Γεια σας

+7
finrod
Ο φυσικός
Ταξιδευτής
CAPO1305
Vvag
Fanrider
Katerina
11 posters
Go down
Katerina
Katerina
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-02-03
Mηνύματα : 2
Ηλικία : 35
Μοντέλο : Ducati 1000SS
Κράνος : Καμία επιλογή

Γεια σας Empty Γεια σας

3/2/2009, 8:34 pm
Καλησπέρα, με λένε Κατερίνα και γράφω από Ξάνθη. Σπουδάζω (Η/Μ) εκεί και έχω το 1000SS της Ducati.
Σκέφτομαι να πάρω κάποια στιγμή και άλλη μοτό καταλληλότερη για ταξίδια.
Θα προτιμούσα κάποιο από τα ST της Ducati για καθαρά street χρήση σε σχέση με το VFR, αλλά έχοντας ήδη το 1000SS είμαι καλυμμένη από sport driving πλευρά. Επίσης σκέφτομαι και ΚΤΜ 990, ίσως και το 990 SM T που θα βγει τώρα, αλλά μάλλον θα μου πέφτει κάπως ψηλό. Anyway ξέρετε αν θα βγει VFR 1000? Ή αν θα αλλάξει το υπάρχον μοντέλο σχετικά σύντομα?
avatar
????????
Guest

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

3/2/2009, 8:42 pm
Welcome Katerina.
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

3/2/2009, 9:05 pm
Καλως ηρθες Κατερινα Smile


(αρχισε να ομορφαινει το forum).
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

3/2/2009, 9:07 pm
Καλώς ήρθες!!! Είσαι επισήμως (αν δεν κάνω λάθος), η πρώτη κυρία που μπαίνει στο φόρουμ μας!!! Bye Bye Bye

Είσαι επίσης μία από τις λίγες που οδηγούν τέτοιες μηχανές και η πρώτη που ακούω που θέλει VFR!!! Respect Respect Respect

Όσο για το αν θα βγει καινούριο μοντέλο VFR και ειδικά 1000ρι, οι φήμες οργιάζουν εδώ και χρόνια, μιας και το τελευταίο μοντέλο παράγεται σχεδόν ίδιο (με εξωτερικές κυρίως - αν όχι μόνο - διαφορές) εδώ και 7 χρόνια!!! Φέτος η honda παρουσίασε ένα πρωτότυπο μοντέλο με κινητήρα V4 (http://www.honda-v4.eu/Index) με κεντρικό μήνυμα κιόλας "alive and kicking"... αυτό υπόσχεται πολλά!!! Από κει κι ύστερα... ουδείς ξέρει!

Καλά post και καλά χιλιόμετρα!! Thumbsup
CAPO1305
CAPO1305
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-03
Mηνύματα : 16
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 V-TEC ABS 2003
Κράνος : ARAI RX-7 GP DANY REPLICA

ΕΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

3/2/2009, 11:45 pm
καλησπερα σε ολους
με λενε αλεξανδρο και ειμαι σαλονικιος. εχω το VFR ΄03 απο το Ιουλιο το 08 και ειμαι προς το παρον πολυ ευχαριστημενος. χαιρομαι ιδιαιτερα που καποιος εκανε αυτο το φορουμ για τα VFR επιτελους.να ειστε ολοι καλα και παντα ορθιοι. θα τα λεμε συχνα.
ΕΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ!!!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

4/2/2009, 9:11 am
Καλώς τον! Καλά χιλιόμετρα και σε σένα!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

4/2/2009, 4:52 pm
Katerina wrote:Καλησπέρα, με λένε Κατερίνα και γράφω από Ξάνθη. Σπουδάζω (Η/Μ) εκεί και έχω το 1000SS της Ducati.
Σκέφτομαι να πάρω κάποια στιγμή και άλλη μοτό καταλληλότερη για ταξίδια.
Θα προτιμούσα κάποιο από τα ST της Ducati για καθαρά street χρήση σε σχέση με το VFR, αλλά έχοντας ήδη το 1000SS είμαι καλυμμένη από sport driving πλευρά. Επίσης σκέφτομαι και ΚΤΜ 990, ίσως και το 990 SM T που θα βγει τώρα, αλλά μάλλον θα μου πέφτει κάπως ψηλό. Anyway ξέρετε αν θα βγει VFR 1000? Ή αν θα αλλάξει το υπάρχον μοντέλο σχετικά σύντομα?

Kαλησπερα και καλωσορισες!
Σχετικα με το 1000αρι VFR εγω δεν θα κρατουσα και την αναπνοη μου παντως... Ακουγεται εδω και χρονια αλλα η Honda δεν κανει τιποτα. Neutral
Το ΚΤΜ 990 (αν εννοεις το Superduke) και το SM ειναι εντελως αλλης φιλοσοφιας μηχανακια, τοσο απο το Ducati σου οσο και απο την VFR. Ειναι καθαρα και μονο playbikes -τρομερη διασκεδαση σε κοντινες διαδρομες και πιστα αλλα ακαταλληλο για ταξιδια και καθημερινη χρηση.

Η VFR ειναι μια μηχανη τουριστικου χαρακτηρα με τονισμενο το σπορ στοιχειο. Αν την οδηγησεις θα δεις οτι δεν υστερει καθολου σε δυναμη, μιας και εχει πολυ ροπη, απλα δεν "φαινεται" τοσο γιατι ειναι πολυ γραμμικη.

Καπου ειχα δει καποια συγκριτικα της VFR με τα ST της Ducati, στα οποια το Honda δεν υστερουσε καθολου... Θα ψαξω να το βρω αν θες. Wink

Παντως εγω θα σου προτεινα να βρεις και να δοκιμασεις μια VFR... Νομιζω οτι θα εκπλαγεις ευχαριστα και αυτο στο λεει κατοχος της ναυαρχιδας των sport Ducati... Wink
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 2:37 am
Καλώς ήρθες Κατερίνα, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για το αξιοσημείωτο(!) της παρουσίας σου στο φόρουμ. Καλά χιλιόμετρα.
finrod
finrod
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-01
Mηνύματα : 465
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 ABS
Κράνος : Καμία επιλογή

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 3:54 pm
Καλωσηλθατε Κατερινα και Αλεξανδρε!
Καλες βολτες να εχετε.
Και για το VFR1000, σκεφτομουν και γω πριν μηνες μηπως καθυστερουσα την αγορα του 09 μοντελου μου, σε περιπτωση που εβγαινε η εξελιξη του. Τοτε οργιαζαν οι φημες για Σεπτεμβρη του 08.
Ευτυχως δεν τις ακουσα. Καλο 2010 και αν λενε...
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 4:39 pm
Καλως τα παιδια,καλα χιλιομετρα και να τα λεμε απο εδω που και που, cheers και ισως καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα.

Βασιλης
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 6:39 pm
Καλως τα παιδια απο ψηλα Smile
να ειστε καλα και πολλα ασφαλη χιλιομετρα.
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 6:44 pm
Καλώς ήρθατε παιδιά!!

Κατερίνα είσαι από Ξάνθη ή απλά σπουδάζεις εκεί?VFR1000 ελπίζω να μη βγει...Ας είναι V5 αλλά προσωπικά προτιμώ τα 800cc..
Capo η φωτό μπροστά απ' το CL είναι όλα τα λεφτά...Θα βάλω κι εγώ μια καλή κάποτε cheers
Katerina
Katerina
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-02-03
Mηνύματα : 2
Ηλικία : 35
Μοντέλο : Ducati 1000SS
Κράνος : Καμία επιλογή

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

5/2/2009, 7:16 pm
Thanx παιδιά για το γρήγορο feedback. Όχι δεν έλεγα το superduke, δε μου αρέσει άλλωστε. Σε αυτή τη κατηγορία θα έπαιρνα το Tuono, αν δεν είχε φάτσα σαν ακρίδα... για το Adventure έλεγα Smile . Βασικά φοβάμαι μήπως το vfr έχει κάπως μαλακή πίσω ανάρτηση, αλλά δε μπορείς να τα έχεις και όλα. Ακούγεται ότι είναι εξαιρετική μηχανή σπορ-τουρισμού, και με τα super-enduro, τα μεγάλα τα on-off, δε τα πάω πολύ καλά.
Δύσκολα μπορείς να βρεις VFR για test ride, δεν υπάρχουν και πολλά Neutral
Ναι Ξάνθη σπουδάζω, δεν είμαι Ξανθιώτισσα, από Αλεξανδρούπολη είμαι. Anyway θα τα λέμε και στις άλλες ενότητες του forum.
Να είστε καλά
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

13/2/2009, 4:50 pm
Kαλώς ήρθατε. 'Οταν αγόρασα τη lusy τον Οκτώβρη ο αντιπρόσωπος μου είπε οτι αναμένεται το 2010 το χιλιάρι, πεντακύλινδρο Worthy . 5000€ παραπάνω απο τη σημερινή του τιμή βέβαια Baby.

Καλά χιλιόμετρα, άπεφτοι και άκλεφτοι Very Happy
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

13/2/2009, 4:58 pm
Όσο για το test ride (αν δε βρίσκεις), για τα καρναβάλια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ανέβω Ξάνθη. Άν θέλεις βόλτα, πάμε. ;Aν θέλεις να την οδηγήσεις δεν πάμε ^^
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Γεια σας Empty Re: Γεια σας

15/2/2009, 9:21 am
Vvag wrote:Καλώς ήρθες!!! Είσαι επισήμως (αν δεν κάνω λάθος), η πρώτη κυρία που μπαίνει στο φόρουμ μας!!!

Επ, αυτο πως μου ειχε ξεφυγει! Εδω κανεις λαθος αδερφε Ευαγγελε!Beeee
Αν το παρουμε απο πλευρα εγγραφης, το πρωτο μελος μας γενους θυλικου ειναι η Αλιτσια (Passenger)! Thumbsup
Οπως και να εχει ομως, οσο περισσοτερες κοπελες τοσο καλυτερα! Ομορφαινουν το φορουμ και τις ζωες μας! Respect

Κατερινα βαλε καμια φωτο της Ντουντουκας σου να θαυμασουμε βρε! I love you
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum