Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

+17
Epivainousa
tomakos
Them1s xXx
laume
S.W.
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Don John
demon
Postman
ΗΛΙΑΣ
Ταξιδευτής
vasilakos
nikos-ex victor
Vvag
DENTOCOP
Caracal
antoineBiscione
21 posters
Go down
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

28/11/2010, 10:52 pm
Καλησπέρα,

Όπως ανέφερα και σε άλλο νήμα υπάρχει ένα πρόβλημα με το μηχανάκι μου το οποίο εμφανίστηκε μεσάνυχτα της 2ης ημέρας που το πήρα και πριν αρχίσω τα μαζέματα στην μηχανή. Επανελλημένα μετά μυρίζει κάτι σαν καμμένο λάστιχο, πλαστικό δεν ξέρω κι εγώ ακριβώς. Θα έλεγα ότι είναι αρκετά έντονο μιας και γίνεται αντιληπτό ακόμα και σε μικρή στάση π.χ. φανάρι. Η μυρωδιά προέρχεται θα έλεγα από κάτω από το ρεζερβουάρ και πιο έντονα από την δεξιά μεριά. Έλεγχξα ανορθωτή και είναι μια χαρά (δεν υπερθερμένεται), οι λαιμοί των εξατμίσεων δεν έχουν λάδια από την πρόσφατη αλλαγή κι ούτε κ' κάποια ακαθαρσία που να δικαιολογεί αυτή την αναθυμίαση. Τα υγρά των ψυγείων επίσης τ'αλλαξα κι έκανα κι εξαέρωση, όπως επίσης έσφιξα και όσες βίδες κρατάνε τους σχετικούς σωλήνες, προληπτικά. Οι πλεξούδες επίσης δείχνουν να είναι εντάξει (δεν πρόσεξα κάποια φίσα καμένη ή να μην κάνει καλά επαφή).
Τα τελικά των εξατμίσεων είναι οκ επίσης και βέβαια δεν είναι από εκεί που προέρχεται αυτή η μυρωδιά. Θα το δω το ζήτημα βέβαια αύριο με την αντιπροσωπεία το απόγευμα, αλλά θα ήθελα και την δικιά σας γνώμη, κι αν έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιο από εσάς.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

28/11/2010, 11:37 pm
Απότι κατάλαβα είσαι ο τύπος που αγόρασε ένα VFR και αντί να το χαρεί, ανησυχεί για ανύπαρκτα προβλήματα, και κάθεται και γράφει νήματα πως ΘΑ βγάλει για παράδειγμα τις βίδες να τις γυαλίσει....

Στα'πα και πιο απαλά στο άλλο σου νήμα, αλλά μάλλον το έκανες οδοντόνημα τελικά....

Όλο δικό σου, μπας και ξεκολλήσεις

http://psychologein.sciblogs.net/2009/11/01/somatoform/
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 12:19 am
Velociraptor wrote:, αλλά μάλλον το έκανες οδοντόνημα τελικά.... πήρα πάσα. Razz



Μήπως έφαγε τίποτα και τον πείραξε,και απο κει είναι η μυρωδιά???? Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 2:30 am
Αφήστε το παιδί ρε παλιάνθρωποι!!! lol! lol! lol!
Μην τους παρεξηγείς, κατά βάθος είναι καλά παιδιά (πολύ βάθος όμως)... Razz Razz Razz

Λέω εγώ τώρα (μια ιδέα), μήπως μπήκε πουθενά κανένα έντομο και σιγοψήνεται σε χαμηλή φωτιά κάπου στα ενδότερα;
Πόσα χλμ έχει η μηχανή; Εγώ όταν την αγόρασα (αλλά για τα πρώτα 1000 χλμ περίπου - φαντάζομαι πως έχεις περισσότερα) μύριζε πολύ έντονα κάποια μυρωδιά, αλλά μιλάμε πως ήταν ολοκαίνουρια η μηχανή, μέχρι να πάρουν βράση ( Razz ) τα πάντα, είχε μια χαρακτηριστική μυρωδιά καινούριου κινητήρα (σα "πλαστικίλα").

Πάντως εγώ αν τα έβλεπα όλα φυσιολογικά, δε θα ανησυχούσα στη θέση σου...
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:48 am
Vvag wrote:Αφήστε το παιδί ρε παλιάνθρωποι!!! lol! lol! lol!
Μην τους παρεξηγείς, κατά βάθος είναι καλά παιδιά (πολύ βάθος όμως)... Razz Razz Razz

Λέω εγώ τώρα (μια ιδέα), μήπως μπήκε πουθενά κανένα έντομο και σιγοψήνεται σε χαμηλή φωτιά κάπου στα ενδότερα;
Πόσα χλμ έχει η μηχανή; Εγώ όταν την αγόρασα (αλλά για τα πρώτα 1000 χλμ περίπου - φαντάζομαι πως έχεις περισσότερα) μύριζε πολύ έντονα κάποια μυρωδιά, αλλά μιλάμε πως ήταν ολοκαίνουρια η μηχανή, μέχρι να πάρουν βράση ( Razz ) τα πάντα, είχε μια χαρακτηριστική μυρωδιά καινούριου κινητήρα (σα "πλαστικίλα").

Πάντως εγώ αν τα έβλεπα όλα φυσιολογικά, δε θα ανησυχούσα στη θέση σου...


Thumbsup μια από τα ίδια........"ψήνονται σε θερμοκρασία λειτουργίας"!!!
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 8:20 am
VVag μπορεί να είναι και αυτό ή κανά καμμένο χαρτάκι στις εξατμίσεις παρόλο που δεν το πρόσεξα. Αυτό που έκανε σε 'σένα, ναι ήτανε λόγω καινουργίλαςSmile, εμένα όμως είναι στις 16900 km και το 'κανε την δεύτερη μέρα που το πήρα γι' αυτό κι ανησυχώ. Είδωμεν στην πορεία.

Velociraptor, την προηγούμενη φορά είπα να κάνω τον κινέζο και ν' αφήσω ασχολίαστο τον τρόπο σου αλλά πλέον δεν... Επανελημμένα χλευάζεις όποιαδήποτε απορία κάνω κι ότι γράψω γενικώς. Έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου; Επί προσωπικού σίγουρα όχι μιας και δεν γνωριζόμαστε, η καταγωγή μου ίσως; Ξέρεις εζησα 5,5 χρονάκια στην Ελλάδα και είδα φρούτα και φρούτα. Από ανθρώπους μάλαμα και χρυσή καρδούλα μέχρι τυπάκια που με το που άκουγαν "Κύπριος" συμπεριφερόντουσαν αλλοπρόσαλα. Προσπαθείς μήπως ν' αναδειχτείς με κάποιο τρόπο δημόσια; Κάνε μια μ@λ@κία άμα είναι και βγες στα κανάλια , κάτι τέτοια τα κυνηγάνε. Τέλος ρίξε μια ματιά εδώ http://www.infogenesis.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=140 και κοίτα να βελτιωθείς για το δικό σου καλό όχι για κανά άλλον. Φιλική συμβουλή ε..;
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 8:42 am
Καλημερα στην Κυπρο.
Η μυρωδια σιγουρα αναδιδεται καπου γυρω απ τις εξατμισεις,γιατι μονο εκει οι θερμοκρασιες ειναι μεγαλες για να καψουν καποιο πλαστικο,και οχι χαρτι..
Ριχνωντας μια πολυ προσεκτικη ματια κατα μηκος,απ τις εξαγωγες εως τα τελικα,αν η μυρωδια επιμενει σιγουρα κατι θα βρεις που ναχει καει η στραβωσει απ τη θερμοκρασια,βεβαια καποια σημεια ειναι δυσκολο να τα δεις..καλη τυχη. Smile

Υγ.Αν βρεις κατι γραψε να ξερουμε και εμεις.
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 9:21 am
Καλημέρα στην ΕλλαδίτσαSmile.

Βασίλη (σωστά το λέω;) είχα λύσει το μισό μηχανάκι πρόσφατα και δεν πρόσεξα κάτι στις εξατμίσεις, αυτός είναι κι ένας λόγος που ψιλοαγχώθηκα. Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην είδα απλά εγώ κάτι και να είμαι ειλικρινής αυτό εύχομαι. Η μυρωδιά έρχεται από το ρεζερβουάρ και την σέλα κάτω οπότε θα πρέπει να κοιτάξω και την ασφαλειοθήκη, που δεν την κοίταξα. Εννοείται μόλις βρω κάτι θα ενημερώσω να έχετε υπόψιν σας. Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 239426
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 9:52 am
antoineBiscione wrote:VVag μπορεί να είναι και αυτό ή κανά καμμένο χαρτάκι στις εξατμίσεις παρόλο που δεν το πρόσεξα. Αυτό που έκανε σε 'σένα, ναι ήτανε λόγω καινουργίλαςSmile, εμένα όμως είναι στις 16900 km και το 'κανε την δεύτερη μέρα που το πήρα γι' αυτό κι ανησυχώ. Είδωμεν στην πορεία.

Velociraptor, την προηγούμενη φορά είπα να κάνω τον κινέζο και ν' αφήσω ασχολίαστο τον τρόπο σου αλλά πλέον δεν... Επανελημμένα χλευάζεις όποιαδήποτε απορία κάνω κι ότι γράψω γενικώς. Έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου; Επί προσωπικού σίγουρα όχι μιας και δεν γνωριζόμαστε, η καταγωγή μου ίσως; Ξέρεις εζησα 5,5 χρονάκια στην Ελλάδα και είδα φρούτα και φρούτα. Από ανθρώπους μάλαμα και χρυσή καρδούλα μέχρι τυπάκια που με το που άκουγαν "Κύπριος" συμπεριφερόντουσαν αλλοπρόσαλα. Προσπαθείς μήπως ν' αναδειχτείς με κάποιο τρόπο δημόσια; Κάνε μια μ@λ@κία άμα είναι και βγες στα κανάλια , κάτι τέτοια τα κυνηγάνε. Τέλος ρίξε μια ματιά εδώ http://www.infogenesis.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=140 και κοίτα να βελτιωθείς για το δικό σου καλό όχι για κανά άλλον. Φιλική συμβουλή ε..;

Εχεις ξεφύγει τελείως!!!! Cool
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 9:55 am
Μάλλον θα φταίνε οι μυρωδιές και οι αναθυμιάσεις!!! Wacko Wacko Wacko crrazy crrazy crrazy

vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 10:09 am
Καλα το εγραψες..Βασιλης Smile
Η ασφαλειοθηκη ειναι μπροστα δεξια και πανω, πριν τα φωτα,εχει ενα καπακι με 3 αλλεν βιδες.
Κατω απ τη σελα δες για κανα καλωδιο εκει κοντα στη μπαταρια και γυρω απ αυτην,μηπως αναψε,εμενα το επαθε και το εφτιαξα μονος μου Smile αλλα εμενα ειναι 02 μον.παντως εκει γυρω απ το κουτι της μπαταριας ειναι ενα κοκκινο καλωδιο δες το.
Και κατω, εμπρος απ το αμορτισερ που ειναι η εξαγωγες και καινε πολυ ριξε μια ματια μηπως κατι εκει εφαπτεται κατα λαθος.
Τα λεμε.
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 10:19 am
Δεν μου λες ρε Dentocop κάτι: Ακόμα και να είχα ξεφύγει δεν απευθύνθηκα σε 'σενα, θεώρησα ένα καλό αστείο (αν και λιγάκι κακόγουστο) αυτό που είχες παράθεσει ψες. Παρόλα ταύτα βλέπω να πήρες την σκυτάλη και οι ειρωνείες και οι χλευασμοί να μην έχουν τελειωμό σ' ένα απλό ερώτημα που έχει κάποιο νέο μέλος, και που δεν υποχρεούται κάποιος ν' απαντήσει.

Νομίζω καλό είναι εδώ να βάλω μια τελεία, στο ζήτημα γιατί με το να λέω, να λέτε και ν' απαντάει ο ένας στον άλλο με χλευασμούς κλπ, το μόνο που θα καταφέρουμε είναι διαταραχή της κοινότητας του vfrh.net το οποίο θεωρώ αξιόλογο διαδικτυακό χώρο και είναι κρίμα και άδικο. Κάποιοι κοπίασαν για να δημιουργήσουν μια τέτοια κοινότητα, ας σεβαστούμε τον κόπο τους αν μη τι άλλο...
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 10:21 am
vasilakos wrote:Καλα το εγραψες..Βασιλης Smile
Η ασφαλειοθηκη ειναι μπροστα δεξια και πανω, πριν τα φωτα,εχει ενα καπακι με 3 αλλεν βιδες.
Κατω απ τη σελα δες για κανα καλωδιο εκει κοντα στη μπαταρια και γυρω απ αυτην,μηπως αναψε,εμενα το επαθε και το εφτιαξα μονος μου Smile αλλα εμενα ειναι 02 μον.παντως εκει γυρω απ το κουτι της μπαταριας ειναι ενα κοκκινο καλωδιο δες το.
Και κατω, εμπρος απ το αμορτισερ που ειναι η εξαγωγες και καινε πολυ ριξε μια ματια μηπως κατι εκει εφαπτεται κατα λαθος.
Τα λεμε.

Ευχαριστώ Βασίλη, θα τα δω το απόγευμα άμα είναι και θα ενημερώσω ανάλογα...
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 10:22 am
Καλά το πας,σε καλό δρόμο είσαι.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 3:55 pm
Φιλε Αντωνη εγω δεν εχω να προσθεσω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης, αλλα θα αναφερθω στα του Velicoraptor. Ο συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι εριστικος και εχει επανηλλημενα ερθει σε ρηξη με αρκετα ατομα εδω μεσα προσβαλλοντας τα, γιατι πολυ απλα δεν ξερει να συμπεριφερεται σαν ανθρωπος.
Θελω να σε παρακαλεσω πολυ να χαλαρωσεις και να μην τα παιρνεις ολα τοσο τοις μετρητοις. Πιστεψε με ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει καποιο προβλημα με το απο που εισαι, ουτε στην φυλανε στη γωνια για καποιο λογο. Ο Dentocop ειναι απο τα πιο αξιολογα ατομα που θα μπορουσε να γνωρισει κανεις και ενας γλυκυτατος ανθρωπος.

ΥΓ. Velociraptor, μεχρι τωρα κανω υπομονη αλλα την επομενη φορα που θα δημιουργησεις καποιο προβλημα και θα μιλησεις ασχημα σε καποιο μελος αναιτια θα υπαρξουν επιπτωσεις, και ο νοων νοειτω. ΜΗΝ με αναγκασεις να ερθω σε αυτη τη θεση...

Carry on.
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 4:22 pm
Νίκο, στην συγκεκριμένη φάση η επίθεση στον Ράπτορα είναι άδικη.Δεν έθιξε ποτέ κανέναν ούτε για καταγωγή,ούτε για γλώσσα,ούτε για κοινωνική θέση-κατάσταση.Μόνο για μηχανικά μιλάει.

Είπε : μην αγχώνεσαι με παπαρίτσες,το μηχανάκι γ@μ@ει ,ακόμα δεν το πήρες το... "ξεσκονίζεις".Όχι με αυτά τα λόγια αλλά με αυτό το νόημα. Wink
Αντί να κάτσω να ακούσω αυτά που λέει,με νοιάζει πως τα λέει??
Και οi gasoil ,gabadoo (ως γνώστες σας χρησιμοποιώ στο παράδειγμα Respect ) κάπως έτσι ίσως αντιδρούσαν στα πολλά.

Εγώ στράβωσα στα περι καταγωγής και καλούς-κακούς Έλληνες (ανθρώπους συμπληρώνω εγω).Τουλάχιστον άστοχη τοποθέτηση.
Οι παπαριές για τα κανάλια απλώς ολοκλήρωσαν το...παραλήρημα.
Βέβαια νέος είναι , v-tec έχει, θα μάθει.-ελπίζω. Whistle

ΑΥΤΑ απο εμένα,ότι του αρέσει ας το κρατήσει και τα άλλα ας τα πετάξει.
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 5:03 pm
Ταξιδευτής wrote:Φιλε Αντωνη εγω δεν εχω να προσθεσω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης, αλλα θα αναφερθω στα του Velicoraptor. Ο συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι εριστικος και εχει επανηλλημενα ερθει σε ρηξη με αρκετα ατομα εδω μεσα προσβαλλοντας τα, γιατι πολυ απλα δεν ξερει να συμπεριφερεται σαν ανθρωπος.
Θελω να σε παρακαλεσω πολυ να χαλαρωσεις και να μην τα παιρνεις ολα τοσο τοις μετρητοις. Πιστεψε με ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει καποιο προβλημα με το απο που εισαι, ουτε στην φυλανε στη γωνια για καποιο λογο. Ο Dentocop ειναι απο τα πιο αξιολογα ατομα που θα μπορουσε να γνωρισει κανεις και ενας γλυκυτατος ανθρωπος.

ΥΓ. Velociraptor, μεχρι τωρα κανω υπομονη αλλα την επομενη φορα που θα δημιουργησεις καποιο προβλημα και θα μιλησεις ασχημα σε καποιο μελος αναιτια θα υπαρξουν επιπτωσεις, και ο νοων νοειτω. ΜΗΝ με αναγκασεις να ερθω σε αυτη τη θεση...

Carry on.
... Thumbsup Thumbsup o DENTOCOP.. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΝΑΖΙΙΙ.. Crying or Very sad Crying or Very sad ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡ. ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥς δηλ. και αλλους εχω μιλησει τηλ.χωρις να τους εχω ακομη δει.ειναι ωραια ρε μαγκες η παρεα μας μην χαλαμε της καρδιες μας . και αν εσυ νικο σαν πως το λενε αρχηγος με τα πολλα αστερια ,πρεπει να κανεις κατι προς καλο του σαιτ και ολον γενικα να το κανεις ,μιας και εισαι ο δημιουργος αν δεν κανω λαθος . εχω αρχισει και στραβωνο με διαφορα μεσα και με αποτελεσμα να απομακρυν. χωρις να το θελω. ειμαστε μια ωραια τρελη παρεα σας φιλω και θελω μακαρι να σας ξαναδω ολους μαζι με τα VFR ΡΑΚΙΑ ΜΑΣ. YΓΕΙΑ .ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ. Bye
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 5:03 pm
Κάθομαι και διαβάζω και θα σας πω και εγω την άποψη μου σας αρέσει δεν σας αρέσει….

Η πλακά εχει την ανοχή της και είναι σεβαστή μέχρι ενός σημείου , μετα γίνετε μ@λ@κια!!!

Το παλικάρι από την Κυπρο δεν το ξέρει κανένας μας, δεν μας ξέρει, και θα πρέπει να είμαστε λίγο περισσότερο προσεχτικοί σε αυτά που λεμε, και στον καθενα που μπαίνει εδώ να ρωτήσει κάτι!!!

Η πλάκα και τα πειράγματα είναι για μας που γνωριζόμαστε!!!

Το αν πετάς ένα σύνδεσμο που να παραπέμπει σε ψυχολογικές διαταραχές είναι τουλάχιστον προσβλητικό για κάποιον!!!


DENTOCOP wrote:

Εχεις ξεφύγει τελείως!!!! Cool

Μια χαρα τα λεει!!!!


Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις και απορίες, αυτές οι χαζες απορίες δημιούργησαν τα μηχανήματα που χαίρεστε τώρα!!!





ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 5:18 pm
postmankav wrote:Κάθομαι και διαβάζω και θα σας πω και εγω την άποψη μου σας αρέσει δεν σας αρέσει….

Η πλακά εχει την ανοχή της και είναι σεβαστή μέχρι ενός σημείου , μετα γίνετε μ@λ@κια!!!

Το παλικάρι από την Κυπρο δεν το ξέρει κανένας μας, δεν μας ξέρει, και θα πρέπει να είμαστε λίγο περισσότερο προσεχτικοί σε αυτά που λεμε, και στον καθενα που μπαίνει εδώ να ρωτήσει κάτι!!!

Η πλάκα και τα πειράγματα είναι για μας που γνωριζόμαστε!!!

Το αν πετάς ένα σύνδεσμο που να παραπέμπει σε ψυχολογικές διαταραχές είναι τουλάχιστον προσβλητικό για κάποιον!!!


DENTOCOP wrote:

Εχεις ξεφύγει τελείως!!!! Cool

Μια χαρα τα λεει!!!!


Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις και απορίες, αυτές οι χαζες απορίες δημιούργησαν τα μηχανήματα που χαίρεστε τώρα!!!





εισα ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ... ΑΛΑΝΗ ε ταχυδρομε ποτε θα σε βρω 1 vfr . και μια καλη κοπελα να σε κανω ανθρωπο αλητη ... I love you I love you I love you
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 5:40 pm
Διαβάζω και γω το θέμα από το πρωί και μου κάνει εντύπωση που μια τέτοια χαμηλού επιπέδου επίθεση σε ένα νέο μέλος και πολύ περισσότερο από μιά ξένη χώρα, έχει μείνει ουσιαστικά χωρίς απάντηση από τους περισσότερους. Δε συνηθίζω να ρίχνω λάδι στη φωτιά και συνήθως σε παρεξηγήσεις είμαι από ουδέτερος μέχρι αδιάφορος, αλλά νομίζω πως αυτό ξεπερνάει τα όρια που έχουν τεθεί στο forum και θαπρεπε οι δυο φίλοι τουλάχιστον να ανακαλέσουν, αντί να προσπαθούν να βρουν φτηνές δικαιολογίες. Δεν κατάλαβα από που, ο κάθε velociraptor, αντλεί το δικαίωμα να πει σε κάποιον, ποιος είναι ο "σωστός" τρόπος να ευχαριστηθεί τη μηχανή του, και επιπλέον να τον στείλει και στον ..ψυχίατρο!! Πραγματικά έχω πάθει πλάκα με την αγένεια και των δύο.
Κι όσο για τα περί διευθέτησης στο μέλλον αν επαναληφθεί, σε λίγο θα μετράμε τις επαναλήψεις εις τη νιοστή...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 6:07 pm
Σπύρο, το θέμα "Velociraptor" το συζητήσαμε εκτενέστατα σε άλλο thread (όπου το σκίσαμε κι αυτό). Αν κάποιος "πρέπει" να μιλήσει (εκτός από τους 2 που αφορά αποκλειστικά το θέμα) είναι ο admin, όπως και το έκανε. Νομίζεις ότι θα βγει κάποια άκρη αν αρχίσουμε όλοι να αντιδράμε και να λέμε τη γνώμη μας; Αφού τα' χουμε ξαναπεί και άκρη δεν έχει βγει! Εδώ το έκλεισε το θέμα ο ίδιος ο Αντώνης, με το 3ο του post και καθόμαστε τώρα, λέμε τα ίδια πράγματα και για μία ακόμη φορά ξεφεύγουμε απ' το θέμα μας. Για μένα, αν κάποιος θέλει να πει κάτι σε κάποιον, μπορεί να το κάνει με πμ, γιατί πρέπει να το κάνουμε λαϊκό δικαστήριο ακόμα κι αν έχουμε δίκιο σ' αυτό που λέμε;

Think
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 6:21 pm
Βαγγελη, εδω βλεπω οτι υπαρχει ενα μεγαλυτερο θεμα απο το συγκεκριμενο, με πολλα παιδια να εχουν ξενερωσει/απεχουν/whatever για διαφορους λογους που δεν υπεπεσαν της αντιληψης μου. Αν και εχω αρχισει να καταλαβαινω καποια πραγματα θα ηθελα να συνεχιστει η συγκεκριμενη συζητηση λιγο ακομα γιατι νομιζω οτι ειναι καιρος για ενα καλο "καθαρισμα"...
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:13 pm
Να μου επιτρέψετε μιας κ' απ' ότι βλέπω αποτέλεσα αφορμή για την όλη συζήτηση.

Dentocop: Στράβωσες για τα κανάλια, τις καταγωγές τους ανθρώπους, εγώ δεν στράβωσα να με παραπέμπει ο άλλος σε ιστοσελίδα για άτομα με διαταραγμένη ψυχική προσωπικότητα χωρίς λόγο; Αν είναι δυνατόν. Μια ερώτηση έκανα γιατί να βρωμάει κάτι καμένο που δεν είναι καθόλου φυσιολογικό, ζήτησα απόψεις και γνώμεις για ένα πρόβλημα και ο "ειδικός", διέγνωσε ότι έχω ψυχολογικά προβλήματα κι αντ' αυτού εσύ το θεώρησες φυσιολογικό. Τι να πω κι εγώ... Shocked Δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Πραγματικά μέχρι τώρα (πριν κάνω είσοδο δηλ στο vfrh.net) αναρωτιόμουνα τι γίνεται εδώ και δεν ξέρω κι εγώ τι. Δεν έχω κάτι μαζί σου ε, να το ξεκαθαρίσω αυτό, απλά μ' ενόχλησε η στάση σου. Αν διαβάσεις τα σχετικά μ' εμένα νήματα και προσέξεις πως μίλησε ο "ειδικός", πιστεύω θα καταλάβεις... Smile

Ταξιδευτή: Απ' ότι πρόσεξα είσαι ο διαχειριστής του χώρου. Αφενός χάρηκα με την επέμβαση σου, αφετέρου όμως στεναχωρέθηκα για τ' ότι φτάσαμε εώς εδώ και χρειάστηκε η δικιά σου επέμβαση για τα αυτονόητα. Πιστέυω όλοι είναι ενήλικες εδώ και ώριμοι, οπότε καλό θα ήταν να μην εκμεταλλευόμαστε την απροσωπία που μας δίνει μια οθόνη κ ένα πληκτρολόγιο.

Λυπάμαι για την όλη κατάληξη πάντως. Πραγματικά έψαξα και βρήκα μια ελληνόφωνη κοινότητα για το είδος όχι τόσο λόγω γλώσσας, (τα αγγλικά μου ειναι πολύ καλά), όσο το γεγονός ότι έζησα στην Ελλάδα 5,5 χρόνια και έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις από κει, όπως επίσης πολλούς φίλους και φίλες. Ένας επιπλέον λόγος να νιώθω πιο Έλληνας από τον όποιοδήποτε Κύπριο μετά τις εμπειρίες μου. Στην τελική έκανα εγγραφή για κουβεντούλα, φιλία κι αλληλοβοήθεια. Αυτό είναι το πνέυμα και η φιλοσοφία ένος φόρουμ και αυτό είναι που δυστυχώς δεν έχουν κάποιοι καταλάβει...
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:19 pm
Βαγγέλη θα προτιμούσα έκτακτο στρατοδικείο καλύτερα.. αλλά πέρα απ την πλάκα, κάτι που επαναλαμβάνεται συνήθως παγιώνεται και στο τέλος συνηθίζεται κιόλας. Δεν ξέρω αν χρειάζεται στρατοδικείο ή λαοδικείο. Εγώ θα προτιμούσα να το καταλάβει πρώτα ο ίδιος και να ζητήσει και μια συγνώμη μετά απ το παιδί, τόσο απλά.
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:31 pm
Το αλλο με τον Τοτο, το ξερεις????
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:34 pm
postmankav wrote:Κάθομαι και διαβάζω και θα σας πω και εγω την άποψη μου σας αρέσει δεν σας αρέσει….

Η πλακά εχει την ανοχή της και είναι σεβαστή μέχρι ενός σημείου , μετα γίνετε μ@λ@κια!!!

Το παλικάρι από την Κυπρο δεν το ξέρει κανένας μας, δεν μας ξέρει, και θα πρέπει να είμαστε λίγο περισσότερο προσεχτικοί σε αυτά που λεμε, και στον καθενα που μπαίνει εδώ να ρωτήσει κάτι!!!

Η πλάκα και τα πειράγματα είναι για μας που γνωριζόμαστε!!!

Το αν πετάς ένα σύνδεσμο που να παραπέμπει σε ψυχολογικές διαταραχές είναι τουλάχιστον προσβλητικό για κάποιον!!!


DENTOCOP wrote:

Εχεις ξεφύγει τελείως!!!! Cool

Μια χαρα τα λεει!!!!


Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις και απορίες, αυτές οι χαζες απορίες δημιούργησαν τα μηχανήματα που χαίρεστε τώρα!!!






Respect
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 7:52 pm
επιλυση προβληματων.



Last edited by ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ on 29/11/2010, 9:32 pm; edited 2 times in total
S.W.
S.W.
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-04
Mηνύματα : 203
Ηλικία : 104
Μοντέλο : vfr800 abs
Κράνος : HJC

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 8:04 pm
antoineBiscione wrote:Καλησπέρα,

Όπως ανέφερα και σε άλλο νήμα υπάρχει ένα πρόβλημα με το μηχανάκι μου το οποίο εμφανίστηκε μεσάνυχτα της 2ης ημέρας που το πήρα και πριν αρχίσω τα μαζέματα στην μηχανή. Επανελλημένα μετά μυρίζει κάτι σαν καμμένο λάστιχο, πλαστικό δεν ξέρω κι εγώ ακριβώς. Θα έλεγα ότι είναι αρκετά έντονο μιας και γίνεται αντιληπτό ακόμα και σε μικρή στάση π.χ. φανάρι. Η μυρωδιά προέρχεται θα έλεγα από κάτω από το ρεζερβουάρ και πιο έντονα από την δεξιά μεριά. Έλεγχξα ανορθωτή και είναι μια χαρά (δεν υπερθερμένεται), οι λαιμοί των εξατμίσεων δεν έχουν λάδια από την πρόσφατη αλλαγή κι ούτε κ' κάποια ακαθαρσία που να δικαιολογεί αυτή την αναθυμίαση. Τα υγρά των ψυγείων επίσης τ'αλλαξα κι έκανα κι εξαέρωση, όπως επίσης έσφιξα και όσες βίδες κρατάνε τους σχετικούς σωλήνες, προληπτικά. Οι πλεξούδες επίσης δείχνουν να είναι εντάξει (δεν πρόσεξα κάποια φίσα καμένη ή να μην κάνει καλά επαφή).
Τα τελικά των εξατμίσεων είναι οκ επίσης και βέβαια δεν είναι από εκεί που προέρχεται αυτή η μυρωδιά. Θα το δω το ζήτημα βέβαια αύριο με την αντιπροσωπεία το απόγευμα, αλλά θα ήθελα και την δικιά σας γνώμη, κι αν έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιο από εσάς.


Φιλε το ιδιο πραμα εχω παρατηρισει κεγω οταν οδηγω για πολυ ωρα σε περιβαλλον με υγρασια και με κουφοβραση η και με βροχη!
Η μυρωδια οντος ερχετε απο τις εξατμισεις που δεν νομιζω οτι ειναι ντε και καλα το ''προβλημα'' σαυτες!
Ας πουμε το καλοκαιρι εκανα μεσα στη ζεστη καμια 14αρα.000 χλμ. μονοκοπανια και δεν παρατηρισα κατι!
Εχεις παρατηρισει κεσυ οτι μυριζει συγκεκριμενη εποχη?
Κουφο οντος αλλα σημβαινει και σεμενα!
laume
laume
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-31
Mηνύματα : 713
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda CBF 250!!!
Κράνος : HJC Samurai MC1

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 8:39 pm
επιλυση προβληματων


Last edited by laume on 29/11/2010, 9:55 pm; edited 1 time in total
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008 Empty Re: Παράξενη μυρωδιά σε VFR 2008

29/11/2010, 8:42 pm
laume wrote:Νίκο...

σε πρώτη φάση αυτό που έχω να πω είναι να φτιάξεις ένα θέμα στο "σχετικά με το VFRh" και να συνεχιστεί εκεί αυτή η συζήτηση που καλό είναι να συνεχιστεί
και να καθαριστεί το θέμα του Αντώνη που στο κάτω κάτω θέλει να λύσει το θεματάκι που αντιμετωπίζει.

Αντ'αυτού λύνουμε εμείς τα θέματα του φόρουμ μέσα στο δικό του thread...
Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό
Thumbsup Thumbsup I love you I love you I love you I love you love3
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum