Go down
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Tαξιδιωτικές ανησυχίες

8/1/2016, 11:15 pm
Φέτος δεν ξέρω ... μου την έχει καρφώσει άσχημα..θέλω να φυγω ..να γυρίσω ... να εξερευνήσω καινούργια μέρη και χώρες.

Μπορεί η ατιμη η κρίση να μας έχει φέρει τα πανω κάτω απο οικονομικής απόψεως αλλά με λίγη καλή θέληση,οργάνωση και προγραμματισμό όλα γίνονται.

O λόγος για ένα ταξιδάκι το καλοκαιράκι ,Αύγουστο λέω.

Προορισμός Dubrovnic

Συνολο 777 χιλιόμετρα

Και επιστροφη

συνολο 1200 χιλιόμετρα


Γενικό σύνολο 2000 κμ και πέντε κράτη

Οι λίμνες στην ΠΔΓΜ από ταξιδιωτικά που διάβασα ειναι υπέροχα και η φαντασία μου οργιάζει.

Αν εχει κάποιος περάσει απο εκεί και έχει να προτείνει κατι τα σχόλιά του καλοδεχούμενα.



vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

8/1/2016, 11:32 pm
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

8/1/2016, 11:32 pm
Το κότορ και το μόσταρ είναι πολύ όμορφα από όσο έχω διαβάσει.
Μακάρι να το κάνεις το ταξίδι σου και να μας ταξιδέψεις και εμας
απο τις φωτογραφίες σου όταν γυρίσεις με το καλό.
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

8/1/2016, 11:38 pm
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

8/1/2016, 11:39 pm
SCORPIOS wrote:Το κότορ και το μόσταρ είναι πολύ όμορφα από όσο έχω διαβάσει.
Μακάρι να το κάνεις το ταξίδι σου και να μας ταξιδέψεις και εμας
απο τις φωτογραφίες σου όταν γυρίσεις με το καλό.

Μακάρι, να μην μείνει μόνο στα σχέδια...
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

9/1/2016, 12:05 am
Το Κότορ είναι πανέμορφο, βέβαια όπως και το Ντουμπρόβνικ είναι πολύ τουριστικοί προορισμοί και αυτό ώρες ώρες είναι ενοχλητικό. Πολύ καλή εντύπωση μου έχουν αφήσει τα ορεινά του Μαυροβουνίου  αν και, τουλάχιστον το 2005, οι δρόμοι ήταν κακοί και για να το λέω αυτό ήταν ΚΑΚΟΙ. Πολύ όμορφη φύση  όμως. Στις λίμνες των Σκοπίων θέλω και εγώ να πάω, ειδικά στην Οχρίδα.

Kotor

Tαξιδιωτικές ανησυχίες P1010117_zpsuffirhij
ermis
ermis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-04-06
Mηνύματα : 127
Ηλικία : 58
Μοντέλο : vfr vtec 2004 abs blue, xciting 500 ABS, RX8 COSMO, Clio 3 tce
Κράνος : shoei xr 1100, nolan n90

Ο Φτερωτός, οικονομικός σας σύμβουλος!!

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

9/1/2016, 1:16 am
vtecpatra wrote:Φέτος δεν ξέρω ... μου την έχει καρφώσει άσχημα..θέλω να φυγω ..να γυρίσω ... να εξερευνήσω καινούργια μέρη και χώρες.

Μπορεί η ατιμη η κρίση να μας έχει φέρει τα πανω κάτω απο οικονομικής απόψεως αλλά με λίγη καλή θέληση,οργάνωση και προγραμματισμό όλα γίνονται.

O λόγος για ένα ταξιδάκι το καλοκαιράκι ,Αύγουστο λέω.

Προορισμός  Dubrovnic

Συνολο 777 χιλιόμετρα

Και επιστροφη

συνολο 1200 χιλιόμετρα


Γενικό σύνολο 2000 κμ και πέντε κράτη

Οι λίμνες στην ΠΔΓΜ από ταξιδιωτικά που διάβασα ειναι υπέροχα και η φαντασία μου οργιάζει.

Αν εχει κάποιος περάσει απο εκεί και έχει να προτείνει κατι τα σχόλιά του καλοδεχούμενα.









Πάμε Ιταλικές Άλπεις George...... scooter
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

10/1/2016, 3:48 pm
George με το καλό να κάνεις τη βόλτα! Είχα πάει Μαυροβούνιο - Κροατία το 2005 και πήγα και το 2014.
Για το πιο πρόσφατο ταξίδι (Αύγουστος 2014) πήγα ακριβώς όπως θες να ανέβεις και στο κατέβασμα, πέρασα από Οχρίδα από την πλευρά της Αλβανίας.

Σε μια σύντομη αναφορά. όλοι οι δρόμοι είναι πλεόν πολλοί καλοί και δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα. Το μόνο "κακό" κομμάτι δρόμου ήταν στην πλευρά Αλβανίας στην Οχρίδα. Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!

Το Dubrovnik δυστυχώς έχει γίνει άκρως τουριστικό και με τιμές τρελές! Σε σχέση με όταν είχα ξαναπάει, δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση. Σίγουρα είναι μέρη που αξίζει κάποιος να τα γυρίσει, οπότε απλά έχε στο μυαλό σου ότι παίζει τουριστική εκμετάλλεσυη, με τσιμπημένες τιμές και απλά το αποδέχεσαι. Τις καλύτερες εντυπώσεις από τον κόσμο (δεκτικοί, να βοηθήσουν, να μιλήσουν....) τις πήραμε από Αλβανία. Μαυροβούνιο επίσης τουριστικό και προφανώς και εκεί τσιμπημένα!
Με την έννοια τσιμπημένα εννοώ άμεση σύγκριση με Ελληνικό νησί τύπου Σαντορίνη, Μύκονο....

Σίγουρα έχει τα γραφικά μέρη, όμορφα και διαφορετικά, αλλά για καλοκαίρι προετοιμάσου για να βλέπεις ορδές τουριστών. Σε παραλιακά μέρη, το να πηγαίνεις θάλασσα αρχές Αυγούστου σε παραλία Αθήνας, φαντάζει άδεια σε σχέση με αυτό που γίνεται εκεί.... Smile

Προχώρα το και θα μιλήσουμε και για ότι άλλο θες cheers cheers
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Tαξιδιωτικές ανησυχίες Empty Re: Tαξιδιωτικές ανησυχίες

10/1/2016, 5:36 pm
teacher wrote:George με το καλό να κάνεις τη βόλτα! Είχα πάει Μαυροβούνιο - Κροατία το 2005 και πήγα και το 2014.
Για το πιο πρόσφατο ταξίδι (Αύγουστος 2014) πήγα ακριβώς όπως θες να ανέβεις και στο κατέβασμα, πέρασα από Οχρίδα από την πλευρά της Αλβανίας.

Σε μια σύντομη αναφορά. όλοι οι δρόμοι είναι πλεόν πολλοί καλοί και δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα. Το μόνο "κακό" κομμάτι δρόμου ήταν στην πλευρά Αλβανίας στην Οχρίδα. Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!

Το Dubrovnik δυστυχώς έχει γίνει άκρως τουριστικό και με τιμές τρελές! Σε σχέση με όταν είχα ξαναπάει, δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση. Σίγουρα είναι μέρη που αξίζει κάποιος να τα γυρίσει, οπότε απλά έχε στο μυαλό σου ότι παίζει τουριστική εκμετάλλεσυη, με τσιμπημένες τιμές και απλά το αποδέχεσαι. Τις καλύτερες εντυπώσεις από τον κόσμο (δεκτικοί, να βοηθήσουν, να μιλήσουν....) τις πήραμε από Αλβανία. Μαυροβούνιο επίσης τουριστικό και προφανώς και εκεί τσιμπημένα!
Με την έννοια τσιμπημένα εννοώ άμεση σύγκριση με Ελληνικό νησί τύπου Σαντορίνη, Μύκονο....

Σίγουρα έχει τα γραφικά μέρη, όμορφα και διαφορετικά, αλλά για καλοκαίρι προετοιμάσου για να βλέπεις ορδές τουριστών. Σε παραλιακά μέρη, το να πηγαίνεις θάλασσα αρχές Αυγούστου σε παραλία Αθήνας, φαντάζει άδεια σε σχέση με αυτό που γίνεται εκεί.... Smile

Προχώρα το και θα μιλήσουμε και για ότι άλλο θες cheers cheers

Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες.

Μίλησα και με τον συμπέθερο(Οσονούπο) και μου είπε ακριβως τα ίδια πράγματα.

Στην σκέψη μου είναι στον γυρισμό επίσκεψη Οχρίδα .

Υπάρχει και εναλλακτική διαδρομή με διαφορετικό προορισμό γιατί και τα πολυσυχναστα μερη δεν ειναι και το φόρτε μου.

Βλέποντας και κάνοντας....

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum