bikenet.gr :(

+5
Caracal
chr1s_86
tomakos
Vvag
stelar
9 posters
Go down
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

bikenet.gr :( Empty bikenet.gr :(

19/7/2012, 12:25 pm
Ένα ιστορικό στον χώρο μας φόρουμ πλέον ανήκει στο παρελθόν...

Δε θα μπω στη διαδικασία του γιατί και πώς, άλλωστε κι εγώ το έμαθα απλά προσπαθώντας να μπω σήμερα στο πρώτο φόρουμ όπου εγγράφηκα ως μοτοσυκλετιστής πριν πολλά χρόνια, και βλέποντας το μήνυμα του ανθρώπου που το στήριζε χωρίς υποχρέωση και όφελος για τόσα χρόνια.

Το μόνο που θέλω να πω είναι ένα ευχαριστώ στον CD, κι ας μην τον ξέρω, κι ας μην με ξέρει, κι ας μην ήμουν ενεργό μέλος αν και τόσα χρόνια εγγεγραμένος, γιατί το φόρουμ που με κόπο διατηρούσε μου προσέφερε πολλά. Εκεί ήρθα για πρώτη φορά σε επαφή με ανθρώπους που δεν γνώριζα και που χωρίς όφελος και χωρίς να το επιδεικνύουν δημόσια προσφέρθηκαν να με βοηθήσουν όταν χρειάστηκα (μέχρι και δωρεάν ανταλλακτικά για VF από την αποθήκη του μου είχε προσφέρει φίλος που νομίζω είναι κι εδώ!), μέσω συμβουλών και σε ΠΜ κτλ. Λυπάμαι πολύ που δεν μπόρεσα κάποιους από αυτούς τους ανθρώπους να τους γνωρίσω από κοντά ποτέ.

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους.

(πιστεύω πως όταν κάτι καλό τελειώνει, πρέπει να αφιερώνουμε λίγο από το χρόνο μας για να αποδώσουμε την πρέπουσα σημασία!)
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 1:03 pm
Τα έγραψα και στο FB.

Ήταν το πρώτο φόρουμ που γράφτηκα και συμμετείχα, όταν ακόμα δεν ήξερα τι θα πει forum.
Ήταν το πρώτο που πήγα εκδρομή, όταν ακόμα δεν είχα φίλους με μηχανές.
Ήταν η πρώτη φορά που είδα κομβόι από φώτα στον καθρέφτη μου και το χαμόγελο ήταν μέχρι τ' αυτιά...

Έχω σταματήσει όχι απλά να συμμετέχω, αλλά και να διαβάζω εδώ και χρόνια.
Δεν είχε να μου προσφέρει τίποτα πια. Όλοι γλήγοροι και η ίντριγκα να πηγαίνει σύννεφο.
Νομίζω πως καταλαβαίνω γιατί αποφάσισε να το κλείσει ο CD.
Αν και έχω σταματήσει να το παρακολουθώ καιρό, αν τότε ήταν έτσι όπως ήταν, δε θέλω καν να σκέφτομαι πως είχε καταντήσει τώρα...

Και θα το ξαναπω κι εδώ, χαίρομαι πάρα πολύ για την ομάδα που έχουμε φτιάξει εδώ. Είναι ΓΑΜΑΤΗ και είναι σπάνια (όπως άλλωστε αποδεικνύεται).
Μακάρι να είμαστε πάντα έτσι και να περνάμε τόσο καλά.


cheers cheers cheers
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 2:12 pm
Vvag wrote:Τα έγραψα και στο FB.

Ήταν το πρώτο φόρουμ που γράφτηκα και συμμετείχα, όταν ακόμα δεν ήξερα τι θα πει forum....................................................................................................

Και θα το ξαναπω κι εδώ, χαίρομαι πάρα πολύ για την ομάδα που έχουμε φτιάξει εδώ. Είναι ΓΑΜΑΤΗ και είναι σπάνια (όπως άλλωστε αποδεικνύεται).
Μακάρι να είμαστε πάντα έτσι και να περνάμε τόσο καλά.
cheers cheers cheers

Τι, πως, δεν έχομαι ντρίγκες , αυλικούς, κολάκους μάτι βγάζει σ΄άλλους, χαφιεδορουφιανογλίφτες, τη γύναικός του καίσαρι,νδροπή μας, ακούς εκεί Surprised Surprised Rolling Eyes Rolling Eyes naaa
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 2:17 pm
Μπορώ να συμφωνήσω σε όλα!

Κι εγώ δεν είναι τυχαίο πως μέσα σε κοντά 8 χρόνια, τα μηνύματά μου να ήταν 100-200.
Κι εγώ πολλές φορές μπορεί να τσατιζόμουν ή να απογοητευόμουν με το κλίμα ή την αντιμετώπιση κάποιων, αλλά μετά από καιρό πάλι έβρισκα έναν λόγο να ξαναμπώ.
Κάθε ομάδα ανθρώπων (είτε φόρουμε είτε παρέα) είναι ένα σύστημα, και το κλίμα ή η πορεία της διαμορφώνεται και εξαρτάται από τα μέλη που την απαρτίζουν. Τίποτα δεν είναι σταθερό και τίποτα δεν είναι τυχαίο.
Όποια αντίρρηση κι αν είχα-είχες-είχαμε, δεν παύω να θλίβομαι στην σκέψη πως έπαψε να υπάρχει, για οποιονδήποτε λόγο που είναι και έγκυρος και δικαιολογημένος.

Στα άλλα, χαίρομαι για το φόρουμ αυτό, το είχα υπόψιν μου πολύ καιρό και χαίρομαι που κάποτε επιτέλους βρήκα την ευκαιρία να εγγραφώ!
Εύχομαι εδώ να μην κάνω το λάθος να αμελήσω να γνωρίσω κάποια από τα μέλη του, σύντομα κι όλας!

chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 4:31 pm
Είναι κρίμα να κλείνει ένα forum με τέτοια ιστορία... :(

Δεν θεωρώ πως είχε ξεφύγει σε κάτι, σίγουρα υπήρχαν και καλύτερες εποχές αλλά το κλείσιμο μου ήρθε λίγο απότομα μπορώ να πω...

Σου θυμίζει ότι σχεδόν τίποτα δεν είναι δεδομένο και ότι οι αποφάσεις ανήκουν σε άλλους. Δεν θέλει πια ο admin? Τους παίρνει η μπάλα όλους... :(
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 10:58 pm
Ντάξει αυτά που περιγράφει όντως γινόντουσαν, αλλά γινόντουσαν εδώ και 5 χρονια... Λίγο απότομα δεν του ήρθε;

Και εντάξει, λέει ο συμπαθής Δάλλας για ότι έγινε, αλλά όταν έβαζε ψηφοφορία ''ψηφίστε τον σπάμερ του μήνα'', έβγαινε πρώτος ο Χ και δεύτερη μια κοπελίτσα που είχε κανά μήνα που έγραφε, και έτρωγε ένα μήνα μπαν η κοπελίτσα και ο Χ τίποτα, γιατί ο Χ ήταν κολλητός και έπινε μπύρες με τον Δάλλα σε μαγαζί των εξαρχείων, ε μην του φταίει μετά που το φόρουμ πήρε άσχημο δρόμο...

Τις κλικούλες των εξυπνάκηδων ο ίδιος τις ευνόησε να γίνουνε, τέσπα, έτσι για του λόγου το αληθές...
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

19/7/2012, 11:41 pm
Caracal wrote:Ντάξει αυτά που περιγράφει όντως γινόντουσαν, αλλά γινόντουσαν εδώ και 5 χρονια... Λίγο απότομα δεν του ήρθε;

Και εντάξει, λέει ο συμπαθής Δάλλας για ότι έγινε, αλλά όταν έβαζε ψηφοφορία ''ψηφίστε τον σπάμερ του μήνα''.............
Shocked

Δεν το ξέραμε να του στείλουμε τον Ποστμαν να τους κατατροπώσει όλους............. lol!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 10:33 am
Ά όχι ο σπάμερ του μήνα είχε βγει άλλος σε μια ψηφοφορία που κάναμε κάποτε.
Δεν λέω ποιος είναι για να μην με κάνει μπαν. silent
Ελπίζω πάντως ότι εμείς δεν θα έχουμε τέτοιο πρόβλημα και θα συνεχίσουμε να λειτουργούμε
και να μεγαλώνουμε και να δενόμαστε σαν παρέα.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 10:45 am
SCORPIOS wrote:κάποτε.

Άσε, δράμα, τα' χει χάσει τα σκήπτρα από ένα πορτοκαλί αθρωπάκι...!!! Razz Razz Razz
Πάντως (θέλω να πιστεύω) δε θα γίνουμε ποτέ έτσι, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είμαστε γενικό φόρουμ μοτοσυκλέτας, να μπαίνει ο κάθε κάγκουρας - καφετεριάκιας - σουπερσποράκιας - τζιεσάκιας - τουρατεκάκιας. Wink Wink Wink Wink
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 10:47 am
Vvag wrote:
SCORPIOS wrote:κάποτε.

Άσε, δράμα, τα' χει χάσει τα σκήπτρα από ένα πορτοκαλί αθρωπάκι...!!! Razz Razz Razz
Πάντως (θέλω να πιστεύω) δε θα γίνουμε ποτέ έτσι, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είμαστε γενικό φόρουμ μοτοσυκλέτας, να μπαίνει ο κάθε κάγκουρας - καφετεριάκιας - σουπερσποράκιας - τζιεσάκιας - τουρατεκάκιας. Wink Wink Wink Wink

γιατί ωρε?? τι έχουν τα GS??? απλά τα βόρεια GS έχουν μεγάλη κατανάλωση σε σουβλάκια!!!!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 10:49 am
kortomalteze wrote:
Vvag wrote:
SCORPIOS wrote:κάποτε.

Άσε, δράμα, τα' χει χάσει τα σκήπτρα από ένα πορτοκαλί αθρωπάκι...!!! Razz Razz Razz
Πάντως (θέλω να πιστεύω) δε θα γίνουμε ποτέ έτσι, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είμαστε γενικό φόρουμ μοτοσυκλέτας, να μπαίνει ο κάθε κάγκουρας - καφετεριάκιας - σουπερσποράκιας - τζιεσάκιας - τουρατεκάκιας. Wink Wink Wink Wink

γιατί ωρε?? τι έχουν τα GS??? απλά τα βόρεια GS έχουν μεγάλη κατανάλωση σε σουβλάκια!!!!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 12:07 pm
Στο VFRh υπάρχουν ακόμα ταξιδιωτικά και τεχνικά άρθρα. Στο Bikenet αυτά είχαν εξαφανιστεί προ καιρού.

Στο VFRh υπάρχει ακόμα συντονισμός για βόλτες, εκδηλώσεις κ.ο.κ. στο Bikenet πλην της κλίκας των ''ατόμων που κέρδισαν την εμπιστοσύνη'' που βρησκόταν έτσι κι αλλοιώς χωρίς να το ανακοινώνει, είχε επίσης εξαφανιστεί αυτό.

Ε, μέχρι να εξισωθούν αυτά, bikenet το VFRh δεν γίνεται...

Προσοχή όμως γιατί στο bikenet είχε και μεροληψίες των admin-mod υπέρ αυτών που συμπαθούσαν ή όχι, είχε και κάτι επεμβάσεις γυναικών με πλάγιους τρόπους... που σαν να τις πήρε το μάτι μου κι εδώ τελευταία...

Όλοι να φέρονται δίκαια και ευγενικά το λοιπόν...γιατί δεν αργεί αν δεν γίνεται έτσι.
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 2:02 pm
Καλά, αυτά κι αν έχουν συμβεί δεν τα έχω παρακολουθήσει στο bnet, δεν έτυχε μάλλον γιατί υπήρχαν πολλά άλλα θέματα για να διαβάσεις.
Και αυτό ήταν το καλό, πως υπήρχε ευρεία θεματολογία, από DIY για βαφές πλαστικών, τεχνικά θέματα για τη λειτουργία των αναρτήσεων, ανακατασκευές (παλιότερα) και σέρβις κάντο-μόνος σου, μέχρι βίντεο της βόλτας του παπασούζα στην Καλλιθέα.
Σε γενικές γραμμές κλίκες παντού υπάρχουν, και το καταλαβαίνω να είναι κάποιος κάπως προκατειλημμένος υπερ των φίλων του, αλλά αν ο κόσμος καταλάβει να είσαι άδικος προς κάποιον, τότε οι κλίκες γίνονται και πιο έντονες.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 2:05 pm
Πάντως απότι κατάλαβα, θα έχουμε στις επόμενες μέρες, μεταφορά-εμφάνιση των μελλών του στα άλλα φόρουμ...

Φορουμ-μετανάστες που έγραψε και κάποιος, στο mybike Very Happy
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 2:10 pm
Λογικό είναι, η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλη, και το να έχεις καθημερινά κάποιο φόρουμ στο οποίο εκφράζεσαι ή έρχεσαι σε επικοινωνία και για το πιο ασήμαντο είναι μεγάλη συνήθεια... ως ανάγκη για πολλούς ανθρώπους.

Ελπίζω λοιπόν να έχουν προνοήσει τα σχετικά φόρουμ και να έχουν φτιάξει κατάλληλες "εγκαταστάσεις υποδοχής" !!
horrorshow_gr
horrorshow_gr
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-12-12
Mηνύματα : 841
Ηλικία : 42
Μοντέλο : cbr 1100xx 04
Κράνος : arai ''chaser''

bikenet.gr :( Empty Re: bikenet.gr :(

20/7/2012, 6:12 pm
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum