VFRh - VFR Club Hellas

Προτάσεις για Πανελλήνια 2015

Μοιραστείτε
    kostas VFR800F
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 419
    Μοντέλο : CRF1000 &99.765 km με vfr800f
    Κράνος : Arai RX7V ,tour x4

Από το κοράκι κρα θα ακούσεις από το μ@ ..κ@ μ@....κιες

Απ: Προτάσεις για Πανελλήνια 2015

Δημοσίευση από kostas VFR800F Την / Το 19.03.15 17:17

Έχει 2 πίστες κούκο που δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι μπορώ να μάθω και Ωρωπό που χρησιμοποιείται
    posnightmist
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1908
    Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
    Κράνος : ARAI RX-7 GP

Δημοσίευση από posnightmist Την / Το 19.03.15 18:14

Είναι ωραίο που ξεκινήσαμε τόσο νωρίς την κουβέντα για την πανελλήνια!
    Επίσης είναι πολύ ωραία η πρωτοβουλία του Θέμη να εμπλουτίσει την πρόταση του για Λευκαδα με τιμές καταλύματος!
    Όπως και οι προτάσεις των Vtecpatra & Anastasis για χώρους ελεύθερου καμπινγκ στην αμμουδιά!

Στους δύσκολους καιρούς που ζούμε πιστεύω ότι τέτοια προσέγγιση πρέπει να έχουμε για τις εκδρομές μας έτσι ώστε να μπορούμε να προγραμματίσουμε τα οικονομικά μας!

Τι λέτε αυτοί που πρότειναν και άλλα μέρη να βάλουν τις προτάσεις τους για καταλύματα?

Vvag περιμένουμε την πρόταση σου για Ναύπακτο που είναι και ο πιο μακρινός προορισμός για τους βόρειους??????????

cheers
    Vvag
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 8480
    Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
    Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 19.03.15 19:16

posnightmist έγραψε:Vvag περιμένουμε την πρόταση σου για Ναύπακτο που είναι και ο πιο μακρινός προορισμός για τους βόρειους??????????cheers

Φυσικά, αν επιλέξουν οι περισσότεροι να πάμε Ναύπακτο να προτείνω και καταλύμματα, γιατί όχι.
    Ειδάλως δε νομίζω πως υπάρχει κανένα νόημα να ψάχνω άδικα. Αντιθέτως, έχει νόημα να προτείνω ένα μέρος που δεν έχω πάει και θα ήθελα να πάω (ξέροντας πως έχει υπέροχες διαδρομές να ταξιδέψουμε με τις μηχανές μας), ακόμα κι αν δεν έχω κάνει καμία έρευνα για το που θα μείνουμε. Είμαι σίγουρος όμως, πως κάπου θα βρούμε αν είναι τελικά να επιλέξουμε να πάμε εκεί. Wink

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο ωραίος όσο αυτοί που πήραν πρωτοβουλία να προτείνουν κατάλυμα. Ούτε έχω κάποιον γνωστό στην περιοχή με δωμάτια, ούτε κι έχω ξαναπάει.
    Εκτός αν σε καλύπτει να πω κι εγώ για ελεύθερο camping όπου βρούμε και μας αρέσει. Wink
    Θα μπορούσα βέβαια να προτείνω ένα φανταστικό καταφύγιο στο Κροκύλιο που έχω πάει, τώρα που το σκέφτομαι, πάνω στο βουνό, πνιγμένο στη φύση.
    Αλλά δεν έχει θάλασσα, οπότε δεν έχει νόημα. Άσε που δεν ξέρω μήπως έχει και τίποτα τσομπανόσκυλα εκεί πάνω.

cheers

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1984
    Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
    Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 19.03.15 19:19

posnightmist έγραψε:

Vvag περιμένουμε την πρόταση σου για Ναύπακτο που είναι και ο πιο μακρινός προορισμός για τους βόρειους??????????

cheers

Και οι νότιοι έχουν ψυχή, τέως νότιε και νυν βόρειε, φίλε μου Pos ! ! ! ! ! ! Wink
    Προσωπικά, δεν έχω θέμα χιλιομετρικής απόστασης, αρκεί να επιτρέπουν οι υποχρεώσεις και η υγεία, να βρεθούμε παρέα, όπου και όποτε αποφασιστεί . . . cheers
    Συμφωνώ για μελλοντικούς προορισμούς σε Πελοπόνησο και Μακεδονία, αρκεί να μπορέσουμε. Thumbsup
    nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1865
    Μοντέλο : VFR 800Α '08
    Κράνος : HJC τελικά

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 19.03.15 19:23

να νοικιάσουμε κανα-δυο ιστιοπλοικά να πάμε κ για ψάρεμα κ να κάνουμε εναλλακτικό τουρισμό?

Tomato
    'AGGEVI'
    Συντονιστής

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1951
    Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
    Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Δημοσίευση από 'AGGEVI' Την / Το 19.03.15 19:27

Παιδια εχω δεν εχω θεμα αφου η παρεα θα ειναι παλι η γνωστη ομορφη με γελιο τρελο !!!! Απλα θα προτιμησω την ιδεα του Πλαταμώνα ή γενικοτερα των βορειων περιοχων λογω καποιας υποχρεωσης για Κυριακη πρωι στην Δραμα (εφοσον φυσικα κλεισουμε για τριημερο Αγ.Πνευματος) Smile

to avoid 'Hell-Met" always wear helmet    
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1314
    Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
    Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 19.03.15 19:28

Vvag έγραψε:

Ούτε έχω κάποιον γνωστό στην περιοχή με δωμάτια, ούτε κι έχω ξαναπάει.

cheers

Για ρώτα τον tzakiart Wink
    Vvag
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 19.03.15 19:30

Έτσι, για την ιστορία, να πω πως βρίσκω αντίστοιχα εξαιρετική ιδέα τη Χαλκιδική, που είναι κοντά για εμάς και μακρυά για τους Νότιους.
    Το να πάμε καμιά φορά εμείς λίγο μακρύτερα και αντίστοιχα την επόμενη φορά οι κάτω, νομίζω δεν είναι κακό. Wink

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1908
    Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
    Κράνος : ARAI RX-7 GP

Δημοσίευση από posnightmist Την / Το 19.03.15 20:23

Vvag έγραψε:
    posnightmist έγραψε:Vvag περιμένουμε την πρόταση σου για Ναύπακτο που είναι και ο πιο μακρινός προορισμός για τους βόρειους??????????cheers

Φυσικά, αν επιλέξουν οι περισσότεροι να πάμε Ναύπακτο να προτείνω και καταλύμματα, γιατί όχι.
    Ειδάλως δε νομίζω πως υπάρχει κανένα νόημα να ψάχνω άδικα. Αντιθέτως, έχει νόημα να προτείνω ένα μέρος που δεν έχω πάει και θα ήθελα να πάω (ξέροντας πως έχει υπέροχες διαδρομές να ταξιδέψουμε με τις μηχανές μας), ακόμα κι αν δεν έχω κάνει καμία έρευνα για το που θα μείνουμε. Είμαι σίγουρος όμως, πως κάπου θα βρούμε αν είναι τελικά να επιλέξουμε να πάμε εκεί. Wink

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο ωραίος όσο αυτοί που πήραν πρωτοβουλία να προτείνουν κατάλυμα. Ούτε έχω κάποιον γνωστό στην περιοχή με δωμάτια, ούτε κι έχω ξαναπάει.
    Εκτός αν σε καλύπτει να πω κι εγώ για ελεύθερο camping όπου βρούμε και μας αρέσει. Wink
    Θα μπορούσα βέβαια να προτείνω ένα φανταστικό καταφύγιο στο Κροκύλιο που έχω πάει, τώρα που το σκέφτομαι, πάνω στο βουνό, πνιγμένο στη φύση.
    Αλλά δεν έχει θάλασσα, οπότε δεν έχει νόημα. Άσε που δεν ξέρω μήπως έχει και τίποτα τσομπανόσκυλα εκεί πάνω.

cheers

Η άποψη μου είναι ότι έχοντας στα χέρια μου μια ολοκληρωμένη πρόταση ( προορισμός, χιλιομετρική απόσταση, κόστος διαμονής) είναι πιο ρεαλιστική η επίλογη του εκάστοτε προορισμού!
    Άλλο κόστος έχει η Ναυπακτος για τους βόρειους, άλλο ο πλαταμώνας και άλλο η Λευκάδα!
    VEFALIFT
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 19.03.15 20:33

nikos-ex victor έγραψε:να νοικιάσουμε κανα-δυο ιστιοπλοικά να πάμε κ για ψάρεμα κ να κάνουμε εναλλακτικό τουρισμό?

Tomato

yes yes yes yes yes yes
    vtecpatra
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2031
    Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
    Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!

Δημοσίευση από vtecpatra Την / Το 19.03.15 22:47

Βγάλτε το για ψηφοφορία ωστε αναλογα με το που θα καταλήξουμε να κανουμε τα κουμαντα μας .

Και Χαλκιδική δεν με χαλάει ,γιατι ως γνωστόν σας την Χαλκιδικη δεν έχει..ασε που δεν εχω παει κιολας.

Them1s xXx
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 965
    Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
    Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Δημοσίευση από Them1s xXx Την / Το 19.03.15 23:06

Να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα για μένα.
    1.Το να ψάξω,να συγκρίνω, να επιλέξω το φτηνότερο και να πάρω την τελική προσφορά ,το έκανα επειδή γουστάρω,
    και στην τελική πρότεινα 5 προορισμούς , και έχω και για τους 5 προσφορές.
    Το οτι έβαλα την Λευκάδα ,και τιμές για αυτή, είναι επειδή γουστάρω να πάω πιο πολύ εκεί.
    Και ούτε έχω γνωστό και ούτε είναι φιλός μου.
    Πήρα τηλέφωνα και μίλησα και γνωρίστηκα με τον Κύριο που έχει το ξενοδοχείο.
    2.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.
    3.Το να κανονίσεις ,και να προτείνεις κάτι για το σύνολο,για μια ομάδα που αντιπροσωπεύεσαι και σε αντιπροσωπεύει
    δεν είναι αγγαρεία , είναι ο απώτερος σκοπός της συνάντησης , το λεγόμενο "Αντάμωμα".
    4.Την προηγούμενη εκδρομή την οργάνωσα μέχρι το σημείο που την οργάνωσα, και μετά ανέλαβε οικειοθελώς ο
    Vefalift για τους λόγους που αναγράφονται στο 3.
    5.Η εκπροσώπηση του Forum σε εκδρομές και μαζώξεις δεν επιβραβεύεται με το αν έστριψες (που είμαι απο τους πρώτους
    που κάνουν καγκουριές ,πάνε γρήγορα, κλπ,κλπ) αλλά απο το αν περνάει καλά το σύνολο.
    6.Δεν έχω προσωπικά με κανένα αλλά βαρέθηκα να μην υπάρχει οργάνωση , και γενικά ο καθένας να κάνει ότι θέλει.
    7.Η εκδρομή σε μέγεθος Πανελλήνιας, πιστεύω γίνεται για να βρεθούμε όλοι οι φίλοι (και εχθροί μετά απο αυτό το πόστ)
    αλλά και για να έρθουν νέα μέλη ,να γνωριστούμε και να γίνουμε ακόμα περισσότεροι.
    8.Το αν θα κάνουμε μια διαδρομή της τάξης 40-70χλμ έτσι για την βόλτα, το αποφασίζουμε όλοι μαζί με δημοψήφισμα.
    Απλά,φιλικά ή εχθρικά όπως το πάρει κανείς ,δεν έχω πρόβλημα να τσαλακώσω την εικόνα μου,
    αλλά έτσι είναι.
    Τον ταξιδευτή κράζαμε αλλά έχουμε γίνει χειρότεροι.

VEFALIFT
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 19.03.15 23:16

Them1s xXx έγραψε:Να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα για μένα.
    1.Το να ψάξω,να συγκρίνω, να επιλέξω το φτηνότερο και να πάρω την τελική προσφορά ,το έκανα επειδή γουστάρω,
    και στην τελική πρότεινα 5 προορισμούς , και έχω και για τους 5 προσφορές.
    Το οτι έβαλα την Λευκάδα ,και τιμές για αυτή, είναι επειδή γουστάρω να πάω πιο πολύ εκεί.
    Και ούτε έχω γνωστό και ούτε είναι φιλός μου.
    Πήρα τηλέφωνα και μίλησα και γνωρίστηκα με τον Κύριο που έχει το ξενοδοχείο.
    2.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.
    3.Το να κανονίσεις ,και να προτείνεις κάτι για το σύνολο,για μια ομάδα που αντιπροσωπεύεσαι και σε αντιπροσωπεύει
    δεν είναι αγγαρεία , είναι ο απώτερος σκοπός της συνάντησης , το λεγόμενο "Αντάμωμα".
    4.Την προηγούμενη εκδρομή την οργάνωσα μέχρι το σημείο που την οργάνωσα, και μετά ανέλαβε οικειοθελώς ο
    Vefalift για τους λόγους που αναγράφονται στο 3.
    5.Η εκπροσώπηση του Forum σε εκδρομές και μαζώξεις δεν επιβραβεύεται με το αν έστριψες (που είμαι απο τους πρώτους
    που κάνουν καγκουριές ,πάνε γρήγορα, κλπ,κλπ) αλλά απο το αν περνάει καλά το σύνολο.
    6.Δεν έχω προσωπικά με κανένα αλλά βαρέθηκα να μην υπάρχει οργάνωση , και γενικά ο καθένας να κάνει ότι θέλει.
    7.Η εκδρομή σε μέγεθος Πανελλήνιας, πιστεύω γίνεται για να βρεθούμε όλοι οι φίλοι (και εχθροί μετά απο αυτό το πόστ)
    αλλά και για να έρθουν νέα μέλη ,να γνωριστούμε και να γίνουμε ακόμα περισσότεροι.
    8.Το αν θα κάνουμε μια διαδρομή της τάξης 40-70χλμ έτσι για την βόλτα, το αποφασίζουμε όλοι μαζί με δημοψήφισμα.
    Απλά,φιλικά ή εχθρικά όπως το πάρει κανείς ,δεν έχω πρόβλημα να τσαλακώσω την εικόνα μου,
    αλλά έτσι είναι.
    Τον ταξιδευτή κράζαμε αλλά έχουμε γίνει χειρότεροι.

Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2 Clapping2
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7114
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 20.03.15 0:15

Τι έγινε ρε παιδιά; Έχω χάσει κάτι; Think

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 20.03.15 0:52

Η συνέχεια εδώ.
    Νομίζω ότι το αναλύσαμε αρκετά, δεν έχει νόημα να το κουράζουμε άλλο, προχωράμε σε ψηφοφορία.

Το παρόν κλειδώνεται.

cheers

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 16.12.18 20:02