Go down
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

"Kamikaze".....  Empty "Kamikaze".....

4/12/2012, 7:55 pm
Περα απο το σοκαριστικο Shocked Shocked Shocked Shocked του θεματος....

.....να πως "ριχνεις" την γερμανικη τεχνολογια!!!!

"Kamikaze".....  1a


"Kamikaze".....  2a


....ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.....

....Φιλοι μου....το βαρος πεφτει σε 'μας....
Ασπρη κορδελα με την γαλανολευκη στο κουτελο Mad Mad Mad ....και ...βουρρρρ.... Shoot Shoot


Wink Wink Wink Wink




anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

4/12/2012, 8:18 pm
Ποιο HONDA ήταν αυτό για τους γνωρίζοντες;
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

4/12/2012, 8:24 pm
Παλιό αυτό. Έχει ξανασυζητηθεί στο bikenet και αλλού.

Είναι fake και αυτό φαίνεται σε πολλά σημεία π.χ. το αυτοκίνητο έχει κόψει μέταλα στο σκελετό του, και ταυτόχρονα τα πλαστικά της μοτοσυκλέτας είναι στην θέση τους...

Αυτά που έλεγε το κείμενο ήταν φανερά ψέμματα, π.χ. ''η μοτοσυκλέτα πήγαινε με 250km/h'' και η μοτοσυκλέτα είναι ένα VFR400-NC30 που τα 250 χμ/ω, εεε, ίσως αν φορτωθεί σε κάνα τραίνο TGV...

Γενικά ήθελαν να δείξουν μια τραγική εικόνα, για να κάνουν τον κόσμο να σκεφτεί περισσότερο την οδική ασφάλεια, και το 99% του κόσμου που δεν ξέρει από μοτοσυκλέτες, ίσως και να σκέφτηκε έτσι, οι υπόλοιποι όμως που ξέρουν , αναγνωρίζουν ένα στημένο ψέμμα.
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

4/12/2012, 8:30 pm
Αλήτες ....
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

4/12/2012, 9:36 pm
ΑΑΑ μουαιστα,....εν ηξερα σορυ ρε συ μικε.... παντως , τωρα που το επισημανες οντως φαινεται FAKE.... Wall Wall Wall
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

5/12/2012, 6:28 am
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

5/12/2012, 5:39 pm
Αλλα.....απο την αλλη.....αμα καταφερει καποιος και μου σφηνωσει , κατ αυτο τον τροπο 150 κιλα (minimum)...Τι να πω τοτε, μαλλον ο χουντινι ηταν προσκοπακι μπροστα τους.

Ενταξει, καποια πραγματα ειναι προφανεστατα.,,,, πχ. ρε συ μιχαλη, τι ηθελες? να εχει και τα πτωματα στην εκθεση???? (Λεω εγω τωρα ως συνηγορος του διαβολου) ή μηπως περιμενες να δεις απο τετοιες φωτογραφιες αιμα, λαδια , δακρυα κ' ιδρωτα που λεει και γνωστος τροβαδουρος???

Τωρα, για πραγματα οπως ντεποζιτο φερινγκ κλπ ως φυσικος - μαθηματικος που εισαι ,γνωριζεις πολυ καλυτερα απο μενα περι αδρανειας των αντικειμενων κλπ.
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

5/12/2012, 5:47 pm
Αυτό το συγκεκριμένο μπορεί να είναι fake, άλλα όμως δεν είναι.
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

5/12/2012, 6:36 pm
εχω δει τρανσαλπ να εχει κοψει στη μεση αυτοκινητο που πηγε να κανει αναστροφη στον δρομο Θεσσαλονικης Μουδανιων πριν μπει η μπαριερα στη μεση(ολοι νεκροι),εχω δει gsxr 1000 να κοπαναει με 100χλμ εν golf σαν της φωτο και το μηχανακι ελιωσε επανω στο αμαξι ο οδηγος την γλιτωσε και το αμαξι να εχει ενα απλο βαθουλωμα στην πισω δεξια πορτα .Απ οτι ειδα στα πισω καθισματα κουβαλουσε σιδερα κι ετσι να την γλυτωσε .Αλλα σασι οταν παρατησρησα καλυτερα ειχε παρει και ουρανο.Μην σου τυχει
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

5/12/2012, 8:41 pm
alexandervf wrote:αμα καταφερει καποιος και μου σφηνωσει , κατ αυτο τον τροπο 150 κιλα (minimum)...

Η δυσκολία που ακριβώς είναι;

_________________
alexandervf wrote:

Τωρα, για πραγματα οπως ντεποζιτο φερινγκ κλπ ως φυσικος - μαθηματικος που εισαι ,γνωριζεις πολυ καλυτερα απο μενα περι αδρανειας των αντικειμενων κλπ.

Ναι και περί αντοχής γνωρίζω, τι σχέση έχει η αδράνεια δεν γνωρίζω, και το μαθηματικός δεν έχει να κάνει, κοινή λογική χρειάζεται. Κοπάνησαν τα φαιρινγκς της μηχανής στα σίδερα του αυτοκινήτου, τα σίδερα κόπηκαν λες και τα έκοψε υδραυλικό ψαλίδι και τα fairings είναι στην θέση τους, άμα δεις την πλαινή φωτό, δεν έχει φύγει ούτε καν το μούτρο (να πεις η ουρα οκ, δεν βάρεσε, αλλά το μούτρο;;;; ). Τι φέρινγκς έχει πια το nc30, από το βυρήλιο της ασπίδας του κάπτεν αμέρικα;

Γιατί συζητάμε ένα αρχείο θέμα, οεο;
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

6/12/2012, 5:06 pm
Οκ, επειδη μαλλον σε κουραζουν οι παλιες αναρτησεις, να σου πω το εξης.

Που ειναι η δυσκολια....χμμμ ναι...αμα το κανεις πες μου να ερθω να το δω πως γινεται. Blink εκτος και στις φωτο φαινεται οτι το αμαξι εχει κοπει στα δυο και τοποθετησαν μεσα την μηχανη.

Μην θιγεσαι για το μαηθματικος - φυσικος, στο γνωστικο "επιπεδο" και ΟΥΧΙ "αντικειμενο αναφερομουν.

Επειδη η "κοινη" λογικη σου λεει οτι τα φερινγκ θα επρεπε να φτιαχτουν απο την ασπιδα του καπτεν (Ομολογω τετοια λεπτομερια δεν την γνωριζα), σκεψου....οτι θα μπορουσαν να φτιαχτουν (επειδη φαινεται οτι ειναι ξαναφτιαγμενα) απο ενα πιο απλο και φτηνο υλικο που λεγεται πολυεστερας και ειναι ΔΥΣΚΟΛΟ να σπασει....

Κατα τ'αλλα δεν δινουμε επιστημονικα βασισμενες εξηγησεις σε κατι το οποιο βλεπουμε ΜΟΝΟ σε φωτογραφιες....καμια φορα, λεω, καμια φορα κανουμε και υποθεσεις σε μια ΚΟΥΒΕΝΤΑ.

Αυτα...
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

6/12/2012, 5:15 pm
Α εντάξει, άμα είναι από πολυεστέρα, τότε εξηγείται, ως γνωστόν ο πολυεστέρας κόβει σίδερα για πλάκα και ο ίδιος δεν παθαίνει τίποτα... naaa

ΒΡΕ! Τρολλάρεις τώρα ε;
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

6/12/2012, 5:21 pm
Τι παιδι εισαι συ ρε πστ μου!!! lol! lol! lol!


Δεν σου του βγαινει κανενας εεε???? lol! lol!

Καλο!!! ακομα γελαω!!! Δεν ειπα αυτο..... lol! ή μαλλον...δεν εννοουσα αυτο. Ο πολυεστερας δεν ηταν μαναχος του....ειχε και κατι σιδερα μαζι....

Για καφε θα παμε καμια μερα???


Last edited by alexandervf on 6/12/2012, 5:22 pm; edited 1 time in total
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

"Kamikaze".....  Empty Re: "Kamikaze".....

6/12/2012, 5:21 pm
Α και για το άλλο.

Ο Ξενοφών είχε φορτώσει rvf, στα πίσω καθίσματα σε πασσάτ. Ίδιο στυλ-φορά με αυτό στην φωτογραφία. Ο ίδιος και ένας φίλος του. Το rvf δεν είχε κοστούμι, ντεπόζιτο, ψυγεία, πίσω τροχό και μπροστινό σύστημα. Όλος ο κύριος όγκος δλδ, μείον τα ''αραιά'' μέρη που προεξέχουν.

Τις σκάλες μου σπίτι μου τις έχεις δει. Εκεί εγώ ανέβασα το VNR στο σαλόνι. Μόνος μου.

Στο παλιό μου φοιτητικό σπίτι στα Γιάννενα, είχα ανεβάσει στο μπαλκόνι μου στον 2ο όροφο το χαλασμένο μου τότε nc21. Από τις σκάλες της πολυκατοικίας, περίπου σαν τις σκάλες τις δικές σου σε πλάτος-στρίψιμο. Εγώ και ένας φίλος μου.

Τρία παραδείγματα, στα οποία δεν έπρεπε να γίνει και ζημειά, σκέψου και να μην σε νοιάζει ζημειά κιόλλας πόσο ακόμα πιο εύκολο γίνεται.

Και ξαναρωτάω, το δύσκολο που είναι;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum