&G Racing Προϊόντα

12/1/2011, 12:56 am
Καλοφόρετα Smile Thumbsup
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum