Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

+16
nikos-ex victor
Ο φυσικός
dirty
ΗΛΙΑΣ
Binzis
vagelis78
hornet
oσονοuπω
kostas VFR800F
Νίκος
Fanrider
sotosvfr
DoctorAbo
SCORPIOS
Vvag
Ταξιδευτής
20 posters
Go down
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 12:02 am
Φανταζομαι οτι μεχρι τωρα θα το εχετε μαθει ολοι μεσω του "αδελφου" forum mybike, αλλα νομιζω οτι ειναι πρεπον να το γραψω και εδω για ολους τους καλους μου παλιοφιλους που τριγυριζουν στα vfroλημερια.

Εν συντομια: Ξεκινησαμε απο Ελλαδα με τις καλυτερες προοπτικες για ενα υπεροχο οσο και μεγαλο ταξιδι. Αφου περασαμε μια βδομαδα διασχιζοντας την Ευρωπη μεσα απο καταρρακτωδεις βροχες, θηριωδεις καταιγιδες και χιλιαδες ατελειωτα βαρετα χιλιομετρα εθνικων οδων ημασταν ετοιμοι να αρχισουμε ουσιαστικα το ωραιο κομματι του ταξιδιου μας στις επαρχιακες οδους της Ιρλανδιας και Σκωτιας, ομως καποιοι ειχαν αλλα σχεδια για μας.

Δυστυχως τη νυχτα της 15ης Αυγουστου η Αυρα κλαπηκε στο Cork της Ιρλανδιας απο δυο κ@λοπαιδα γυρω στα 25 και την επομενη μερα βρεθηκε απο την αστυνομια στο πατο του ποταμου Lee της πολης καπου τρια μετρα κατω απο το νερο μαζι με ολα τα υπαρχοντα μας.

Η μηχανη ανασυρθηκε μετα απο μεγαλη μαχη καθως ο δημος δεν διαθετει γερανους για τετοιες δουλειες και ο υποφαινομενος κατεληξε στο ποταμι να κανει τον Κουστο για να δεσει τη μηχανη στους ιμαντες για να την βγαλουν εξω...

Ολα μας τα υπαρχοντα ηταν μεσα στις βαλιτσες οποτε καταλαβαινετε... DSLR, GPS, tablet, ενδοεπικοινωνιες κλπ... Βεβαια για το μονο που στεναχωρηθηκα ηταν για την Nikon και τις ενδοεπικοινωνιες καθως tablet και GPS ηταν φτηνιαρικα κινεζικα που ειχα και αχτι καθως μου εβγαζαν τη ψυχη για να δουλεψουν. (Τελικα οι ενδοεπικοινωνιες θα αντικατασταθουν με νεες δωρεαν απο την εταιρια !!! οποτε μενει μονο η Nikon αλλα παλευουμε μπας και σωθει...)

Περαν αυτου η μηχανη αρχικα εδειχνε να ειναι σε μαυρο χαλι αλλα αυτα που ηταν σπασμενα ηταν μερικα fairings, το μπροστινο υποπλαισιο που κραταει οργανα, καθρεφτες και fairings, δυο καθρεφτες και οτι αναλωσιμο τυχον χρειαστει.

Κατα τα φαινομενα οι κλεφτες δεν ηθελαν να κανουν τιποτα περαν του να παρουν τη μηχανη για βολτα/σπασιμο. Ενδεικτικο ηταν οτι παροτι 2 βαλιτσες ηταν πανω στη μηχανη δεν μπηκαν καν στο κοπο να τις ανοιξουν (κατι που γινοταν πανευκολα) και να δουν τι θα μπορουσαν να τσιμπησουν απο μεσα.

Το ευτυχημα στην ολη υποθεση ηταν οτι οι κλεφτες αποδειχτηκαν μεγιστοι καραγκιοζηδες και τελειως ερασιτεχνες καθως πηραν τη μηχανη σπρωχνοντας και προσπαθησαν να τη βαλουν μπροστα κοβωντας/γεφυρωνοντας τα καλωδια των ...θερμαινομενων grips! Rotfl

Ετσι αφου μαλλον κουραστηκαν να σπρωχνουν 400+ κιλα μηχανης στο δρομο εστριψαν στο πρωτο στενο που βρηκαν, την κυλισαν μεχρι το παρκο και την εριξαν στο νερο, υποθετω ως αντιποινα που τους "αντισταθηκε" πεισματικα.

Οπως δειχνουν τα πραγματα το μοτερ ΔΕΝ δουλευε οταν η μηχανη επεσε στο νερο, πραγμα που αν οντως ισχυει ειναι ενα πολυ καλο νεο. Τωρα οσον αφορα τα ηλεκτρικα κλπ; Ο χρονος θα δειξει.

Την ακριβως επομενη μερα του τραγικου συμβαντος ειχαμε μια φαεινη ιδεα και ανεβασαμε το τι ειχε γινει στο biker.ie, το μεγαλυτερο μοτοφορουμ της Ιρλανδιας, και απο εκει και περα η ανταποκριση ηταν περα απο καθε φαντασια.

Μας προσεφεραν χρηματα κανοντας δωρεες που ξεπερασαν τα 700 ευρω...
Μας προσεφεραν μοτοσυκλετες ολων των ειδων για να συνεχισουμε το ταξιδι μας.
Μας εδιναν δωρεαν διαμονες και προσφορες για φυλαξη της μηχανης σε ιδιωτικους χωρους ασφαλειας μεχρι να βρεθει λυση για τη μεταφορα της, δωρεαν μετακινηση με φορτηγο σε οποιο συνεργειο θελαμε...
Εφτασαν μεχρι το σημειο να κανονισουν με το Radio 1 της Ιρλανδιας (το μεγαλυτερο ραδιοφωνο εθνικης εμβελειας) να μου παρουν συνεντευξη για το τι εγινε ζωντανα στην εκπομπη Liveline στη ζωνη της μεγαλυτερης ακροαματικοτητας τους.
Περιττο να πω τι εγινε μετα την εκπομπη -τα τηλεφωνα του σταθμου εσπασαν κυριολεκτικα απο ανθρωπους που ηθελαν να βοηθησουν. Σκεφτειτε οτι αναγκαστηκα να ξαναβγω στο σταθμο για να τους ευχαριστησω ολους και να πω οτι ημασταν οκ και οτι και μονο οι προσφορες τους μας ηταν αρκετες...

Εννοειται οτι ολα τα παραπανω τα εκαναν ολοι τους απολυτα αφιλοκερδως και χωρις να θελουν τιποτα περα απο ενα ευχαριστω και μια χειραψια!
Σκεφτειτε οτι ο ανθρωπος που εφερε το μεγαλο γερανο για να βγαλουμε εξω τη μηχανη παροτι ειχε κανονιστει να παρει 150 ευρω για τη δουλεια του στο τελος με χαιρετησε και μου ειπε "Δεν θελω ουτε σεντ. Αυτο ειναι απο εμενα για να ξερεις οτι δεν ειναι ολοι οι Ιρλανδοι μ@νοπανα."

Πραγματικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ πραξεις καλοσυνης και ευγενειας με αποκορυφωμα τη προσφορα της Μοτοσυκλετιστικης Λεσχης του Πανεπιστημιου του Cork που ο προεδρος και ο αντιπροεδρος τους (και λεκτορες στο παν/μιο) προσεφεραν να αναλαβουν την πληρη ανακατασκευη της μηχανης στο προτυπο συνεργειο που εχουν φτιαξει μεσα στο χωρο του πανεπιστημιου παρεα με διαφορα αλλα μελη που μαζευονται καθε βδομαδα και αναλαμβανουν καποιο project.

Ετσι γεννηθηκε το "Project Avra" και τωρα η μηχανη βρισκεται εκει στα καλυτερα χερια που θα μπορουσα να εχω φανταστει...

Αν θελετε τις ζουμερες λεπτομερειες μπορειτε να τις δειτε και εδω...
http://www.mybike.gr/topic/74223-a%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF/

...καθως και στο αρχικο θεμα που ειχα γραψει στο forum των απιστευτων Ιρλανδων:
http://www.biker.ie/forum/showthread.php?t=214100


Εγω οσο και αν ακουγεται παραξενο ειλικρινα ΔΕΝ στεναχωριεμαι ιδιαιτερα με τα οσα εγιναν. Οκ, ναι ειναι παρα πολυ ασχημο να βλεπεις το καμαρι σου πεταμενο στο πατο ενος βρωμοποταμου σαν σκουπιδι και δεν το ευχομαι σε κανεναν να το ζησει, ομως αυτο το τραγικο γεγονος μας εφερε ανθρωπους απιστευτους που πλεον εχουν γινει φιλοι και μας δενουν δεσμοι φιλιας που θα κρατησουν μια ζωη.
Κοστος; Ανεκτιμητο...

Και οταν η καλη μου με το καλο πατησει τις ροδες της παλι στην Ελλαδα, τη φτιαξω πληρως και ξαναβγει στο δρομο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα ξαναβρεθει εκει πανω για να ευχαριστησουμε εναν εναν ολους οσοι ειχαν την καλωσυνη και την ευγενεια να βαλουν το χερι τους και να βοηθησουν 2 αγνωστους μηχανοβιους που βρεθηκαν στο δρομο τους...

Nα ειμαστε ΟΛΟΙ καλα, να ταξιδευουμε, να γνωριζουμε ανθρωπους και νεα μερη και οσο για αυτα τα πραγματα τι να κανουμε; Ειναι μεσα στο προγραμμα καλως η κακως. Στη τελικη περιπετεια δεν θελαμε; Ε να λοιπον.
Αφου εμεις ειμαστε καλα, υγιεις, ορθιοι και χαμογελαστοι, ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Χρονια τωρα εχω αποφασισει οτι για οσα μπορουν να φτιαχτουν, επισκευαστουν η να αλλαχτουν δεν αξιζει να σκαμε καθολου!
Ολα καλα και παμε για νεες περιπετειες -δεν θα κανουμε σε κανεναν κερ@τ@ τη χαρη να κατσουμε να σκασουμε! cheers
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 1:24 am
Αρχικά, το να δεις τη μηχανή πνιγμένη μέσα στο ποτάμι (και μάλιστα χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά απ' το σπίτι σου) είναι κάτι που δε θα ευχόμουν ούτε στο χειρότερο εχθρό μου. Είμαι σίγουρος πως πονάει πολύ αυτή η εικόνα (κι ότι ακολουθεί βεβαίως).

Εν συνεχεία, αφού τα πράγματα κύλησαν έτσι, μόνο καλό μπορεί να βγει απ' αυτή την υπόθεση. Πρώτον, η απίστευτη αυτή αλληλεπίδραση με τους Ιρλανδούς, μοτοσυκλετιστές και μη (πράγμα που ΜΕΝΕΙ), και αφ' ετέρου θα έχεις μια τρομερή ιστορία (στα όρια της κινηματογραφικής υπερπαραγωγής θα έλεγα..!) να διηγείσαι.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κυλίσει ξανά τις ρόδες της σε ανοιχτούς δρόμους.
Να' σαι καλά, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ τέτοιου είδους εικόνα, και καλές βόλτες!

cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 9:51 am
Νικόλα τυχερός μες την ατυχία σου φίλε.
Έτσι που θα στην φτιάξουν την μηχανή τώρα θα είναι καλύτερη και απο καινούρια.
Να σε συνοδέψει όχι για 20 αλλά για τουλάχιστον 50 χρόνια και άπειρα χλμ.
Το καλό είναι ότι δεν πάθατε τίποτα και ότι βρέθηκε η αδυναμία σου.
Άντε με το καλό να επισκευαστεί γρήγορα και να ολοκληρώσετε το ταξίδι σας
που αφήσατε στην μέση.Να μην σου ξανατύχει κανένα κακό.
Όπως και σε κανέναν που ταξιδεύει στα εξωτερικά οπού το άγχος είναι μεγαλύτερο.
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 10:38 am
Vvag wrote:Αρχικά, το να δεις τη μηχανή πνιγμένη μέσα στο ποτάμι (και μάλιστα χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά απ' το σπίτι σου) είναι κάτι που δε θα ευχόμουν ούτε στο χειρότερο εχθρό μου. Είμαι σίγουρος πως πονάει πολύ αυτή η εικόνα (κι ότι ακολουθεί βεβαίως).

Εν συνεχεία, αφού τα πράγματα κύλησαν έτσι, μόνο καλό μπορεί να βγει απ' αυτή την υπόθεση. Πρώτον, η απίστευτη αυτή αλληλεπίδραση με τους Ιρλανδούς, μοτοσυκλετιστές και μη (πράγμα που ΜΕΝΕΙ), και αφ' ετέρου θα έχεις μια τρομερή ιστορία (στα όρια της κινηματογραφικής υπερπαραγωγής θα έλεγα..!) να διηγείσαι.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κυλίσει ξανά τις ρόδες της σε ανοιχτούς δρόμους.
Να' σαι καλά, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ τέτοιου είδους εικόνα, και καλές βόλτες!

cheers

Φίλε Νίκο,

χθες βράδυ πήρα χαμπάρι τη κατάσταση και διάβασα ότι υπήρχε πάνω στο θέμα. Τα λόγια του Βάγγου εξέφρασαν τις σκέψεις μου με τον καλύτερο τρόπο. Δεν θα προσθέσω τίποτε άλλο από μερικές σκέψεις γενικού χαρακτήρα:

# Παντού υπάρχει ένας μαλάκας (αυτός που την τσούλησε πιο κει και επειδή δε μπόρεσε να τη βάλει μπρος την έριξε στο ποτάμι)
# Το 99% των ανθρώπων είναι καλοί και βοηθάνε (ασχέτως εθνικότητας )
# Τελικά όντως το ταξίδι μετράει και όχι ο προορισμός
# Κάθε εμπόδιο για καλό (μέχρι που θα φτιάξουμε ιρλανδικό τμήμα στο VFRH και Ελληνικό στο VFRIR
# Η Ανίκα είναι μεγάλο μυαλό γιατί κατέβασε την σωστή ιδέα

Κάθε φορά που τα σκέπτεσαι, πάρε μια μπύρα, άραξε και ρούφα την και πες στον εαυτό σου .... α ρε Νίκο, αυτή κι αν ήταν ήταν περιπέτεια cheers



sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 8:34 pm
Τυχερός μέσα στην ατυχία σου...Να είσαι πάντα καλότυχος φίλε μου... Thumbsup
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 8:40 pm
Surprised Surprised ..........    είσαι θηρίο  εσύ Νικόλα ... όλα θα πάνε καλά cheers
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 10:33 pm
sotosvfr wrote:Τυχερός μέσα στην ατυχία σου...Να είσαι πάντα καλότυχος φίλε μου... Thumbsup

Αυτό ακριβώς! Thumbsup

Ταξιδευτή, δεν σε γνωρίζω, αλλά έχω "ρουφήξει" τα περισσότερα ταξιδιωτικά σου! (ειδικά το σχετικό με το Nordkapp) Να είσαι καλά και καλή τύχη από εδώ και πέρα και να κάνεις πολλά ακόμη χιλιόμετρα με την Αύρα! Thumbsup


Μου αρέσει πάρα πολύ που αυτή η ιστορία διαδόθηκε και έγινε γνωστή. Οι Ιρλανδοί έδωσαν το παράδειγμα και ελπίζω να τους μιμηθούμε, όταν χρειαστεί. Worship Worship




Πάντως η συμπεριφορά των 2 κ@λόπαιδων μου έκανε τρομερή εντύπωση... ποιος επιχειρεί να κλέψει μια μηχανή σχεδόν 20ετίας (ακόμα και VFR) φορτωμένη ως εκεί που δεν πάει άλλο για να κάνει βόλτα?? Και γιατί δεν προσπάθησαν να ανοίξουν τις βαλίτσες μπας και βρουν κάτι αξίας εκεί? Think

Η όλη τους συμπεριφορά μοιάζει λίγο σαν να μην τους νοιάζει να κλέψουν κάτι, αλλά να κάνουν ζημιά στην περιουσία του άλλου και μόνο! Wacko Wacko

Όταν η βλακεία συναντάει την κακοήθεια... Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... 813843 Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... 813843 Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... 813843
kostas VFR800F
kostas VFR800F
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-07-08
Mηνύματα : 419
Ηλικία : 50
Μοντέλο : CRF1000 &99.765 km με vfr800f
Κράνος : Arai RX7V ,tour x4

Από το κοράκι κρα θα ακούσεις από το μ@ ..κ@ μ@....κιες

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

29/8/2014, 10:46 pm
Ήσουν τυχερός στην ατυχία σου και δε το λεω τόσο για την επισκευή κτλ όσο για την απίστευτη ιστορία που έζησες. Να είσαι πάντα καλά να ταξιδεύεις και να μας παίρνεις μαζι σου με τις αφηγήσεις σου.
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 66
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

30/8/2014, 2:31 am
[quote="Ταξιδευτής"]Φανταζομαι οτι μεχρι τωρα θα το εχετε μαθει ολοι μεσω του "αδελφου" forum mybike, αλλα νομιζω οτι ειναι πρεπον να το γραψω και εδω για ολους τους καλους μου παλιοφιλους που τριγυριζουν στα vfroλημερια.  


ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΑΡΓΟΤΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ Whistle
hornet
hornet
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-08
Mηνύματα : 20
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR800ABS4
Κράνος : Καμία επιλογή

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

31/8/2014, 7:44 pm
Νικοοο.... τι λες ρε φίλε στο πουθενά και να την δεις στο ποτάμι?!?!?!


Φοβερη ιστορία και χαίρομαι που κατέληξε με τον καλύτερο τρόπο για σενα.

Παντως αμα την αφηνες στον ηλιο ( lol! lol! ) και στεγνωνε μπορει και να παιρνε μπροστα στο κατω κατω vfr ειναι!!!!! Thumbsup Thumbsup Respect
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

31/8/2014, 10:13 pm
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Μπράβο σου Νίκο για τον τρόπο που αντιμετώπισες το όλο θέμα.

Πάλι στον δρόμο σου εύχομαι με την Αύρα και σύντομα.

Bye Bye Bye Bye
Binzis
Binzis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-17
Mηνύματα : 128
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Vfr800 v-tec ABS
Κράνος : Shoei xr1000

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

1/9/2014, 8:40 am
Φοβερή ιστορία και εύχομαι ένα αίσιο τέλος… Smile
cheers cheers cheers
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

1/9/2014, 9:12 am
TA Eμαθα τα εμαθα .και επαθα πλακα. Shocked Shocked
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

1/9/2014, 10:51 am
Φιλε μου ευχομαι να μην σου ξανασυμβει τιποτα τετοια και να συνεχισεις να κανεις τα ταξιδια που εκανες λιαν συντομος,ευχομαι τα καθικια που σου την εκαναν να πεσουν στο ποταμι και να πνιγουν και το λεω μετα λογου γνωσεως.
Και για να πουμε κατι για να γελασουμε αυτη την στιγμη εχω το πιο ομορφο vfr 750 που υπαρχει στο φορουμ ναιιιιιιιιι.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

1/9/2014, 4:53 pm
Έλα τώρα Νίκο, πες την αλήθεια! Ποιοι κλέφτες και ιστορίες για μικρούς ινδιάνους και άγριες αρκούδες;
ΕΣΥ την πέταξες στο ποτάμι!
Με αυτόν τον τρόπο:
1. Γύρισες με αεροπλάνο (αφού έφτασες Ιρλανδία!) και δεν σε πονάνε πια τα ποπά σου.
2. Έγινες πρώτη μούρη στην Ιρλανδία!
3. Πουλάς το σενάριο στο Hollywood και αγοράζεις το ποτάμι για πάρτι σου.
4. Ξεφορτώθηκες την Nikon και θα πάρεις επιτέλουν μια Canon.
5. Σου κάνουν δωρεάν service σε πρότυπο συνεργείο.
6. Απέδειξες ότι τα γραναζωτά δουλεύουν και μετά από μακροβούτι.

Εϊσαι μια μεγαλοφυία, ένας Einstein των δύο τροχών. Υποκλίνομαι!!! Worthy

Και για να πούμε και κάτι σοβαρό, απίθανη ιστορία και εξαιρερικός ο χειρισμός της από εσάς. Thumbsup


dirty wrote:
Και για να πουμε κατι για να γελασουμε αυτη την στιγμη εχω το πιο ομορφο vfr 750 που υπαρχει στο φορουμ ναιιιιιιιιι.

Dirt, αγόρασες λευκό 91άρι; Με γεια! lol! lol! lol! lol!

ΥΓ. Μία μέρα πριν μάθω την περιπέτειά σας διάβαζα ένα μυθιστόρημα και εκεί αναφερόταν το Cork και ο ποταμός Λι. Blink
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

1/9/2014, 11:27 pm
Shocked έλα ρε Νικόλα.................όντως ιστορία επιστημονικής φαντασίας!

θα έχεις πάντως κοινά στοιχεία με τον Rory....

ποτέ ξανά....

cheers
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

2/9/2014, 3:58 pm
dirty wrote:.................
Και για να πουμε κατι για να γελασουμε αυτη την στιγμη εχω το πιο ομορφο vfr 750 που υπαρχει στο φορουμ ναιιιιιιιιι.

Δημήτρη, σ' αγαπώ, σ' εκτιμώ, αλλά.......................


Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... 93_VFR750
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

4/9/2014, 4:13 pm
Και η λευκη κουκλα ειναι -τυχαιο που ειναι RC36? Tα δυο πιο ομορφα VFR ολων των εποχων! Smile
Του φιλου μου του Δημητρη και του Τακη! Very Happy
(λειπει η γατα και χορευουν τα ποντικια αλλα οκ.... Razz )

Να ειστε καλα για τις ευχες σας και τα καλα λογια. Ηταν μια εμπειρια ασχημη αλλα εφερε απιστευτα πραγματα στο δρομο μας που δεν θα ειχαμε ζησει αλλιως.

Οσο για τη μηχανη εχουμε δρομο ακομα μεχρι να ερθει Ελλαδα και να επανελθει σε λειτουργικη κατασταση αλλα εν καιρω ολα θα γινουν... Αγαπη και θεληση χρειαζεται.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

4/9/2014, 9:39 pm
Ο φυσικός wrote:Έλα τώρα Νίκο, πες την αλήθεια! Ποιοι κλέφτες και ιστορίες για μικρούς ινδιάνους και άγριες αρκούδες;
ΕΣΥ την πέταξες στο ποτάμι!
Με αυτόν τον τρόπο:
1. Γύρισες με αεροπλάνο (αφού έφτασες Ιρλανδία!) και δεν σε πονάνε πια τα ποπά σου.
2. Έγινες πρώτη μούρη στην Ιρλανδία!
3. Πουλάς το σενάριο στο Hollywood και αγοράζεις το ποτάμι για πάρτι σου.
4. Ξεφορτώθηκες την Nikon και θα πάρεις επιτέλουν μια Canon.
5. Σου κάνουν δωρεάν service σε πρότυπο συνεργείο.
6. Απέδειξες ότι τα γραναζωτά δουλεύουν και μετά από μακροβούτι.

Εϊσαι μια μεγαλοφυία, ένας Einstein των δύο τροχών. Υποκλίνομαι!!! Worthy

Και για να πούμε και κάτι σοβαρό, απίθανη ιστορία και εξαιρερικός ο χειρισμός της από εσάς. Thumbsup


A ρε Τακη φιλε με το ωραιο σου χιουμορ! Να εισαι καλα γιατι χρειαζομαστε λιγο χαμογελο σε τετοιες φασεις.
Οσο ομως για το #5 δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος γιατι σημερα εμαθα οτι εκαναν μια μεγαλη πατατα...
Οταν εβγαλαν τα καρμπυρατερ για να τα καθαρισουν τα πλακωσαν με καθαριστικο σπρευ αλλα ειτε ειχαν αφησει κοντα τις μεμβρανες, ειτε τις εβαλαν επανω χωρις να αφησουν το καθαριστικο να στεγνωσει με αποτελεσμα μια βδομαδα μετα οι μεμβρανες να εχουν κατι τρυπες σαν τον τυμβο της Αμφιπολης! Wall

Και το χειροτερο; Οι αλητες της Χοντα χρεωνουν 200 ευρω ΤΗ ΜΙΑ... Bash
Τωρα; Μας εβγαλαν δουλεια απ' το πουθενα τα φιλαρακια μας... Εννοειται οτι δεν μπορω να τους πω τιποτα καθως παλευουν να τη φτιαξουν με τη καλη τους τη καρδια ομως αυτο το χαζο λαθος θα (μου) κοστισει ακριβα διοτι δεν εχω σκοπο να τους ζητησω να βαλουν και απ' τη τσεπη τους... :(
ducpilot
ducpilot
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-10-18
Mηνύματα : 220
Ηλικία : 62
Μοντέλο : SUZUKI HAYABUSA YZF750R CB750K
Κράνος : Καμία επιλογή

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

4/9/2014, 11:17 pm
Απιστευτη περιπετεια τι να πω Νικολα μεσα απο ολο αυτο εζησες και τον "ανθρωπο" στην αλλη του μορφη την καλη.Ευχομαι να εχεις την κουκλα σου κοντα για νεες περιπετειες ταξιδιωτικες και μονο!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

5/9/2014, 2:06 am
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

5/9/2014, 10:23 am
Νίκο τι να πώ...!!!!!! Ας μείνει σαν μια μοναδική εμπειρία σε εσάς και να έχετε πάντα την πιο θετική εξέλιξη σε οποιαδήποτε κατάσταση..... πάντως σίγουρα θα γίνεις/έχεις ήδη γίνει διάσημος.... από άσχετο κόσμο μου ήρθε Link για blog που επαναφέρουν ένα "βρεγμένο VFR"..................

http://vfr750rescue.blogspot.gr/
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο... Empty Re: Aυτο δεν ειναι ενα ακομα ταξιδιωτικο...

5/9/2014, 11:44 am
Πολύ δύσκολη δοκιμασία, κυρίως ψυχολογική, αλλά δεν είναι το χειρότερο που μπορούσε να συμβεί σ' ένα τόσο μεγάλο ταξίδι . . . Wink  
Με υπομονή και τύχη (διαθέτεις και τα δύο σε μεγάλες δόσεις), όλα θα επανέλθουν σε λειτουργική κατάσταση, με τη ταξιδιωτική σου μετοχή, να καταγράφει απανωτά limit up ! ! ! cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum