Go down
kostas VFR800F
kostas VFR800F
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-07-08
Mηνύματα : 419
Ηλικία : 50
Μοντέλο : CRF1000 &99.765 km με vfr800f
Κράνος : Arai RX7V ,tour x4

Από το κοράκι κρα θα ακούσεις από το μ@ ..κ@ μ@....κιες

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

15/9/2016, 11:49 pm
Evil or Very Mad Στο συγκεκριμένο θέμα γράφουμε τις εμπειρίες μας από ζημίες που έπαθαν διάφορα άλλα μοντέλα ώστε να ξέρουμε τι να προσέχουμε Bash καλό γράψιμο...
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

17/9/2016, 9:14 pm
Cbr 1000 RR 2006-2007,πρόβλημα,τι άλλο, με πηνεία και βολάν,αλλαγη επιβάλεται άμεσα ,τιμή προσφοράς της μαμά χόντα στα 350 ευρώ,νέο βολάν με τρύπες για περισσότερη ψυξη με λάδι και το πρόβλημα τέλος.Τελικά δεν ειναι μόνο η βέφα παθων απο πηνεία!!!
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

17/9/2016, 10:37 pm
vtecpatra wrote:Cbr 1000 RR  2006-2007,πρόβλημα,τι άλλο, με πηνεία και βολάν,αλλαγη επιβάλεται άμεσα ,τιμή προσφοράς της μαμά χόντα στα 350 ευρώ,νέο βολάν με τρύπες για περισσότερη ψυξη με λάδι και το πρόβλημα τέλος.Τελικά δεν ειναι μόνο η βέφα παθων απο πηνεία!!!

Για τα μοτερ cbr1000 αυτης της γενιας(δηλαδη και cbf1000 2006-2010 πχ και ολα τα ιδια μοτερ,καταλαβατε) η honda εδωσε 7 χρονια η 200.000χλμ εγγυηση,εγω το αλλαξα τοτε στο cbf λιγο πριν βγαλει την ανακοινωση η honda σε εκδρομη ευρωπη και μου κοστισε μαζι με την φορτωτικη 750 ευρω :(

.....
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

18/9/2016, 6:34 pm
Drake wrote:
Για τα μοτερ cbr1000 αυτης της γενιας(δηλαδη και cbf1000 2006-2010 πχ και ολα τα ιδια μοτερ,καταλαβατε) η honda εδωσε 7 χρονια η 200.000χλμ εγγυηση,εγω το αλλαξα τοτε στο cbf λιγο πριν βγαλει την ανακοινωση η honda σε εκδρομη ευρωπη και μου κοστισε μαζι με την φορτωτικη 750 ευρω :(

.....

Άουτς. silent silent silent

To cappo τι λέει ?
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

18/9/2016, 8:08 pm
Them1s xXx wrote:
Drake wrote:
Για τα μοτερ cbr1000 αυτης της γενιας(δηλαδη και cbf1000 2006-2010 πχ και ολα τα ιδια μοτερ,καταλαβατε) η honda εδωσε 7 χρονια η 200.000χλμ εγγυηση,εγω το αλλαξα τοτε στο cbf λιγο πριν βγαλει την ανακοινωση η honda σε εκδρομη ευρωπη και μου κοστισε μαζι με την φορτωτικη 750 ευρω :(

.....

Άουτς. silent silent silent

To cappo τι λέει ?

Αυτα που κάνει στο δρόμο τα Japan δεν τα κάνουν ούτε με τον Μαρκεθ,αλλα δυστηχως μεγάλο πρόβλημα τα συνεργεία στην Αθήνα,δημιουργούν προβλήματα στα μηχανάκια...παρε με αμα θες να σου πω να προσεχείς....6972440207....
Οποτε θες οχι ώρες που κοιμούνται μωρά στη διάθεση σου.επειδη ειναι πολυ ψειρας εχω αρκετά να σου πω απο ενα χρονο τωρα εμπειρία με τα "καλά"αθηναΐκα συνεργεία απριλια....
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

18/9/2016, 10:22 pm
Drake wrote:
Αυτα που κάνει στο δρόμο τα Japan δεν τα κάνουν ούτε με τον Μαρκεθ,αλλα δυστηχως μεγάλο πρόβλημα τα συνεργεία στην Αθήνα,δημιουργούν προβλήματα στα μηχανάκια...παρε με αμα θες να σου πω να προσεχείς....6972440207....
Οποτε θες οχι ώρες που κοιμούνται μωρά στη διάθεση σου.επειδη ειναι πολυ ψειρας εχω αρκετά να σου πω απο ενα χρονο τωρα εμπειρία με τα "καλά"αθηναΐκα συνεργεία απριλια....

Καλά ναι , δεν είναι κανένας της προκοπής, εγώ δεν το πάω σε
κανένα, εκτός χτύπα ξύλο, να μην μπορώ έγω να το κάνω.
Θα σε πάρω όταν γυρίσω να τα πούμε απο κοντά, είμαστε κ γειτονάκια νομίζω.
Drinking cheers
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

19/9/2016, 10:36 pm
Them1s xXx wrote:
Drake wrote:
Αυτα που κάνει στο δρόμο τα Japan δεν τα κάνουν ούτε με τον Μαρκεθ,αλλα δυστηχως μεγάλο πρόβλημα τα συνεργεία στην Αθήνα,δημιουργούν προβλήματα στα μηχανάκια...παρε με αμα θες να σου πω να προσεχείς....6972440207....
Οποτε θες οχι ώρες που κοιμούνται μωρά στη διάθεση σου.επειδη ειναι πολυ ψειρας εχω αρκετά να σου πω απο ενα χρονο τωρα εμπειρία με τα "καλά"αθηναΐκα συνεργεία απριλια....

Καλά ναι , δεν είναι κανένας της προκοπής, εγώ δεν το πάω σε
κανένα, εκτός χτύπα ξύλο, να μην μπορώ έγω να το κάνω.
Θα σε πάρω όταν γυρίσω να τα πούμε απο κοντά, είμαστε κ γειτονάκια νομίζω.
Drinking cheers

Εγω λογο του οτι ειμαι μεσα στην εγγυηση το παω μονο και μονο για να φτιαχνω χαζοπραγματα αλλα ειναι πολυ λαμογια,αστα να πανε....ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!!Οχι οτι οι japan ειναι καλυτεροι,απλα ολοι εχουμε καποιο μαστορακι που εμπιστευομαστε,στα aprilia τωρα ειναι 2-3 ατομα που τα ξερουν,εχουν και τα εργαλια και τους εγκεφαλους να τα κουμποσουν,και δουλευουν τον κοσμο ψιλο γαζι....και δυστηχως τους περναει και ο κοσμος τρωει τρελο κουτοχορτο,γαμησε τα....
Νεο Ηρακλειο ειμαι,απλα δουλευω Αχαρνε :p
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

19/9/2016, 10:45 pm
Εμενα στο cbf1000 μου ειχε ραγισει ο πισω δισκος στα 17.000 χλμ,μου εκαψε πηνεια,χαλασαν 2 μπουζοπιπες....

Καποια στιγμη εκανε reset o εγκεφαλος και ηθελα ρυθμιση εξ αρχης το τετραπεταλουδο και τα αστερια της Ηονδα σαρακακης προσπαθουσαν να μου πουλησουν εγκεφαλο και μπεκ....

σχετικα τιποτα για 130000χλμ που ειχε οταν το εδωσα...(οι μπουζοπιπες πρεπει να ηταν μαλακια μαστορα by the way...)

Α,και πριν το δωσω ηταν ετοιμος να πεθανει ο αισθητηρας της νεκρας....

Το caponord1200 εχει αλαξει μια καμπανα(λογο θορυβου,δεν ειχε τιποτα)μεσα στην εγγυηση,ενα flaper εξατμισης,μια φλατζα που δεν πατησε καλα μετα απο servise(3,5ευρω κοστος)....και τωρα προληπτικα μεσα στην εγγυηση πριν ληξει(4 χρονια παρακαλω εχει)θα του αλαξουμε κατι ρουλεμαν σε κατι γραναζια στο κεντροφορο,δεν καταλαβα,στα παπαρια μου θα κανει και βαλβιδες φλατζες τσαμπα.....η μονη μαλακια της μηχανης ειναι οτι βαζι η σελα νερο και η aprilia(μαλλον ελλαδος,θα κανω mail Ιταλια γιατι δεν το πιστευω)δεν καλυπτει αδιαβροχοποιηση σελας,και επισης οτι μου περνει νερο η δεξια βαλιτσα,αυτα....
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

20/9/2016, 12:51 pm
Βαγγέλη γιατί δε μιλάς??? Γραψε για καμία ζημιά... lol! lol! lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

20/9/2016, 3:14 pm
Postman wrote:Βαγγέλη γιατί δε μιλάς??? Γραψε για καμία ζημιά... lol! lol!  lol!

Έχει ξεκινήσει αλλά θα του πάρει λίγο χρόνο...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

20/9/2016, 3:18 pm
Postman wrote:Βαγγέλη γιατί δε μιλάς??? Γραψε για καμία ζημιά... lol! lol!  lol!



Φιλαράκι, είδα το καινούριο Άφρικα κι έχω πάθει ζημιά σΕ λέω... naaa naaa naaa
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

20/9/2016, 4:10 pm
Vvag wrote:
Postman wrote:Βαγγέλη γιατί δε μιλάς??? Γραψε για καμία ζημιά... lol! lol!  lol!



Φιλαράκι, είδα το καινούριο Άφρικα κι έχω πάθει ζημιά σΕ λέω... naaa naaa naaa

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

21/9/2016, 7:42 pm
Για τα triumph άκουσα ότι κάθε 15.000 χλμ βγάζουν
πρόβλημα στην μίζα.. Whistle
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

27/9/2016, 3:39 pm
ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ,ΚΤΜ...



ΔΕΝ βγάζουν πρόβλημα...στα...καθρεφτάκια!!! silent Δεν άντεξα να μην το πώ... Beeee Respect
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

 Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr Empty Re: Ζημιές Μοτοσυκλετων εκτός vfr

27/9/2016, 7:06 pm
Λοιπον για να επαναφερω το θεμα. vfr800fi του 98 ναι το δικο μου με 75,000 χιλιομετρα , εχει βγαλει τα κατωθι.
α. Ρουλεμαν εμπρος τροχου
β. ρουλεμαν λαιμου μετα την( θερινη πανελληνια του 2015)
γ. λειωμενη φισα ανορθωτη αλλαχθηκε χωρις αλλα δραματα
δ. δισκους συμπλεκτη
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum