Go down
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 12:26 am
Πανεπιστημιου 58 σημερα στις 18:30 και ενω παρακολουθουσα σειρα σεμιναριων ξαφνικα ακουμε ενα συναγερμο, κανω να δω απο το παραθυρο και αντικρυζω τον γερανο της τροχαιας να σηκωνει την μηχανη! που ειχα παρκαρει πανω στο πεζοδρομιο σε μια γωνια για να μην ενοχλει.
Κατεβαινω κατω μιλαω με τον αστυνομικο για να μου δωσει την προβλεπομενη κληση και να μην την παρουν, "δεν μπορω κυριε" μου απαντα "εχω συμπληρωσει τα εντυπα και θα πρεπει να την παραλαβετε απο το γκαραζ που θα την μεταφερουμε" τον ρωταω που θα παει η μηχανη και μου απαντα Πειραιως περιπου στο υψος 74 σε καμια ωριτσα μου λεει θα ειναι εκει.
Φευγω και εγω και παω να το βρω το σημειο , φτανοντας στο 74 βλεπω αντιπροσωπεια της Piaggio, ρωταω μεσα μου λενε δυο παιδια οτι συχνα κανουν λαθος επειδη αλλαζει η αριθμηση στην οδο και οτι θα πρεπει να μεταβω στο 74 στο υψος του Ρεντη. Περιμενω και εγω κανα 15΄για να βρω ταξι και κατηφοριζω....
Φτανοντας εκει δεν βλεπω τιποτα που να θυμιζει γκαραζ , συνεχιζω προς Πειραια και για καλη μου τυχη (ετσι νομιζα ο αμοιρος) στην απεναντι πλευρα στο ρευμα προς Αθηνα στημενο μπλοκο. Αναστροφη για το σημειο. Φτανοντας ρωταω και κανενας απο τους τρεις παρακαλω αστυνομικους δεν ηξερε που βρισκονταν το γκαραζ. Τελικα μου δινουν ενα τηλ. οπου με ενημερωσαν για το σημειο που ηταν κοντα στην Ομονοια, βουρ παλι πισω.....
Μετα απο τοσο τρεξιμο βρισκω το γκαραζ και μπαινω μεσα , μολις βλεπω την μηχανη ηρεμω καμποσο. Γκαραζ ιδιωτικο παρακαλω ρωταω τον υπευθυνο μου λεει "πληρωνεται εδω 73,40 € και μετα θα μεταβειτε στην τροχαια στην οδο Δεληγιαννη και θα μου προσκομισετε το χαρτι που θα σας δωσουν απο εκει για να παραλαβετε την μοτο σας" ....εγω βεβαια ειχα αρχισει και φορτωνα ...Swear
Φτανω στην τροχαια μου δινουν και την κληση (50€) και χαρτι για την παραλαβη, ξανα πισω Πειραιως στο γκαραζ απ'οπου εφυγα τελικα με την μηχανη μου.......................

προσοχη λοιπον προς ολα τα παιδια που κινουνται στο κεντρο και παρκαρουν εκει, υπαρχει σημα για μαζεμα ολων των δικυκλων απο το κεντρο ιδιαιτερα στην ευρυτερη περιοχη Συνταγμα - Ομονοια, και αυτο ισχυει εδω και κανα 20ημερο, προσωπικα δεν το γνωριζα και την πληρωσα.....ελπιζω να ειμαι ο τελευταιος....
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 1:03 am
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΡΕ ΑΓΓΕΛΕ;!;!;!;!;!;! ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!! Shoot Shoot Shoot Shoot

Η νέα κυβέρνηση άλλαξε την τακτική απέναντι στα δίκυκλα. Στη δουλειά (Κολωνάκι, πίσω από τον Ευαγγελισμό) με έχουν γράψει 3 φορές, σε 2 διαφορετικά σημεία, πάνω στο πεζοδρόμιο ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΜΠΟΔΙΑ (δεντρα ας πούμε). Έχουν καθαρά εντολή να γράφουν/μαζεύουν, τέλος πάντων να καθαρίσουν τα πεζοδρόμια από μηχανές και μηχανάκια ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το αν ενοχλούν ή όχι.

ΦΥΣΙΚΑ και δεν υπάρχουν επαρκείς θέσεις στάθμευσης δικύκλων, οπότε εγώ πρέπει να τρέμω κάθε μέρα ποιος οδηγός θα μου τύχει μπροστά ή πίσω από εκεί που το παρκάρω και πότε θα μου το ρίξει κάτω. Mad

Κάποιος (στο mybike νομίζω) είχε πει ένα ωραίο: ΑΝ αρχίζαμε όλοι και κινούμασταν ο ένας πίσω από τον άλλο χωρίς σφήνες, όπως τα αυτοκίνητα και αν τα παρκάραμε όλοι παράλληλα με το πεζοδρόμιο ξέρετε τι θα γινόταν στην Αθήνα; Κανείς μας δε θέλει να μάθει νομίζω.

Αντί να προωθήσουν και να διευκολύνουν την αγορά και χρήση του δικύκλου, να "αναπνεύσει" λίγο η πόλη (πάντα σε σύγκριση με τα αντίστοιχα αυτοκίνητα), "καθαρίζουν" την πόλη από αυτά και βάζουν ΚΤΕΟ και αντίστοιχα εισπρακτικά μέσα (γιατί μη μου πείτε ότι δε θα γίνει του λαδώματος το κάγκελο και θα συνεχίσουν να κυκλοφορούν τα ίδια χρέπια).

Τέτοια ΖΩΑ είμαστε.-

Knife
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 1:06 am
Vvag wrote:

Αντί να προωθήσουν και να διευκολύνουν την αγορά και χρήση του δικύκλου, να "αναπνεύσει" λίγο η πόλη (πάντα σε σύγκριση με τα αντίστοιχα αυτοκίνητα), "καθαρίζουν" την πόλη από αυτά και βάζουν ΚΤΕΟ και αντίστοιχα εισπρακτικά μέσα (γιατί μη μου πείτε ότι δε θα γίνει του λαδώματος το κάγκελο και θα συνεχίσουν να κυκλοφορούν τα ίδια χρέπια).

Τέτοια ΖΩΑ είμαστε.-

Knife


+800 Βαγγελη προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... 113790
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 9:24 am
θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι..
i dont want sex... the govermant fucks me every day...
ΕΊΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ...ΚΡΙΜΑ.. Wacko
cheerleader
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 10:02 am
+1 απο μενα και εγω το εφαγα το προστιμακι...ευτυχως χωρις κατασχεση

παντος ο γερανος της τροχαιας χωραει 6-7 μοτο και ενα κουτι... γιατι τα εχουν βαλει με τις μοτο αραγε...

υγ ειναι μερικοι με μοτο στην κλαθμωνος που δουλευω που οχι κατασχεση θελουν αλλα καψιμο οπως τ αφηνουν....
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 10:09 am
Al_Bandy wrote:
υγ ειναι μερικοι με μοτο στην κλαθμωνος που δουλευω που οχι κατασχεση θελουν αλλα καψιμο οπως τ αφηνουν....

Σύμφωνοι, αλλά αυτό λέω ρε γαμώτο... δεδομένης της κατάστασης (κυκλοφοριακό πρόβλημα, έλλειψη θέσεων για μηχανάκια) θα μπορούσαν να είναι ελαστικοί μ' αυτούς τουλάχιστον που παρκάρουν σε μια γωνία και δεν εμποδίζουν κανέναν. Στα ΖΩΑ που παρκάρουν μέσα στη μέση του πεζοδρομίου, κλείνουν ράμπες κ.ο.κ να τους πάρουν και τα σώβρακα! Έχετε ακούσει για το γράμμα και για το πνεύμα του νόμου; Ε, τα ταμεία δε γεμίζουν με το πνεύμα του νόμου, τι να κάνουμε... Neutral


Σήμερα έψαχνα να παρκάρω το παπί!!! Αν είναι δυνατόν!!!!! Blink
finrod
finrod
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-01
Mηνύματα : 465
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 ABS
Κράνος : Καμία επιλογή

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 11:38 am
Ας μην υπερβάλλουμε.
Όταν κάποιος παρκάρει πάνω σε πεζοδρόμιο είναι παράνομος. Και μπορεί μερικοί να τα βαζουν σε σημεία που δεν ενοχλούν, αλλά δεν γίνεται πάντα αυτό και το ξέρουμε. Πολλές φορές το πεζοδρόμιο καταλαμβάνεται από δίκυκλα και είναι ενοχλητικό.

Φυσικά συμφωνώ ότι υπάρχουν άλλες πολύ χειρότερες καταστάσεις που δεν τιμωρούνται από την τροχαία, διότι όπως ειπώθηκε είμαστε η εύκολη λύση όπως πάντα.

Και φυσικά συμφωνώ ότι δεν υπάρχει ούτε ένα οριοθετημένο σημείο πάρκινκ για δίκυκλα.
Οπότε υπάρχει μια προφανής λύση:
Να παρκάρετε τις μηχανές ωραία και καλά, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο, πάνω στον δρόμο φυσικά, ώστε να πιάνετε χώρο αυτοκινήτου. Το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ εξάλλου!
Όταν αρχίσουμε να πιάνουμε πολλούς χώρους αυτοκινήτων και ζοριστούν και άλλο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κυνηγάνε εμάς τους εγκληματίες και να φορτώνουν τις μηχανές μας.
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 11:52 am
Vvag wrote:
Al_Bandy wrote:
υγ ειναι μερικοι με μοτο στην κλαθμωνος που δουλευω που οχι κατασχεση θελουν αλλα καψιμο οπως τ αφηνουν....

Σύμφωνοι, αλλά αυτό λέω ρε γαμώτο... δεδομένης της κατάστασης (κυκλοφοριακό πρόβλημα, έλλειψη θέσεων για μηχανάκια) θα μπορούσαν να είναι ελαστικοί μ' αυτούς τουλάχιστον που παρκάρουν σε μια γωνία και δεν εμποδίζουν κανέναν. Στα ΖΩΑ που παρκάρουν μέσα στη μέση του πεζοδρομίου, κλείνουν ράμπες κ.ο.κ να τους πάρουν και τα σώβρακα! Έχετε ακούσει για το γράμμα και για το πνεύμα του νόμου; Ε, τα ταμεία δε γεμίζουν με το πνεύμα του νόμου, τι να κάνουμε... Neutral


Σήμερα έψαχνα να παρκάρω το παπί!!! Αν είναι δυνατόν!!!!! Blink

αυτο λεμε ρε ββαγκ σιγα μην ενδιαφερθουν για τη βολεψη μας να γεμισουν τα ταμεια θελουν με οποιοδηποτε κοστος.... τα μοτο που συκονουν τα περισοτερα τα παιρνουν απο κατι μικρα παρκιν που εχει στους κεντρικους στην αθηνα σαν παραδρομακια κλπ
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 11:53 am
finrod wrote:...Να παρκάρετε τις μηχανές ωραία και καλά, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο, πάνω στον δρόμο φυσικά, ώστε να πιάνετε χώρο αυτοκινήτου. Το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ εξάλλου!
Όταν αρχίσουμε να πιάνουμε πολλούς χώρους αυτοκινήτων και ζοριστούν και άλλο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κυνηγάνε εμάς τους εγκληματίες και να φορτώνουν τις μηχανές μας.

Σωστόοοος Very Happy
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 1:44 pm
VFR2004 wrote:
finrod wrote:...Να παρκάρετε τις μηχανές ωραία και καλά, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο, πάνω στον δρόμο φυσικά, ώστε να πιάνετε χώρο αυτοκινήτου. Το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ εξάλλου!
Όταν αρχίσουμε να πιάνουμε πολλούς χώρους αυτοκινήτων και ζοριστούν και άλλο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κυνηγάνε εμάς τους εγκληματίες και να φορτώνουν τις μηχανές μας.

Σωστόοοος Very Happy

Συμφωνω και εγω με οσα ειπατε αλλα πολλες φορες εχοντας κανει κατι τετοιο εχω βρεθει με γρατζουνιες με σπασμενα φτερα απο κατι κρετινους που προσπαθουν να παρκαρουν εκει που δεν χωρανε αλλα επιμενουν....και το χειροτερο απόλα ειναι η στεναχωρια στο θεαμα αυτο, οποτε προσωπικα προσπαθω και να διαφυλαξω την περιουσια μου...
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 1:57 pm
'AGGEVI' wrote:
VFR2004 wrote:
finrod wrote:...Να παρκάρετε τις μηχανές ωραία και καλά, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο, πάνω στον δρόμο φυσικά, ώστε να πιάνετε χώρο αυτοκινήτου. Το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ εξάλλου!
Όταν αρχίσουμε να πιάνουμε πολλούς χώρους αυτοκινήτων και ζοριστούν και άλλο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κυνηγάνε εμάς τους εγκληματίες και να φορτώνουν τις μηχανές μας.

Σωστόοοος Very Happy

Συμφωνω και εγω με οσα ειπατε αλλα πολλες φορες εχοντας κανει κατι τετοιο εχω βρεθει με γρατζουνιες με σπασμενα φτερα απο κατι κρετινους που προσπαθουν να παρκαρουν εκει που δεν χωρανε αλλα επιμενουν....και το χειροτερο απόλα ειναι η στεναχωρια στο θεαμα αυτο, οποτε προσωπικα προσπαθω και να διαφυλαξω την περιουσια μου...

Συμφωνω και εγω πως αυτη θα ηταν η καλυτερη λυση Cool
ΟΜΩΣ : τι θα κανουμε οταν ο καθε κρετινος (ανδρας η γυναικα) προσπαθησει να μας το μετακινησει προκειμενου να βαλει το γαμοκουτο του Suspect Suspect

και φυσικα αν το ριξει κατω δεν θα μπει καν στον κοπο να το σηκωσει (ποιος σηκωνει 250 κιλα αν δεν τον ποναει στην τσεπη του) αλλα θα στο αφησει εκει να το βρεις σπασμενο και να παθεις κανενα εγκεφαλικο Mad Mad Mad
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 2:05 pm
τα αυτοκινητα που παρκαρουν στα πεζοδρομια δεν τα γραφουν.ασε που εχει τυχει να εχω παρκαρει παραλληλα σε πεζοδρομιο και να εχω και κλειδωμενο το τιμονι και να δω εναν καραγκιοζη να εχει κατεβει απο το αυτοκινητο του και να προσπαθει να την σβαρνιξει καθετα για να παρκαρει
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 2:27 pm
Φανταστείτε μόνο να την παρκάρεις «συμβατικά» στο στην άκρη του δρόμου και παράλληλα με το πεζοδρόμιο και να έρθει να παρκάρει κοντά της ο γνωστός για κάποιους από εσάς παππούς που πήγε και «πάρκαρε» 3 mm δίπλα στην δικιά μου στο πρατήριο της Aegean Mad Evil or Very Mad Wall Knupp Shoot grrr προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... 813843
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες... Empty Re: προσοχη ! στο κεντρο φορτωνουν μηχανες...

27/11/2009, 11:20 pm
'AGGEVI' wrote:
VFR2004 wrote:
finrod wrote:...Να παρκάρετε τις μηχανές ωραία και καλά, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο, πάνω στον δρόμο φυσικά, ώστε να πιάνετε χώρο αυτοκινήτου. Το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ εξάλλου!
Όταν αρχίσουμε να πιάνουμε πολλούς χώρους αυτοκινήτων και ζοριστούν και άλλο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κυνηγάνε εμάς τους εγκληματίες και να φορτώνουν τις μηχανές μας.

Σωστόοοος Very Happy

Συμφωνω και εγω με οσα ειπατε αλλα πολλες φορες εχοντας κανει κατι τετοιο εχω βρεθει με γρατζουνιες με σπασμενα φτερα απο κατι κρετινους που προσπαθουν να παρκαρουν εκει που δεν χωρανε αλλα επιμενουν....και το χειροτερο απόλα ειναι η στεναχωρια στο θεαμα αυτο, οποτε προσωπικα προσπαθω και να διαφυλαξω την περιουσια μου...

+800V ............ τι λε ρε Αγγελε επαθες τετοια νιλα? ...Τα μ@υνι@
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum