Go down
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Εκδρομη Πελοποννησο Empty Εκδρομη Πελοποννησο

26/4/2015, 8:25 pm
Λοιπόν παίδες,για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς σκεφτόμαστε με την σύζυγο να αφήσουμε το μωρό(έχουμε και επέτειο 5 ετών γάμου) και να πάμε εκδρομουλα κάτω από το αυλάκι.

Θέλουμε να κάνουμε 2 διανυκτερευσεις ,πιθανά μέρη για νάνι είναι Μονεμβάσια,Μυστράς,Μάνη και Παρνωνας...

Μήστρα και Παρνωνα δεν εχω πάει ποτέ και δεν εχω ιδεα,τη Μάνη τη ξέρω καλά και Μονεμβάσια έχω πάει από την πλευρά της Σκάλας Λακωνίας.

Αν δεν σας είναι κόπος θα εκτιμούσα να μου βγάλει όποιος μπορεί κάποιο πλάνο με συνδυασμό αυτών(από τα μέρη που έγραψα να μείνουμε στα 2,δεν πειράζει να μην πάμε και σε κάποιον προορισμό καθόλου)με γνώμονα την καλή διαδρομή βάση ομορφιάς στροφών τοπίων και πάνω από όλα εκτιμώμενης καλής ποιότητας ασφάλτου,άμα είναι χάλια ο δρόμος και δεν χαίρεσαι την οδήγηση αλλά παλεύεις να φτάσεις πραγματικά είναι το χειρότερο μας...φτάνουμε κομμάτια και εγώ δεν έχω χαμόγελο στα χείλη Smile Smile Smile

Περιμένω προτάσεις....
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Εκδρομη Πελοποννησο Empty Re: Εκδρομη Πελοποννησο

27/4/2015, 10:02 pm
Καμιά ιδέα ρε παιδια??? Λοιπόν,επειδή είδα οτι ολα ειναι κλεισμένα ηδη θα μπω να κλείσω οπου βρω...θα σας ενημερώσω τι έκανα μπας και μου δώσετε καμία ιδέα για διαδρομές...
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Εκδρομη Πελοποννησο Empty Re: Εκδρομη Πελοποννησο

27/4/2015, 11:34 pm
Λοιπόν,η διαμονή κανονίστηκε για Γεωργιτσι πρώτο βράδυ (απέναντι απο τα χωριά του παρνωνα είναι στον Ταΰγετο) και Καστρί Μάνης δεύτερο βράδυ,οποιαδήποτε πληροφορία για καλές διαδρομές και βόλτες στην περιοχή ευπρόσδεκτες...
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εκδρομη Πελοποννησο Empty Re: Εκδρομη Πελοποννησο

28/4/2015, 1:22 am
Αφού θα μείνετε Γεωργίτσι, όπως θα κατεβαίνετε για Μάνη προτείνω μια βόλτα στην καστροπολιτεία του Μυστρά δίπλα στην Σπάρτη. Εξαιρετική διαδρομή για μοτό είναι το κομμάτι Σπάρτη-Καλαμάτα και μετά το παραλιακό κομμάτι για Μάνη.
Στην Μάνη αξίζει να πάτε στο σπήλαιο του Διρού. Είναι λιμνοσπήλαιο και το τριγυρνάτε μέσα σε βάρκα. Εξαιρετικό. Αν έχετε όρεξη για ένα μισάωρο περπάτημα προτείνω επίσκεψη στον φάρο στο ακρωτήριο Ταίναρο, το νοτιότερο άκρο της ηπειρωτικής Ευρώπης.

Καλή βόλτα!
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Εκδρομη Πελοποννησο Empty Re: Εκδρομη Πελοποννησο

28/4/2015, 2:04 am
Μακάρι να την ψήσω για το φάρο...έχω πάει παλιά και αξίζει...Σπάρτη Καλαμάτα μου έχουν πει τα χειρότερα για την ποιότητα του οδοστρώματος.ειδωμεν.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum