Go down
tarifas
tarifas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-06-21
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 54
Μοντέλο : cbf1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Συμβουλές - αποψεις

22/6/2018, 12:44 am
Χαιρετώ τους vfrαδες, μου σφινωθηκε να πάρω vfr, τα μπικικινια περιορισμενα, οπότε σκέφτομαι να πάρω το παλιό προ vtec, αυτά έχουν "λένε" καμία 80-90Κ χλμ, και από 1500-2000€, με τον παλιόχαρακτήρα που έχω,( Τσιτσιλονι μηχανακι, μαμακιας με τ'ανταλλακτικα, ) αξίζει λέτε εσείς που ξέρετε τα κοστολόγια να μπω σ'αυτη τη διαδικασία;; φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί λάδια και τσιμουχες στο μπροστινό, κάνα αμορτισέρ πίσω αν ήταν ταξιδιάρικο με βαλίτσες, σωληνάκια φρένών και σετάκια στις δαγκάνες μπρος πίσω, κανα δίσκο, τίποτε τακάκια ,όλα ζουμια, λαστιχακια, και μετά πάμε στο μοτέρ, δεν γνωρίζω τι θέλουν σ'αυτα τα χλμ, φαντάζομαι ως αποτέλεσμα μότο πουροteenager, και κόστος κοντά σ'ενα vtec πρώτης γενιας. Το πρώτης γενιάς δεν θα το έπαιρνά, τα μετά το 2008 μου κλείνουν το μάτι. Λοιπόν τι λέτε; Τι συμβουλές; Και απόψεις; Συγγνώμη για το κείμενο, που δεν είναι καλογραμμένο, και είναι μεγαλο,. Ευχαριστω εκ των προτέρων, και ευχαρίστως κερνάω μπύρες στην συμπρωτεύουσα.
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

22/6/2018, 2:13 pm
Φίλε tarifa έχω το VFR FI του 99 και είμαι και γω Θεσσαλονίκη. Καταπληκτική μηχανή. Έχω πατήσει τα 50+ αλλά η μηχανή έχει λίγα χλμ μιας και την βολτάρω ελάχιστα λόγω ελάχιστου χρόνου αλλά και μη υπάρξεως της ανάλογης παρέας. Για ότι απορία έχεις για το συγκεκριμένο μοντέλο μπορείς να με ρωτήσεις. Smile
tarifas
tarifas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-06-21
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 54
Μοντέλο : cbf1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

23/6/2018, 4:52 pm
makis66 wrote:Φίλε tarifa έχω το VFR FI του 99 και είμαι και γω Θεσσαλονίκη. Καταπληκτική μηχανή. Έχω πατήσει τα 50+ αλλά η μηχανή έχει λίγα χλμ μιας και την βολτάρω ελάχιστα λόγω ελάχιστου χρόνου αλλά και μη υπάρξεως της ανάλογης παρέας. Για ότι απορία έχεις για το συγκεκριμένο μοντέλο μπορείς να με ρωτήσεις. Smile

επειδή με βλέπω να μπλέκω με μηχανάκι 15+ ετών, κυρίως κοστολόγια επισκευών θα ήθελα να ρωτήσω, μιάς και είσαι χωριανός όποτε έχεις χρόνο κερνάω καφέ-μπυρίτσα cheers ευχαριστώ
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

23/6/2018, 4:58 pm
Kαλησπέρα φίλε μου.

Μετά χαράς να βρεθούμε, σου έστειλα π.μ. με το τηλέφωνό μου.

Όποτε θέλεις κάλεσε, δεν ενοχλείς. :_hi:
kostis
kostis
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-15
Mηνύματα : 25
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI '01 μαύρο
Κράνος : SHOEI XR-1000

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 12:35 pm
tarifas wrote:Χαιρετώ τους vfrαδες, μου σφινωθηκε να πάρω vfr, τα μπικικινια περιορισμενα, οπότε σκέφτομαι να πάρω το παλιό προ vtec, αυτά έχουν "λένε" καμία 80-90Κ χλμ, και από 1500-2000€, με τον παλιόχαρακτήρα που έχω,( Τσιτσιλονι μηχανακι, μαμακιας με τ'ανταλλακτικα, ) αξίζει λέτε εσείς που ξέρετε τα κοστολόγια να μπω σ'αυτη τη διαδικασία;; φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί λάδια και τσιμουχες στο μπροστινό, κάνα αμορτισέρ πίσω αν ήταν ταξιδιάρικο με βαλίτσες, σωληνάκια φρένών και σετάκια στις δαγκάνες μπρος πίσω, κανα δίσκο, τίποτε τακάκια  ,όλα ζουμια, λαστιχακια, και μετά πάμε στο μοτέρ, δεν γνωρίζω τι θέλουν σ'αυτα  τα χλμ, φαντάζομαι ως αποτέλεσμα μότο πουροteenager, και κόστος κοντά σ'ενα vtec πρώτης γενιας. Το πρώτης γενιάς δεν θα το έπαιρνά, τα μετά το 2008 μου κλείνουν το μάτι. Λοιπόν τι λέτε; Τι συμβουλές; Και απόψεις; Συγγνώμη για το κείμενο, που δεν είναι καλογραμμένο, και είναι μεγαλο,. Ευχαριστω εκ των προτέρων, και ευχαρίστως κερνάω μπύρες στην συμπρωτεύουσα.

Να το πάρεις με κλειστά τα μάτια, όπου και αν το βρεις! Εγώ το πήρα Μάιο του 2009, δλδ τον ερχόμενο Μάη θα το έχω 10 χρόνια!... Το πήρα και εγώ μεταχειρισμένο τότε, με 24.000 χλμ (τόσα έγραφε δλδ) και κοντεύω τα 100.000 Worthy Μιλάμε για το ίδιο μοντέλο VFR800 FI και τότε το πήρα 4000 ευρώ. Στην αρχή όταν με βλέπανε στο δρόμο, κυρίως μηχανόβιοι παλιών χόντα, μου έλεγαν , σκύλος μαύρος! Θα σου βγάλει 250.000 χλμ χωρίς προβλήματα. Εκτός από ένα ψυγείο που χρειάστηκε να αλλάξω πέρσι το καλοκαίρι (δεξί) και αυτό όχι καινούργιο (από τρανσαλπ με 100 γιούρος) δεν μου έχει βγάλει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα , πέρα των αναλώσιμων του.

makis66 wrote:Φίλε tarifa έχω το VFR FI του 99 και είμαι και γω Θεσσαλονίκη. Καταπληκτική μηχανή. Έχω πατήσει τα 50+ αλλά η μηχανή έχει λίγα χλμ μιας και την βολτάρω ελάχιστα λόγω ελάχιστου χρόνου αλλά και μη υπάρξεως της ανάλογης παρέας. Για ότι απορία έχεις για το συγκεκριμένο μοντέλο μπορείς να με ρωτήσεις. Smile

Αν κανονίσετε καμιά βόλτα, πάρτε με και μένα. Drinking Εγώ το βολτάρω, αλλά είμαι μόνος συνήθως και βαριέμαι άσχημα στο δρόμο και κάνω χαζομάρες. Blush Whistle
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 1:08 pm
Καλημέρα φίλε μου.
Έχεις δίκιο για την αξιοπιστία, εξάλλου HONDA είναι.
Και η δικιά μου το μόνο που έβγαλε τόσα χρόνια είναι ένας καμένος ανορθωτής.
Μπορεί να μην είναι η top μηχανή σε όλους τους τομείς, αλλά είναι έρωτας I love you
tarifas
tarifas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-06-21
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 54
Μοντέλο : cbf1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 4:16 pm
Καλησπέρα και απο μένα,
καλά που μου έστειλε mail το σύστημα ότι έχω μήνυμα,.......
χάθηκα γιατί τελικά αγάπησα αλλού..... love4 δέν εβρισκα αυτό που ήθελα και ξεκίνησα να ψάχνω σε άλλες αγκαλιές
τελικά πήρα CBF1000 A, και το έχω αγαπήσει, στο πίσω μέρος του μυαλού γυρνάει το VFR, ίσως σε κάποια άλλη φάση να μπορέσω να το χαρώ, και αυτό, το καθένα με την χάρη του.
Για βολτούλες μέέέσσσααα, το πρόγραμμα δουλειάς είναι περίεργο, αλλα.....
Σας ευχαριστώ για την απόκριση, καλές βόλτες, καλά χιλιόμετρα cheers cheers
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 4:21 pm
Επίσης φίλε μου, σου εύχομαι να το χαρείς, είναι πολύ καλή μηχανή και απροβλημάτιστη.
tarifas
tarifas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-06-21
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 54
Μοντέλο : cbf1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 4:24 pm
makis66 wrote:Επίσης φίλε μου, σου εύχομαι να το χαρείς, είναι πολύ καλή μηχανή και απροβλημάτιστη.



Ευχαριστώ, χρωστάω και μπυυρίτσες..... cheers cheers ,
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

19/9/2018, 8:15 pm
Δεν χρωστάς τίποτε φίλε μου.
Το θέμα είναι να βρεθούμε εμείς οι Σαλονικιοί και να τα πούμε από κοντά πίνοντας καφεδάκι ή μπυρίτσα. Thumbsup
tarifas
tarifas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-06-21
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 54
Μοντέλο : cbf1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

20/9/2018, 2:52 pm
makis66 wrote:Δεν χρωστάς τίποτε φίλε μου.
Το θέμα είναι να βρεθούμε εμείς οι Σαλονικιοί και να τα πούμε από κοντά πίνοντας καφεδάκι ή μπυρίτσα. Thumbsup

Ο.Κ να ξεμπλέξω λιγάκι.... και θα σε παρω cheers
makis66
makis66
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-11-17
Mηνύματα : 14
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 FI 99
Κράνος : Καμία επιλογή

Συμβουλές - αποψεις Empty Re: Συμβουλές - αποψεις

20/9/2018, 3:09 pm
Thumbsup
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum