Go down
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 4:18 pm
Την επόμενη Τρίτη 15/5 θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση με τίτλο "Γιορτή Επιστήμης" που διοργανώνει η ομάδα πειραμάτων του σχολείου μας (26ο Λύκειο, Μαρασλή 8-10, πίσω από το νοσοκομείο Ευαγγελισμός)
Ομάδες μαθητών έχουν αναλάβει σειρές πειραμάτων επίδειξης τις οποίες και θα παρουσιάζουν η καθεμιά στον πάγκο της. Στατικός ηλεκτρισμός, ατμοσφαιρική και υδροστατική πίεση, ολικές ανακλάσεις, παλμογράφοι, παρατηρήσεις με μικροσκόπια και άλλα ενδιαφέροντα(;) σας περιμένουν.
Μπορείτε να έρθετε όποια ώρα θέλετε από τις 11:00 ως τις 13:00. Οι παρουσιάσεις θα γίνονται κυλιόμενα.
Άντε, και στις 13:15 να έρθετε θα σας περιμένουμε! Very Happy

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Prosklhshforweb

Πρόσκληση made by Vvag τον οποίον και ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ. cheers
Wtower
Wtower
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-08-29
Mηνύματα : 251
Ηλικία : 45
Μοντέλο : Yamaha XT1200Z
Κράνος : Arai Viper

三心道場忍術
https://www.facebook.com/george.c.karakostas

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 4:44 pm
Thumbsup
Φαινεται τρομερα ενδιαφερον και κριμα που δεν μπορουμε εμεις οι βορειοι να παραβρεθουμε. Ειδικα εγω προσωπικα ιντριγκαρομαι απο τετοια θεματα.

ΥΓ. ωραιο ββαγγ!
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 4:53 pm
Μπράβο πολύ ωραίο αυτό που κανονίζεται!!! Μακάρι να μπροσούσα αλλά ταυτόχρονα έχω μαθήματα....

cheers cheers Μπράβο στα παιδά, τον καθηγητή και στον "προσκλησά"
Thumbsup
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 10:44 pm
Αν δεν προκύψει κάτι εργασιακό θα είμαι εκεί Thumbsup
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 10:51 pm
Wtower wrote: Thumbsup
Φαινεται τρομερα ενδιαφερον και κριμα που δεν μπορουμε εμεις οι βορειοι να παραβρεθουμε. Ειδικα εγω προσωπικα ιντριγκαρομαι απο τετοια θεματα.!

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

teacher wrote: Μακάρι να μπροσούσα αλλά ταυτόχρονα έχω μαθήματα....

Και εγώ έχω μαθήματα αλλά θα είμαι εκεί! Stupid2 Stupid2 Stupid2

anastasis wrote:Αν δεν προκύψει κάτι εργασιακό θα είμαι εκεί Thumbsup

Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 11:05 pm
Να' σαι καλά Τακούλη, δεν ήταν τίποτα... cheers cheers cheers
Εύχομαι να μαζέψετε μπόλικο κόσμο, κρίμα που δε θα είμαι εκεί... Neutral

Δεν ξέρω αν το διοργάνωσες εσύ, πάντως χαίρομαι ιδιαίτερα που διοργανώνονται τέτοια events στα σχολεία!!
Όταν ήμουν εγώ πάντως στο Λύκειο, δεν είχαμε ο,τιδήποτε έστω και κοντά σ' αυτό...
Σε κάθε περίπτωση είναι τρομερά ενδιαφέρον. ΜΠΡΑΒΟ!!!

cheers cheers cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 11:12 pm
Μπραβο στα παιδια και στους δασκαλους τους Respect Respect


Τακη, απογευματινες ωρες δεν παιζει ? Suspect
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 11:22 pm
Δυστυχώς, Γιάννη, τα απογεύματα είναι πολύ δύσκολο να οργανωθεί κάτι τέτοιο γιατί τα παιδιά είναι πνιγμένα σε φροντιστήρια, ξένες γλώσσες, αθλητισμό κλπ κλπ.
Αν πάει καλά φέτος, ίσως να το οργανώσουμε διαφορετικά του χρόνου. Και μένα θα μου άρεσε καλύτερα απογευματινές ώρες.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

8/5/2012, 11:25 pm
Ο φυσικός wrote:Δυστυχώς, Γιάννη, τα απογεύματα είναι πολύ δύσκολο να οργανωθεί κάτι τέτοιο γιατί τα παιδιά είναι πνιγμένα σε φροντιστήρια, ξένες γλώσσες, αθλητισμό κλπ κλπ.
Αν πάει καλά φέτος, ίσως να το οργανώσουμε διαφορετικά του χρόνου. Και μένα θα μου άρεσε καλύτερα απογευματινές ώρες.

Απόλυτα κατανοητό :_hi:

και πάλι μπράβο σου/σας Respect
xamogelo
xamogelo
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-20
Mηνύματα : 621
Ηλικία : 49
Μοντέλο : cbf 500
Κράνος : shoei xr 1100

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

9/5/2012, 10:07 am
Don John wrote:

Τακη, απογευματινες ωρες δεν παιζει ? Suspect



Συμφωνώ.....

Προσπαθήστε του χρόνου και για μας τους απογευματινούς αφού ΦΥΣΙΚΑ φέτος σας εύχομαστε από καρδιάς.....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! Thumbsup

Μπράβο στα παιδιά! Clapping2

Μπράβο και σε εσάς τους εκπαιδευτικούς που δεν κάνετε αυτό το επάγγελμα γιατί "έτυχε", αλλά γιατί το γουστάρετε...!!! Clapping2
scoodoofla
scoodoofla
Μέλος
Μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2012-04-18
Mηνύματα : 159
Ηλικία : 42
Μοντέλο : sh 125
Κράνος : agv

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

10/5/2012, 1:13 pm
Είδες, ενω εμείς οι άνεργοι έχουμε όλο το χρόνο ελεύθερο να παρακολουθούμε τέτοιες ενδιαφέρουσες γιορτούλες!!! ... αχ όλοι για μας φροντίζουν!! Very Happy θα προσπαθήσω με τα του συζύγου να είμαστε εκεί!!!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

10/5/2012, 6:37 pm
Thumbsup Προσοχή μην σκουντουφλήσετε σε συσκευές και καλώδια! Laughing

Να δώσω μερικές πληροφορίες για την εκδήλωση.

Οι μαθητές που συμμετέχουν έχουν χωριστεί από μόνοι τους σε 6 ομάδες.

Η μία ομάδα θα παρουσιάσει μια αρκετά μεγάλη σειρά πειραμάτων για το στατικό ηλεκτρισμό. Ελπίζουμε ότι θα σας κάνουμε να θυμηθείτε τη δομή του ατόμου, τι είναι τα ηλεκτρόνια και τα πρωτόνια, ποια η διαφορά ανάμεσα σε αγωγούς και μονωτές και ενδεχομένως να σας "τινάξουμε" με έναν μικρό σπινθήρα. Κάποια από τα πειράματα είναι εντυπωσιακά ενώ πρέπει να σημειώσω ότι τα παιδιά έψαξαν τόσο φιλότιμα τη σχετική βιβλιογραφία που μου έμαθαν πράγματα που αγνοούσα.

Η δεύτερη ομάδα επέλεξε θέματα ήχου. Θα δείτε (ή σωστότερα θα ακούσετε) ποια είναι τα χαρακτηριστικά του ήχου, ποιες συχνότητες ακούει το ανθρώπινο αυτί και ποιες όχι και τέλος πως μπορούμε να υπολογίσουμε την ταχύτητα του ήχου στον αέρα με δημιουργία στάσιμων κυμάτων. Παράλληλα, αλλά άσχετα με τα προηγούμενα, τα παιδιά θα παρουσιάσουν ένα εντυπωσιακό πείραμα χημείας με πρωταγωνιστή καθαρό νάτριο, νερό και βενζίνη.

Η τρίτη ομάδα πήρε αγκαλιά το φως. Laser, πρίσματα, περισκόπια και μαγικά κόλπα θα σας δείξουν μερικές από τις λιγότερο γνωστές ιδιότητες του φωτός. Ταυτόχρονα, θα μπορείτε να δείτε μέσω μικροσκοπίων κύτταρα κρεμμυδιού, κόκκους από αλάτι και ζάχαρη, ζυμομύκητες(μαγιά) και αν θέλετε τρίχες από τα μαλλιά σας (είναι εκπληκτικό το πως φαίνεται μια τρίχα με ψαλίδα!).

Η τέταρτη ομάδα έχει προετοιμάσει πραγματικά πολλά πειράματα για τον ηλεκτρομαγνητισμό. Χαμός, εκατομμύρια. Δεν λέω τίποτα, δεν περιγράφω άλλο! band

Η πέμπτη ομάδα έχει πάρει παραμάσχαλα το θέμα της πίεσης. Ατμοσφαιρική, υδροστατική, όλα τα σφάζουν όλα τα μαχαιρώνουν. Η πίεση είναι μια παραμελημένη έννοια και μακάρι να καταφέρουμε να σας την εξηγήσουμε. Ανάμεσα σε άλλα θα δείτε να σχηματίζεται ένα εντυπωσιακό μίνι συντριβάνι, φαινομενικά χωρίς λόγο.

Τέλος, η έκτη ομάδα έχει αναλάβει τα σχήματα Lissajous, πολύ ενδιαφέροντες καμπύλες που σχετίζονται με σύνθεση ταλαντώσεων, είτε ηλεκτρικών είτε μηχανικών (θα δείτε και από τα δύο). Είναι ένα θέμα εντελώς, μα εντελώς, εκτός ύλης! Με την ευκαιρία, θα έρθετε σε μια πρώτη επαφή με τον παλμογράφο.

Ουφ, αυτιά!



anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

10/5/2012, 6:58 pm
Surprised Surprised Surprised Να μην ξεχνιόμαστε... στα 45 λεπτά ακριβώς διάλειμμα, μετά ο εγκέφαλός μου μπαίνει σε closed loop και δυσκολεύομαι. lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

10/5/2012, 7:01 pm
Μη σε νοιάζει τίποτα. Πας σε όποια ομάδα θες και κάθεσαι όσο γουστάρεις. Πας για καφέ και ξανάρχεσαι. Είναι εκδήλωση ελεύθερης βοσκής!
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

10/5/2012, 7:21 pm
Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. 754750 όμορφα!
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

15/5/2012, 6:38 pm
Ο φυσικός wrote:Την επόμενη Τρίτη 15/5 θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση με τίτλο "Γιορτή Επιστήμης" που διοργανώνει η ομάδα πειραμάτων του σχολείου μας (26ο Λύκειο, Μαρασλή 8-10, πίσω από το νοσοκομείο Ευαγγελισμός)

Μπράβο Τάκη. Εξαιρετική η εκδήλωση, πολύ ενδιαφέροντα τα πειράματα (τα μισά δεν τα ήξερα Blush) και πολύ ενθουσιασμός από τους νεολαίους.
Σε ευχαριστώ και δημόσια και για την πρόσκληση και εκφράζω την εκτίμησή μου και τον σεβασμό μου για τον κόπο και την τον χρόνο που επενδύεις στην μόρφωση των νέων παιδιών. Respect

Και ένα ανέκδοτο:
Ο νεαρός με το πείραμα μέτρησης της ταχύτητας του ήχου, επειδή είχε κάνει το πείραμα πολλές φορές ήξερε ότι η ένταση του ήχου γίνεται μέγιστη όταν το έμβολο πάει στα 17 και μετά στα 34 εκατοστά. Το ηχείο όμως είχε βραχυκυκλώσει. Ακολουθεί ο διάλογος
Μαθητής: ακούτε πως ο ήχος γίνεται έντονος;
Εγώ:.......
Μαθητής: Μα δεν το ακούτε!!!! (βέβαιος ότι το πείραμα δουλεύει ενώ δεν το άκουγε ούτε αυτός)
Εγώ:....... (γαμώτο silent ... γέρασα ... Swear δεν ακούω τίποτα... καλά μου έλεγε ο Χρήστος τι την θέλεις την καλή κάρτα ήχου αφού δεν μπορείς πλέον να ακούσεις όλες τις συχνότητες. Τί να του απαντήσω τώρα του μικρού!!!!!!)
Μαθητής: Μα ακούγεται...
Εγώ: Καλά.....προχώρα παρακάτω Knupp
Άλλος μαθητής: Εδώ τα βύσματα βραχυκυκλώνουν Innocent
Τα διορθώνουν, ο ήχος πράγματι αλλάζει ένταση και είμαι πανευτυχής ότι ακόμα ακούω Yahoo Yahoo Yahoo
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

15/5/2012, 7:07 pm
lol! lol! lol! lol!

Δεν ήξερα ότι έγινε αυτό το περιστατικό! Laughing Σε...κούφαναν τα παιδιά... lol! Έχει ενδιαφέρον το πόσο εύκολα ένας πειραματιστής βλέπει και ακούει αυτά που θέλει, σωστά; Smile

Σε ευχαριστώ που ήρθες και θέλω να ζητήσω συγνώμη από τον ex-free γιατί είδα αργά το sms του.

Για μένα ήταν μια από τις πιο όμορφες μέρες στο σχολείο αυτά τα 8 χρόνια που έχω την τύχη να διδάσκω.

Πολλά χαρούμενα πρόσωπα=τα πράγματα πήγαν καλά. Έπρεπε να δείτε τις εκφράσεις των παιδιών μας όταν έδειχναν τα πειράματα σε μαθητές του γειτονικού δημοτικού που μας επισκέφθηκαν αλλά ΚΥΡΙΩΣ τα προσωπάκια των παιδιών του δημοτικού.
Τι κάνουμε λάθος και η φυσική περιέργεια των μικρών παιδιών έχει χαθεί σε ένα μεγάλο ποσοστό όταν τελειώνουν το λύκειο; Think

anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

15/5/2012, 8:24 pm
Ο φυσικός wrote:Τι κάνουμε λάθος και η φυσική περιέργεια των μικρών παιδιών έχει χαθεί σε ένα μεγάλο ποσοστό όταν τελειώνουν το λύκειο; Think
Θα τολμήσω μια γρήγορη απάντηση, η εικόνα (με την έννοια της εικονικής πραγματικότητας).

Νομίζω ότι η εικόνα (η μέσω της τεχνολογίας υπερβολική ή πλαστή) έχει γιγαντωθεί σε βαθμό που φαινομενικά έχει ακυρώσει τα όρια (τους φυσικούς και παντός είδους νόμους). Άρα αποδυναμώνεται το ερώτημα (το γιατί, η περιέργεια). Η εικόνα πλέον θέτει κανόνες δικούς της φέρνοντας το χρήστη φαντασιακά στην θέση του Θεού.

Ο Θεός δεν έχει απορίες Cool
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

15/5/2012, 10:55 pm
Κι όμως, έχω μερικές... (Ας πούμε: γιατί δημιούργησα τα VTEC, αλλά άγνωστες οι βουλές μου... Razz )

Η είσοδος στην εποχή της εικόνας μας γύρισε στην εποχή της μαγείας και μας έβγαλε από την εποχή του λόγου. Θα συμφωνήσω σε ένα βαθμό μαζί σου.

Αλλά, συμβαίνει ακριβώς το ίδιο σε όλα τα παιδιά στον δυτικό κόσμο; Αν όχι, τότε κάτι ακόμα φταίει εδώ.

anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

15/5/2012, 11:25 pm
Ο φυσικός wrote:Κι όμως, έχω μερικές...

Ανησυχώ confused .... οι προφητείες επαληθεύονται Shocked .... το τέλος του κόσμου πλησιάζειSurprised... από ένα τέτοιο κοσμικό κενό δημιουργήθηκε το σύμπαν..... T
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας. Empty Re: Γιορτή Επιστήμης. Σας περιμένουμε την επόμενη Τρίτη 15/5 στο σχολείο μας.

16/5/2012, 1:05 am
Ο φυσικός wrote:

Σε ευχαριστώ που ήρθες και θέλω να ζητήσω συγνώμη από τον ex-free γιατί είδα αργά το sms του.


άσε :(














Blush σκουντουφλήσαμε στα γρανάζια της δικαιοσύνης........................ Laughing

εγώ λυπάμαι που δεν μπορέσαμε να έρθουμε....ελπίζω την επόμενη φορά....

cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum