Go down
jonny snake
jonny snake
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-03-23
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 41
Μοντέλο : vstrom 650a
Κράνος : Καμία επιλογή

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 3:11 pm
Ανοιγω εδω ενα θεμα και ελπιζω να το ανοιγω στην σωστη ενοτητα.
Λοιπον κοιταω για να παρω ενα Vfr 800 το οποιο ζαχαρωνω εδω και πολλα πολλα χρονια. Για μεταχειρισμενο ψαχνω, μοντελο απο τα μεσα του 2009 και μετα. Χρωμα μαλλον ασημι χωρις να απορριπτω και τα αλλα, εαν ειναι καλη ευκαιρια. Απο οτι βλεπω δεν πουλιουνται και πολλα στην Ελλαδα και κοιταω και εξωτερικο. Εννοειται πως οποιαδηποτε σχολια-παρατηρησεις δεκτες. Εχω δει και κατι που δεν μπορω να εξηγησω, σε καποια μοντελα του 2009 βλεπω το πλαισιο ασημι και σε αλλα μαυρο. Ποια η διαφορα; Επισης να αναφερω οτι ειμαι 1,90 υψος και 87 κιλα. Θα εχω θεμα λετε;
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 4:29 pm
λοιπόν φίλτατο φίδι Blink

είμαστε στις ίδιες αναλογίες(αν κ θα προτιμούσα να χάσω 3-4 κιλά!)

όσον αφορά το πλάισιο δεν μου έχει πέσει στην αντίληψη οπότε δεν γνωρίζω κάτι σχετικό.

πάντως η αίσθηση της μηχανής είναι καταπληκτική! τα πόδια πατάνε κάτω με άνεση κ σιγουριά ώστε κ σε επιτόπιες μανούβρες κρατάς άνετα τα 245 (κατα προσέγγιση) κιλάκια της.
η θέση του σώματος, με κλίση προς τα εμπρός, ξεκούραστη στα ταξίδια(έχω αυχενικό), λίγο κουραστική σε μποτιλιάρισμα γιατί πέφτει το βάρος στα χέρια κ δυστυχώς τρώς όλον τον αέρα στη μάπα λόγω κοντής ζελατίνας, την οποία εύκολα μπορείς να αντικαταστήσεις με πιο ψηλές!
αυτό εφόσον έχεις βαρύ δεξί χέρι...

cheers
jonny snake
jonny snake
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-03-23
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 41
Μοντέλο : vstrom 650a
Κράνος : Καμία επιλογή

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 4:37 pm
Σε ευχαριστω για την απαντηση, οσο για τα κιλα αστο μια χαρα ειμαστε!! Very Happy
Για το πλαισιο που λες παραθετω μια φωτο που βρηκα να δεις. Σαν αυτο στην φωτο εχω βρει ενα ακριβως ιδιο στην Γερμανια.

Δεν με αφηνει να ανεβασω φωτο η λινκ για 7ημερες γιατι ειμαι νεο μελος, σορυ.
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 4:41 pm
Οι διαφορές στο μαύρο πλαίσιο, πιρούνι κ μονόμπρατσο ψαλίδι είναι στα μοντέλα απο '09 και μετά που βγήκαν σε Λευκό , Μπορντό κ Ασημί με το πρώτο να έχει λευκές ζάντες, κ τα άλλα δύο χρυσές. Ακριβώς ίδια με τα υπόλοιπα, αν κ τότε πουλιόταν 2 χιλιάρικα κ κάτι παραπάνω απο τα ίδια,στην ουσία , μοντέλα.
Πιστεύω οτι απο Ελλάδα βρίσκεις αξιόλογα VFR 07-08 με λίγα χλμ αξιόλογη κατάσταση κ λογικές τιμές.
Τώρα καλό θα ήταν να το οδηγήσεις πρώτα, για να δείς αν σου κάνει,που νομίζω οτι θα σου κάθετε μια χαρά.
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 4:46 pm
jonny snake wrote:.................... εχω βρει ενα ακριβως ιδιο στην Γερμανια..................

σε ποιά πόλη είσαι? confused2

jonny snake
jonny snake
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-03-23
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 41
Μοντέλο : vstrom 650a
Κράνος : Καμία επιλογή

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 4:48 pm
Οχι φιλε μου δεν ειμαι Γερμανια, στην Βραζιλια ειμαι. Το ειχα δει μεσω ιντερνετ. Παντως αυτο το ασημι με τις χρυσες ζαντες ειναι που με ενδιαφερει πολυ. Το μπορντο ερχεται σαν δευτερη επιλογη. Οσο για να το οδηγησω ειναι το πιο σωστο και θα το προσπαθησω καποια στιγμη.
Apsilos
Apsilos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-07-16
Mηνύματα : 63
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Τέως vfr 800 fi, ZZR 1200, KLR 650
Κράνος : Μεταλλικό, Β΄ Παγκοσμίου πολέμου

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

23/3/2013, 10:15 pm
Φίλε μου εγώ ειμαι 2.01, 102 κιλά, και κατά την γνώμη μου το VFR είναι μάλλον το πιό άνετο ως προς την θέση οδήγησης στο είδος του. Φυσιολογικές γωνίες για αγκώνες και γόνατα, ικανοποιητική κάλυψη απο τον αέρα (ακόμα καλύτερα με μια after market ζελατινα), και δεν ταλαιπωρεί τον αυχένα και την μέση. Αυτά τα ολίγα ως άλλη μια γνώμη. Thumbsup Thumbsup Thumbsup
jonny snake
jonny snake
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-03-23
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 41
Μοντέλο : vstrom 650a
Κράνος : Καμία επιλογή

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

24/3/2013, 1:08 am
Aν εσενα φιλε μου σου πεφτει μια χαρα το μηχανακι, τοτε εμενα θα μου ειναι και μεγαλο!! Very Happy
Περα απο την πλακα παντως, σε ευχαριστω για την απαντηση. Εφοσον δεν εχεις θεμα εσυ λογω υψους, τοτε δεν θα εχω ουτε και εγω.
jonny snake
jonny snake
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-03-23
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 41
Μοντέλο : vstrom 650a
Κράνος : Καμία επιλογή

Επιλογη Σωστου Μοντελου Empty Re: Επιλογη Σωστου Μοντελου

30/3/2013, 1:18 pm
Επιλογη Σωστου Μοντελου Hondavfr800silverrhr



I love you I love you I love you
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum