Go down
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

26/8/2018, 2:04 am
Καλησπέρα σ' όλους,
πρόσφατα απέκτησα και τη δική μου VFR 800 vtec μοντέλο του 2003. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: ενώ η μηχανή δουλεύει κανονικά, μερικές φορές νεκρώνει όλο το ηλεκτρικό κύκλωμα και σβήνει... κατόπιν συνομιλίας με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη με ενημέρωσε ότι αυτό συμβαίνει κάπου κάπου και ότι κουνώντας την φίσα διαγνωστικού (κίτρινου χρώματος με πράσινα καλώδια ,που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά κάτω από το τιμόνι μέσα στο φέρινγκ) επανέρχεται και όλα δουλεύουν κανονικά. Αυτό το διαπίστωσα κ εγώ. Βάζοντας σε λειτουργία τον κινητήρα και κουνώντας την παραπάνω φίσα πέφτει το ρεύμα στη μηχανή, το οποίο επανέρχεται πάλι με κούνημα της φίσας. Αυτό που μπορώ να υποθέσω, παρότι δεν είμαι ειδικός, είναι ότι υπάρχει θέμα με τη συγκεκριμένη φίσα και ότι δημιουργείται κάποιο βραχυκύκλωμα που προκαλεί το πρόβλημα. Αυτό δε συμβαίνει πάντα, αλλά μπορεί μία στις 3 να συμβεί ή και όχι, γεγονός που δημιουργεί αβεβαιότητα για τη αξιοπιστία της μηχανής, για το αν θα με αφήσει οποιαδήποτε στιγμή...
Πριν την πάω στην αντιπροσωπεία ή σε κάποιον ειδικό, έχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση η παραπάνω φίσα να είναι ελαττωματική και να βραχυκυκλώνει ξαφνικά; υπάρχει περίπτωση η φίσα αυτή να αντικατασταθεί; Εάν έχετε οποιαδήποτε γνώση και πρόταση θα την εκτιμούσα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

27/8/2018, 1:16 pm
Reth-vfr wrote:Καλησπέρα σ' όλους,
πρόσφατα απέκτησα και τη δική μου VFR 800 vtec μοντέλο του 2003. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: ενώ η μηχανή δουλεύει κανονικά, μερικές φορές νεκρώνει όλο το ηλεκτρικό κύκλωμα και  σβήνει... κατόπιν συνομιλίας με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη με ενημέρωσε ότι αυτό συμβαίνει  κάπου κάπου και ότι κουνώντας την  φίσα διαγνωστικού (κίτρινου χρώματος με πράσινα καλώδια ,που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά κάτω από το τιμόνι μέσα στο φέρινγκ) επανέρχεται και όλα δουλεύουν κανονικά. Αυτό το διαπίστωσα κ εγώ. Βάζοντας σε λειτουργία τον κινητήρα και κουνώντας την παραπάνω φίσα πέφτει το ρεύμα στη μηχανή, το οποίο επανέρχεται πάλι με κούνημα της φίσας. Αυτό που μπορώ να υποθέσω, παρότι δεν είμαι ειδικός, είναι ότι υπάρχει θέμα με τη συγκεκριμένη φίσα και ότι δημιουργείται κάποιο βραχυκύκλωμα που προκαλεί το πρόβλημα. Αυτό δε συμβαίνει πάντα, αλλά μπορεί μία στις 3 να συμβεί ή και όχι, γεγονός που δημιουργεί αβεβαιότητα για τη αξιοπιστία της μηχανής, για το αν θα με αφήσει οποιαδήποτε στιγμή...
Πριν την πάω στην αντιπροσωπεία ή σε κάποιον ειδικό, έχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση η παραπάνω φίσα να είναι ελαττωματική και να βραχυκυκλώνει ξαφνικά; υπάρχει περίπτωση η φίσα αυτή να αντικατασταθεί; Εάν έχετε οποιαδήποτε γνώση και πρόταση θα την εκτιμούσα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Φαντάζει απίθανο να προέρχεται από αυτό το καλώδιο, διότι δεν έχει κάποια ενεργή παρουσία κατά την λειτουργία του κινητήρα.
Τα καλώδια του κεντρικού διακόπτη καθώς και του immobilizer φεύγουν όλα δεξιά. Αν κάποιο από αυτά έχει κοπεί εσωτερικά τότε πιθανό είναι ότι η μετακίνηση αυτής της φίσας να μετακινεί κάποιο από αυτά τα καλώδια, ιδιαίτερα αν κάποτε είχε αλλαχτεί ανορθωτής και δεν τοποθετήθηκαν σωστά.
Όταν λέω εσωτερικό κόψιμο εννοώ το κόψιμο εσωτερικά του μετάλλου χωρίς να έχει κοπεί το περίβλημα της μόνωσης.
Αν δεν λυθεί το θέμα δεν πρέπει να την οδηγείς διότι είναι εξαιρετικά επικίνδυνο.
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

27/8/2018, 8:10 pm
Ευχαριστώ για την πληροφορία, τι θα μου πρότεινες να κάνω; πρέπει να αλλαχτούν όλα τα καλώδια; μάλλον έμπλεξα... και είναι κάτι το οποίο δε φαίνεται να πεις ότι αυτή είναι άμεσα η βλάβη και την επιδιορθώνω...
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

27/8/2018, 11:36 pm
Πάντως σε ξένα φορουμ διάβασα ότι το πρόβλημα οφείλεται αποκλειστικά στην κίτρινη φίσα..
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

28/8/2018, 6:20 pm
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... 2013-010
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... 2013-011


το ειχα παθει και γω ,βγαζεις την καλωδιωση και την μόνωση και καθαριζεις καλά τις επαφές οπου χρειάζεται,αυτο που εκανα εγω ηταν γεμισμα με κολληση και πήρα εξτρα γειωση από το πλάισιο για γεφυρωμα στην φισα
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

28/8/2018, 6:26 pm
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... 2013-012
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... 2013-013

τα ηλεκτρικα προβλήματα ειναι γνωστα πλέον και αναφέρονται μαζί με τις δοκιμασμενες και μονιμες πλέον λυσεις τους,δεν θελει πανικό,χρειάζεται να πιάνουν λιγο τα χερια σου και μπορεις ανετα να κανεις τις επιδιορθωσεις μονος σου.

Ιδιαιτερη προσοχη στην μπλέ φισα και στην φισσα των πηνειων,τακτικός έλενχος λύνει το πλόβλημα,μια δυο φορες το χρονο τσεκ και εισαι οκ.
Εγω την φυσα των πηνειων την καταργησα με μονιμο κόλλημα και μονωση με θερμοσυστελόμενο καλυμα.

Οτι χρειαστεις ρωτα,τηλέφωνο στο προφιλ για παραιτερω πληροφοριες .

Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

29/8/2018, 12:49 am
Σ ευχαριστώ ιδιαίτερα, με καθησύχασες λίγο, ωστόσο είμαι λίγο αρχάριος σ αυτά, αλλά θα προσπαθήσω... Αυτή η κίτρινη φίσα ανοίγει, αποσυνδέεται εύκολα; Θα δω τι μπορώ να καταφέρω...αυτή την εξτρα γείωση από το πλαίσιο για γεφύρωμα στην φίσα δεν την κατάλαβα πώς θα την κάνω..αν τα βρω σκούρα θα σ ενοχλήσω . και πάλι ευχαριστώ
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

29/8/2018, 10:12 am
Reth-vfr wrote:Σ ευχαριστώ ιδιαίτερα, με καθησύχασες λίγο, ωστόσο είμαι λίγο αρχάριος σ αυτά, αλλά θα προσπαθήσω... Αυτή η κίτρινη φίσα ανοίγει, αποσυνδέεται εύκολα; Θα δω τι μπορώ να καταφέρω...αυτή την εξτρα γείωση από το πλαίσιο για γεφύρωμα στην φίσα  δεν την κατάλαβα πώς θα την κάνω..αν τα βρω σκούρα θα σ ενοχλήσω . και πάλι ευχαριστώ

η φισα ειναι κλειστη και θα χρειαστει να την ανοιξεις,δεν εινα τιποτα ιδιαιτερα δυσκολο.Θα την γεμισεις με κοληση σε ολο της το μηκος και βγαλε ενα εξτρα καλώδιο που θα ενωνει τη φισα με το πλαισιο για εξτρα γειωση,μολις τελειωσεις μονωσε το καλα,καλή επιτυχία
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

29/8/2018, 10:18 am
βρηκα και τι τοπικ που το ειχα γραψει ,το βλέπεις εδώ

Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

29/8/2018, 11:18 am
Αυτή η κίτρινη φισα τι δουλειά κάνει ; Έχω ακούσει ότι είναι η φισα του διαγνωστικού, δηλ αυτή που συνδέει τη μηχανή με τον εγκέφαλο στα σέρβις ... είναι έτσι ; Αν επιδιορθωθεί με τον παραπάνω τρόπο θα συνεχίσει να είναι λειτουργική ; Και δεύτερη απορία μου: αφού γεμίσω τη φισα με κολληση θα τραβήξω ένα καλώδιο , που θα έχω έξτρα κολλήσει σ ένα από πράσινα καλώδια στο πίσω μέρος της για να πάει στη γείωση ( απ ότι έχω δει μια τέτοια είναι στα πλαϊνά του ρεζερβουάρ ) ;
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

29/8/2018, 10:16 pm
Reth-vfr wrote:Αυτή η κίτρινη φισα τι δουλειά κάνει ; Έχω ακούσει ότι είναι η φισα του διαγνωστικού, δηλ αυτή που συνδέει τη μηχανή με τον εγκέφαλο στα σέρβις ... είναι έτσι ; Αν επιδιορθωθεί με τον παραπάνω τρόπο θα συνεχίσει να είναι λειτουργική ; Και δεύτερη απορία μου: αφού γεμίσω τη φισα με κολληση θα τραβήξω ένα καλώδιο , που θα έχω έξτρα κολλήσει σ ένα από πράσινα καλώδια στο πίσω μέρος της για να πάει στη γείωση ( απ ότι έχω δει μια τέτοια είναι στα πλαϊνά του ρεζερβουάρ ) ;

ειναι ολο γειωσεις ,καμια σχεση με διαγνωστικό,το αν ειναι λειτουργική ή οχι απόδειξη η αδιακοπη λειτουργια της βεφας μου απο το 2013 που εγινε η επέμβαση Thumbsup
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

30/8/2018, 2:00 am
Η επέμβαση σύμφωνα με τις οδηγίες σου έγινε σήμερα το απόγευμα. Όλα φαίνονται να λειτουργούν ρολόι... Γιώργο σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια και τις λεπτομερείς οδηγίες σου...
Τώρα που το θυμήθηκα: αυτή η φίσα του διαγνωστικού που βρίσκεται;
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

30/8/2018, 7:25 pm
Φιλε Ρεθυμνιωτη με το VTEC, κοιταξε οπωσδηποτε τη μπλε φισα διπλα στο αριστερο ψυγειο καθως στα μοντελα 2002-05 περνανε απο κει μεγαλα ρευματα και δημιουργειται προβλημα με το πρασινο καλωδιο της γειωσης σε πρωτη φαση, σε προχωρημενη εκδοχη ψηνονται κι'αλλα καλωδια. Χρειαζεται γεφυρωμα-bypass της γειωσης καθως ειναι θεμα χρονου να δημιουργησει προβλημα.

Επισης κοιταξε το starter battery cable στη μπαταρια, εχει πολυ μικρη διατομη και δημιουργει θεμα. Μαλιστα η Χονδα εκανε ανακληση γι'αυτο στην Αμερικη αλλα οχι στην Ευρωπη και αλλου.

Και φυσικα εχε το νου σου με τα πηνια καθως απ'οτι φαινεται ειναι θεμα χρονου να τα παιξουν στα VTEC, αλλαγη μονο με μαμισια παλι τα οποια κρατανε συνηθως 50000+ χμ. Αυτα τα ολιγα για αρχη και enjoy your vtec, υπαρχουν αρκετα θεματα με τα σχετικα ηλκεκτρικα προβληματα εδω μεσα, αυτα που ειπα παραπανω εχουν γραφει επισης εδω:
https://vfrh.forumgreek.com/t3504-topic
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

30/8/2018, 10:48 pm
Σ ευχαριστώ για τις χρήσιμες υποδείξεις σου. Είμαι εντελώς καινούριος και τώρα γνωρίζω τα θέματα της μηχανής. Ωστόσο αναρωτιέμαι γιατί να συμβαίνουν τόσο με τα ηλεκτρικά αυτού του μοντέλου. Δεν έχω ακούσει τόσα για άλλη μηχανή... Τώρα το θέμα του γεφυρώματος της γείωσης έχει λυθεί, αφού είδα ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το έχει ήδη κάνει.
Το starter battery cable στη μπαταρία δεν το γνωρίζω ακριβώς...θα το κοιτάξω. Πριν λύσω το θέμα με τις γειώσεις -πιστεύω να το έλυσα- (κίτρινη φίσα) μου έλιωσε την ασφάλεια μέσα στην ασφαλειοθήκη που είναι δίπλα από την μπαταρία...το άλλαξα βάζοντας καινούρια ασφαλειοθήκη και από τότε δεν παρατήρησα κάτι εκεί...
Τώρα τα θέμα με τα πηνία πόσο θα αντέξουν και αν θα γίνει κάτι ο Θεός βοηθός, τι να πω...Η μηχανή έχει 57000 χλμ. Το Ρέθυμνο είναι μια μικρή πόλη. Στον ανοιχτό δρόμο είναι άνετη, με το που μπαίνω όμως και κινούμαι μέσα στην πόλη αμέσως η θερμοκρασία ανεβαίνει και δουλεύουν οι ανεμιστήρες...
Δεν έχουμε την τρομερή κίνηση ή τα μποτιλιαρίσματα. Ελπίζω να μην έχω περιπέτειες και άλλα προβλήματα...
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

30/8/2018, 11:27 pm
To θεμα ειναι οτι η μαμα honda ειχε κανει ανακληση για το ηλεκτρικο πρόβλημα της μοτοσυκλέτας αλλα εδω στην Ελλάδα τηρηθηκε σιγη ιχθύος.
Φτιαξαμε και αποκαταστησαμε τα προβλήματα μονοι μας .
Θα σου πρότεινα για την πόλη να εγκαταστησεις ενα διακοπτάκι για να αναβεις το βαντιλατερ κατασ βούληση μεσα στην κινηση της πόλης για να ψυχεται αξιοπρεπως το μηχανακι.

Με τα ψυγεια τοποθετημενα στο πλάι υπαρχει πρόβλημα.

Ολα τα μηχανακια εχουν προβλήματα,κανενα δεν ειναι απροβληματιστο,το λέω εκ πέιρας και λο΄γω της δουλειας.

Απλά προσεχουμε για να εχουμε

Φωτο απο την εγκατασταση του διακοπτη του βεντιλατερ αυριο πρωι

Καλό βραδυ

XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

31/8/2018, 1:00 pm
Οπως τα λεει ο Γιωργος / vtecpatra παραπανω, για το θεμα της μπλε φισας και του starter battery cable εχει γινει ανακληση στην Αμερικη για να μοντελα 2002-05 οπως εγραψα και διορθωθηκε απο μαμα στα μοντελα >=2006, οι υπολοιποι ταχουμε φτιαξει μονοι μας. Τα αλλα θεματα οπως της φισας των πηνιων, τα πηνια (και λιγοτερο ο ανορθωτης) κλπ ισχυουν σε ολα τα μοντελα και θελουν προσοχη, φροντιδα και "προδερμ".
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

31/8/2018, 1:12 pm
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Img_2010
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

31/8/2018, 1:14 pm
Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Img_2011


και το διακοπτακι για το βεντιλατερ,του βαζεις και ενα καλυμα για τα νερα ,το πουλανε σε ανταλλακτικα ηλεκτρονικων ειδων
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

31/8/2018, 7:11 pm
Χρειάζεται ειδικό ή με κάποιες οδηγίες το κάνω κι εγώ;
Reth-vfr
Reth-vfr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2018-08-11
Mηνύματα : 9
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Honda VFR800 vtec
Κράνος : Καμία επιλογή

Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά... Empty Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά...

31/8/2018, 7:13 pm
Να επανέλθω κ σε ένα παλιότερο ερώτημα , αυτή η φισα του διαγνωστικου υπάρχει πουθενά κ αν ναι που βρίσκεται κ ποια είναι ;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum