Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

+65
Natassa
chonchon
Νίκος
GIORGOS VFR
Binzis
ducpilot
georgevfr
Apsilos
da_beazt
DIMITRIS G60
alkiviadis
scoodoofla
VEFALIFT
KiloMeater
stelar
arostaki
anastasis
Wtower
mpet
chr1s_86
sotokan
XLGeorge
Dimitrisk12
vtecpatra
posnightmist
nikos-ex victor
horrorshow_gr
Caracal
john mess
vagelis78
Παναγιώτης Κ.
N.V.8
Roberto
NIKOS 13
DENTOCOP
tomakos
Epivainousa
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
SCORPIOS
konstantinosv4
vasilakos
Armenis
Don John
Alarm
Hlias
Φυσαλίδα
Postman
ELENA
padelis
laume
demon
Seelenheil
Fanrider
teacher
DoctorAbo
finrod
apostat
Ο φυσικός
Vvag
mourisk9
TSDreamer
Bravo
magelanos
'AGGEVI'
Ταξιδευτής
69 posters
Go down
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

11/7/2011, 12:49 pm
Don John wrote:
tomakos wrote:
Vvag wrote:Έκτακτο Ανακοινωθέν!

Για δύο μοναδικές παραστάσεις στο ΣΥΜΟΦΕ, σήμερα και την άλλη Δευτέρα, ο Vvag στην πόλη σας (μας)!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Θα έρθω αργούτσικα (μετά τις 22.00 μάλλον).

Ελάτε να σας δω ρεμάλια!!!! cheers cheers cheers

Άμα δεν βροχάει ντεν έρκομαι grrr

ζητα του βρε π@υστη μου και εσυ κατι δυσκολο Rolling Eyes

Καλά, να βρέχει και να κατέβει με ποδήλατο, εεε Doh!
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

11/7/2011, 1:18 pm
help2 Παιδακια καλησπερα, θα ηθελα να ζητησω μια χάρη για οποιον κατεβει ΣΥΜΟΦΕ σημερα και μπορει να εξυπηρετησει . Επειδη ηθελα να βρισκομαι και εγω αλλα προεκυψε καποιο προσωπικο θεμα και δεν θα μπορεσω, και επειδη την προηγουμενη Δευτερα κατεβηκα αλλα ημουν μονος confused2 αν θα μπορουσε καποιος να μαζεψει το ενοικειο της λεσχης (80ευρω) και να παρει την αποδειξη θα του ημουν αφανταστα ευγνωμων , ευχαριστω εκ των προτερων :_hi:
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

5/9/2011, 10:42 am
Σημερα? Suspect

τι λετε ?? Cool
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

5/9/2011, 7:21 pm
up Suspect
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

11/9/2011, 3:53 pm
Κοιτάμε εδώ.
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 1:58 am
Σήμερα Δευτέρα 25/10 είμασταν στη ΣΥΜΟΦΕ, 7 άτομα, και βγήκε ένα ποσό για το ενοίκο, που προφανώς δεν επαρκούσε. Κάθε φορά η λύση δίνεται με μη ενδεδειγμένο και σωστό τρόπο. Επίσης, έχει παρατηρηθεί ότι καταβάλουν χρήματα συνεχώς τα ίδια άτομα, τα οποία όσο περνάει ο καιρός λιγοστεύουν. Το πρόβλημα έχει παρατηρηθεί επανειλημμένως τους τελευταίους μήνες.

Το θέμα δεν είναι να αναγκαστούν κάποιοι να πληρώσουν, ούτε να πούμε ποιοι πλήρωσαν και ποιοι όχι. Ο καθένας πράττει όπως νομίζει και αυτό είναι που διατηρούμε εδώ γιατί έτσι το θέλουμε. Στο πλαίσιο αυτό λοιπόν, η δική μου παρέμβαση γίνεται για να λυθεί ένα πρόβλημα και όχι να δημιουργηθούν άλλα με παρεξηγήσεις και τα συναφή.

Όπως είχαμε γράψει στο σχετικό δημοψήφισμα που είχε γίνει, θα συνεχίζαμε στη ΣΥΜΟΦΕ και θα βλέπαμε πως θα πήγαινε το πράγμα από πλευράς συμμετοχών και πληρωμής του ενοικίου.

Επειδή βλέπω μείωση συμμετοχών και το θέμα του ενοικίου να κολλάει συνέχεια, προτείνω τις ακόλουθες ενέργειες.

1) Απελευθερώνουμε το χώρο για τις Δευτέρες, συνεπώς δεν θα έχουμε την υποχρέωση καταβολής ενοικίου.
2) Οι συναντήσεις μας μπορούν να συνεχιστούν προγραμματίζοντας από εδώ να βρισκόμαστε στη ΣΥΜΟΦΕ κάποια άλλη μέρα, μαζί με ένα άλλο club, αν είναι αυτό εφικτό, σαν απλοί επισκέπτες.
3) Εναλλακτικά θα μπορούσαμε να κάνουμε μια συμφωνία σε κάποιο μαγαζί cafe-bar, όπως το Rockwood στο Μουσείο που είχα προτείνει ή το Patatrak στο Περιστέρι, για καλύτερες τιμές κατά τις ημέρες συνάντησης μας.

Σε κάθε περίπτωση το θέμα με τη ΣΥΜΟΦΕ πρέπει να λυθεί άμεσα με μια απόφαση, διότι θα φτάσουμε πάλι τέλη Νοέμβρη και θα το βρούμε μπροστά μας.

Προτάσεις και αποφάσεις λοιπόν. Δεν έχει νόημα για εμένα να κάνουμε δημοψήφισμα, 10-15 άτομα είμαστε, θα τα βρούμε με τη κουβέντα.
Αν όμως θέλετε να βάλουμε κάποιες προτάσεις και να γίνει δημοψήφισμα, δεν υπάρχει θέμα.
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 9:29 am
Roberto_Diavolo wrote:
Προτάσεις και αποφάσεις λοιπόν. Δεν έχει νόημα για εμένα να κάνουμε δημοψήφισμα, 10-15 άτομα είμαστε, θα τα βρούμε με τη κουβέντα.
Thumbsup

Πρόταση μου είναι να οργανωθεί ένα καφέ για αυτό το θέμα όπου θα μαζευτούν από κοντά οι πραγματικά ενδιαφερόμενοι για να μπουν οι όποιες προτάσεις στο τραπέζι και κατόπιν συζήτησης να υπάρξει ψηφοφορία .

Με την ψηφοφορία που είχε ξαναγίνει στο παρελθόν ψήφιζαν και πολλοί που δεν είχαν ποτέ καμία σχέση με την καθιερωμένη αυτή συνάντηση και το αποτέλεσμα ήταν προφανώς λάθος.

Τις προάλλες που είχα πάει ΣΥΜΟΦΕ κατά τις 9 η ώρα δεν ήταν κάνεις με αποτέλεσμα να στέκομε στο δρόμο για πάνω από μια ώρα μονός μου και να με κοιτάνε οι περαστικοί με απορία , τουλάχιστον άμα ήμουν σε καμιά καφετερία θα έβλεπα και τίποτα αξιόλογο να πέρναγε πιο ευχαρίστα η ώρα της αναμονής .

Μπορεί κάποιους να τους βολεύει για διάφορους λόγους έμενα μου πέφτει κάπως μακριά και σε συνδυασμό με την τραβηγμένη κάπως ώρα που έχει καθιερωθεί μετά τις 10 για μένα είναι αρκετά δύσκολο .

Υ.Σ. επίσης πιστεύω πως είναι δύσκολοι καιροί για ενοίκια πλέον

Smile Drinking Smile




Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 10:47 am
Roberto_Diavolo wrote:.......................Δεν έχει νόημα για εμένα να κάνουμε δημοψήφισμα, 10-15 άτομα είμαστε, θα τα βρούμε με τη κουβέντα.
Αν όμως θέλετε να βάλουμε κάποιες προτάσεις και να γίνει δημοψήφισμα, δεν υπάρχει θέμα.

Μια δική μου σκέψη και πρόταση:

Αν και δεν ηρθα τις 2 τελευταίες φορές (πολύωρο πρόγραμμα στην δουλειά μου, απεργίες, κακοκαιρίες κλπ, δεν με άφησαν), αλλά νομίζω είμαι από αυτούς που έχουν το "δικαίωμα" να εκφράσουν αν μη τι άλλο, μια άποψη, θέλω να πω ότι το στέκι μας μου αρέσει.

ΟΜΩΣ ειδικά για εμένα που δεν μένω και δίπλα (είναι ιδιαίτερα δύσκολο να ξεκινήσω με βροχές κλπ ενώ παράλληλα το σημείο που βρίσκεται είναι και κάπως αποτρεπτικό στο να ξεκινήσει κανείς με αυτοκίνητο), με υποχρεώνει να απέχω κάποιες φορές.......

Συμφωνώ ότι όπως σωστά λες, καμιά δεκαπενταριά άτομα είμαστε, αλλά ΝΟΜΙΖΩ πως αυτά τα 15 άτομα, είναι ΑΡΚΕΤΑ να επωμιστούν το ενοίκιο. Αρκεί βέβαια να είναι 15 και ΟΧΙ 5 Suspect

Νομίζω ότι το πρόβλημα δημιουργείται είτε γιατί εκφράζονται θετικά για τον χώρο ΚΑΙ άτομα που δεν πατούν ποτέ, αλλά και γιατί η συγκέντρωση των χρημάτων, γίνεται συνήθως σε μια συνάντηση.

Είναι λογικό και απόλυτα αναμενόμενο, κάποιος που θέλει άλλα και πραγματικά ενδιαφέρεται, να μην είναι παρόν εκείνη την συγκεκριμένη χρονική στιγμή που συγκεντρώνονται τα χρήματα και να είναι εκεί κάποιες άλλες.

Αν λέγαμε πως, "εμείς" οι 15, ανεξάρτητα ημέρας, θα δίνουμε σε κάποιον που θα κάνει "άτυπα χρέη ταμία" όποτε μπορούμε μέσα στον μήνα, 5 € για παράδειγμα, τότε όλα τακτοποιούνται.

Δεν ξέρω........ Suspect , μια σκέψη λέω που αν και δεν ξέρω πόσο αποδεκτή είναι και πόσο εφαρμόσιμη, θα μπορούσε να δώσει λύση και να συνεχίσουμε........
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 11:57 am
Δυστυχώς,λόγω μεγάλης απόστασης,πλέον δεν μου είναι εφικτό το να έρχομαι ΣΥΜΟΦΕ.
Είμαι όμως διατεθιμένος να δίνω 5€ για να συνεχίσουμε να μαζευόμαστε εκει μιας και βολεύει τους περισσότερους. Κι ας έρχομαι μια φορά το μήνα η και καθόλου.

Μακάρι να μπορούσα να σας μαζέψω όλους στο σπίτι μου για μια φορά την εβδομάδα κι ας έφερνε ο καθένας μαζί του ότι θα έπινε.Δεν χωράμε όμως μέσα στο σπίτι.
Έξω κάτι γίνεται αλλα έχουμε πολύ κρύο το χειμώνα. Shocked

Το συζητάμε για το καλοκαίρι αν θέλετε. Thumbsup

Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 3:07 pm
Συμφωνώ με το Δον. Αυτοί που έχουν πρόθεση να πληρώσουν μπορεί να είναι αρκετά περισσότεροι από αυτούς που τυχαίνει να μαζευτούν τη μέρα που αποφασίζεται να μαζευτεί το εννοίκιο. Εκτός αν τελικά είναι 6-7 άτομα που μαζεύονται πλέον στη ΣΥΜΟΦΕ κάθε Δευτέρα... η αποχή μου τους τελευταίους μήνες δε μου επιτρέπει να το γνωρίζω. Αν τόσοι είμαστε που μαζευόμαστε πια, καλύτερα για μένα να το αφήσουμε και να ανοίγουμε κάθε φορά ένα θέμα για συνάντηση, όπως γίνεται στα βόρεια...

Αν όμως τα 15 άτομα είναι κανόνας και τα 7 είναι εξαίρεση, τότε πιστεύω αξίζει να παραμείνουμε ακόμα κι αν χρειαστεί κάποιος να επομισθεί άτυπα το χρέος του ταμία. Αυτό μπορεί να μας το βεβαιώσει κάποιος που έρχεται στη ΣΥΜΟΦΕ σταθερά κάθε Δευτέρα.


Το μόνο που δε συμφωνώ, είναι να συστεγαζόμαστε σαν επισκέπτες με άλλη λέσχη χωρίς να πληρώνουμε τίποτα. Θα γίνεται χαμός, δε θα είμαστε "για πάρτη μας", μπορεί να μη χωράμε, να μη χωράνε οι μηχανές μας και στην τελική οι άλλοι δεν είναι μ@λ@κες να πληρώνουν κι εμείς να τη βγάζουμε στο τζάμπα. Αν το ποσό παραμείνει στα 5 ευρώ πάνω κάτω, δεν είναι και τίποτα να το δίνουμε μια φορά το μήνα, το θέμα είναι να μην είναι παραπάνω...

Τώρα επειδή εγώ ήμουν αυτός που μάζευα το εννοίκιο πριν φύγω, μπορώ τώρα που επιστρέφω να συνεχίσω να το κάνω, αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα κάθε φορά να μαζέψουμε το ποσό και εκτίθεμαι και εγώ, αλλά και όλοι μας. Τώρα για τα άτυπα χρέη ταμία και το να κρατάω χρήματα... προφανώς είναι πιο πρακτικό αλλά δεν ξέρω αν θέλω να το αναλάβω. Το σκέφτομαι και το συζητάμε όταν βρεθούμε από κοντά.

cheers cheers cheers
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 3:23 pm
Ωραία τα είπατε όλοι.
Προσωπικά είμαι διατεθειμένος μα συνεισφέρω 5€/μήνα. προκειμένου να έχουμε το στέκι μας. Μας λείπουν άλλοι 15 που έχω ιδέες ποιοι είναι αυτί. Εάν δε βρεθούν θα πει πως δεν αξίζει να το συζητάμε. Στο φινάλε άμα είμαστε 5 ή 7 πάμε στο τρακαμπαμ πως το είπατε και πίνουμε το καφέ μας. Κι άμα δε μας κάνει πάμε στο άλλο το μπακατραμ ή πάμε κάθε βδομάδα σε άλλο να γνωρίζουμε και κόσμο. Τι λέμε τώρα. Smile
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 3:31 pm
DoctorAbo wrote:Ωραία τα είπατε όλοι.
Προσωπικά είμαι διατεθειμένος μα συνεισφέρω 5€/μήνα. προκειμένου να έχουμε το στέκι μας. Μας λείπουν άλλοι 15 που έχω ιδέες ποιοι είναι αυτί. Εάν δε βρεθούν θα πει πως δεν αξίζει να το συζητάμε. Στο φινάλε άμα είμαστε 5 ή 7 πάμε στο τρακαμπαμ πως το είπατε και πίνουμε το καφέ μας. Κι άμα δε μας κάνει πάμε στο άλλο το μπακατραμ ή πάμε κάθε βδομάδα σε άλλο να γνωρίζουμε και κόσμο. Τι λέμε τώρα. Smile

Έτσι είναι Μήτσε μου, το θέμα είναι ότι πολλοί έχουν πρόθεση να συνεισφέρουν, αλλά είναι πολύ λιγότεροι αυτοί που έρχονται σταθερά στη λέσχη.
Το να συνεισφέρουν όλοι όσοι έχουν πρόθεση θα μπορούσε να γίνει μόνο με τραπεζικό λογαριασμό, γιατί έχει τύχει να προτείνουν να συμμετέχουν άτομα που έχουν έρθει μια φορά ή ακόμα και ποτέ (ακόμα και άτομα από επαρχία).

Για μένα θα ήταν σωστότερο να αναλαμβάνουμε την υποχρέωση του εννοικίου, αυτοί που πάμε σταθερά κάθε Δευτέρα κι άντε να λείψουμε μια-δυο φορές. Αν αυτοί ΕΙΜΑΣΤΕ 15 (όπως είμασταν τον πρώτο χρόνο!) τότε βουρ, αν όχι πάμε τρακαμπαμ, μπακατραμ, στακαμαν και όπου αλλού γουστάρετε, να γνωρίζουμε και κόσμο που λες κι εσύ!

cheers
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 6:49 pm
Μια σκέψη σε σχέση με το ενοίκιο. Σε όλη την αγορά τα ενοίκια έχουν υποστεί "κούρεμα" 15 - 30%. Η λέσχη, αν δεν το έχει κάνει ήδη, θα πρέπει να το κάνει και κατ' επέκταση να μεταφέρει αυτή την ελάφρυνση και στους θαμώνες της. Και το ίδιο έχει γίνει και στις τιμές των ποτοκαφέδων σε όλα τα καφέ της Καβάλας, μήπως θα έπρεπε να το δούνε και αυτό;
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

25/10/2011, 11:34 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Μια σκέψη σε σχέση με το ενοίκιο. Σε όλη την αγορά τα ενοίκια έχουν υποστεί "κούρεμα" 15 - 30%. Η λέσχη, αν δεν το έχει κάνει ήδη, θα πρέπει να το κάνει και κατ' επέκταση να μεταφέρει αυτή την ελάφρυνση και στους θαμώνες της. Και το ίδιο έχει γίνει και στις τιμές των ποτοκαφέδων σε όλα τα καφέ της Καβάλας, μήπως θα έπρεπε να το δούνε και αυτό;

καλά τα λες νεαρέ μου .... καλά τα λες. cheers
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

26/10/2011, 12:05 am
Παναγιώτης Κ. wrote:Μια σκέψη σε σχέση με το ενοίκιο. Σε όλη την αγορά τα ενοίκια έχουν υποστεί "κούρεμα" 15 - 30%. Η λέσχη, αν δεν το έχει κάνει ήδη, θα πρέπει να το κάνει και κατ' επέκταση να μεταφέρει αυτή την ελάφρυνση και στους θαμώνες της. Και το ίδιο έχει γίνει και στις τιμές των ποτοκαφέδων σε όλα τα καφέ της Καβάλας, μήπως θα έπρεπε να το δούνε και αυτό;

Αυτό το σκέφτηκα και εγώ χθες που είμασταν μαζεμένοι. Κάποια στιγμή μας έκαναν αύξηση 20€ αν θυμάμαι καλά και δεν πρέπει να έχει περάσει 1,5 χρόνος.

Μάλλον έχει έρθει η ώρα για να ζητήσουμε μείωση, θα διευκολύνει αρκετά τη συγκέντρωση των χρημάτων, για να συνεχίσουμε να έχουμε το χώρο μας.

Να το κάνουμε. Το θέμα είναι ποιος το διαπραγματεύεται αυτό?
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

26/10/2011, 12:09 am
Εγω δυστυχώς πλέον μπορώ να έρχομαι 1 φορά το μήνα,αλλά τα 5 γιούρος μου θα τα βάζω στο σακουλάκι της ΣΥΜΟΦΕ.

Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

26/10/2011, 12:28 am
Τα ευρουλάκια μου περιμένουν εναγωνίως να βρεθούν στην αγκαλιά του ΣΥΜΟΦΕ.

Όσο για τη μείωση θα έλεγα να το διαπραγματευτούμε ομαδικώς στην επόμενη συνάντηση. Πάντως, θα πρέπει να έχουμε συμφωνήσει εκ των προτέρων τι μείωση επιθυμούμε και μέχρι ποιο σημείο θα επιμείνουμε.
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

30/10/2011, 10:04 am
Να πω και εγώ ότι είμαι διατεθειμένος να δίνω ένα πενταευρω το μήνα για τον ΣΥΜΟΦΕ.

Θα τα πούμε και από κοντά την Δευτέρα ελπίζω.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

31/10/2011, 7:48 pm
Τι ώρα θα πάνε τα παιδάκια σήμερα στο ΣΥΜΟΦΕ; cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

31/10/2011, 8:28 pm
Μην σπρώχνεστε παιδιά, ένας ένας.

Θα πάω κατά τις εννιά και μισή.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

31/10/2011, 8:31 pm
Ο φυσικός wrote:Μην σπρώχνεστε παιδιά, ένας ένας.

Θα πάω κατά τις εννιά και μισή.

μ2. Smile
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

2/11/2011, 10:36 am
Εγω τι να πω απο εδω αφου καθε Δευτερα τα λεμε απο κοντα για ολα...με οσους μας κανουν τιν τιμη να ερχονται βεβαιως.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

2/11/2011, 12:42 pm
Αγαπητό φίλαθλο κοινό:
Μετά από διαβουλεύσεις 5 ατόμων (ίσως και λιγότερων) του ΔΣ που συντελέσθει στη ΣΥΜΟΦΕ την Δευτέρα που μας πέρασε, καταλήξαμε στην εξής πρόταση:

Συνεχίζω να μαζεύω εγώ το εννοίκιο για τη λέσχη, με τον τρόπο που το έκανα πριν φύγω. Δηλαδή μία με δύο Δευτέρες πριν το μάζεμα, συμπληρώνουμε εδώ μια λίστα με τα άτομα που θα πληρώσουν. Αυτοί που δε θα μπορέσουν να έρθουν, μπορούν να κανονίσουν με κάποιον άλλον που θα είναι εκεί, να δώσει χρήματα για εκείνους και να τα βρουν στην πορεία. Η συγκέντρωση των χρημάτων θα γίνεται πάντα τη Δευτέρα που είναι πιο κοντά στα μέσα του μήνα.

Αν δούμε ότι το σύστημα αυτό ευδοκιμεί όπως και παλιότερα, τότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι στη λέσχη μας.
Αν δούμε ότι δε μαζευόμαστε παραπάνω από 5-6 άτομα κάθε φορά και τέλος πάντων αδυνατούμε να συμπληρώσουμε άτομα για το εννοίκιο, τότε το κόβουμε.

Deal?

cheers
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

2/11/2011, 12:55 pm
Συμφωνώ!

Με τη μείωση, κάναμε κάτι? Θα κάνουμε? Εγώ είμαι μπλεγμένος δεν μπόρεσα να έρθω.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

2/11/2011, 1:11 pm
Συμφωνώ με την πρόταση της πενταμελούς επιτροπής της Δευτέρας. Πιστεύω ότι 10-15 άτομα θα μαζευόμαστε κάθε μήνα. Αν πάλι όχι τότε δεν υπάρχει...κανένα πρόβλημα. ΣΥΜΟΦΕ τέλος. Αν και δεν νομίζω...

Για τη μείωση δεν μιλήσαμε γιατί νομίζω ότι πρέπει να είμαστε αρκετά άτομα όταν γίνει η συζήτηση.
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

7/11/2011, 9:57 am
Σήμερα που θα κατέβω κι εγω θα'ρθούτε???
1.Dentocop
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

7/11/2011, 11:41 am
1.Dentocop
2.N.V.8 (21:00 θα είμαι εκεί)
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

7/11/2011, 12:30 pm
1.Dentocop
2.N.V.8 (21:00 θα είμαι εκεί)
3. O φυσικός (κατά τις 22:00)
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

7/11/2011, 3:43 pm
Ο φυσικός wrote:1.Dentocop
2.N.V.8 (21:00 θα είμαι εκεί)
3. O φυσικός (κατά τις 22:00)
4.Vasilakos.Kατα τις 21.11 περιπου. Laughing
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club - Page 4 Empty Re: Εβδομαδιαία συνάντηση VFR Hellas Club

7/11/2011, 4:56 pm
1.Dentocop
2.N.V.8 (21:00 θα είμαι εκεί)
3. O φυσικός (κατά τις 22:00)
4.Vasilakos.Kατα τις 21.11 περιπου.
5. DoctorAbo κατά τις 21:00
6. Κonstantinos V2(πλέον) κατά δε ξέρω τι ώρα ακριβώς)
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum