Aνταλλαγη του vfr μου με cbr 1100xx

+6
Ο φυσικός
VEFALIFT
DoctorAbo
Παναγιώτης Κ.
Drake Ramore
babis
10 posters
Go down
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Aνταλλαγη του vfr μου με cbr 1100xx - Page 2 Empty Re: Aνταλλαγη του vfr μου με cbr 1100xx

17/3/2013, 8:41 pm
babis wrote:Ρε παιδια δεν το πιστευω οτι το θεμα μου ειναι η αιτια που τσακωνεστε............

Εννοειται πως οχι, υπαρχει προηγουμενο απο αλλου για παρομοια αιτια, σχετικα με το τι κανει και δεν κανει καποια μηχανη, και κακως μεταφερθηκε εδω, σορρυ..


Και για ναρθουμε παλι στο θεμα, προσεξα μολις τωρα οτι μενεις (?) στη Χιο οποτε η αποφαση να κρατησεις το VFR ητανε σαφως μονοδρομος, το Bird ειναι κυριως μηχανη για ανοιχτους γρηγορους δρομους και θα ητανε απλα εξω απο τα νερα του στο νησι (και πουσαι, παρε και ενα on-off αν μπορεις Wink). Αν εκανες συχνα ταξιδια σε ηπειρωτικη Ελλαδα και Ευρωπη και ηθελες γκαζι αρκουδας και τουρισμο υψηλων ταχυτητων, το Bird θα ητανε επισης μια αριστη, ασφαλεστατη και αξιοπιστη επιλογη.

cheers
Drake Ramore
Drake Ramore
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-18
Mηνύματα : 84
Ηλικία : 45
Μοντέλο : XL600V TransAlp
Κράνος : Καμία επιλογή

Aνταλλαγη του vfr μου με cbr 1100xx - Page 2 Empty Re: Aνταλλαγη του vfr μου με cbr 1100xx

9/12/2013, 12:14 am
Σήμερα στο σερφάρισμα πέτυχα το παρακάτω νήμα σe forum του εξωτερικού για το CBR XX και θυμήθηκα αυτήν την συζήτηση.

Αφορά το θέμα με τα φρένα του και κατά πόσο είναι επικίνδυνα (όπως είχα αναφέρει σε ποστ στο νήμα προ καιρού)
http://www.cbrxx.com/suspension-tires-wheels-brakes/8116-linked-brakes-dangerous.html

Χτύπησε καμπανάκι όταν το διάβασα και είπα να το ποστάρω κι εδώ να υπάρχει μια πιο σφαιρική εικόνα για το XX, αν και μάλλον μετά από τόσους μήνες ο ενδιαφερόμενος θα έχει πάρει την απόφαση του για το αν θα κρατήσει το VFR ή θα το δώσει για το XX.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum