Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

+49
kortomalteze
posnightmist
nikos-ex victor
Drake Ramore
antonispa
da_beazt
nsadib
Harris S
anastasis
N.V.8
Dimitrisk12
teacher
DrDeep
Them1s xXx
easy rider
John Pit
S.W.
alextsouk
chr1s_86
DENTOCOP
Epivainousa
konstantinosv4
Sir Eater
laume
macrozan
tomakos
Postman
Don John
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
gasoil
Roberto
gabadoo
Φυσαλίδα
DoctorAbo
apostat
SCORPIOS
mourisk9
dimitrishndsm
magelanos
NIKOS 13
Bravo
georgevfr
Fanrider
Vvag
icex
vasilakos
Ο φυσικός
'AGGEVI'
Ταξιδευτής
53 posters
Go down
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

11/4/2011, 3:27 pm
DoctorAbo wrote:
DENTOCOP wrote:Μ'αυτό κάνουμε τίποτα, ή θα μας πετάξουν έξω??? What

Είμαστε ενήμεροι μέχρι και τον προηγούμενο μήνα που έγινε η συλλογή & πληρωμή από τον Agevi.


Σωστα ( όπως πάντα ) τα λες 'δοκτωρα'. Αυτό που θέλω να επισημάνω έιναι το γεγονός ότι στις τελευταίες μας "Δευτεριάτικες" συναντήσεις η προσεύλεση ειναι μικρή σε αριθμό όποτε πλέον σκέφτομαι το ενοίκιο να το συλλέγουμε δυο φορές το μήνα ετσι ώστε να αναλογεί μικρότερο χρηματικό ποσό στο καθένα μας . Παρακαλώ καταθέστε οποιαδήποτε άλλη πρόταση ή σκέψη ....
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

11/4/2011, 5:52 pm
Προσοχή SPAM:

Προτείνω τα εξής
1. Να ζητήσουμε από το Υπ. Μεταφορών να μας υιοθετήσει σαν ΜΚΟ που προάγει την οδική ασφάλεια και τον τουρισμό στην Ελληνική επαρχία.
2. Να ζητήσουμε να μας επιχορηγήσουν για το ενοίκιο
3. Το ενοίκιο να επιμοιραστεί σε όλους τους μοτοσυκλετιστές που δεν είναι μέλη (για να μάθουν άλλη φορά να μπαίνουν στα σωστά φόρουμ).
4. Η είσπραξη να ανατεθεί στην εφορία και να αποστέλλεται σχετικό παραστατικό μαζί με το σήμα τελών κυκλοφορίας.

Το βράδυ θα σας πω και άλλες παρόμοιες ιδέες που έχω...
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

18/7/2011, 1:58 pm
help2 ...γεια και χαρα σε ολους !!! Θα ηθελα να παρακαλεσω τα αγαπητα μελη που θα βρεθουν και θα τα πιουν σημερα στο ΣΥΜΟΦΕ αν μπορουν να με εξυπηρετησουν διοτι λειπω σε διακοπες. Αν ειναι εφικτο καποιος να μαζεψει το ενοικιο του Ιουνιου και να παρει την αποδειξη , κατοπιν θα βρω τροπο να τον συναντησω και να την παραλαβω, ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :_hi:
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 10:07 am
Παιδια, χθες απο το ΣΥΜΟΦΕ μου ζητησαν να μεινω λιγο γιατι ηθελαν να μου εκφρασουν καποια "θεματα" που εχουν δημιουργηθει απο την παρεα μας στη Λεσχη.

Οπως καταλαβαινετε εγω δεν γνωριζα τιποτα μιας που εδω και καιρο απεχω απο τα δρωμενα λογω διαφορων δικων μου θεματων, ομως συνεχιζω να αγαπαω αυτη τη παρεα και ολους σας, και πραγματικα "επεσα απο τα συννεφα".

Περαν αυτου ενοιωσα ασχημα γιατι ο ανθρωπος που εφερε τους βιεφαραδες στην λεσχη ημουν εγω, μιας που τα παιδια ειναι παλια μου φιλαρακια, και το τελευταιο που θα ηθελα ηταν να εκτιθεμεθα χωρις να υπαρχει λογος.

Το πιο σοβαρο λοιπον προβλημα ειναι το χρηματικο.
Συγκεκριμενα εχουμε ηδη 2 (οχι ενα) μηνες σε εκκρεμοτητα: τον Απριλιο (το Μαιο πληρωθηκε εκ παραδρομης ο Μαιος και οχι ο Απριλιος) και τον Ιουνιο. Αν σε αυτα βαλεις τον Ιουλιο που τρεχει ηδη και τον Αυγουστο που η λεσχη για καποιο διαστημα θα μεινει κλειστη μιλαμε για 4 μηνες, η αλλιως 4*80 = 320 ευρω!

Το ποσο πλεον εχει γινει αρκετα μεγαλο και οσο θα περναει ο καιρος τοσο θα δυσκολευει το να μαζευτει το συνολο. Τα παιδια νοιωθουν ασχημα να πρεπει να αναφερθουν στο χρηματικο ομως απο την αλλη το θεμα αρχιζει να "ξεχειλωνει". Ομως ειναι σιγουρο οτι πρεπει να γινει κατι και να μπει το θεμα της πληρωμης του ενοικιου σε μονιμη και σταθερη βαση.

Σκεφτειτε επισης και κατι ακομα: εχουμε το -μοναδικο για φορουμ- προνομιο να φιλοξενουμαστε σε μοτολεσχη, τη στιγμη που πολυ μεγαλυτερα φορουμ οπως το Moto η το Μybike ειναι ορφανα.
Το προνομιο αυτο ειναι κατι που μας δωθηκε χαριν στη φιλια μου με τα παιδια του ΣΥΜΟΦΕ ομως η μορφη οργανωσης μας εχει το μειονεκτημα της ελλειψης "επισημης δομης" οσον αφορα τετοια διαδικαστικα θεματα.
Οι αλλες λεσχες που φιλοξενουνται στο ΣΥΜΟΦΕ (Transalp και Africa) ειναι οργανωμενα σωματεια με ΔΣ και ταμειο, οπου τετοια χρηματικα θεματα μπορουν να λυθουν δια της επισημης οδου ομορφα και οργανωμενα.

Που με φερνει στο δευτερο προβλημα που υπαρχει: της συμμετοχης. Ενω στην αρχη υπηρχε σημαντικη συμμετοχη, με εκδηλωσεις, φαγητα, εκδηλη χαρα κλπ, τωρα πλεον μου ειπαν οτι εχετε μεινει "τρεις και ο κουκος"

Χαρακτηριστικα μου ειπαν 2 περιστατικα που ομολογω με στεναχωρησαν πολυ.
Το ενα ηταν οτι 2 φορες ετυχε να ερθει καποιος να ανοιξει τη λεσχη τη Δευτερα και τελικα να μην πατησει κανεις!
Το δευτερο ηταν οτι μια φορα ηρθε ενα παλικαρι με το γιο του απο Χαλκιδα κατα τις 8.30 και εκατσε μονος του μεχρι τις 9.30 και τελικα αφου δεν εμφανιστηκε κανενας εφυγε απογοητευμενος... Ο Χρηστος μου ειπε οτι καποια στιγμη αργοτερα ηρθαν 3 παιδια απο το φορουμ και αυτο ηταν ολο. Ειτε ετσι ειτε αλλιως ομως το αποτελεσμα ειναι αποκαρδιωτικο...

Εγω αυτα δεν τα ηξερα καθολου μιας και οσες λιγες φορες εχω ερθει βλεπω αρκετα παιδια εκει, οποτε και δεν θεωρουσα οτι μπορει να υπαρχει τετοιο θεμα, ομως να που εχει προκυψει, και με προβληματιζει πολυ...

Το προβλημα της συγκεντρωσης του ενοικιου ειναι δυστυχως συνδεδεμενο με την ελλειψη συμμετοχης. Αν στο ΣΥΜΟΦΕ ερχονται 5-6 ανθρωποι σταθερα, δεν ειναι λογικο και ευχαριστο να πρεπει αυτοι οι 5-6 να επωμιζονται το βαρος του ενοικιου επι μονιμου βασεως. Χωρια που 5-6 ατομα μπορουν να βρεθουν και για ενα καφε που λεει ο λογος, χωρις να χρειαζονται τους χωρους μιας Λεσχης που μπορει να χωρεσει 50+ ατομα...

Στην αρχη ξεκινησαμε με δυναμικη, χαρα απο ολους και προοπτικη για αναπτυξη. Καποια στιγμη με τον Χρηστο να φερνει φαγητα, τη Νικη γλυκα, και μελη να κατεβαινουν ΣΥΜΟΦΕ απο ολη την Αθηνα και ακομα και απο εκτος, το θεμα ειχε παρει μια μεγαλη δυναμικη. Ομως τωρα πλεον "ξεφουσκωσε" και πρεπει να δουμε σοβαρα τι θα κανουμε.

Τα παιδια του ΣΥΜΟΦΕ εχουν προβληματιστει. Τους αρεσει η παρεα μας/σας αλλα το χρηματικο εξελισσεται σε σοβαρο προβλημα και μαζι του και το θεμα της συμμετοχης. Αμα ειναι να ανοιγει η λεσχη και να μην παταει ψυχη δεν εχει κανενα νοημα.

Αν το θεμα του ενοικιου δεν λυθει αμεσα και αν δεν μπει σε μια μονιμη και σταθερη βαση οπου το βαρος θα μοιραζεται ομορφα και δικαια αναμεσα σε ολους τους συμμετεχοντες (ειτε αραια ειτε πιο συχνα), τοτε οι Δευτερες στο ΣΥΜΟΦΕ πολυ απλα θα παψουν να υπαρχουν.
Κραταμε τη λεσχη για εμας λογω της φιλιας που εχουμε αναπτυξει και της συμπαθειας που μας εχουν τα παιδια, ομως αυτο δεν θα μπορεσει να συνεχιστει για πολυ ακομα.

Περα απο αυτο μου εξεφρασαν και μερικα ακομα μικρα παραπονα τα οποια ομως ειμαι σιγουρος οτι μπορουν να λυθουν ευκολα.

Το ενα ειναι το θεμα του θορυβου ερχομενοι & φευγοντας. Καποιος μπορει να βαλει μπροστα και να παραμεινει εκει για μερικα λεπτα με τη μηχανη αναμμενη, μιλωντας δυνατα τους αλλους μεσα απο το κρανος κλπ, η οταν ερχεται να περασει ριχνοντας και μια ξερογκαζια.

Το αλλο ειναι οτι εχει τυχει να φυγουν οι θαμωνες χωρις να μαζεψουν. Ενα βραδυ ηταν εκει μια κοπελα απο το ΣΥΜΟΦΕ και τα παιδια εφυγαν αφηνοντας τα τραπεζια εξω, με αποτελεσμα να πρεπει η κοπελα να κουβαλαει απο εξω τα τραπεζια μονη της. Οχι και οτι καλυτερο, ετσι;

Οπως και αν εχει ομως τα θεματα αυτα ειναι μικρα και τα σοβαρα ειναι τα 2 πρωτα.

Αν η συμμετοχη πλεον ειναι τοσο μικρη που δεν δικαιολογει την στεγαση μας σε Λεσχη (σκεφτειτε μονο τι κοσμο μαζευουν οι Transalpαδες και οι λοιποι), και αν δεν υπαρχει και η διαθεση στην πληρωμη του ενοικιου τοτε θα πρεπει να αφησουμε τη ΣΥΜΟΦΕ και να ψαξουμε για αλλο εβδομαδιαιο στεκι. Τοσο απλα.

Ομολογω οτι δεν ξερω αν υπαρχει λυση στα προβληματα αυτα. Ακομα και αν καποιος ελεγε "οκ παιδια εγω ειμαι λεφτας και πληρωνω καθε μηνα μονος το ενοικιο" το να τους κραταμε εκει για παρτη μας και να μην πηγαινει κανεις η να ειναι 3, 4, 5 το πολυ ειναι ασχημο και δεν βλεπω να λυνεται...

Εγω απο τη μερια μου προτεινω να βρεθουν τα χρηματα που χρωσταμε στη λεσχη αμεσα για να μην υπαρχει ζητημα και απο εκει και περα αν η συμμετοχη συνεχιζει να ειναι τοσο μικρη να αφησουμε εντελως το ΣΥΜΟΦΕ και να βρουμε καποιο πιο συμβατικο στεκι...
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 10:21 am
Nίκο τα έχω υπόψη μου τα 2 θέματα (πλην των τραπεζιών) αλλά μπορώ να εκφραστώ ως προς το ένα. Από πλευράς μου είμαι διαθέσιμος για το ποσό των 5 € / μήνα Χ 4 = 20. Αν χρειαστούν παραπάνω το βλέπω και αυτό.
Επίσης, θυμάμαι ότι και πέρυσι τον Ιούλιο, αν και κάπως καλύτερα, πάλι όμως κάναμε ισχνές συγκεντρώσεις.

Επίσης, με την προΥπόθεση "οτι είμαστε "ταμιακώς εντάξει" δε καταλαβαίνω τι τους κόφτει τους Συμοφεδες πόσοι είμαστε και εάν είμαστε τέλος πάντων.

Για τα τραπέζια, δεν υπάρχει ούτε μια φορά που να ήμουν εγώ εκεί και να μην μαζΈψαμε τα πάντα & πλήρως !

vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 11:09 am
Συμφωνω με τον Δημητρη ως προς το οικονομικο επακριβως..
Αν ο Αγγελος που το εχει αναλαβει ερχοταν 2, 3 φορες αυτο δεν θα το ειχαμε νομιζω.
Ας ειναι...να μαζευτουν τα χρηματα το δυνατον γρηγοροτερα,και απ το Σεπτεβρη θα δουμε το θεμα πιο ζεστα και ομαδικα ελπιζω. Smile
antonispa
antonispa
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-05
Mηνύματα : 35
Ηλικία : 64
Μοντέλο : vf400 f kai vfr800
Κράνος : Καμία επιλογή

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 11:31 am
Ταξιδευτής wrote:Παιδια, χθες απο το ΣΥΜΟΦΕ μου ζητησαν να μεινω λιγο γιατι ηθελαν να μου εκφρασουν καποια "θεματα" που εχουν δημιουργηθει απο την παρεα μας στη Λεσχη.

Οπως καταλαβαινετε εγω δεν γνωριζα τιποτα μιας που εδω και καιρο απεχω απο τα δρωμενα λογω διαφορων δικων μου θεματων, ομως συνεχιζω να αγαπαω αυτη τη παρεα και ολους σας, και πραγματικα "επεσα απο τα συννεφα".

Περαν αυτου ενοιωσα ασχημα γιατι ο ανθρωπος που εφερε τους βιεφαραδες στην λεσχη ημουν εγω, μιας που τα παιδια ειναι παλια μου φιλαρακια, και το τελευταιο που θα ηθελα ηταν να εκτιθεμεθα χωρις να υπαρχει λογος.

Το πιο σοβαρο λοιπον προβλημα ειναι το χρηματικο.
Συγκεκριμενα εχουμε ηδη 2 (οχι ενα) μηνες σε εκκρεμοτητα: τον Απριλιο (το Μαιο πληρωθηκε εκ παραδρομης ο Μαιος και οχι ο Απριλιος) και τον Ιουνιο. Αν σε αυτα βαλεις τον Ιουλιο που τρεχει ηδη και τον Αυγουστο που η λεσχη για καποιο διαστημα θα μεινει κλειστη μιλαμε για 4 μηνες, η αλλιως 4*80 = 320 ευρω!

Το ποσο πλεον εχει γινει αρκετα μεγαλο και οσο θα περναει ο καιρος τοσο θα δυσκολευει το να μαζευτει το συνολο. Τα παιδια νοιωθουν ασχημα να πρεπει να αναφερθουν στο χρηματικο ομως απο την αλλη το θεμα αρχιζει να "ξεχειλωνει". Ομως ειναι σιγουρο οτι πρεπει να γινει κατι και να μπει το θεμα της πληρωμης του ενοικιου σε μονιμη και σταθερη βαση.

Σκεφτειτε επισης και κατι ακομα: εχουμε το -μοναδικο για φορουμ- προνομιο να φιλοξενουμαστε σε μοτολεσχη, τη στιγμη που πολυ μεγαλυτερα φορουμ οπως το Moto η το Μybike ειναι ορφανα.
Το προνομιο αυτο ειναι κατι που μας δωθηκε χαριν στη φιλια μου με τα παιδια του ΣΥΜΟΦΕ ομως η μορφη οργανωσης μας εχει το μειονεκτημα της ελλειψης "επισημης δομης" οσον αφορα τετοια διαδικαστικα θεματα.
Οι αλλες λεσχες που φιλοξενουνται στο ΣΥΜΟΦΕ (Transalp και Africa) ειναι οργανωμενα σωματεια με ΔΣ και ταμειο, οπου τετοια χρηματικα θεματα μπορουν να λυθουν δια της επισημης οδου ομορφα και οργανωμενα.

Που με φερνει στο δευτερο προβλημα που υπαρχει: της συμμετοχης. Ενω στην αρχη υπηρχε σημαντικη συμμετοχη, με εκδηλωσεις, φαγητα, εκδηλη χαρα κλπ, τωρα πλεον μου ειπαν οτι εχετε μεινει "τρεις και ο κουκος"

Χαρακτηριστικα μου ειπαν 2 περιστατικα που ομολογω με στεναχωρησαν πολυ.
Το ενα ηταν οτι 2 φορες ετυχε να ερθει καποιος να ανοιξει τη λεσχη τη Δευτερα και τελικα να μην πατησει κανεις!
Το δευτερο ηταν οτι μια φορα ηρθε ενα παλικαρι με το γιο του απο Χαλκιδα κατα τις 8.30 και εκατσε μονος του μεχρι τις 9.30 και τελικα αφου δεν εμφανιστηκε κανενας εφυγε απογοητευμενος... Ο Χρηστος μου ειπε οτι καποια στιγμη αργοτερα ηρθαν 3 παιδια απο το φορουμ και αυτο ηταν ολο. Ειτε ετσι ειτε αλλιως ομως το αποτελεσμα ειναι αποκαρδιωτικο...

Εγω αυτα δεν τα ηξερα καθολου μιας και οσες λιγες φορες εχω ερθει βλεπω αρκετα παιδια εκει, οποτε και δεν θεωρουσα οτι μπορει να υπαρχει τετοιο θεμα, ομως να που εχει προκυψει, και με προβληματιζει πολυ...

Το προβλημα της συγκεντρωσης του ενοικιου ειναι δυστυχως συνδεδεμενο με την ελλειψη συμμετοχης. Αν στο ΣΥΜΟΦΕ ερχονται 5-6 ανθρωποι σταθερα, δεν ειναι λογικο και ευχαριστο να πρεπει αυτοι οι 5-6 να επωμιζονται το βαρος του ενοικιου επι μονιμου βασεως. Χωρια που 5-6 ατομα μπορουν να βρεθουν και για ενα καφε που λεει ο λογος, χωρις να χρειαζονται τους χωρους μιας Λεσχης που μπορει να χωρεσει 50+ ατομα...

Στην αρχη ξεκινησαμε με δυναμικη, χαρα απο ολους και προοπτικη για αναπτυξη. Καποια στιγμη με τον Χρηστο να φερνει φαγητα, τη Νικη γλυκα, και μελη να κατεβαινουν ΣΥΜΟΦΕ απο ολη την Αθηνα και ακομα και απο εκτος, το θεμα ειχε παρει μια μεγαλη δυναμικη. Ομως τωρα πλεον "ξεφουσκωσε" και πρεπει να δουμε σοβαρα τι θα κανουμε.

Τα παιδια του ΣΥΜΟΦΕ εχουν προβληματιστει. Τους αρεσει η παρεα μας/σας αλλα το χρηματικο εξελισσεται σε σοβαρο προβλημα και μαζι του και το θεμα της συμμετοχης. Αμα ειναι να ανοιγει η λεσχη και να μην παταει ψυχη δεν εχει κανενα νοημα.

Αν το θεμα του ενοικιου δεν λυθει αμεσα και αν δεν μπει σε μια μονιμη και σταθερη βαση οπου το βαρος θα μοιραζεται ομορφα και δικαια αναμεσα σε ολους τους συμμετεχοντες (ειτε αραια ειτε πιο συχνα), τοτε οι Δευτερες στο ΣΥΜΟΦΕ πολυ απλα θα παψουν να υπαρχουν.
Κραταμε τη λεσχη για εμας λογω της φιλιας που εχουμε αναπτυξει και της συμπαθειας που μας εχουν τα παιδια, ομως αυτο δεν θα μπορεσει να συνεχιστει για πολυ ακομα.

Περα απο αυτο μου εξεφρασαν και μερικα ακομα μικρα παραπονα τα οποια ομως ειμαι σιγουρος οτι μπορουν να λυθουν ευκολα.

Το ενα ειναι το θεμα του θορυβου ερχομενοι & φευγοντας. Καποιος μπορει να βαλει μπροστα και να παραμεινει εκει για μερικα λεπτα με τη μηχανη αναμμενη, μιλωντας δυνατα τους αλλους μεσα απο το κρανος κλπ, η οταν ερχεται να περασει ριχνοντας και μια ξερογκαζια.

Το αλλο ειναι οτι εχει τυχει να φυγουν οι θαμωνες χωρις να μαζεψουν. Ενα βραδυ ηταν εκει μια κοπελα απο το ΣΥΜΟΦΕ και τα παιδια εφυγαν αφηνοντας τα τραπεζια εξω, με αποτελεσμα να πρεπει η κοπελα να κουβαλαει απο εξω τα τραπεζια μονη της. Οχι και οτι καλυτερο, ετσι;

Οπως και αν εχει ομως τα θεματα αυτα ειναι μικρα και τα σοβαρα ειναι τα 2 πρωτα.

Αν η συμμετοχη πλεον ειναι τοσο μικρη που δεν δικαιολογει την στεγαση μας σε Λεσχη (σκεφτειτε μονο τι κοσμο μαζευουν οι Transalpαδες και οι λοιποι), και αν δεν υπαρχει και η διαθεση στην πληρωμη του ενοικιου τοτε θα πρεπει να αφησουμε τη ΣΥΜΟΦΕ και να ψαξουμε για αλλο εβδομαδιαιο στεκι. Τοσο απλα.

Ομολογω οτι δεν ξερω αν υπαρχει λυση στα προβληματα αυτα. Ακομα και αν καποιος ελεγε "οκ παιδια εγω ειμαι λεφτας και πληρωνω καθε μηνα μονος το ενοικιο" το να τους κραταμε εκει για παρτη μας και να μην πηγαινει κανεις η να ειναι 3, 4, 5 το πολυ ειναι ασχημο και δεν βλεπω να λυνεται...

Εγω απο τη μερια μου προτεινω να βρεθουν τα χρηματα που χρωσταμε στη λεσχη αμεσα για να μην υπαρχει ζητημα και απο εκει και περα αν η συμμετοχη συνεχιζει να ειναι τοσο μικρη να αφησουμε εντελως το ΣΥΜΟΦΕ και να βρουμε καποιο πιο συμβατικο στεκι...

ΓΕΙΑ σε ολους
οντως το παληκαρι απο χαλκιδα που αναφερει ποιο πανω ο φιλος ταξιδευτης ειμουν εγω αποφασισα μιας και μου δοθηκε ευκαιρια να κατεβω ΣΥΜΟΦΕ και κατοπιν παρακλησης θα ελεγα του φιλου φυσικου που ετυχε να γνωρισω στη πανελληνια στο πηλιο αλλα και αλλων φιλων του φορουμ που γνωρισα ειπα να κατεβω να γνωριστω και με αλλα μελη δεν απογοητευτικα λογω του οτι ειναι καλοκαιρι και δικαιολογημενα απουσιαζουν ελπιζω σε μια αλλη συναντηση να μου δοθει ευκαιρια να γνωρισω και αλλους απο το φορουμ ειναι λιγο δυσκολο λογω δουλειας αλλα και αποστασης αλλα πιστευω αργοτερα να υπαρχει ποιο πολυ συμετοχη τωρα για το αλλο ζητημα του ενοικιου μπορω να συμετεχω και εγω με ενα πενιχρο ποσο γιατι πιστευω οπως ολοι μας στην αγαπη που εχουμε για τη μοτοσυκλετα
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 1:53 pm
Θα ξεκινήσω με τα τελευταία θέματα που αναφέρθηκαν. Όπως και ο Doctor, έτσι και εγώ, δεν έχει τύχει ΠΟΤΕ να φύγω με τους τελευταίους και να μη μαζέψουμε.
Κατα δεύτερον, έχει τύχει κάποιες φορές να κάνουμε θόρυβο, το έχω επισημάνει κατά καιρούς, αλλά έχω ξεφύγει και εγώ όπως όλοι μας άλλες φορές (ξερογκαζιές όμως ΔΕΝ παίζουν απ' όσο θυμάμαι). Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να το προσέξουμε.

Τώρα, όσον αφορά το μείζον θέμα μας:
Ομολογώ πως δεν είχα ιδέα τι γίνεται, γιατί τους τελευταίους 5 μήνες απέχω λόγω των στρατιωτικών υποχρεώσεων. Όσο ερχόμουν, θυμάμαι πως στα χειρότερά μας, θα είμασταν τουλάχιστον 5 άτομα. Σίγουρα δεν κάνουμε τις μαζώξεις που κάναμε παλιότερα (κι αυτό από μόνο του αποτελεί προβληματισμό), αλλά δεν ήταν ότι δεν ερχόταν και κανείς.
Για το οικονομικό, όταν μάζευα εγώ το εννοίκιο, είχα το εξής σύστημα: μια βδομάδα πριν, ανακοίνωνα στο forum ότι την επόμενη Δευτέρα μαζεύουμε το εννοίκιο και βάζαμε συμμετοχές. Μ' αυτόν τον τρόπο, δεν είχε ξεφύγει ποτέ πολύ πάνω απ' τα 5€ το ποσόν και πληρώναμε πάντα το εννοίκιο στην ώρα του. Δε θα κρίνω φυσικά το πως γίνεται το μάζεμα του ποσού τώρα γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι γίνεται, απλά θα αναφέρω αυτό που είχα πει και πριν φύγω, το αυτονόητο δηλαδή, ότι το εννοίκιο θα πρέπει πάσει θυσία να μαζεύεται στην ώρα του για να είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας ΑΝ θέλουμε να συνεχίσουμε να μαζευόμαστε στη λέσχη. Νομίζω σ' αυτό συμφωνούμε όλοι.

Τι γίνεται από εδώ και πέρα:
Σε πρώτη φάση, προφανώς και θα πρέπει να πληρωθούν οι μήνες που δεν έχουν πληρωθεί.
Από εκεί και μετά, ανοίγω ένα poll για να δούμε πόσοι θέλουμε να συνεχίσουμε να μαζευόμαστε εκεί κάθε Δευτέρα με το ποσόν των 5-8€ το μήνα έκαστος και πόσοι δε γουστάρουν πια. Προτείνω να τρέχει μέχρι τα τέλη Αυγούστου (τον Αύγουστο ούτως ή άλλως η ΣΥΜΟΦΕ είναι κλειστή), οπότε και να αποφασίσουμε αν θα πηγαίνουμε ή όχι από Σεπτέμβρη.

Αυτά... cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 3:46 pm
Απάντησα στο σχετικό θέμα και όσον αφορά το οικονομικό 20 ευρώ αναμένουν την αποχώρηση από το πορτοφόλι μου.
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 4:15 pm
Αν ήμουν στην Αθήμα θα ερχόμουν στην συμοφε όπως πάω και στη λέσχη μοτοσυκλετιστών ορεστιάδας και θεσ/νίκης.
Το πρόβλημα κατά την γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει Δ.Σ όπως στα transalp κτλ.Είμαστε πολύ χύμα.
Και βασιζόμαστε στο φιλότιμο και την διάθεση του καθενός να προσφέρει είτε για να το ενοίκιο είτε για να φτιάξει μπλουζάκια είτε οτιδήποτε άλλο.
Drake Ramore
Drake Ramore
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-18
Mηνύματα : 84
Ηλικία : 45
Μοντέλο : XL600V TransAlp
Κράνος : Καμία επιλογή

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 7:14 pm
Να πω την γνώμη μου;
Θα την πω! Very Happy
Και ας είναι οι πιθανότητες του να έρθω στο ΣΥ.ΜΟ.ΦΕ λιγότερες απο όσες να πάει ένας πιγκουίνος στην Αφρική.

Το πρόβλημα είναι οτι το φορυμ δεν ειναι λέσχη. Και δεν το τοποθετώ ως πρόβλημα γενικό αλλά μονο ως προς το συγκεκριμένο θέμα. Κατα τα άλλα καλώς κατα την γνωμη μου δεν είναι λέσχη.

Στο δια ταύτα.
Το χύμα και παρείστικο κλίμα είναι πολύ καλό όταν δεν χρειάζονται χρήματα. Οταν μπαίνει ο παράγοντας αυτός στην μέση αρχίζουν τα προβλήματα. Οσο τα μέλη του φόρουμ είχαν τον αρχικό ενθουσιασμό και μαζεύονταν κάθε εβδομάδα πολλοί στο ΣΥ.ΜΟ.ΦΕ δεν υπήρχε πρόβλημα. Τι είναι να δώσει ο καθένας απο 3-4 ευρω ακόμη και αν δεν πήγαινε όλες τις μέρες; Τιποτα. Κόστος ενός καφέ.

Όταν όμως καταλάγιασε ο ενθουσιασμός (που πάντα συμβαινει, μην ανησυχείτε) και έμειναν 3-4 άτομα να πηγαίνουν κάθε εβδομάδα ή και εβδομάδα παρα βδομάδα, το κόστος ανα άτομο ανέβηκε. Αλλο 3 ευρω και άλλο 20. Και στο φινάλε για ποιον λόγο; Βλέπω την δημοσκόπηση σε άλλο νήμα. Αν όλοι αυτοί που ερωτούνται ήθελαν να έρθουν, δεν θα ερχόντουσαν τόσους μηνες; Ρωτάω σαν απλός παρατηρητής έτσι; Μην παρεξηγηθω. Απλά ακόμη και όταν καλυφθούν τα ενοίκια στην ουσία το πρόβλημα δεν θα λυθεί για τους επόμενους μήνες.

Προσωπικά βλέπω δύο λύσεις.
Η μια είναι σύσταση λέσχης vfr. Απλά πράγματα. Καμια δεκαρια νοματαίοι φτιάχνουν ένα καταστατικό, βάζουν και μια μικρή συνδρομή ετήσια και τέλος. Με 20 ευρω συνδρομή ετήσια καλύπτονται τα έξοδα του χώρου αν η λέσχη έχει τουλάχιστον 50 μέλη. Αν έχει παραπάνω ακόμη καλύτερα.
Θα διοργανώνουν και καμια εκδρομή, θα βγάζουν και κανα μπλουζάκι και όλα μια χαρά. Το καλό με την λέσχη είναι οτι ο βαθμός συσπείρωσης θα μεγαλώσει. Περισσότεροι θα πηγαίνουν στις συναντησεις, περισσότεροι θα ασχολούνται για εκδρομές, περισσότεροι θα "εθελοντίζονται" για διάφορα. Η συσταση λέσχης δημιουργεί πυρήνα...(και αυτό στην πορεία αποδεικνύεται και το μεγάλο πρόβλημα των λεσχών, αλλά αυτό είναι αλλου παπα ευαγγέλιο)
Προσωπικά είμαι κατα των λεσχών, αλλά είναι μια λύση.

Η άλλη λύση είναι η εύρεση χώρου που θα βολεύει σε πρόσβαση, θα έχει πάρκινγκ και θα μπορεί να φιλοξενεί τετοιες παρέες ακόμη και όταν μαζεύονται 20-30 άτομα. Ούτε ενοίκιο, ούτε τίποτα. Πηγαίνουν 2-3 απο το φόρουμ στον μαγαζάτορα και του λένε οτι "εμεις κάθε Δευτέρα θέλουμε να μαζευόμαστε εδω. Θα υπάρξουν μέρες που θα είμαστε 5 και μέρες που θα είμαστε 30. Θέλουμε καλύτερες τιμές απο αυτες που αναγράφει ο τιμοκατάλογός σου. Ψήνεσαι;" Αν ο άνθρωπος έχει λίγο μυαλό θα συμφωνήσει. Και προσέξτε, no strings attached που λέμε και στο χωριό μου. Μας την κάνει μια, μας την κάνει δύο την τρίτη πηγαίνουμε αλλού.

Αυτά προτείνω εγώ απολύτως φιλικά.
Ο Νίκος παραπάνω ανέφερε οτι μεγαλύτερα φόρουμ σαν το moto και το mybike δεν έχουν δικό τους χώρο. Αυτό δεν είναι τυχαίο. Είναι πρόβλημα η μίσθωση χώρου όταν δεν υπάρχει στην ουσία κάποιος επίσημος φορέας απο πίσω που τον μισθώνει. Και είναι πρόβλημα απο πολλές μεριές.

Αντε, καλές αποφάσεις! cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 7:33 pm
Ας γράψω και εγώ την άποψη μου


Προσωπικά, βρίσκω ιδιαίτερα ευχάριστη την παρέα που μαζευόμαστε στον ΣΥΜΟΦΕ, και δεν είμαι από αυτούς που θα ήθελαν να σταματήσει…

Όμως: Χθες ΔΕΝ μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ο τρόπος με τον οποίο, κάποια παιδιά (η μάλλον ένας) από εκεί μέσα, προσπάθησε να εκφράσει το «δικαιολογημένο ΝΑΙ» παράπονο του για την καθυστέρηση των οφειλών.

Δεν δέχομαι σε καμιά περίπτωση πως αφεθηκαν ποτέ πράγματα (καρέκλες – τραπέζια) έξω και αυτό με εξοργίζει να τίθεται ως θέμα.

Προσωπικά (και σαφέστατα όχι ΜΟΝΟ εγώ), ΠΑΝΤΑ μαζεύω και πάντα βοηθώ να αφήσουμε το "μαγαζί" σε τάξη.

Και αυτό γίνεται ΚΑΙ τους τελευταίους 5 μήνες που μπορώ να πω ότι είμαι πιο τακτικός ίσως από ότι παλαιότερα.

Τώρα ΑΝ (λέω ΑΝ) έτυχε ΜΙΑ φορά (και ΑΠΟΚΛΕΙΩ να ήταν περισσότερες) , να μην έμεινα από τους τελευταίους, και ενδεχομένως να ξεχάστηκε κάτι, αυτό θεωρώ απαράδεκτο να αναφέρεται ως θέμα από τους κυρίους εκεί.

Δεν ξεχνώ χαρακτηριστική περίπτωση, πρόσφατα , όταν πήγα μέσα με γεμάτα τα χέρια με 8-9 ποτήρια/μπουκάλια (ναι έχω δουλέψει και γκαρσόνι και έχω εμπειρία Razz ) και η ευγενέστατη να τονίσω κυρία που είναι τελευταία εκεί, με ευχαρίστησε λέγοντας μου πως δεν ήταν αναγκαίο.

Όλα αυτά για να τονίσω πως το «παράπονο» ότι τα παρατάμε έτσι το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και μέγιστη μαλακία .

Τώρα να πάμε στο χθες : Η «επίθεση» που δέχτηκα προσωπικά (και αναρωτιέμαι από πού και ως που Suspect ) για το θέμα της οφειλής, ήταν μάλλον ατυχής ……

Ο μοναδικός λόγος που δεν αντέδρασα όπως συνηθίζω σε παρόμοιες «επιθέσεις» Knupp , ήταν ο σεβασμός κατά κύριο λογο προς τον Νίκο και δευτερευόντως προς τους «επισκέπτες» μας.

Πήγα μέσα, μίλησα με το ένα από τα δυο παιδιά του χώρου, λέγοντας του πως θα το χειριστώ προσωπικά μιλώντας με όλους σας, υποσχέθηκα να ενημερώσω τον "υπεύθυνο", είπα διακριτικά του Παναγιώτη το πρόβλημα (Παναγιώτη επιβεβαίωσε με σε παρακαλώ) λέγοντας του πως θεωρώ πως ΔΕΝ πρέπει να εμπλέξουμε τον Νικόλα (απέχει καιρό για προσωπικούς τους λόγους όπως λέει και δεν θεώρησα "έντιμο" να τον εκθέσουμε) και έλπιζα πως προσωρινά έχω συνεννοηθεί.

Όμως λίγο μετά, ο έτερος υπεύθυνος θεώρησε σωστό να μου την πει, να μου πει (καθόλου διακριτικά) ότι ο Άγγελος δεν απαντά μήνες !!!! στα τηλεφωνήματα του και άλλα πολλά………

Προσωπικά σπάστηκα και ΝΑΙ εξοργίστηκα. Mad


Είχα δηλώσει ΚΑΙ στις πρώτες ανησυχίες του Βάγγου όταν αναχωρούσε αλλά ΚΑΙ εδώ μέσα γραπτώς πως ήμουν (και είμαι) διατεθειμένος να βοηθήσω.

Δεν έγινε και νομίζω πως δεν ήταν από προσωπική μου ευθύνη.

Χθες που είμαστε 6-7 άτομα όλοι και όλοι, με 2 επισκέπτες μέσα σε αυτά , ΔΕΝ νομίζω πως ήταν η κατάλληλη στιγμή να λυθεί το πρόβλημα .

Ο χειρισμός των ανθρώπων εκεί ήταν ακατάλληλος, με ενόχλησε πραγματικά, και νομίζω καλό ήταν να το γνωρίζετε.

Και το λέω γιατί οι υπόλοιποι προφανώς δεν αντιλήφθηκαν τι παίχτηκε, αφού προτίμησα να το κρατήσω για εμενα για το καλό όλων των παρισταμένων Whistle

Παρόλα αυτά και για να μην χαθεί η ευκαιρία της παρέας, είμαι πρόθυμος και να συνεχίσουμε να βρισκόμαστε εκεί (εκτός αν νομίζουμε πως μπορεί να βρεθεί άλλος χώρος) και να βοηθήσω όσο μπορώ για αυτό.


Και για να «μιμηθώ» τον Τάκη, ένα 20ευρώ έχει καβαντζωθεί και από εμενα για τα χρωστούμενα. Wink

Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 7:37 pm
Drake Ramore wrote:Να πω την γνώμη μου;
Θα την πω! Very Happy
.
.
.
.
.
.
Αντε, καλές αποφάσεις! cheers

:_hi: :_hi:
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 8:03 pm
Γεια και χαρα σε ολους. Για να τοποθετηθω και εγω πανω στο θεμα που θεωρω οτι μου αναλογει παραπανω μεριδιο διοτι ανελαβα το ρολο του να συγκεντρωνω το χρηματικο ποσο του ενοικιου:
Σιγουρα οπως ανεφερε ο Βασιλης δεν βρισκομαι καθε Δευτερα στην λεσχη αλλα σιγουρα οι παρουσιες μου δεν ειναι τοσο λιγες που να μην μπορω να διευθετησω την πληρωμη. Η ουσια για μενα ειναι οτι καθε φορα παρουσιας μου τα ατομα στην λεσχη ηταν λιγα για να μην πω ελαχιστα και φυσικα παντα τα ιδια προσωπα.
Ποτε μα ποτε δεν ζητησα πανω απο 5 ευρω απο τον καθενα εστω κιαν δεν μαζευοταν ολοκληρο το ποσο (αν κανω λαθος διορθωστε με) , το περι 4 μηνων θα το επιβεβαιωσω οταν γυρισω απο τις διακοπες μου και εχω στα χερια μου τις αποδειξεις, γιατι θυμαμαι πως ειμαστε ενημεροι ως και τον Μαιο κατι που σημαινει οτι λειπει ο Ιουνιος και ο Ιουλιος (δηλαδη απλα καθυστερηση ενος μηνα) για αυτο ομως θα ηθελα να σιγουρευτω .Για την χρεωση του Αυγουστου να πω την αληθεια δεν το θυμομουν.
Οσο αφορα τις συγκεντρωσεις τους ενος ,δυο ατομων που αναφερει ο Νικος ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες εντοπιζονται μεσα στον Μαιο - Ιουνιο . Την προπερασμενη Δευτερα εφτασα στις 10 και μιση και ηταν κλειστα. Προσωπικα δεν ακολουθησα τον δρομο του Βαγγελη (ισως και λαθος μου) με την μεθοδο του να ποσταρω και να μπουν συμμετοχες ατομων προς συγκεντρωση του χρηματικου ποσου διοτι αισθανομουν παραξενα ειδικα οταν απο τους πρωτους κιολας μηνες σε καθε μου αναφορα για το ενοικιο υπηρχαν γκριματσες και επιφωνηματα απο καποιους μεταξυ αστειου και σοβαρου (...φυσικα προσπαθουσα να τα εκλαβω ως αστεια...)


Πιστευω πως η προταση του Νικου "Το προβλημα της συγκεντρωσης του ενοικιου ειναι δυστυχως συνδεδεμενο με την ελλειψη συμμετοχης." ειναι και αυτο που με εκφραζει απολυτα.

Αυτα τα ολιγα απο μενα, θα επανελθω την ερχομενη βδομαδα που θα βρισκομαι στην Αθηνα , φιλια σε ολους και ολες cheers

'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 8:25 pm
Don John wrote:

......... ότι ο Άγγελος δεν απαντά μήνες !!!! στα τηλεφωνήματα του........



Δεν νομιζω να συνεβει κατι τετοιο....ουτε καποιο pm βρηκα.......... Think
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 8:27 pm
'AGGEVI' wrote:
Don John wrote:

......... ότι ο Άγγελος δεν απαντά μήνες !!!! στα τηλεφωνήματα του........



Δεν νομιζω να συνεβει κατι τετοιο....ουτε καποιο pm βρηκα.......... Think

Αγγελε, φανταζομαι να καταλαβες το νοημα των "θαυμαστικων¨μου Neutral
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

19/7/2011, 8:53 pm
Παίδες τα πράγματα είναι απλά:

Αν θέλουμε και μπορούμε να πηγαίνουμε κάθε μήνα και να πληρώνουμε το ποσό που αναλογεί στο καθένα, χωρίς να δίνουμε δικαιώματα σε κανέναν να μας "τη λέει" για οφειλές, τότε ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Συνεχίζουμε ακάθεκτοι.

Αν είμαστε τόσο λίγοι κάθε φορά που δε μπορούμε να μαζέψουμε το εννοίκιο, γιατί λογικό να μη θέλουμε να πληρώνουμε 10 αντί 5 ευρώ, τότε το παρατάμε και πάμε αλλού.
Για το "αλλού" έχουμε ήδη στο μυαλό μας ιδέες, έχουν πέσει και προτάσεις στο παρελθόν (ειδικά γι αυτό που λέει ο Drake, μας το έχουν προτείνει και από το Πατατράκ), χωρίς νοίκια και ιστορίες, αλλά με τη διαφορά ότι ο χώρος δε θα είναι "δικός μας" και η μπύρα δε θα έχει 2 ευρώ.

Διαλέγουμε και παίρνουμε. Γι αυτό άνοιξα και το poll.


cheers


Υ.Γ. Την προηγούμενη φορά που μίλησα με το Χρήστο έμεινα με την εντύπωση ότι δεν είχε το τηλέφωνό σου Άγγελε. Επίσης Δον δεν ήξερα ότι παίχτηκε "ιστορία" μετά που έφυγα χτες. Τι να πω... απογοητεύομαι. Αλλά από την άλλη, αν μπορούμε πάντα να πληρώνουμε το νοίκι στην ώρα του, δε θα μπορεί κανείς να μας πει τίποτα... Neutral
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

20/7/2011, 12:09 am
Drake Ramore wrote:Να πω την γνώμη μου;
Θα την πω! Very Happy
Και ας είναι οι πιθανότητες του να έρθω στο ΣΥ.ΜΟ.ΦΕ λιγότερες απο όσες να πάει ένας πιγκουίνος στην Αφρική.

................

Αντε, καλές αποφάσεις! cheers


Very Happy γειά σου ρε Απόστολε!

Drake Ramore
Drake Ramore
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-18
Mηνύματα : 84
Ηλικία : 45
Μοντέλο : XL600V TransAlp
Κράνος : Καμία επιλογή

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

20/7/2011, 12:35 am
Γειά σου κι εσένα ρε Νίκο! cheers
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

21/7/2011, 11:55 am
Don John wrote:Πήγα μέσα, μίλησα με το ένα από τα δυο παιδιά του χώρου, λέγοντας του πως θα το χειριστώ προσωπικά μιλώντας με όλους σας, υποσχέθηκα να ενημερώσω τον "υπεύθυνο", είπα διακριτικά του Παναγιώτη το πρόβλημα (Παναγιώτη επιβεβαίωσε με σε παρακαλώ) λέγοντας του πως θεωρώ πως ΔΕΝ πρέπει να εμπλέξουμε τον Νικόλα (απέχει καιρό για προσωπικούς τους λόγους όπως λέει και δεν θεώρησα "έντιμο" να τον εκθέσουμε) και έλπιζα πως προσωρινά έχω συνεννοηθεί.

Τα πράγματα έγιναν όπως τα λέει ο Don.

Όταν γυρίσει ο Άγγελος θα μπουν τα πράγματα σε μια σειρά και ελπίζω να μην καταλήξουμε πάλι σε αυτό το σημείο, να δίνουμε πάτημα σε κάποιους.
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

26/7/2011, 7:29 am
Συναντηση Δευτερας 25 Ιουλιου.

Θα ηθελα να σας ενημερωσω πως κατα την χθεσινη μας συναντηση η παρεα ηταν ολιγαριθμη αλλα ουσιαστικη. Με την καλη διαθεση και σηματικοτατη συνεισφορα των παρεβρισκομενων μπορεσαμε και μαζεψαμε σχεδον δυο μηνων χρηματα , οποτε ουσιαστικα παραμενει η υποχρεωση του Αυγουστου.
Θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια που ηταν εκει.

1) Don John
2) Vasilakos
3) demon
4) Maggelanos
5) Roberto_Diavolo
6) AGGEVI


posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

26/7/2011, 11:37 am
Συγνώμη για τη παρέμβαση...
Τον Αυγουστο θα είναι κλειστά!
Γιατί πρέπει να πληρώσει το φόρουμ ενοίκιο???
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

26/7/2011, 11:58 am
'AGGEVI' wrote:...................................................και μαζεψαμε σχεδον δυο μηνων χρηματα , οποτε ουσιαστικα παραμενει η υποχρεωση του Αυγουστου.




αγαπητοι φιλοι, επιτρεψτε μου να πω εδω, οτι η οφειλη ηταν για 3 μηνες και οχι για 2 και οτι τον ενα μηνα τον πληρωσε απο την τσεπη του ο Αγγελος Suspect

Αυτο θεωρω οτι ΠΡΕΠΕΙ να το γραψω (παρα την επιμονη του Αγγελου για το αντιθετο), ετσι ωστε να το σκεφτουμε καλα (λεω -με) οταν αποφασιζουμε/ψηφιζουμε γιατην συνεχεια η μη της παρουσιας μας στον "χωρο ΣΥΜΟΦΕ" Suspect

kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 47
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

26/7/2011, 7:59 pm
παίδες αν ήμουν μακρυά τις ημέρες που ανοίχτηκε το θέμα, όπως και είμαι μακρυά από την ΣΥΜΟΦΕ για να έρχομαι τις Δευτέρες...παρ' όλα αυτά τη θεωρώ στέκι μου, οπότε δεν έχω πρόβλημα να πληρώνω κι εγώ ένα ποσό κάθε μήνα για το ενοίκιο...αρκεί να μου στείλετε ένα λογαριασμό με πμ...
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

26/7/2011, 9:51 pm
Επειδή χτες ήμουν εκτός Αθήνας έχω στείλει ΠΜ στον Άγγελο για ένα λογαριασμό. :_hi:
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

27/7/2011, 9:22 pm
Λογαριασμό πλιιιζ... Smile Smile Smile
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

28/7/2011, 9:51 am
Vvag wrote:Λογαριασμό πλιιιζ... Smile Smile Smile

Έφτασεεειιι.

1 χωριάτικη
1 πατάτες
1 τζατζίκι
1/2 κιλό πα'ι'δάκια
4 μπύρες

38,30 όλα μαζί.

Φρουτάκια να φέρω???

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

28/7/2011, 10:02 am
DENTOCOP wrote:
Vvag wrote:Λογαριασμό πλιιιζ... Smile Smile Smile

Έφτασεεειιι.

1 χωριάτικη
1 πατάτες
1 τζατζίκι
1/2 κιλό πα'ι'δάκια
4 μπύρες

38,30 όλα μαζί.

Φρουτάκια να φέρω???

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa

Φρουτάκια???
Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcQJkbEcRVLv__hT_pwO_xoICh1bLuRjP1DYyN4Wj8ZHMGxLiWA21g
Stupid2
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

28/7/2011, 6:59 pm
DENTOCOP wrote:
Vvag wrote:Λογαριασμό πλιιιζ... Smile Smile Smile

Έφτασεεειιι.

1 χωριάτικη
1 πατάτες
1 τζατζίκι
1/2 κιλό πα'ι'δάκια
4 μπύρες

38,30 όλα μαζί.

Φρουτάκια να φέρω???

naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa naaa


Έχουμε απεργία και γεμίζουμε τον χρόνο μας σπαμάροντας; fight3 Και επίσης αυτό που έφερες είναι δελτίο παραγγελίας.
Που είναι το ΑΦΜ; Πως θα βάλω την απόδειξη στη φορολογική μου δήλωση; confused2
Το κουβέρ το ξέχασες ή το κατήργησες; confused2
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ - Page 10 Empty Re: Ενοίκιο Λέσχης ΣΥΜΟΦΕ

8/11/2011, 2:01 pm
Ζήλεψα σκατόπαιδα!!

Ναι ναι, παρτάτσι, και να μαζέψουμε και εννοικιάτσι για το Νοέμβριο... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Να με ενημερώσουν μόνο οι ιθύνοντες αν έχουμε χρωστούμενο κάνα μήνα παραπάνω...

Συμμετοχές για το εννοίκιο:

1. Vvag
2.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum