Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

+76
vagelis78
VEEFARIOS
chiliplayer
Binzis
oσονοuπω
Νίκος
Drake
Dimitrisk12
VEFALIFT
mil32
GIORGOS VFR
ermis
vfrostos
Wtower
Arachovitis
VFR800
horrorshow_gr
xristos280
Roberto
Ο φυσικός
transporter
ΗΛΙΑΣ
nikos-ex victor
stef64
kostasVFR
anastasis
Verbal Kint
teacher
vtecpatra
vfr samos
grigoris
SCORPIOS
XLGeorge
DENTOCOP
ΠΑΝΕΑΣ
kortomalteze
Them1s xXx
chr1s_86
tomakos
S.W.
georgevfr
Seelenheil
xapos_kil
Armenis
alextsouk
mak
Postman
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παναγιώτης Κ.
surveyor
Semiaz
Tinder
'AGGEVI'
Fanrider
KiloMeater
Al_Bandy
apostat
posnightmist
dirty
padelis
kostasdirt
ILIAS
vasilakos
gabadoo
macrozan
FZMAN
glystras
Sieche
Don John
NIKOS 13
Vvag
CAPO1305
Ταξιδευτής
icex
Acanthor
Viking
80 posters
Go down
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 7:43 pm
Metzellelelelelelerrrr Carrooooooooooooooooo!!!!!!!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:00 pm
postmankav wrote:Metzellelelelelelerrrr Carrooooooooooooooooo!!!!!!!

Δοκιμασε παντως και τα Conti TKC80, εγω και πολλοι φιλοι που παμε εντουραδες με τα Transalp τα βρισκουμε φανταστικα και τα αφηνουμε παντα πανω, καλυτερα απο τα Caroo T (τα σκετα Caroo παραειναι focused και κανουνε και απιστευτο θορυβο). Βεβαια καποιοι αλλοι φορανε MT21 (ενα φεγγαρι τα ειχα κι'εγω), αν και μ'αυτα στην Εθνικη αφηνεις τακουνια...
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:10 pm
Vvag wrote:
postmankav wrote:Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Metzeler_0316-0020

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa

Ποια είναι αυτά; Ωραία φαίνονται... Think Think Think

Χαλαρά θα μπει κάτι τέτοιο στο DRZ μόλις τελειώσουν τα Sahara 3 τα οποία είναι αρκετά καλά μπορώ να πω στο χώμα!
Μέχρι στιγμής δεν έχω κολλήσει πουθενά...
Σε λάσπες δεν έχω δοκιμάσει...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:15 pm
posnightmist wrote:Χαλαρά θα μπει κάτι τέτοιο στο DRZ μόλις τελειώσουν τα Sahara 3 τα οποία είναι αρκετά καλά μπορώ να πω στο χώμα!
Μέχρι στιγμής δεν έχω κολλήσει πουθενά...
Σε λάσπες δεν έχω δοκιμάσει...

+398 Wink

Αν κι εγώ τα Scorpion που έχω, τα έχω δοκιμάσει στις λάσπες. Μια φορά μόνο κόλλησα, κατά τα άλλα πέρναγα αέρα παντού (λέγοντας από μέσα μου ό,τι προσευχές ήξερα)... Razz Razz Razz
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:17 pm
Vvag wrote:
posnightmist wrote:Χαλαρά θα μπει κάτι τέτοιο στο DRZ μόλις τελειώσουν τα Sahara 3 τα οποία είναι αρκετά καλά μπορώ να πω στο χώμα!
Μέχρι στιγμής δεν έχω κολλήσει πουθενά...
Σε λάσπες δεν έχω δοκιμάσει...

+398 Wink

Αν κι εγώ τα Scorpion που έχω, τα έχω δοκιμάσει στις λάσπες. Μια φορά μόνο κόλλησα, κατά τα άλλα πέρναγα αέρα παντού (λέγοντας από μέσα μου ό,τι προσευχές ήξερα)... Razz Razz Razz

Τη κυριακή ανέβηκα σε ένα σημείο σε ένα απότομο ύψωμα εντελώς off road και δεν είχαν κανένα πρόβλημα...
άλλο που όταν έφτασα 30 πόντους από τη κορυφή έκλεισα το γκάζι και ξαναβρέθηκα σε χρόνο dt εκεί που ξεκίνησα... Blush
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:30 pm
posnightmist wrote:Τη κυριακή ανέβηκα σε ένα σημείο σε ένα απότομο ύψωμα εντελώς off road και δεν είχαν κανένα πρόβλημα...
άλλο που όταν έφτασα 30 πόντους από τη κορυφή έκλεισα το γκάζι και ξαναβρέθηκα σε χρόνο dt εκεί που ξεκίνησα... Blush

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Νομίζω πως το "ανοιχτό γκάζι" είναι κανόνας στο χώμα...
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:32 pm
Vvag wrote:
posnightmist wrote:Τη κυριακή ανέβηκα σε ένα σημείο σε ένα απότομο ύψωμα εντελώς off road και δεν είχαν κανένα πρόβλημα...
άλλο που όταν έφτασα 30 πόντους από τη κορυφή έκλεισα το γκάζι και ξαναβρέθηκα σε χρόνο dt εκεί που ξεκίνησα... Blush

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Νομίζω πως το "ανοιχτό γκάζι" είναι κανόνας στο χώμα...

Είμαι αντιδραστικό στοιχείο και πάω κόντρα στους κανόνες!!! ouch
Είχε ένα μεγάλο πουρνάρι και δεν πρόλαβα να διαλέξω από που να το αποφύγω...
Θύμα της κόντρας μου με τους κανόνες μία μανέτα...
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

1/9/2011, 8:34 pm
VFGeorge wrote:
postmankav wrote:Metzellelelelelelerrrr Carrooooooooooooooooo!!!!!!!

Δοκιμασε παντως και τα Conti TKC80, εγω και πολλοι φιλοι που παμε εντουραδες με τα Transalp τα βρισκουμε φανταστικα και τα αφηνουμε παντα πανω, καλυτερα απο τα Caroo T (τα σκετα Caroo παραειναι focused και κανουνε και απιστευτο θορυβο). Βεβαια καποιοι αλλοι φορανε MT21 (ενα φεγγαρι τα ειχα κι'εγω), αν και μ'αυτα στην Εθνικη αφηνεις τακουνια...

...εχω φορεσει 2 φορες Τ63 και μια φορα ΜΤ21, ολα αυτα στο DR... τωρα για 98αλογα στο τροχο θελει λιγο μελετη το πραμα!!!!

Εχω ακουσει καλα λογια και το TKC80, οπως και για τα Dunlop D908, οταν ερθει η ωρα θα δουμε....
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

2/9/2011, 2:32 pm
Πηρα το τελευταιο Bike μετα απο χρονια γιατι ειχε ενα αρθρο που με ενδιεφερε και διαπιστωσα οτι εχει τωρα μια σελιδα με συντομες κριτικες δημοφιλων ελαστικων, οποτε αντιγραφω μερικες εδω για πληροφορηση. Φυσικα οι κριτικες σχετιζονται με βρεταννικη ασφαλτο αλλα μπορει να τις δει κανεις συγκριτικα.


** Bridgestone BT-016 - Older tyre soldiers on as cheaper back-up to the new 016 Pro, not great on mileage

**** Bridgestone BT-016 Pro - Technology from the sport-touring 023 promises imporved wet grip and longevity over the older 016

**** Bridgestone BT-023 - Our favourite all-round sports tourer with good handling, ride quality and grip levels

***** Dunlop Sportsmart - The best new tyre for 2010 offers brilliant grip, wet or dry, and decent longevity too, Bike's first five-star tyre

*** Dunlop Qualifier II - Arrived in 2009 and was usurped a year later by the ace Sportsmart

**** Dunlop Roadsmart - Now the oldest of the sports touring tyres but still among the best with brilliant all-round performance

** Metzeler M5 Interact - Sporty road tyre that made bold mileage claims which our 2010 tests did not back up, we like the grip, especially in the wet

*** Metzeler Z8 Interact - Easy-turning, confidence-inspriring, do-it-all sports touring tyre

** Metzeler Z6 Interact - Decent sports touring tyre for those who want to save some money over the new Z8

** Michelin Pilot Power - Becoming distinctly old technology now but it's cheap and grippy enough

*** Michelin Pilot Power 2CT - Very popular sporty road tyre that is now cheaper due to the Power Pure

** Michelin Power Pure - Sporty road tyre with lively handling

*** Michelin Pilot Road 2 - Always a good performer, especially in the wet and over long distances, arrival of PR3 means that prices will drop

**** Michelin Pilot Road 3 - Sensational (kneedown) in the wet and very good in the dry with easy handling character

**** Pirelli Diablo Rosso Corsa - Grippy road and track tyre that impressed us, even in wet condistions

*** Pirelli Angel ST - Stable and hard-wearing sports touring tyre with a gimmicky tread pattern but good performance
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Michelin Pilot Power 2CT

7/10/2011, 10:36 am
Αλλαξα μολις το πισω Power 2CT μετα απο ακριβως ενα χρονο και ακριβως 10Κ χμ, οποτε ας πω δυο λογια. Αν εξαιρεσει κανεις μια ευπαθεια στις ασπρες γραμμες η οποια εγινε μεγαλυτερη προς το τελος της ζωης του δηλ, στα τελευταια 1500χμ, το λαστιχο ειναι παρα πολυ καλο, δινοντας φοβερη εμπιστοσυνη και πληροφορηση στον αναβατη υπο κλιση. Επειδη ειναι διγομο εχει ενα πολυ μικτο "σκαλοπατακι" στο γυρσιμο, καταλαβαινει δηλ. κανεις (αν προσεξει..) την αλλαγη γομας απο σκληρη σε μαλακη. Απο την αλλη, εχει γρηγορη κορωνα και κανει το μηχανακι αναλαφρο και παιγνιδιαρικο Smile Cool Τελειωσα το πισω λαστιχο πολλες φορες και το φχαριστηθηκα πραγματικα σε στροφιλικια, ακομη και δικαβαλος και φορτωμενος Laughing

Επισης διαρκεσε αρκετα σε σχεση με: 1. το βαρυ μου χερι Very Happy 2. το γεγονος οτι εκανε παρα πολλα απο αυτα τα χιλιομετρα με ταχυτητες 160-200+ χμω και 3. το γεγονος οτι εκανε και αρκετα χιλιομετρα δικαβαλο και με αποσκευες. Γι'αυτο το λογο λοιπον μπηκε παλι το ιδιο λαστιχο πισω και μπροστα εμεινε το (πολυ καλο) Pilot Road 2 που εχει 15Κ χμ αλλα βγαζει ανετα αλλα 10Κ που θα κρατησει το πισω 2CT. Θα στρωθει δε σε λιγο στις στροφες της Επιδαυρου καθως το π/σ/κ εχει Ναυπλιο και περιξ με το (αρτι αφιχθεν) ετερο ολοκληρο Wink
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 10:52 am
Με την ευκαιρία λοιπόν, να πω και εγώ (η μάλλον να αναθεωρήσω) τις απόψεις μου για τα Pilot Pure 2CT της Michelin.

Μετά από 11.500 km, ελάχιστα έως "μηδενικά" από αυτά δικάβαλος, μια Ιταλία, 3-4 track day και τα περισσότερα από αυτά σε επαρχιακές βόλτες, φαίνονται να έχουν ακόμα ζωή, χαρακτηριζόμενα πλέον "καλά" (από κακά έως κάκιστα που τα έλεγα στο παρελθόν).

Σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθούσα να αποτρέψω πια κάποιον να τα δοκιμάσει (κάτι που θα έκανα σθεναρά στο παρελθόν), αν και στην επόμενη αλλαγή, μάλλον θα πάω ξανά στα DUNLOP Suspect
transporter
transporter
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-03
Mηνύματα : 21
Ηλικία : 57
Μοντέλο : tdm 900
Κράνος : shoei XR-1100

το μεγαλύτερο Λάθος που μπορεί να κάνει ένας Άνθρωπος είναι να φοβάται μήπως κάνει κάποιο Λάθος

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 4:06 pm
Don John wrote:Με την ευκαιρία λοιπόν, να πω και εγώ (η μάλλον να αναθεωρήσω) τις απόψεις μου για τα Pilot Pure 2CT της Michelin.

Μετά από 11.500 km, ελάχιστα έως "μηδενικά" από αυτά δικάβαλος, μια Ιταλία, 3-4 track day και τα περισσότερα από αυτά σε επαρχιακές βόλτες, φαίνονται να έχουν ακόμα ζωή, χαρακτηριζόμενα πλέον "καλά" (από κακά έως κάκιστα που τα έλεγα στο παρελθόν).

Σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθούσα να αποτρέψω πια κάποιον να τα δοκιμάσει (κάτι που θα έκανα σθεναρά στο παρελθόν), αν και στην επόμενη αλλαγή, μάλλον θα πάω ξανά στα DUNLOP Suspect

Τι θα συμβούλευες για το TDM; Δεν ψάχνεις εσύ αντί για μένα, εγώ δεν θα αποφασίσω ποτέ και το έχω πάρει ζεστά για αλλαγή.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 4:54 pm
transporter wrote:Τι θα συμβούλευες για το TDM; Δεν ψάχνεις εσύ αντί για μένα, εγώ δεν θα αποφασίσω ποτέ και το έχω πάρει ζεστά για αλλαγή.


Τι θα συμβουλευα για το TDM Suspect Xmmmmmmmmmmm Suspect , μαλιστα Rolling Eyes

εχεις παρει "ζεστα" την αλλαγη Suspect .......... μαλιστα Evil or Very Mad

αλλαξε το και παρε VFR φυσικα Razz Razz naaa naaa naaa
transporter
transporter
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-03
Mηνύματα : 21
Ηλικία : 57
Μοντέλο : tdm 900
Κράνος : shoei XR-1100

το μεγαλύτερο Λάθος που μπορεί να κάνει ένας Άνθρωπος είναι να φοβάται μήπως κάνει κάποιο Λάθος

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 5:55 pm
Don John wrote:
transporter wrote:Τι θα συμβούλευες για το TDM; Δεν ψάχνεις εσύ αντί για μένα, εγώ δεν θα αποφασίσω ποτέ και το έχω πάρει ζεστά για αλλαγή.


Τι θα συμβουλευα για το TDM Suspect Xmmmmmmmmmmm Suspect , μαλιστα Rolling Eyes

εχεις παρει "ζεστα" την αλλαγη Suspect .......... μαλιστα Evil or Very Mad

αλλαξε το και παρε VFR φυσικα Razz Razz naaa naaa naaa

γιατί φοβάσαι τοσο πολύ που θα αλλάξω λάστιχα;
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 7:15 pm
Αμάν ρε Don, ο Transporter ρωτάει σοβαρά για να βοηθηθεί και εσύ απαντάς άρες μάρες...
























VFR γραναζωτό να πάρεις! Drinking
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

7/10/2011, 10:45 pm
Ο φυσικός wrote: VFR γραναζωτό να πάρεις! Drinking

Ναι, πάρε γρανάζι και θα έχεις έξοχη θέση στην συγκέντρωση κλασσικών στο Δρέπανο....μέχρι να στο μαζέψει ο Δήμος για εγκαταλελειμένο. Cool
transporter
transporter
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-03
Mηνύματα : 21
Ηλικία : 57
Μοντέλο : tdm 900
Κράνος : shoei XR-1100

το μεγαλύτερο Λάθος που μπορεί να κάνει ένας Άνθρωπος είναι να φοβάται μήπως κάνει κάποιο Λάθος

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 12:22 pm
Roberto_Diavolo wrote:
Ο φυσικός wrote: VFR γραναζωτό να πάρεις! Drinking

Ναι, πάρε γρανάζι και θα έχεις έξοχη θέση στην συγκέντρωση κλασσικών στο Δρέπανο....μέχρι να στο μαζέψει ο Δήμος για εγκαταλελειμένο. Cool

φυσικέ μην ασχολείσαι με τα ρετρό και τα γρανάζια του don john. Μόλις βάλω λάστιχα και πίσω ανάρτηση θα του επιστρέψω τη χλεύη και τα ανθρωπάκια του θα βάλλουν τη γλώσσα μέσα.
Για να δείς πόσο ζήλεψε το TDM μου ζήτησε στην επόμενη βόλτα να αλλάξουμε μηχανάκια.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 12:40 pm
Δεν ασχολούμαι με τα ρετρό του Don, ασχολούμαι με τα δικά μου ρετρό! Laughing

Προς κύριο Roberto ενταύθα: ο σύλλογος κλασσικών γραναζωτών (ΣΥΚΛΑΓΡΑ) σας προσκαλεί σε ορεινό στροφιλίκι προς Κιθαιρώνα στις 19 Νοεμβρίου. Whistle
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 12:51 pm
Ο φυσικός wrote:Δεν ασχολούμαι με τα ρετρό του Don, ασχολούμαι με τα δικά μου ρετρό! Laughing

Προς κύριο Roberto ενταύθα: ο σύλλογος κλασσικών γραναζωτών (ΣΥΚΛΑΓΡΑ) σας προσκαλεί σε ορεινό στροφιλίκι προς Κιθαιρώνα στις 19 Νοεμβρίου. Whistle




silent Coffee
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 1:08 pm
transporter wrote:Για να δείς πόσο ζήλεψε το TDM μου ζήτησε στην επόμενη βόλτα να αλλάξουμε μηχανάκια.

E ναι μωρε Razz , ειπα να κανω και λιγο ποδηλατο Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Laie76c
lol!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 1:11 pm
lol! lol! lol! lol!
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 1:23 pm
Ο φυσικός wrote: Προς κύριο Roberto ενταύθα: ο σύλλογος κλασσικών γραναζωτών (ΣΥΚΛΑΓΡΑ) σας προσκαλεί σε ορεινό στροφιλίκι προς Κιθαιρώνα στις 19 Νοεμβρίου. Whistle

Θα είσαι από εκδρομή και θα φοράς τριβάλιτσο? Ε, τότε έρχομαι. Cool
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 2:17 pm
Roberto_Diavolo wrote:
Ο φυσικός wrote: Προς κύριο Roberto ενταύθα: ο σύλλογος κλασσικών γραναζωτών (ΣΥΚΛΑΓΡΑ) σας προσκαλεί σε ορεινό στροφιλίκι προς Κιθαιρώνα στις 19 Νοεμβρίου. Whistle

Θα είσαι από εκδρομή και θα φοράς τριβάλιτσο? Ε, τότε έρχομαι. Cool

εεεεεε ψιτ !! Πανο , ελα να σου πω ενα μυστικο κρυφα, μην μας ακουσει και την δει "και καλα" καποιος Suspect , ελα ελα κοντα Smile


ΑΝ ερθει με αυτο το διαβολοχωματινο που εχει, ξερει καλα και την διαδρομη, ΜΗΝ πας Laughing


καλα ε!!! το μαμησαμε και ψοφησε το θεμα με τα ελαστικα lol! lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

8/10/2011, 3:55 pm
Spam on

Με το 750 μονοβάλιτσο θα είμαι. Innocent

spam off
transporter
transporter
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-03
Mηνύματα : 21
Ηλικία : 57
Μοντέλο : tdm 900
Κράνος : shoei XR-1100

το μεγαλύτερο Λάθος που μπορεί να κάνει ένας Άνθρωπος είναι να φοβάται μήπως κάνει κάποιο Λάθος

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

10/10/2011, 12:00 am
Don John wrote:
Roberto_Diavolo wrote:
Ο φυσικός wrote: Προς κύριο Roberto ενταύθα: ο σύλλογος κλασσικών γραναζωτών (ΣΥΚΛΑΓΡΑ) σας προσκαλεί σε ορεινό στροφιλίκι προς Κιθαιρώνα στις 19 Νοεμβρίου. Whistle

Θα είσαι από εκδρομή και θα φοράς τριβάλιτσο? Ε, τότε έρχομαι. Cool

εεεεεε ψιτ !! Πανο , ελα να σου πω ενα μυστικο κρυφα, μην μας ακουσει και την δει "και καλα" καποιος Suspect , ελα ελα κοντα Smile


ΑΝ ερθει με αυτο το διαβολοχωματινο που εχει, ξερει καλα και την διαδρομη, ΜΗΝ πας Laughing


καλα ε!!! το μαμησαμε και ψοφησε το θεμα με τα ελαστικα lol! lol!

Πάντως η αναλυτική όσο και εμπεριστατωμένη βοήθεια που μου δώσατε ήταν καατλυτική για την επιλογή μου.
Θα βάλω στο TDM γραναζωτά λάστιχα απο VFR.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

10/10/2011, 12:47 am
transporter wrote:
Πάντως η αναλυτική όσο και εμπεριστατωμένη βοήθεια που μου δώσατε ήταν καατλυτική για την επιλογή μου.
Θα βάλω στο TDM γραναζωτά λάστιχα απο VFR.


lol! lol! lol! lol! lol! lol!
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

27/1/2012, 3:27 pm
Το γράφω εδω,να μην ανοίγω άλλο ποστ.

Το μαγαζί Μοτοχώρος Λ.Αλεξάνδρας 66 τηλ 210-6464614 έχει σε προσφορά τα Metzeler M1 με 215 γιούρια.
Το είδα σε περιοδικό και πήρα τηλ.

Παλιό λάστιχο μεν αλλά σε καλή τιμή,θεωρώ ότι αξίζει.
xristos280
xristos280
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-08-08
Mηνύματα : 489
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 2009
Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

27/1/2012, 6:50 pm
κενούρια λάστιχα απο bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S20

τη γνώμη σας παρακαλώ....
horrorshow_gr
horrorshow_gr
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-12-12
Mηνύματα : 841
Ηλικία : 42
Μοντέλο : cbr 1100xx 04
Κράνος : arai ''chaser''

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

27/1/2012, 7:07 pm
http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/angel_st.html#.TyLZL4GrtK0

αυτα λεω να βαλω εγω στο XX
αναλογως για την χρηση που τα θελεις φιλε χρηστο..
παντωσ τα λεφτα ειναι δελεαρ..για set μιλαμε ε?
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά - Page 7 Empty Re: Γνώμες και προτάσεις για ελαστικά

27/1/2012, 7:25 pm

Καλό το Angel... τα πρώτα 5000χλμ. Μετά γλιστράνε ΠΑΝΤΟΥ. Neutral
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum